Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cesar Millan - A csodálatos kutyadoki fórum

Cesar Millan - A csodálatos kutyadoki (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. szept. 14. 11:36
Egy hónapot volt otthon, kertben a kutya. /nászút egyebek miatt/ Hazahoztuk, jobb volt, mint régen! Eltelt több hét, és tegnap nem tudom miért ezt tette. Ameddig otthon volt, apa főzött nekik, otthon is van kutya, szóval főzött nekik, és mikor hazahoztuk, sztrájkolt, mert itt rendes kutyakaját kapott... nem evett inkább két napig, mint hogy azt egye ami előtte volt... de ez is elmúlt... az tény, hogy húz séta közben, amit most is olvastam, hogy azt hiszi ő a vezér stb.. meg akaratos.. Spániel... de ilyet mondom még soha nem csinált! Olyat igen, hogy pl fél a porszívózástól, és félelmében bepisilt.. de ez??? Ja igen, én itthon vagyok vele, itthonról dolgozom. Mikor el kell mennem valahova, akkor kizárom az előszobába. Most két hónapja bizalmat szavaztunk neki, és nem zárjuk ki, lehet az egész lakásba... szokása hogy felugrik ilyenkor az ágyra, és ott alszik.. ez nem okozott gondot. Nem is szóltam érte.. de amit tegnap művel egész egyszerűen nem értem... pedig azt hiszem, sok kutya összetehetné a négy mancsát ha úgy élne mint a miénk...
38. ivi79 (válaszként erre: 35. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 11:22
nekem kb 7hónapos koráig csinálta, h ha vmiért leszidtam, pl mert lopott v bármi akkor odapisilt bosszúból.
37. bowie
2012. szept. 14. 10:54
dokim= állatorvosunk.:))
36. bowie (válaszként erre: 35. - Pahet a vadász)
2012. szept. 14. 10:53

Nekem a kutyám ezt a gyerekszobában csinálta egy időben. Hiába volt szobatiszta, oda bement bepisilt és bekakilt....azt mondta a dokim, hogy azt meg kell "torolni", mert a kutya feljebbvalónak, erősebbnek érzi magát, és ezzel mutatja meg, hogy ő az erősebb...

Lehet történt valami, ami miatt most úgy érzi a kutyátok, hogy ő lett a vezér.

2012. szept. 14. 10:20

Cesar mondott valami ötletet arra is, hogy miért pisili telibe a kutya az ágyunkat?

Az én spánielem, még soha nem csinált ilyet! Tegnap 10percre hagytam magára, ameddig boltban voltam, és mire hazaértem, az ágy tocsogott!

Mi a túró baja lehet? 4 éves, és mondom, eddig ilyen még soha nem fordult elő. Szobatiszta, normális kutya. Tegnap kiverte a biztosítékot...

34. Kamillka (válaszként erre: 32. - Acuko)
2012. szept. 14. 00:07

Köszi-köszi még 1x! Biztos a vak szerencse műve így visszagondolva, h csak lett egy kiegyensúlyozott, jól nevelt kutyám(aki nem is az első)- sőt lehet nem is neveltük?? (hozzáértő kutyások, tenyésztők beengedik az ágyba a kutyát- szólok már nekik is, h mekkora butaságot csinálnak!!!)


Magával az elvvel lehet nem értesz egyet-vitathatatlan hogy mindenki maga dönti el, h kivel osztja meg az ágyát- DE! a kutyanevelés szempontjából ez nem feltétlenül öngól és nem torzítja a kutya személyiségét, sőt! Ez a gazda felelőssége, hogy eldöntse mik vannak pozitív hatással a kutyára és mik nem (magyarán neveli). Lehet asztalról etetéssel nagyobb hibát követ el valaki adott esetben, mintha beengedi az ágyba a kutyát...

33. ivi79 (válaszként erre: 30. - Bowie)
2012. szept. 13. 23:01

hát nekem nincs energiám meg türelmem nevelgetni az a baj. régi blökik még fiatal koromba kerültek ide, az egyik félévesen(vhonnan kidobták, ott tuti ágyonalvó volt), igy a nevelés nagyrésze fateromra hárult, mi suliztunk+melóztunk. most miota megvan folyamatosan itthon vagyok, van ideje rámkattanni és idegesiteni..

100szor megbántam h befogadtam, de nagyon szeretem, nem tudnám kirakni, csak lelkierő és türelem, meg vmi jó módszer kéne a neveléséhez

32. acuko (válaszként erre: 31. - Kamillka)
2012. szept. 13. 22:53
Hát, szívesen. Nem gondoltam volna, hogy ezzel nem vagy tisztában, de most már akkor te is tudod.
31. Kamillka (válaszként erre: 22. - Acuko)
2012. szept. 13. 22:43

Húhha köszi az infót!! Azért nem dőlök a kardomba, ha nem nagy gond!


Én másképp gondolkodok a kérdésről. Biztos a szófogadó kutyám csak a képzeletem szüleménye;)

30. bowie (válaszként erre: 27. - Ivi79)
2012. szept. 13. 21:39

Hát itt egyértelműen ő a falkavezér nálatok...amikor századjára is elköveti, akkor sem szabad ráhagyni..csupán makacs.:) Az erősebb, makacsabb győz.:) Ő győzött.:)


A mi kutyánk egy kis westie..a páromra kezdettől fogva hallgat, már ha a párom ránéz is tudja a kutya, hogy mit kell csinálnia..én velem meg....az én papucsaimat is elvitte, a pároméhoz sosem nyúl, én hiába szólok rá, jön hízeleg és ezzel elintézte a dolgot.De komolyan, még a takcis zsepijeimet is elcsórta.:)) Nyilván hozzám jobban bújik is, és sétálni senki mással csak velem...de kiakasztó pl, hogy ahogy a párom elmegy itthonról fél napon át ugat, hogy megvédjen a nem létező látogatóktól.:)))

Míg bent volt, próbált jönni az ágyra, de azt is szigorúan csak akkor, ha a párom nem volt itthon..azt lejátszottuk, így lemondott róla..de mellettem aludt lent az ágy mellett. Mostmár kint van, egyedül alszik.:))

29. ivi79 (válaszként erre: 23. - Georgina319)
2012. szept. 13. 21:37
én is szeretek állattal aludni(pasim cicája is lábamnál alszik, ha ott vagyok), csak az zavar h minden borzasztó szőrös és koszos lesz tőle, ill nem tudok tőle forgolódni mert szorosan hozzám bújik, fejét ráteszi lábszáramra. még a napágyba is feljön(vagy alá fekszik) és onnan nézelődik. régi blökimnek is volt ágyban alvós idöszaka, de neki aszontam h menj le akkor elment
28. agis (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2012. szept. 13. 21:35

A mar felnott- es alapvetoen jol nevelt- kutyamat nehany kerdesben Cesar "segitsegevel" vezettem ra nehany dologra.

Nekem a narancssarga boritoju konyv van meg.

27. ivi79
2012. szept. 13. 21:24

Cesar az én blökim is megnevelhetné..

leszedtem a sorozatokat, de nagyrészt agressziv kutyákkal kapcsolatos ötletei voltak, mivel nekem ezzel nincs gond, igy kicsit uncsi volt nézni. sajna a részek tartalma a tvcsatorna oldalán nem passzolt a leszedettepizódokhoz, hamar abba is hagytam, de vmit nagyon csinálni kéne mert szétszedi az idegeim..

én kutyám nagyon játékos(nonstop labdázna), lop(papucs, súrolókefe, párna és zsebkendö)ugrál, szinte 2lábon jár(semmivel nem lehet lekoptatni, televagyok kék foltokkal), ha nincs mellettem akkor nyüszög(ki van zárva konyhába, most épp 1,5órája foylamatosan), ágyban alszik(mert végre aludni akartam nem volt eröm 100szor is lezavarni vagy épp hallgatni nyüszögést).

1hete lett kiherélve, igy legalább már megdugni nem akar, de az élénkségből nem vesztett semmit. most 1éves bigli-tacsi-roti nemtom miféle keverék még de iszonyat erö van benne, alig bírom pórázon megtartani, igy a másfelé rángatós én vezetem sétánál módszer sem megvalósitható.

egyedül az ül, amit meg tudtam neki tanitani.labdát visszahozza gyárilag, csak győzzem kiszedni fogai közül..

mióta nálam van csak vele kell foglalkozni egész nap,kivéve ha alszik, a tengerimali féltékeny is lett, nagyon fárasztó.. régebben 2 németjuhászom is volt, szukák, de ég és föld..

26. acuko (válaszként erre: 25. - Bumburka)
2012. szept. 13. 21:24
Pacsiii!!! :)
2012. szept. 13. 21:23
Sziasztok kutyások!:-)
24. acuko (válaszként erre: 23. - Georgina319)
2012. szept. 13. 21:21
Hát igen. Én inkább a párom szuszogását hallgatom az áygamban.. :) A kutya me ga helyén alszik. Ő tudja, mi a rend.
2012. szept. 13. 21:15
Az enyém bizony az ágyamon alszik. Olyan jó érzés, hogy ott hallom a horkolását, a szuszogását magam mellett. Tudom, sokan ellenzik, hogy a kutya a gazdi ágyában aludjon, de nekem ez így nagyon is megfelel.
22. acuko (válaszként erre: 15. - Kamillka)
2012. szept. 13. 21:09
Mert a kutya helye nem az ágyon van!!! A kutyának saját helye kell hogy legyen, ahova visszavonulhat, ahol békén hygják, ami az övá. Ember ágyán kutyának nincs helye. vagy ha már megengedted neki, hogy az áygadba menjen, akkor elég nagy hibát követtél el. A kutya ugyanis nem ember.
2012. szept. 13. 21:04

Akik alkalmazzátok: csak a TVben látottak alapján, vagy elolvastátok a könyveit is?

Én youtube-on néztem meg egy oktató videóját.. Emberképzés kutyákhoz címmel, az nagyon tetszett!

20. 74e6802bff (válaszként erre: 8. - Bowie)
2012. szept. 13. 20:57

Igen, de az említett kutyus már az örök vadászmezőkön jár.. :(

Amikor először láttam Cesar-t a TVben a kutyus már nagyon öreg és beteg volt, nem akartam volna ezzel is terhelni. Lépcsőzni se szabadott már neki a porckorong sérve miatt, ráadásul öregkori epilepsziája, külső daganata stb volt.. :S :(

19. édesmandula (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2012. szept. 13. 20:47
nekem nagyon beváltak a módszerei, minden kutya jól reagált eddig rá akinél kipróbáltam. a sajátomnál is a rajtakapás esetén a kiállás is elég hogy abbahagyja a rágcsálást, vagy ellopásos hadműveletet...és ha ki akarom tessékelni a házból, is simán ki tudom a módszerével :)
18. turkkati (válaszként erre: 7. - Bowie)
2012. szept. 13. 20:33
Nekem is ő a kedvencem:)
17. Kamillka (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2012. szept. 13. 20:28
Hehe ez jó:) De nem hiszem- sokkal inkább arról van szó, hogy tud velük bánni:))
16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 14. - Jstefan)
2012. szept. 13. 20:25
Miért,négykézláb jár? :DD
15. Kamillka (válaszként erre: 13. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 13. 20:25
De miért kellene ledobni az ágyról, ha téged nem zavar, hogy ott alszik?
14. jstefan (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2012. szept. 13. 20:23
A kutyák azért tekintik falkavezérnek mert hasonlít rájuk, termetre, és a viselkedése miatt is.Ez bárkinek nem biztos hogy sikerül.
2012. szept. 13. 20:10
Sok olyan dolgot csinál,amit én kegyetlennek tartok.Már úgy értem,hogy annyira sajnálnék a kutyámra 100x olyanért rászólni,vagy ledobni(szó szerint)az ágyról,ami neki addig természetes volt.De a munkáját elismerem,nagyon ért a kutyák nyelvén,ez tény!
12. picur12 (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2012. szept. 13. 20:07
Szia, mi is megnéztük az összes részt, nagyon szeretem :) a kutyám 7 éves és hát eddig elég neveletlen kislány volt, de minden amit tőle láttunk, BEVÁLT!!!! Falkavezérek lettünk, időbe telik azért, türelem kell hozzá, de nekünk nagyon bejött, mindenkinek csak ajánlani tudom!
11. simple (válaszként erre: 1. - 74e6802bff)
2012. szept. 13. 20:06
Színpatikus? :DDD
10. bowie (válaszként erre: 9. - 7275fd03fa)
2012. szept. 13. 19:53
Szerintem is így van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook