Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Core biopszia, fibradenoma fórum

Core biopszia, fibradenoma (beszélgetős fórum)


2022. nov. 23. 14:30

Sziasztok!

2018 óta van egy csomó a mellemben, teljesen véletlenül vették észre, én sose éreztem. Akkor 0,8 mm volt, vettek belőle 2x vékonytűvel biopsziát, ami nem adott egyértelmű eredményt. Utána elküldtek MRI vizsgálatra ami nem mutatott semmi kórosat. Azóta fél évente vizsgálják, mindig egy picit nőtt, de nem foglalkoztak vele. Idén szeptemberben mikor mentem kontrollra, a doktornő aki akkor látott először, úgy ítélte meg, hogy ebből kell venni egy mintát core-biopsziával, mert szerinte változott. Ott akkor teljesen összeomlottam, de 1 hét után megjött az eredmény ami jóindulatúságot igazolt (fibroadenoma). A szeptemberi leleten már 12x13x11 mm-esnek írták le, de mindig más méretűnik látják. Sőt, az évek során volt olyan orvos aki mem is látta... Az elmúlt hetekben viszont fáj az a mellem, amiből a mintavételezés történt, úgy érzem mintha teltebb is lenne egy kicsit a másiknál. Ez előtt sose éreztem ezt, mindig a másik mellem volt a fájósabb. A kérdésem az hogy akinek csináltak már vastagtűs biopsziát, annak azóta érzékenyebb az a melle? Szokott-e esetleg fájni, karba kisugározni a fájdalom? Sajnos eléggé hipochonder személyiség vagyok, így már kezdek olyanokon gondolkodni, hogy lehet nem is jóindulatú, csak valamit benéztek... A másik kérdésem pedig a műtétre irányúlna. Nekem azt javasolta több orvos is, hogy amíg nem éri el a 2cm-ert addig nem érdemes bántani. Hamarosan babát szeretnénk, így nem tudom mi lenne a helyes döntés, kiszedessem-e előtte vagy inkább hagyjam.

Elnézést, hogy hosszú lett, remélem tudtok tanácsokat adni. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook