Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak én nem hiszem el azt, hogy attól hogy megcsalja valaki a párját még szerelmes? fórum

Csak én nem hiszem el azt, hogy attól hogy megcsalja valaki a párját még szerelmes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
43. Zséka198 (válaszként erre: 33. - 96c5789957)
2014. okt. 13. 09:51
Kábé ugyanazt feszegetjük:) Kérdésem lenne, mivel én nemigen voltam még szerető (tartósan legalábbis remélem, nem), hogy milyen érzés mindez neked, akivel a házastársat megcsalják? Nem érzel ugyanolyan féltékenységet, mint a megcsalt fél? Vagy a feltételek elfogadása (márminthogy tudod, hogy ő a társával IS van) kioltja a féltékenységet?
42. unom (válaszként erre: 40. - Zséka198)
2014. okt. 13. 09:33

Nem emlékszem, hogy "találkoztunk" volna bármilyen topicban. Úgy látszik, nem vagy elég különleges.

Eszedbe se jut, hogy egyszerűen jól szórakoztam azon, hogy a bulvárra hivatkozol, mint tudományos forrásra?

41. Zséka198 (válaszként erre: 37. - 20bd9c3196)
2014. okt. 13. 09:24

Nők kevésbé. Ha csalnak, akkor idővel többnyire borítanak is. Persze mindenhol vannak kivételek, de nők részéről a kevesebb.

Hogy lehet ez, ha nők-férfiak aránya kb. egyforma? Hát úgy, hogy sokszor szabad nők és kapcsolatban lévő férfiak ápolnak viszonyt, nem beszélve a "rosszlányok" kontra családos férfiak-ról.

40. Zséka198 (válaszként erre: 26. - Unom)
2014. okt. 13. 09:19

Érvek kontra flegmakiégettp. hozzáállás:

0:1.

Most mi ez, revans? Valahol máshol ellent mertem mondani? Akkor azt mondd..

Ugyebár esetedben is példálózhatnék a jellemmel meg az őszinteséggel, de minek. Nem értenéd.

39. Zséka198 (válaszként erre: 25. - Vaszily60)
2014. okt. 13. 09:13

A hűtlenségnek két oka van: hűtlenségre hajlamosító genetika és alacsony akaraterő illetve erkölcsi szint. Nyilván egymás hatását erősítik vagy oltják ki (előjeltől függően): egy nagy akaraterejű, korrekt ember ha viszonylagosan erős hűtlenséget örökölt is meg tudja állni a félrelépést, egy gyenge jellem a kis kísértésnek-genetikának se tud ellenállni.

Mégegyszer mondom: tudni kell választani! Aki nem akarja, hogy megcsalják, és ő sem akar csalni, az NE VÁLASSZON hűtlenségre hajlamos embert társául!!! Különben csak a pofonfát rázogatja.

Az általad említett nő például mit keres még amellett a férfi mellett, akit már többször volt alkalma ilyen téren kiismerni? Egy megcsaláshoz minimum 3 résztvevő kell: aki csal, akivel csal, és akit megcsalnak! Mindegyik hozzájárul valamiképpen ahhoz, ha ez a helyzet HOSSZABB távon fennáll! (Ha hirtelen, ahhoz természetesen nem.) Aki "nem képes" elhagyni hűtlen társát, az épp olyan gyenge jellem, mint aki hűtlenkedik, csak másképp!

Igen, hiába hördül fel mindenki: az emberi kapcsolatokban mindnyájan résztvevők vagyunk! A jó dolgok mindannyiunk eredményei, ahogy a hibák mindannyiunk hibái is.

38. vanjobb (válaszként erre: 37. - 20bd9c3196)
2014. okt. 13. 08:56
bizony bizony ;)
37. 20bd9c3196 (válaszként erre: 35. - Gota)
2014. okt. 13. 08:31
Ugyanezt a nők is megcsinálják,maradnak a kényelmesben.
2014. okt. 13. 08:26
A szeretet meg a szerelem más.
35. gota
2014. okt. 13. 08:23

Szerintem meg a férfiak egyszerűen lusták ahhoz, hogy felvállalják, h már nem szeretnek... Mert akkor váltani kell, esetleg költözni, így meg "kényelmesebb"... Legfőképpen nekik... :(

Szóval én nem hiszek ebben. Ha valaki szerelmes, akkor nem kell neki más...

2014. okt. 13. 08:04
Téged ez zavar?
2014. okt. 13. 07:57

Én voltam szerető.

A srác 7 éve van együtt a barátnőjével, együtt is élnek kb elsö perc óta.

Szereti csapni a szelet a nőknek. Persze azt mondta h a nővel nem olyan a szex, egy házisárkány, a szokásos.

De mégsem akarja elhagyni, eszében sincs. Közös nyaralások, családi kirándulások, ünnepek

A nőnek fogalma sincs, hogy amikor éppen szabad estéje van, az a jóember kivel tölti az éjszakát. Ez pedig bosszantó! :D

Mert kívülről milyen szép, boldogság. Én meg tudom h mennyire nem bírt magával hogy lefektessen.


Egyszer rákérdeztem h szereted őt? Azt mondta h szerelmet már nem érzek. Elmúlt ami a kapcsolatunk elején volt.

Szerintem attól ő lehet szereti még.

Én kinézem h együtt is fognak maradni örökre. X időnként félremegy, de vele marad. Mondjuk ez nem szerelem.

32. unom (válaszként erre: 29. - De Luca)
2014. okt. 13. 07:54
Ezzel teljesen egyetértek, a megcsalás jellem kérdése.
31. fef1fd74b5 (válaszként erre: 29. - De Luca)
2014. okt. 13. 07:52
Ez, de jó megfogalmazás : hűség = erős, korrekt jellem. Tetszik!
30. 5127d84c5d (válaszként erre: 1. - Vaszily60)
2014. okt. 13. 07:48
Ha valaki félremegy, az nem szerelmes. Ha ezt állítja, akkor saját maga és mások előtt próbálja mosni magát, vagy a lelkifurdalását enyhíteni. Ha valakit szeretek, nem megyek félre. Ennyi.
2014. okt. 13. 07:13

Na, ez valahogy úgy van, hogy szeretheti, de biztos nem szerelmes. Azt hiszem, itt az oldalon sokaknak fogalma nincs a szerelemről. Ámbár az is tény, hogy a hűséghez nem kell szerelem, ez egyfajta erős, korrekt jellemre utal.

Aki pedig csalja a párját, szimplán jellemgyenge. Aztán persze annak függvényében, hogy mennyire alázza ezzel a másik felet - nyíltan csinálja, vagy titokban, de ismerőssel stb. - lehet fokozni a jelzőket.

28. unom (válaszként erre: 25. - Vaszily60)
2014. okt. 13. 06:57

A megbeszéléshez puhap.öcs az ilyen, ahhoz gerinc kellene. De a csajnak sincs oka meglepődni, hiszen mikor megismerte akkor is csalta a barátnőjét, csak a szerepek változtak.

Nem hiszem, hogy a pasi szerelmes lenne, de jól elvan a csajjal, évtizedekig élhetnek így.

27. unom (válaszként erre: 22. - Zséka198)
2014. okt. 13. 06:54

Ahhoz, hogy a "tudomány" álláspontját komolyan vegyem előbb definiálniuk kéne a szerelem fogalmát, pontosan. Másodszor ismerniük kéne az agy pontos működését, amitől még piszok messze vagyunk.

ha ez a kettő meglesz akkor lehet hiteles tudományos álláspont, adigg ezek britttudósos cikkek.

26. unom (válaszként erre: 8. - Zséka198)
2014. okt. 13. 06:48
A Blikkből nem akarsz idézni, mint hiteles fottásból? :D
2014. okt. 13. 06:22
Igen oké,hogy en tudom a választ de épp ezt mondom hogy mégis belem akarjak beszelni,hogy ok szerelem melett is felretudnak lepni. Csak egy szituáció a környezetemben. Adott egy több mint hét éves kapcsolat együtt élnek szeptemberbe esküvő a férfi megismer egy nála 12 évvel fiatalabb lanykat es lefekszik vele de kijelenti hogy neki a barátnője az élete szerelme. A férfi két éve léphetett utoljára ferre az exel a mostani csajat elhagyta de az ex már nem sokáig maradt a képbe lelépett a pasi meg visszament a mostanihoz. Ha már egyszer visszafogadta. Most esküvő elott mi a francnak lép félre egy csitrivel a párja meg erről mit sem sejt. Ezt nem értem ha baj van akkor miert keres mást es miert az esküvő elott lép félre,nem jobb leülni a menyecskevel hogy he kicsim bajvan beszéljük meg ránéztem valaki másra nem történt semmi de szerinted miert fordulhatott elő ez...
2014. okt. 13. 04:52
Nem csak te hiszed.
23. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - Zséka198)
2014. okt. 13. 01:05

Korbejarunk😳😊 de nem indegy a "hogyan"...

Megakarjuk/ probaljuk, nem szokasom " csak" irogatni, de amikor egymas melle beszelunk, arrebb allok. Van mas elfoglaltsagom- nyilvan, plusz olyan forumok is ahol ertjuk egymast...


Ahh, amit irsz, nem ennyire egyertelmu, ez igy szaraz.

Mintha olvasnad, kb. Ezzel nem lesz elorebb :(

22. Zséka198 (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2014. okt. 13. 00:47

A fórumindító olyan kérdést tett fel, amire valójában tudja a választ, és ép ésszel más se felel másképp, mint ő maga: aki megcsal, NEM szerelmes.

(Szerelem UTÁN pedig - főleg a férfi - képes arra, hogy még némi szeretetet - nem szerelmet! - érezzen a megcsalt nő felé is, fordítva ez ritkábban szokott előfordulni.)


Ezzel kábé mindenki tisztában is van, és innentől csak körbejárunk, szerintem, egyszerű kérdés lévén és jobb híján olyan meddő vitákban elveszve, hogy hülyébbek-e a tudósok, mint a laikusok, hülyeség-e az egész tudomány, milyen gyakran változik a tudomány (és ezt a hülye tudósok később veszik-e észre, mint az okos laikusok), valamint egyáltalán meg akarjuk-e érteni egymás hsz-ait vagy csak write-only üzemmódban nyomjuk.

21. Cucicsillag (válaszként erre: 20. - Cucicsillag)
2014. okt. 13. 00:43
Ujra: hutlenseg
20. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. okt. 13. 00:42
* hitlenseg + elmondas, Csak fel. Kezzel
19. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - Zséka198)
2014. okt. 13. 00:40

Itt egyet is ertunk😊 eddig is ertettem, mirol irsz, csak itt- ott nekem eroszakosnak hatott.

Amugy megelni es olvasni es baratnotol hallani is egesz mas.

En empirikus vok inkabb, es sztem a hutlezseget sem lehet megtapaszralni el ondas alapjan...

18. Zséka198 (válaszként erre: 14. - Cucicsillag)
2014. okt. 13. 00:34

"Akkor a te olvasatodban a tudomany szt.boldogtalansagra /hutelensegre vagy itelve?"

Dehogyis! Sehol nem mondtam ilyet! Szóval ha inkább hűséges típus vagy, és jól is választottál (hozzád illőt), akkor előbb szerelmes leszel, ami majd átalakul szeretetté, és jó eséllyel boldogan éltek egymásnak, míg meg nem haltok. Ha valamelyik fél inkább hűtlen típus, akkor alakulhat a kapcsolat akármivé, egyik (gyakrabban a férfi, az eltérő agy miatt) úgyis csalni fog. Mindezt nem kellett megélnem, elég volt elolvasni.

Bocs, de már nem tudom többféleképp leírni ugyanazt:(

17. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Cucicsillag)
2014. okt. 13. 00:28
*evente
2014. okt. 13. 00:27

Ugy gondolom, innentol inkabb a forumindito problemajara fokuszalok (amennYIben visszater)

Ez a fajta tapasztalat-lokdosodes nem palya nalam, nem is fogok senkit gyozkodni es bologatni sem.

Sokan sok fele keppen gondolkodunk/ tapasztalunk, elfogadom/nem erdekel, de amit mar ateltem arrol ne mas mondja mar meg, mit tapasztaltam...

Azt meg hozzatennem, hgy X eve te valtozik az is,mit allit a "tudomany" es a "kutatas" pl.tojas, tej, c-vitamin, D-vitamin potlas-oltasok- evente valtozik...

15. Bcicus
2014. okt. 13. 00:24
Pedig simán lehet. Ha csak sima szexről van szó, simán szeretheti a párját, csak az ember genetikailag nem monogámiára lett kódolva.
14. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Zséka198)
2014. okt. 13. 00:19

Akkor a te olvasatodban a tudomany szt.boldogtalansagra /hutelensegre vagy itelve? Ertem esertelmezem, amiket linkeltel, de mint megjegyeztem,nem kobe vesett.. Ha kobe lennevesve azt is letojnam...mivel minden embernek total mas a tapasztalata,a kornyezete, akapcsolata es egyaltalan....

Matematikailag... ha ezeket vennenk alapul, akkor hazassagok sem kottettnenek ,ugye?

Ugy irsz,mint aki mar min.60 evet megelt... Nemaaaaa....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook