Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cicaharc a munkahelyen? fórum

Cicaharc a munkahelyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - _Berry_)
2022. aug. 8. 15:04
Köszönöm a tippet!
7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 14:59
Persze, hogy ő bírja a kattogást, mert a te dühödből táplálkozva viseli el. Ha nem tiltja munkahelyi szabályzat, akkor tegyél be valami zenét a füledbe, hogy a kattogást tompítsa, de a telefont azért halljad, ha csörög. A kollégával meg nem kell beszélgetni. Majd ha látja, hogy leszarod, talán változtat a viselkedésén.
2022. aug. 8. 14:39

Munka közben kell másokkal kommunikálnod vagy telefonálni?

Ha nem, akkor füldugó. Az piszkálná a legjobban, ha nem találna rajtad fogást. Ha belül idegesít is, kifelé csak fapofa. Nulla kommunikáció vele, nulla mimika, rá se nézz. Őt jobban fogja zavarni.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Imisz)
2022. aug. 8. 14:24

Köszönöm szépen, amiket írtál!


Az van, hogy én totálisan a munkámra koncentrálok, a feladatomra mindig, de észrevettem, hogy ez egy hülye p.csa. Nem egy okos nő, ebből lehetnek sztem frusztráltságai, hogy mások jobbak. Sztem is irigy rám, sajnos több hét után esett le :DDDD


Szted akkor maradjak higgadt? Eddig voltam az is, kértem szépen, aztán voltam már keményebb, de az se jött be. Főnökhöz ezzel nem akarok rohanni, az óvodás, bár nagyon jó viszonyban vagyunk, lehet kérek tőle tanácsot mit tegyek.

2022. aug. 8. 14:13

Húúú, nem lehet könnyű! Szerencsére nem voltam sosem ilyen helyzetben. Talán el kellene beszélgetni vele: egyrészt nem az anyád, -még ha korban lehetne is- hogy a türelmedet tesztelgesse, másrészt felnőtt emberek vagytok, mondja meg, ha valami baja van veled. Ha konkurenciának érez, valószínű megvan az oka. Vagy jobban dolgozol, vagy neki vannak önértékelési gondjai. Az, hogy régebb óta dolgozik ott, hogy idősebb, nem jogosítja fel az ilyen -tényleg óvodás- viselkedésre.


Egy kisfőnököm volt életemben akinél a beszélgetés nem jött be. Ő mondjuk nem konkurencia vagy ilyenek miatt volt elviselhetetlen hanem, alapból ha olyan napja volt kipécézett magának aznapra valakit akit cseszegethetett, akire rásózhatta a legrosszabb melókat, vagy azt amihez neki nem volt kedve. Nála az vált be, hogy egész nap mosolyogtam, jó kedvem volt, -péntek lévén- mondtam neki: ma végre péntek van, az én jó kedvemet te ugyan nem tudod elvenni! És ezt úgy ebédidőig még vagy 2x. Mivel látta, hogy nem ér célt nálam, -pedig belül forrtam a dühtől- ebédre lenyugodott, normális lett mindenkivel és valahogy velem szemben utána soha nem volt bunkó, lekezelő vagy hasonló. Még barátkozni is próbált :) :)


Ezt csak példának írtam, hátha valami hasonló bejön nálad is.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. aug. 8. 14:12

:DDD


Eldugjuk az elemet :D Sajnos a másik kolléganő havi 4-szer jár csak be, így magamra maradtam leginkább :D

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 14:10
A másik kolléganővel összefogva, valamit csinálnánk az órával, hogy tovább ne kattogjon. :))
2022. aug. 8. 13:44

Sziasztok!


Új munkahelyemen lassan 5 hónapja vagyok, hasonló területen dolgoztam sokáig, régóta szeretnék itt dolgozni, hosszútávra tervezek.


Van egy kolléganőm, aki láthatóan konkurenciának érez, most kezd összeállni a kép, eddig nem gondoltam ezt. Számomra ez eddig értelmezhetetlen volt, most kezdem észrevenni, hogy direkt piszkál olyan dolgokkal, amiktől falra mászok. Idáig jól viseltem, de mostmár konkrétan őrjöngök és nagyon pipa vagyok. Az ő szintjére nem akarok lemenni, nem szeretnék cicaharcot, illetve nem szeretném tovább hagyni sem már. (ilyen dolgok: behozott egy kattogós órát az irodába, amitől én is és a másik kolléganőm is falra mászunk. Próbáltunk mellette dolgozni sokáig, de nagyon zavaró, így kértük vegye le, tegyünk fel másik órát. Nagy nehezen levette megsértődve, mint egy óvodás, aztán minden egyes alkalommal visszarakja, ahogy kimegyek az irodából, vagy ha reggel ő korábban jön be, egyből felteszi. Volt, hogy mondta is, hogy most próbára tesz. :OOOO Meddig bírom a kattogást...???!!


Nevetségesnek érzem ezeket a bepróbálkozásokat, erre a szintre nem szeretnék lemenni, de mostmár elegem van belőle. Nem felnőtt módjára viselkedik, megsértődve jön-megy, felhúzott orral, mint egy sértődött gyerek. Az előttem lévő csaj 4 hónap után ment el, fiatalabb volt, gondolom ő ezt nem tudta kezelni. Főnököm mindig arra próbál koncentrálni, hogy próbáljunk jól kijönni, szóval tuti defektes a nő és ezt a főnök is tudja (egy idősebb nőről beszélünk, anyám lehetne)


Ti mit tennétek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook