Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Béltükrözés biopsziával fórum

Béltükrözés biopsziával (tudásbázis kérdés)


2020. febr. 22. 22:06
Nekem még fősulis koromban egy egyszerű hasmenéses, hasfájós időszak alkalmával derül ki hogy vastagbélpolipom van úgy 25cm-es mélyen. Szerencsére borsószem nagyságú és csupán egy darab aminek a biopszia eredménye negatív lett. Így nem is piszkáltuk hogy jól van az ott csak évenként kontrollra kell járni vele. Majd eltelt kb. öt év amikor a barátnőmnek vérzés miatt mennie kellett ilyen vizsgálatra és bejegyeztetett engem is időpontra hogy közösen túllegyünk rajta és én se voltam azóta kontrollon. Elmentünk, ő altatásba mert nagyon félt tőle és megvártam és közvetlen utána jöttem érzéstelenítés nélkül mert én meg azt nem bírom ha nem tudom mit csinálnak velem. Az érzés ismerős volt, fél úton görcsölt valamennyire de nem is ez a lényeg hanem hogy ő tíz perc múlva kijött bennem pedig háromnegyed órát volt a kamera. Na ekkor megijedtem mert háromszor is végigmentek a csővel miközben számoltak és mintát vettek a polipokról mert addigra több is keletkezett és több helyen. Most ismét várakozó vagyok, a dokinő ismét egy év kontrollt írt rá a leletre de természetesen a ráérős időm továbbra is kevés mert engem a koplalás sokkal jobban megviselt mindig mint a vizsgálat. Nem szokták ezeket a polipokat eltávolítani, vagy teljesen felesleges, lehet több is? Volt már így valaki?
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Luna-)
2019. dec. 6. 15:37
Nekem is volt összenövésem az első császárom szövödménye. Második császárnál mindent feloldottak. Nekem a vastag belem megtekeredve nött rossz helyre ez a szakaszom kitágult.
23. Luna-
2019. dec. 6. 11:32

Sziasztok!

Friss élmény, és azért írom le mert hiába kerestem nem találtam ebben a témában mostanában irt véleményt.


Nekem egy óra volt.

Kicsi vagyok és vékony.

Hasi műtétek miatt összenovesek vannak.

Minden csavaros és szűk odabent ami csak lehet.

Hát azt mondták egy hős vagyok.

Nagyon nehezen ment, végig folyt a könnyem. Az utolsó harmad felénél vagy húsz percig szenvedtek mire átment a cső.

Ott jött el a pont amikor kertem a gázt. Egy csutorabol kellett szívni. Nagyon hasznos volt! Azonnal végig tudtak menni majd lassan ki.

Ha valaki Zsiros és nagyobb a hasa annak könnyebb.

Sírtam mikor kijöttem.

Legközelebb ha kell ilyen tuti az elejétől szívok a fajdalomcsillapitobol.

Nekem bal oldalon a kanyar után fent fajt nagyon.

22. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - Papája)
2019. szept. 10. 11:37
Alkati
21. papája (válaszként erre: 20. - 5236d12e25)
2019. szept. 10. 10:22
Kiderült, hogy az első császárnál valamit rosszul csináltak műtét közben, vagy szerencsétlenségedre ilyen "összenövős alkat" vagy ?
20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - Papája)
2019. szept. 10. 09:47

Nekem ez az első császárom hozadéka. Az első császár után 2 évig mindenféle gyulladásokba ki be járkáltam ami valószínűleg szintén rátett az összenövésekre.

A második császárnál derült ki hogy mindenem brutálisan összenőtt mindennel, letapadt mindenem,a lányomat ki se tudták emelni csak kinyomni mert a méhemet se tudták kiemelni, a vastagbelem megcsavarodott és úgy nőtt rossz helyre mindkét petefészkem összenőtt. Az orvosom csak halkan megjegyezte (tegeződünk családbarát) "hogy az istenbe tudtál teherbe esni, kihordani végképp nem tudom, rejtély vagy" szóval így lett 2 órás a császár. Másnap kaptam egy bélgyulladást + 1 hétig voltam bent.

19. papája (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2019. szept. 10. 09:19

Félre értettem. Az jó, ha túl vagy rajta.

Az viszont nem értem, miért nem tesznek semmit a bélcsavarodással. Az életveszélyes is lehet, nem beszélve arról mennyi szenvedést és kellemetlenséget okoz. Egyszer kellene megműteni, helyretenni és remélhetőleg midörökre elfelejthetnéd a sok szenvedést.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Papája)
2019. szept. 10. 08:50
Sajnos nekem a diverticulus a bélcsavarodás miatt lett. Tudom hogy sok rostosat kell enni, de pont az a baj hogy nekem nem székrekedésem hanem folyamatos hasmenésem vagy laza székletem van. Fruktóz diétát tartok ami meg pont a rostosat és a gyümölcscukrot tiltja
17. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Papája)
2019. szept. 10. 08:42
Neem volt biopszia. Az eredménye lesz csak októberre kész
16. papája (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2019. szept. 10. 08:06

Jó hogy túl vagy rajta rossz "emlékek" nélkül.

Kár, hogy nem történt meg a biopszia, így újra menned kell. Jó egészséget kívánok.

Divertikuluma sok embernek van, így küldök neked erről egy tudományos cikket, ami nekem is segített megérteni mi is az.

[link]

2019. szept. 10. 07:02
Sziasztok! Túl vagyok rajta! A biopszia majd októberben lesz meg. Amúgy semmi mást nme talált a doktornő a diverticulumon kívül. Itt helyben rögtön ébresztettek míg tavaly másik kórházban hagytak magamhoz térni. 3 órát kellett volna maradnom megfigyelésre de fél órát maradtam míg egyedül kitudtam botorkálni mert ahova betoltak ott az 1 napos kemosok kapják a kezelést férjem nem jöhetett be a a gyerekekkel.
14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2019. szept. 9. 08:46
Nagyon el vagy tájolva. Elliana-nak majdhogy nem kötelező az altatás, hiszen bajok vannak a beleivel. De egy vastagbél tükrözésnél csak amíg a "kábelt" feltolják egészen a vakbélig, az több, mint 15 perc. Visszafelé nézik a képernyőt, úgy hogy kell 40-70 perc. Kinek milyen hosszan csinálják. Maga a biopszia, vagy polip kicsípések nem fájnak.
13. 0adc8842b1 (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2019. szept. 9. 08:40
Így nem igaz. Nekem is altatás-bódítás nélkül csinálták. A képernyőn láttam az egész vizsgálatot. Igen feszül a levegő befulyástól, de ki lehet bírni. Nagyon rendesek a Szent János kh. Gasztróenterológián. Amikor vissza húzzák a "kábelt" már féloldalról hanyatt fektetnek és úgy jobb.
12. kisj (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2019. szept. 8. 17:41

Nem mindenhol adják alapból a bódítást.

Sőt, nem is adják.

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2019. szept. 8. 14:12
Ebben sajnos Pajájával kell egyetértenem. Nagyon sok helyen végzik akár bódítás nélkül a vizsgálat9t. Nekem van családban chrom beteg akinek még így is volt hogy bóditás nélkül csinálták. Orvos kórház válogatja. Persze ha a beteg ragaszkoduk hozzá akkor kénytelenek.
10. papája (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2019. szept. 8. 13:21

Épp az enyém volt 70 perces és igen végigmentek a vakbélig. A többieknek nem tudom meddig.

Neked volt már egyáltalán ilyen vizsgálatod ?

9. levarosbukta (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. szept. 8. 13:19
Ne aggódj, mintavételkor sem sokkal hosszabb a vizsgálati idő mint a sima tükrözéskor.
8. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Papája)
2019. szept. 8. 13:17
Akkor tedd hozzá, hogy neked sima végbéltükrözésed volt, nem pedig vastagbél. A kettő nagyon nem ugyanaz. A topicinditónak vastagbél tükrözése lesz. Sajnos ellent kell mondanom annak is, hogy a vizsgálat 30-70 percig tartana, mert maga a vizsgálat még ha esetleg polipot is kell eltávolítani nem több 10-15 percnél.
7. papája (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2019. szept. 8. 12:57

Elküldhetném a leletemet, amiben le van írva, de minek. Akinek volt ilyen vizsgálata az tudja, hogy legtöbben altatás nélkül mennek. Ahol én voltam, ott az nap senkit nem altattak. Én voltam az utolsó vizsgált beteg. Beszélgettem a többiekkel, szó sem esett altatásról. Többen voltak, akik "visszajárók"

Senki nem izgult, panaszkodott, szépen vártunk a sorunkra 30-70 percig tartott 1-1 személy vizsgálata.

Gyomortükrözésem nem volt eddig szerencsére, de Édesanyámnak igen. Bent voltam a vizsgálaton. Nagyon gyorsan elkészült, csak Lidocaint kapott.

6. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Papája)
2019. szept. 8. 12:46
.... meséld akinek akarod.... nah félreírtam
5. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Papája)
2019. szept. 8. 12:46
Mindig kételkedve olvasom azt hogy valakinek altatás, vagy bódítás nélkül csináltak tükrözést. Alapból adják a bódítást mert ez rohadtul tud fájni, főleg amikor felfújnak levegővel. Úgy hogy meséld akinek akarok hogy hogy altatás nélkül tükröztek. Max. a gyomortükrözést, mert az tényleg anélkül megy.
4. papája (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2019. szept. 8. 11:08

Sajnálom, teljes gyógyulást kívánok.

Nem tudtam, hogy ilyen nagy a baj.

3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Papája)
2019. szept. 8. 10:59

Kedves Papája!


Nem csak én nem vállalom altatás nélkül de az orvos sem.

Folyamatos bélgyulladásaim vannak 5 éve amióta teherbe estem a nagylányunkkal. Épp csak kezemben volt a pozitív teszt rá 3 napra jött az első bélgyulladásom. Ez mellett folyamatos hasmenésem vagy laza székletem van.

2 császárom volt. A 2.császár 2 órás. Mindenem összenőtt mindennel, a vastagbelem megcsavarodott úgyvtapadt rossz helyre. Az orvoa szerint csoda hogy nem halt el. Ez a szakasz ami folyamatos gyulladásban van és megcsavarodott kitágult diverculitis alakult ki, elvileg még nem kell műteni. Szóval nincs az a pénz amiért nem altatásban vállalnám.

2. papája (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2019. szept. 8. 10:42
Nyugodj meg, semmivel sem tart tovább, mint egy sima tükrözés. Egy pillant alatt lecsippentik a szükséges mintát. Én már kétszer voltam tükrözésen - altatás nélkül - egyáltalán nem fájt, kicsit kellemetlen volt mindössze. Polypot is szedtek le egyáltalán nem éreztem. Láttam mindent a képernyőn és ez "nagy élmény" volt. Kár kihagyni.
2019. szept. 8. 08:54

Sziasztok!


Ma kell elkezdenem a tisztító kúrát endogollal. Holnap lesz a vizsgálat altatásban. Sima béltükrőzésem volt már szintén altatásban. Biopszia esetén mennyivel másabb vagy hosszabb a vizsgálat? Ismerősőm ugyan ehhez a doktornőhőz jár mint én. Ő legutóbb a vizsgálat felénél elkezdett magához térni, kapott még egy adag altatót és csak 4 óra múlva tért magához. Nagyon félek ettől. Sajnos vinnünk kell a 4 és 1.5 évesemet így addig férjem nem tud velem lenni. 😔

Az endogol mennyiben hasonlít az endostarhoz (íz, mehanizmus)? Endostart nagyon nehezen ittam meg és nagyon ki csinált, nagy fájdalmat okozott az amúgy is problémás belemnek.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook