Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Closti, vagy várakozás...? Tapasztalatok, vélemények...? fórum

Closti, vagy várakozás...? Tapasztalatok, vélemények...? (beszélgetős fórum)


2010. máj. 5. 06:53

Szia Betti!


A barnázás lehet sárgatest elégtelenség vagy sárgatest hormon hiánya ill. kevés léte. Legalábbis nekem ezt mondta az orvos.A fogamzásgátlót ahogy abbahagytam, nálam akkor kezdődött, vérzés előtt 2 napig barnázás, aztán normálisan megjött.

Sajnos nekem is volt egy vetélésem idén januárban, 6 hetes voltam.

Februártól clostylbegy-et ill. bromocriptint szedek.Remélem nem sokára jön felénk a gólya!

Sok sikert kívánok minden kisbaba tervezőnek.

2010. máj. 4. 10:30

Betti,

meg kellene nézetni az inzulint

jobban mondva inzulinterhelést kellene csináltatni

mert lehet attól vannak a ciszták

a clostit addig amíg ilyen cisztás vagy én nem ajánlom

könnyű túlstimulálni és az biza fájdalmas

a barna vérzés az lehet progihiány jele és peteérés elégtelenség jele is

a 2 nap barna nem vészes

én 10 napig barnáztam általában

23. 3846b90174 (válaszként erre: 22. - Pethoevi)
2010. máj. 4. 10:25

Szia! Persze, jók ezek a teás dolgok, csak Nekem nincs időm, energiám teákat csinálni, néha szoktam palástfűt csinálni, de nem kúraszerűen, kb.2havonta 1x... :-))) Nekem a munkámból adódik h csak be tudok kapni egy bogyót, és annyi, tehát closty, meg ugye a vetélések, amik miatt Nekem muszáj. Ebben minden benne van elvileg ami kell.

Én sose mértem a hőmet, de nem is fogom, mert Nálam az nem mutatna értékelhető eredményt.

2010. máj. 4. 09:50

Én október végén tettem le a fogit.Decemberben barnázással jött meg (7 nap barna,2 nap szánalmas vérezgetés).Elmentem laborba,kiderült,h magas a prolaktin,de a progi szerencsére ok!Elkezdtem inni a cickafark-palást teákat,Barátcserjét szedek egy hónapja,és a mostani vérzés előtt nem volt barna!!!És rendes,5 napos vérzésem volt,görcsökkel,mint anno a gyógyszer előtt.soha nem örültem neki ennyire!Én amellett vagyok,h hagyom a szervezetemet a természetes útján regenerálódni.És úgy látszik,lassan alakul.Ezt úgy értem,h nem akarok gyógyszert,főleg hormont szedni,ha nem muszáj,inkább természetes dolgokat.És hiszem,h hamarosan sikerülni is fog! :-)

De én azokat is megértem,akik inkább a clostit választják!Ez mindenkinek egyéni döntése!

Sok sikert kívánok!

(ja,én mérem a hőmet,és a barnás hónapokban is leesett és felment a hőm...)

21. 4fabd36e36 (válaszként erre: 23. - Kikiyo)
2010. máj. 3. 19:03
Sziasztok,szia,sztem a closti már abban a hónapban lehet hatásos,legalábbis nekem azt mondta a doki.
20. babszibobó (válaszként erre: 19. - 4fabd36e36)
2010. ápr. 30. 14:36

EZ természetes!

:-)

19. 4fabd36e36 (válaszként erre: 18. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 14:21
Köszi,de én bízok az orvosomban,régóta hozzá járok:)
18. babszibobó (válaszként erre: 17. - 4fabd36e36)
2010. ápr. 30. 14:05

Bocsi, de ez így nekem érdekes (a closti is olyan mint az antibiotikum, be kell szedni egy bizonyos mennyiséget, hogy hasson, illetve legközelebb is hatása legyen).De nem vagyok orvos, csak ilyet nem hallottam.

És pont azért érdekes, mert én is szedtem úgy, hogy amúgy is volt pé-m, és nem volt az hogy most ne szedd, mert amúgy is jó!


A lényeg, Én drukkolok!Mindent bele!

17. 4fabd36e36 (válaszként erre: 16. - Babszibobó)
2010. ápr. 30. 11:30
Nekem nézte Uh-n a köv hónapot(vagyis most),mivel van pém,azt mondta felesleges rászedni a gyógyszert.
16. babszibobó (válaszként erre: 14. - 4fabd36e36)
2010. ápr. 29. 20:46
Csak egy hónapon?Az hogy lehet, hisz az alapkúra is 3 hónap, még akkor is, ha van peteérés (nekem amúgy is volt, mégis szednem kellett, mert inkább minőségi probléma volt), hisz amúgy nem fejti ki teljesen a hatását!
15. 4fabd36e36 (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2010. ápr. 29. 19:53
Igen,akkor már csak a következő ciklusban lehet,mert a clostit mensi 2. napjától kell kezdeni 2x1 (nekem úgy kellett) 10 db -os.
2010. ápr. 29. 19:51
Sziasztok.Én is túl vagyok egy closis hónapon.Sajnos akkor nem sikerült,most nem kell szednem,mert volt peteérésem,de sztem csak a múlt havi clostytól.Jól olvasom,hogy a mensi előtti barnázás azt jelenti,h nincs peteérésem?
13. Bcicus (válaszként erre: 10. - Bettiletti)
2010. ápr. 29. 18:57
Az nem, jelent semmit és, hogy jók voltak e azt is inkább endo dokinézze meg, szerintem. Nekem is aztmondta a nő doki, hogy jó aztán kiderült, hogy még a közelébe sincs az ideálisnak.
12. Bcicus (válaszként erre: 9. - Ajnácska85)
2010. ápr. 29. 18:57
Lehet, hgy volt, de utána a progid nem elég erős. (azthiszem a progi)
11. bettiletti (válaszként erre: 3. - Babszibobó)
2010. ápr. 29. 18:05

köszi...


nem azt várom, hogy akárki is döntsön helyettem, csak vélemények, tapasztalatok érdekelnek.

2010. ápr. 29. 17:40

ajnácska szerintem nem.


de az egyik pfészkem ép képletű volt, csajok...2 hóanpja a hormonjaim jók voltak...csak nem pcos!

2010. ápr. 29. 13:51
szerintetek az, h kb 3 hónapja mensi előtt 2 napig barnázom az arra utal, h nincs peteérésem. Nyákot sem nagyon veszek észre, hőt nem mérek. Vagy barnázás lehet rendes peteérés mellett is?
8. sz.erzsebet (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2010. ápr. 29. 08:24

Szia!


Én két év próbálkozás és két vetélés után kaptam Clostylbegitet (pco-s is vagyok) és a harmadik hónapban terhes is lettem, és meg is maradt a baba. Ma már 6 éves:)

Bárhogy is döntesz, kívánok Neked kitartást, és sok sikert!

7. Bcicus (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2010. ápr. 28. 23:12
Előbb ki kéne vizsgáltatnod magad, a sok apró ciszta pcos-re utal, valamint a barnázásra, arra, hogy más hormon problémák is lehetnek.
2010. ápr. 28. 23:10

Szia! Én is Clostit szedek. Tavaly májusban kezdtem. 6 kúrán vagyok túl, de még nem vagyok terhes. A Closti olyan gyógyszer, melyet néha-néha szüneteltetni kell, szóval ha nem az elején sikerül, bár úgy legyen, lesznek még teljesen természetes ciklusaid is.:)

Magadnak kell eldönteni, az is biztos.

Természetes gyógymódokat is kipróbálhatsz, van, akinek bejön: Cickafarkfű tea!

2010. ápr. 28. 22:55
Ha pcos miatt nincs peteérés, attól vannak a follikulusok, akkor nem szabad clostibegytet szedni, akkor mással kell stimulálni a petefészket.
2010. ápr. 28. 22:54
Amúgy!Ismét szia!
3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2010. ápr. 28. 22:53

Szia!

Ezt tényleg neked kell eldöntened!

Ha lehet így fogalmazni, nekem closti babám van.

Fél év próbálkozás után kezdtem el szedni, és fél évre rá estem teherbe, szóval ez a gyógyi sem azonnal hat, nagyon sok esetben!

Lehet a természetre hagyatkozni és még egy pár Uh-t beiktatni, megvárni a köv. hónapot!

Amúgy nekem sosem közép időben volt peteérésem, gyógyszertől független!

2010. ápr. 28. 22:44
Mit gondoltok?
2010. ápr. 28. 22:42

Helyzet a következő: kiderült (uh-n sok apró follicullus /ez elvileg azért lehet, mert nincs egy nagy rednes peteérés/, barna maszatolás mensi előtt 2 hónapja), hogy feltehetően nincs peteérésem. Az egyik petefészkemre azt írták az uh-n igaz, hogy normál képlet, de mmégsem jön össze a baba 5 hónapja már. Szerintetek várjak még, hátha nekem a "most kicsit hibás" oldalon szokott pé lenni, és lesz a másik oldalon, csak idő, míg átveszi úgymond...?

Vagy kérjem a Clostit? A doki szerint én döntsem el. (Hogy várjuk ki még a mostani ciklust, hogy lesz-e pé, vagy gyógyszer.)

Ha a 10. napon megnézi uh-val, és tegyük fel, nincs pé, akkor már csak a következő ciklusban lehet...? Vagy akkor ad gyógyszert, ami csinál egy "későbbi", nem középidőben lévő pé-t?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook