Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak azt tudjuk gyűlölni akit szeretünk? fórum

Csak azt tudjuk gyűlölni akit szeretünk? (beszélgetős fórum)


1 2
24. 3c3e631065 (válaszként erre: 22. - 36a26f5226)
2011. ápr. 21. 21:21
Igen tudom... De inkább megelőztem az egészet és bementem a hivatalba megnevezni az édesapját a kisfiamnak !
23. 36a26f5226 (válaszként erre: 29. - Adammihaly22)
2011. ápr. 21. 20:21
SAjnos nagyon sok férfi, aki gyáva, így reagál rá, hogy nem is biztos, hogy az övé... A legjobb menekülés a felelősség elől... Ebből is látszik, hogy még nem érett meg a feladatra, még sokat kell tanulnia a kemény életből...
22. 36a26f5226 (válaszként erre: 27. - Adammihaly22)
2011. ápr. 21. 20:20

Egyébként, ha egy apa nem veszi a nevére a kicsit, akkor a gyámhivatal automatikusan legkésőbb a gyermek 3.évéig gondoskodik róla...

Túl sokáig nem tudja tagadni...

2011. ápr. 20. 09:28
Ne haragudj meg a kérdésért,de miért szültél egy ilyen férfinak gyereket?Hiszen még csak fél éves a kisfiad,hogy változhatott a szerelem gyűlöletté ennyi idő alatt?
20. lilipeti (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2011. ápr. 20. 07:31

Én nagyon sokáig aztz mondtam, hogy nem tudok gyűlölni. De rájöttem, hogy ez nem így van. Lehet olyan embert is gyűlölni, akit alig ismersz.

A gyermeked apja nem biztos, hogy gyűlöl, "csak" elég buta ahhoz, hogy ne szeressen Titeket. Ha nem fogja föl, hogy a gyerekének szüksége van rá, akkor lehet, hogy jobban is jársz így, hogy külön vagytok. Remélem, nem mondtam semmi bántót!

19. andi6020 (válaszként erre: 1. - 3c3e631065)
2011. ápr. 20. 06:51

Szerintem nem. Gyűlölni bárkit lehet. (nekem is van olyan rokonom, akit gyűlölök első perctől fogva)

Amire Te gondolsz, az szerintem a "fájdalmas gyűlölés", ami nem is igazán gyűlölet, inkább szomorúság, reményvesztettség, elkeseredettség, lemondás, elutasítottság (stb) érzések valamelyike, illetve keveréke.

Érzem, hogy ez így nem a tuti, de nem tudtam jobban megfogalmazni, remélem lesz aki érti, mire gondolok.

2011. ápr. 20. 02:32
"gondolkodást, nem gondoskodást"
17. Noncsi18 (válaszként erre: 16. - 3c3e631065)
2011. ápr. 20. 02:31

Nem tudom, nekem ez úgy tűnik, hogy ő nem nagyon akarta... :S És mondtad hogy van egy másik gyereke? Őt meg látogatja?? Akkor ő rá mért nem kiváncsi? ááá nem fogom megérteni a férfi gondoskodást?? Hogy nem lehet valaki kíváncsi a saját gyerekére??

Miből gondoltad, hogy nem lehet gyereked? És amúgy van segítséged?

16. 3c3e631065 (válaszként erre: 14. - Noncsi18)
2011. ápr. 20. 00:52

Sajnálom szegénykém így biztos nem lehetett könnyű!

Kiderült nagy meglepetésre hogy áldott állapotban vagyok azért volt meglepetés mert úgy volt hogy nem is lehet gyermekem védekeztünk szinte 99% ban de ott volt az a bizonyos 1%-lék.Mikor megtudtuk háát nem volt felhőtlen az öröm és akkor egyből elkezdte mondani ez mekkora felelősség stb..És végül egyedül maradtam aztán javult a kapcsolatunk de nem voltunk együtt csak jött hozzám és tavaly agusztúsban megszakadt! Mikor a kisfiú egy hetes volt felhívott hogy na mi újság ?Mondtam neki megszületett a kisfiad azt mondta az most már a tiéd de azért érdekelte hány kg centi stb...Vátam közben a nagyszülőkkel felvettem a kapcsolatot szegénykék azt sem tudták mit higgyenek hisz apuka tagadta tagadja a mai napig de minden hónapban egy jó adag fotót küldök nekik és elég szépen lehet látni a hasonlóságot :)De most már folyamatban van az apasági per!Ott találkozni fogok vele és elmondom a véleményemet neki!Ki tudja hogyan állított be a szűlőknek egyáltalán :( de jobb is ha nem tudom ...

2011. ápr. 20. 00:43
Természetesen boldog lennék ha itt lenne de még boldogabb ha a gyermekével foglalkozna!
2011. ápr. 20. 00:43

Sajnálom, hogy nem együtt nevelitek a picit. Egy babának se jó apa nélkül felnőni. Az én öcsém 6 éves és 3 éve nem kíváncsi rá az apja. Ez még nagyobb törés a gyereknek, hogy 3 évig apa ,apa, apa és utána eltűnik.... Hónapokon kérdezte szegénykém, hogy hol van apa? Mit csinál? Dolgozik? Beteg? A szívünk szakadt meg.

De fel a fejjel anyum 22 év után tudott tovább lépni. Nem könnyű, de az idő megold mindent.


Amúgy megkérdezhetem, hogy mi történt? Együtt vállaltátok a picit, vagy ő nem is akarta, hogy megtartsd?

13. 3c3e631065 (válaszként erre: 12. - Szakalyadri)
2011. ápr. 20. 00:42

Fejben tudom hogy kár ezen rágódni de a szívembe még reménykedek :( hátha....

De itt igazából nem is a kettőnk között kéne rendeződni ki nem c.... le hanem a gyerekével foglalkozzon ha férfi akkor itt is mutassa meg mekkora ember . Hisz két ember kellet a kisfiúnkhoz is nem csak egyedül voltam ott.

12. szakalyadri (válaszként erre: 10. - 3c3e631065)
2011. ápr. 20. 00:35
Az ilyen "apák"sosem kapnak észbe,kár rögeszmésen ragaszkodnod ehhez hidd el.
11. szakalyadri (válaszként erre: 9. - 3c3e631065)
2011. ápr. 20. 00:33
Pár év tapasztalat és rájössz kár bízni a semmiben,reménykedni meg aztán pláne.Sajnálom.
10. 3c3e631065 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. ápr. 20. 00:31

Igen sokan ezt mondják és ami a legszebb,hogy az első szülött kisfiát meg szereti (4éves)amivel nincs semmi probléma de itt van a másik pici kisfia is akit meg nagy ívben ....... :(

Nem állók készen egy új kapcsolatra sem testileg sem pedig lelkileg sajnos !

Remélem egyszer ezek az apukák észbe kapnak lehet addigra késő lesz de majd megoldják maguknak !

A barátnődnek gratulálok :) Szívből sok boldogságot nekik!

2011. ápr. 20. 00:27
Mi van, ha semmibe vesznek? Akkor is lehet, hogy nem változik meg a szeretetünk? Igen lehet. Még pedig azért mert a szív bízik, a szív remél, a szív elhiszi, hogy a másik nincs tisztában azzal, mit tett, hogy helyrehozza a hibáit, hogy pozitív irányba kezd el fejlődni. Nem mondom, hogy nem lehetséges, de nagyon ritka és csak azok térnek becsületes, tiszta útra, akik a szívük mélyén valóban szeretnek. De vajon meddig kell várnia a másiknak, meddig kell reménykednie? Sajnos azt senki nem tudja. Ilyenkor a szeretetünket gyakran gyűlölettel próbáljuk elnyomni és minél jobban gyűlölünk, valójában annál jobban szeretünk.
2011. ápr. 20. 00:25

Az ilyet nem mondanám sem férfinek, sem apukának. Verd le tőle, ami neked jár, pl gyermektartás

Nekem is van egy barátnőm, akit a férje 2hónapos terhesen hagyott el, az sem kíváncsi a gyermekére szóval meg tudom érteni, hogy mit érzel.

Erősnek kell lenned, összeszedni magad, fiatal vagy, van egy gyönyörű gyermeked és keresned kell egy olyan pasit, aki mindkettőtöket imádja és apukája lesz a picinek! Tudom, hogy nem egyszerű, de barátnőm erre a tökéletes példa... Talált maga mellé egy pasit, aki most arra törekszik, hogy a saját nevére vegye a babát. Szóval fel a fejjel, neked is sikerülni fog!

2011. ápr. 20. 00:21
Nem csak azt tudjuk gyűlölni akit szeretünk.(ez véleményem szerint hülyeség)
6. 3c3e631065 (válaszként erre: 3. - Szakalyadri)
2011. ápr. 20. 00:19
Köszönöm szépen ! Gyűlölöm is és szeretem is :( Sajnos nem kíváncsi rá nem ismeri el épp folyamatban van az apasági per ami számára egy jó idő húzás de úgy is az igazság győz !Pedig tisztában van vele hogy ő az apukája és ezért gyűlöl !
2011. ápr. 20. 00:16
Na ezt jól megfogalmaztam szóval se ostoba se gonosz sem pedig buta nem vagyok :)Úgy érzem nem érdemlem ezt meg tőle de valószínű akiket te gyűlölsz azok megérdemlik !
4. 3c3e631065 (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2011. ápr. 20. 00:14
Hát Én se gonosz nem vagyok se ostoba,és még gonosz sem és mégis gyűlöl :( Egyik napról a másikra ...
2011. ápr. 20. 00:11

Csodaszép a kisfiad.Én a helyedben nagyon gyűlölném azt aki még rá sem kiváncsi.Aki ennyire közönbös tud lenni(mármint a saját gyereke iránt)az sajnos tényleg nem szeret.:(

Lépj tovább és felejtsd el,akkor is ha nagyon fáj.

Szerintem gyűlölni csak azt lehet aki nem közömbös,aki iránt még érzel vmit.De sajnos ez nem csak pozitív érzelem lehet.

2011. ápr. 20. 00:06
Nem csak azt tudjuk gyűlölni, ugyanis az én környezetemben lakik pár olyan emberke, akikről elmondható, hogy az emberi ostobaság, és butaság határtalan, és én szó szerint gyűlölöm őket, mert még gonoszak is, de nagyon...
2011. ápr. 20. 00:01
Mindenki azt mondja csak azt tudják gyűlölni akit valójában szeretnek!Engem a volt párom gyűlöl szóba sem áll velem !De ha szeretne itt lenne velünk és foglalkozna a saját gyerekével de ennek ellenére ránk sem nyitja az ajtót és a közös kisfiúnk elmúlt már fél éves és nem is látta!Én örülnék a legjobban ha valójában szeretne...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook