Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak én nem hiszem el azt, hogy attól hogy megcsalja valaki a párját még szerelmes? fórum

Csak én nem hiszem el azt, hogy attól hogy megcsalja valaki a párját még szerelmes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. Zséka198 (válaszként erre: 10. - Cucicsillag)
2014. okt. 12. 23:43

"ez akkor mar kobe van vesve?!"

Nincs. A tudomány jelenlegi állása szerint. Persze mondhatod, hogy a tudósok hülyék, az orvosok buggyantak, meg ők tévednek, nem pedig te a mondjuk bölcsész végzettségeddel, de tudd, hogy kisebb rá az esély. Tudományosan. Matematikailag.

"akik siman boldogok"

Ha elolvasod, amiket belinkeltem azokban ott van, hogy a szerelemtől, és az utána következő szeretettől is ugyanúgy boldognak lehet lenni.

"inkabb maradok a sajat tapasztalataimnal"

Minél? Hogy a szerelemtől, és az utána következő szeretettől is boldognak lehet lenni? Miért, a kutatások nem pont ugyanezt mondják? Tartok tőle, hogy te csak ellentmondasz, bár nem tudod, minek is pontosan:). De nem baj, olyat is kell:) A kételkedés viszi a tudományt előre! Hasznos! Lám, ezeket se olvasta volna el itt senki, ha nem kételkedsz bennük:)

12. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Zséka198)
2014. okt. 12. 23:40

Hjaaa, olyanban is volt reszem :-S

Akkor masrol besztunk.... Deez igaz, sajtos.... Amit irtal ...

A lenyeg, azert, hgy megtalalja az ember azt, aki... 😍

11. Zséka198 (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2014. okt. 12. 23:37

Ez nem étvágy kérdése elsősorban. Az emberek 20%-a úgynevezett nomadizálódó egyed, "hűtlen típus", az ő génjei azt írják neki elő, hogy magjait szórja szét a világ 4 égtáján, minél többfelé. Ugyancsak 20% az ellentéte: a biztonságot, a faj fennmaradását választó-őrző, "hűséges" típus. A többi a kettő között valahol. (Mindez nőkre-férfiakra egyaránt igaz.)

Ha kifogsz egy nomadizálódót, fejed tetejére is állhatsz, kétszerakkora szexuális étvággyal, mégis meg fog csalni. Mert neki elsősorban nem a szex az izgalom, hanem az új szex. Mindig mással.

Aki hűtlen típust választ, az maga is legyen ugyanolyan. Ha nem, akkor meg vessen magára, hogy nem tud jól választani. Sajnos ez a genetika:(

10. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Zséka198)
2014. okt. 12. 23:34

Ertem en ezeket a kutatasokat... de attol, hgy "nyilvanosan megjelenik" stb. ez akkor mar kobe van vesve?!

Ez nekem kb.olyan,mint ,amikor a turo rudi szva.ideje xxxx.yyy.zz. napon lejar... Akkor mar masnap senki sem eszi meg?! Nemaaaaa' 46 honap...

Nem kell folyamatosan gyerekeket szulni sem, hisz vannak gyermektelen parok, akik siman boldogok.

Regebben en is elhittem mindent, amit a "kutasok eredmenyei" adtak, de attol, hgy le van irva, nem feltetlenul igaz 😊

Annyi az ossz. Mondanivalom ezzel, hgy nem hiszek el mindent, akarki,akarmit is ir, inkabb maradok a sajat tapasztalataimnal. (Ebbe bele tartozik a kornyezetm is)

2014. okt. 12. 23:24

Wahh... Lehet, csak az en kornyezetemben van ez igy, de pl. Egyertelmuen felrement a ficko es a lanyzo szemet hunyt.

Sztem, ahol a partner cekcualis etvagya baromira eltero, ott tuti nem lesz kiegyensulyozott a kapcsolat 😳

Ido kerdese... Csak ilyenkor pl.mit tud tenni egy barat?!

Lofakkot sem 😣 nezi a szenvedest, majd "varja" mikor lesz tele a puttony... Iszonyat..

8. Zséka198 (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2014. okt. 12. 23:22

"Azonban ezeknek a hormonoknak az intenzív termelődése úgy harminc hónapon belül leáll."

"Az embereket "ismétlődő monogámiára" programozták, ezek szerint az életfogytig tartó szerelem csak mítosz. 58 állam válási statisztikáit elemezve Fisher azt a következtetést vonta le, hogy a szerelmi kapcsolatok hossza átlagosan négy év körüli időtartam."

[link]

"Egy szerelem átlagosan 46 hónapig tart, ha ez idő alatt közös gyermek fogan, akkor átlagosan 120 hónapra nyúlik a felfokozott érzelmi töltet. Persze nyilván nem lehet időről időre újabb gyermeket szülni azért, hogy feltöltsük az érzelmi „tankokat”, de az új feladat, a beteljesült cél és a tudatos odafigyelés segíthet megőrizni a kincset. Ezekre az eredményekre jutott dr. Kovács Péter a Róbert Károly Klinika szülész-nőgyógyász, szexológusa, miután megannyi emberi sorsot végigkísérve meg akarta fejteni az okokat és önálló kutatásba kezdett, ez alapján pedig egy diagnosztikai módszert dolgozott ki a „szerelem” feltérképezésére."

[link]

Bocs, ha ezzel valakinek újat mondtam:-o

7. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2014. okt. 12. 23:18

A sztori amugy: egyutt vtak msfel eve (csaj szereto statuszban) pasi hitegette, hgy otthon minden kaki es masra sem vagyik, csakhogy otthonrol el, o2 gyerek.

Es masfel ev utan ide koltozott a manyus...

Eltelt 2 het, mta, nem birja tovabb, vissza a csaladhoz.

Majd otthon egy het, visszakoltozott(osszes cuccal)

Utana egy het letargia,

megkerdezte Y mi a baj...

Hmmm, hianyzik a csalad, asszony, stb.

De tuti nem mehetek vissza...

Felhivta asszonyt, zold utat kapott es csomagolt, ment.

Az en kornyezetemben egy olyan pelda sem volt ahol a "szereto" kerult vna ki gyoztesen.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2014. okt. 12. 23:14

Naná, hogy szeretheti attól még a félrelépő a párját. Miért ne szerethetné? Nagy az ember szíve, főleg a jószívű ember szíve nagy. Meg aztán van, aki rengeteg szeretetet képes adni. miért kellene azt egy emberbe pumpálni.

Meg aztán ott vannak az ösztönök, meg a véletlen, meg az erőszak. Meg sorolhatnám.

5. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Zséka198)
2014. okt. 12. 23:12
1000 nap? 😊 ez melyik kutatasbol van? 😊
4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2014. okt. 12. 23:10

Ahhh, a mai vilag eleg fals... Az egyik fele szexoorientalt (ami nem baj onmagaban, csak emelle nem tarsulnak erzelmek, csak a latszat pl.) a masik meg nem is akar kapcsolatot (elvannak egymas mellett, mint a befott). Ha volna normalis kapcsi, akkor meg kompromisszumkeptelen.

A legtobb pasi keresi a kalandot (az en kornyezetemben) X. Ideig tartanak csini-mini mancikakat-akik elhiszik, hgy maaaaaajd a pasi egyszercsak,hirtelen ott hagyjaa csaladot, baratnot, stb-olyasmi dumakkal, hgy "otthon egyre carabba helyzet" "huuuu, mar nem birom sokaig... " "hetek, es lelepek"

Ez egy vicc! Total megalazo es lealacsonyito annak a nonek, aki ebben hisz, hgy valaha is megtortenik a "naaagy valtas"

Locsocs... Kozvetlen szomszedasszonyom a legutobbi pelda ,aki extra modon megszivta, pedig ez az a tipus, aki asziszi, maaaaajd alam, maskepp lesz. Es nem vazzzz...

3. Zséka198 (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2014. okt. 12. 23:06

Biológiai oldalról: a férfiak agyában az érzelmektől bizonyítottan elválik a szex (más-más agyterületeket stimulálnak), a nőkében meg nem.

Persze alig hinném, hogy egy félrelépő férfi még szerelmes, de állítólag a szerelem (ami biokémiai okokból csupán mintegy 1000 napig tart) után, az azt felváltó szeretetbe simán belefér nekik. Nőknek, ugye tudjuk, hogy nem, azok ha félrelépnek, érzelmekből teszik, ugyanazon agyterületet használva. Mindezeket persze a társadalmi konvenciók felülírhatják némileg.

Kapsz majd persze rengeteg ösztönből adott választ is, ahol a két nem majd kéjes örömmel gyilkolássza egymást, pláne a sérült emberek, de a valóság ez.

2014. okt. 12. 22:58
Nem.Az ilyent én sem értettem sosem.
2014. okt. 12. 22:55
Nem en vagyok szerető es nem is lépek félre. Egyedülálló vagyok de, a környezetemben többen is szeretőt tartanak,vagy szexuálisan viszonyt folytatnak egy másik nővel vagy pasival. Akárhol olvastam utána azt állítják szeretheti attól a félrelépő a párját. Szerintem ez kész őrültség. Ha en szeretek valakit nem csalom meg akkor sem ha a szex xele nem az igazi. Akkoor megpróbáljuk együtt megoldani. Nem pedig eljárok melette máshoz kielégiteni szexuális vagyamiat. Szerintem ha például egy férfi az alltiolagos szerelme melett félrelép nem szereti igazan akkor valami megindítja abban a harmadik félben,valami vonzani fogja es csak a szex? Nem inkább csak az hogy megszokta a több éves kapcsolatot biztos pont az életébe es nem meri feladni a felépített közös életet egy fiatal szép noert ? Attól meg otthon a párja melett fekudve a fiatal nőre fog gondolni,ot fogja kívánni. Csak en gondolom így ?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook