Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cigiszag fórum

Cigiszag (beszélgetős fórum)


30. pista89 (válaszként erre: 28. - Csiki85)
2013. máj. 28. 17:24
Szerintem is a többség akkor érzi mikor már nem cigizik, vagy egész életében nem dohányzó volt.
29. spinneli (válaszként erre: 28. - Csiki85)
2013. máj. 27. 16:44
Én mikor dohányoztam sem bírtam a cigiszagot, és sok hasonló cigis ismerősöm is volt.
2013. máj. 27. 16:29
Szerintem ez abszolút az a dolog, amit a nem dohányos rögtön megérez, de a cigis meg annyira együtt él vele, hogy észre sem veszi.
2012. dec. 6. 08:44
Na kérem... hosszú(napi 5 órás) szellőztetések, szőnyeg szódabikarbónázás és takarítás,ezetes-vizes edénykék kihelyezése, majd illóolaj radiátorra csepegtetés után már nincs cigiszag.... :D
26. CrystalPhoenix (válaszként erre: 25. - 4f8ae69d1b)
2012. dec. 4. 02:12
köszi :))
25. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 24. - CrystalPhoenix)
2012. dec. 3. 14:14

Szia!Lentebb írtam lehetőségeket!:)

Még ami egész jó,gyógyszertárban kapható influ nevű légfrissítő spray..jó mentolos illatú..:)

2012. dec. 3. 14:06

hát igazából az az egyesség, hogy mi csinálunk ezt azt,cserébe x ideig a bérleti díjnak csak 1 részét fizetjük..

a nagy szobai tapéta sajna nem festhető..:/

a másik szobában megoldható :)

23. kristo_f (válaszként erre: 21. - Fe96902938)
2012. dec. 3. 11:09

Azért cserélni nem kell semmit

Tapétát átfesteni, ha padló felmosni, padlószőnyeg meg ahogy irtam

Tény, ha nincs rá pénz, nincs


Bár egy új lakásnál ennyi belefér, ha meg bérelt akkor a tulaj költsége lenne

Én is kifestettem egy kiadó bérlakást, mert az előző bérlő dohányzott

2012. dec. 3. 10:51
Igen, tudom, hogy mit kellene... ha csak azon múlna, rögtön újra lenne tapétázva, meg padlócsere, stb.. de arra most sajna nincs keret.. hirtelen jött ez a költözési lehetőség.. és ki kellett használnunk.. de sajna nmost a felújításra nem tudunk több tízezret költeni.. már pedig ha nekiállunk, tényleg jó lenne tapétázni is, és padlót is cserélni.. az meg nem olcsó muri... főleg így Karácsony előtt..
21. fe96902938 (válaszként erre: 19. - CrystalPhoenix)
2012. dec. 3. 09:06

Tapétacsere+tisztasági festés és új padlószőnyeg.Bár mi mást csinálsz az semmit nem ér.

Én már nem is dohányzom bent.

20. kristo_f (válaszként erre: 19. - CrystalPhoenix)
2012. dec. 3. 08:49

Háááát...

Akkor meg bagó és csodaszóda szag lesz, az sem kellemes

Egy tisztasági festés és nedves porszívózás valami minőségi takaritógéppel ha padlószönyeg van


Tisztasági festés 400Ft/m2 körül van, egy nedves takarító/porszívó meg 10ezer körül egy napra

Ennyit megér egy új lakás

2012. dec. 3. 07:54

új lakásba költözünk pár nap múlva, viszont nagyon durva bagó szag van ott...:/

az előző lakó erős dohányos lehetett... :/

arra gondoltam, ma átmegyek, kiszellőztetek, majd kiteszek pár ecetes tálkát..

a kérdés: vajon ha vennék 1 adag csodaszódát, és azzal felszórom a padlószőnyeget(majd pár óra múlva felporszívózom) az segít?? vagy inkább szódabikarbónával próbálkozzak?

egyéb tippek?

6.áig mindenkép el akarom tüntetni a szagot, mert kisgyerekkel megyünk.. :)

2011. márc. 18. 10:54
a szívacs az bejött nálunk egy kis ecettel és van levegőtisztítónk is
2010. szept. 7. 18:39

Én nem dohányzom ,de a párom igen ha együtt vagyunk akkor nem cigizik de a szag átragad a ruhámra eddig mindig befújtam magam, de az nem fedi el teljesen a szagot nem tudtak valamit ajánlani?

Előre is köszönöm Bea

16. 411d5b1ca4 (válaszként erre: 15. - Db78bacc4f)
2010. júl. 7. 13:32
én is ezt teszem...ha nem tudok kimenni
2010. jún. 3. 11:31
Még az jutott eszembe, hogy a gáz fölött ha van elszívó, az alatt dohányozzon.
14. Macsek. (válaszként erre: 13. - Mamcili)
2010. jún. 3. 08:08
Jaaaaaaaaa, akkor mindenképpen ki kell próbálni! :)
13. mamcili (válaszként erre: 11. - Macsek.)
2010. jún. 2. 22:25

nem lesz ecetszag!


Vizes szivacsra pár csepp ecetet kell rakni.

Nem ecetet önteni :)

2010. jún. 2. 20:15
VAgy ne az ablakba cigizzen, hanem menjen ki...:)
2010. jún. 2. 20:12

A kérdezőnek válaszolva pedig én is az ecetes szivacsról hallottam, mint jó szagelűző, de még soha nem próbáltam.

Szerintem egy próbát megér, bár akkor nem a bagószag, hanem az ecetszag fog terjengeni az egész lakásban.

Hát nem tudom...

10. Macsek. (válaszként erre: 3. - Ronikutyi)
2010. jún. 2. 20:10
Hát pedig én 20 évig a dohányoztam, (4 és fél hónapja szoktam le) a párom soha életében nem gyújtott rá, 21 éve ismerkedtünk meg, és a mai napig minden happy nálunk !!! :)
9. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 8. - 3a92f8d690)
2010. jún. 2. 17:51
:)
8. 3a92f8d690 (válaszként erre: 3. - Ronikutyi)
2010. jún. 2. 16:02
Ez igen te mondod meg másnak hogy ne cigizzen mikor ti is szívjátok ez ..asza hozzászólás volt csillagos 5!!!
7. jozsi.38 (válaszként erre: 3. - Ronikutyi)
2010. jún. 2. 15:49
ja igen ez ennyire egyszerű DDDDD
2010. jún. 2. 15:18

Szia!Míg panelban laktam,akkor a szomszéd büdösbagószaga jött át mindig a falakon..Nekem sajnos a textilspray nem nagyon jött be..Viszont az ecetes szivacs nem olyan rossz..de már rosszul vagyok annak a szagától is..

Én a lakásban pár helyen borókabogyó olajjal csöpögtetett szivacsdarabkákat helyeztem el..ami frissíti a levegőt is..

elég erős,de jobb mint a cigiszag..

Amúgy a doh-szag ellen is kiváló!!

van még egy tippem,bár én még nem próbáltam,csak kiakarom..nos, alkoholba pár csepp illóolajat tenni és azzal permetezni a lakásban..

2010. jún. 2. 14:54

Egy cigis ismerősöm mondta, hogy van valami granulátum, ami magába szívja a cigifüstőt amit semlegesít is. (hamutartóba teszik, de másikba hamuznak és nyomják el.


régeben meg ecetes szívacsot tettek egy tálba a szekrény tetejére, naponta 2* cserélték.

2010. jún. 2. 14:39
Szerintem a gyertya a legkevésbé hatékony. A füstölő jó megoldás, illetve lehet kapni textilfrissítő "sprayt", amivel én néha befújom az ablaknál a függönyt és a levegőbe is néhányat, az használ.
3. Ronikutyi (válaszként erre: 1. - Zozokomo)
2010. jún. 2. 14:27
Szoktasd le a párodat a dohányzásról.Tudom,könnyű mondani,de hidd el,szerintem ez így nem jó,ha téged ennyire zavar.Gondolom puszi közbe is idegesítő,hogy ő bagó szagu.Ezt úgy mondom neked,hogy én dohányzom,a párom is dohányzik,de ha én elmegyek este fogat mosni,és ő bagózás után jön oda puszit adni,én is undorodom tőle,meg van,hogy nekem is büdös,pedig én szívom.Nálunk ezért nincsenek viták,mert mind ketten cigizünk sajna,de hidd el,hogy én még olyan kapcsolatot nem láttam,ahol az egyik fél dohányzik,a másik nem,és minden happy,mert előbb-utóbb ebből probléma lesz.Kérd meg,hogy a kedvedért szokjon le.:)
2010. jún. 2. 14:21

Szia!

A páromnak a volt felesége cigizett és Ő mindig gyertyát vagy füstölőt gyújtott, hogy semlegesítse a szagát.

Sőt nálunk a szomszédasszony dohányzik, miatt mindig füstölőt gyújtunk, mert bejön az ablakon vagy az ajtón keresztül a cigiszag. Szerencsére elveszi és nem érezzük így.

2010. jún. 2. 14:18
A párom dohányzik,hiába csak az ablakban,mégis nagyon cigiszagú a lakás. Tudtok valami praktikát az eltüntetésére?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook