Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bugyiból a foltot hogy lehet kiszedni? fórum

Bugyiból a foltot hogy lehet kiszedni? (tudásbázis kérdés)


11. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2021. jan. 16. 18:24
Hideg vízzel vizezd.
10. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 16. 18:23

Szórd meg a foltot frissiben sóval és vizezd be kicsit. Hagyd így egy fél órát, öblítsd ki, és lehet mosni. Semmi folt nem marad.


Ha hagyod beleszáradni, akkor persze nem jön ki egyszerűen.

9. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jan. 16. 15:12

Azért nem tegnap óta használom ezeket, hogy ne tudjam rendesen beragasztani. Nem most tudtam meg. 😁

De ha már itt tartunk, és nyíltan beszélünk róla, akkor ne feledkezz meg róla, hogy azért nem marad száraz és simán felàzik kicsit a ragasztása, mint írtam mozgás közben azért elcsúszik. Tisztaságiról írok, a sima stabil. Mindkét féle bugyiban el-el csúszik, meggyűrődik. Nem olyan jó ezeknek a ragasztófelülete.

8. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jan. 16. 15:06

Endometriózisom van. Nem bírom a tampont elviselni. Ha esetleg nekem szólt ez a pár mondat. Igen, valóban nem olyan kényelmes mint a tampon, de számomra pl elviselhetetlen. Olyan migrènem és alhasi görcseim vannak, hogy a falat kaparom. Inkább a pelenka érzés mint a fájdalom. :(

Sokáig tampon párti voltam én is. De vagy vagy...

2021. jan. 15. 23:24
Marhaepe szappan. Bioboltban kapható.
2021. jan. 15. 22:11
Szerintem még az is fontos, hogy mihamarabb be kell áztatni.
5. Guruljka (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2021. jan. 15. 22:10

Szerintem is ez a megoldás.

A vér és az egyéb testnedvek, akár a zokniból a lábizzadás okozta foltok is, hideg vízzel jönnek ki. Ugyanis a fehérje, ami az ilyen foltok alapja, 40 fok felett már alvad, azaz belealvad a ruha rostjai közé.

A marhaepe szappan jó és olcsó. (dm)

2021. jan. 15. 21:27

És milyen folt lesz a bugyidon?

Vér? Folyás? Vagy kaki?


Azért ez sem mindegy.


Bármilyen folt is legyen szappannal (egyszerű baba szappan vagy mosószappan) dörzsöld be, majd jól beszappanozva mehet a mosógépbe.


Ha csak fehér bugyit hordasz, akkor bármilyen fehérítőt is használhatsz.


Ha vér és gyakran ér baleset, akkor legyél felkészültebb.

Igen, az extra tampon is jó ötlet, de azért azt is cseréld 3-4 óránként az első 2 napban, majd 3. naptól mehet a normál, majd a mini.

A méretezés ezért van és nem a hüvely nagyság miatt;)


Tampon mellé simán elég a tisztaságibetét.

Nem tudom, hogy ki és milyen márkát szokott venni, hogy mindig elcsúszik, én simán a dm-est szoktam tamponba is és betétbe is, mert szerintem jobb, mint az OB tampon és a márkásabb betétek.


Én sosem használtam sima betétet, mert az olyan, mint a pelenka, de ha valaki ezt az érzést szereti, hát kínozza magát.


Én sportolok is simán így, és még nem igen ért ilyen baleset, csak figyelni kell az időt, betartani a higiéniát és ennyi.


Ja, és persze ezeken a napokon nem tangát kell hordani, mert abban persze, hogy elcsúszik, valamint át kell gondolni, hogy a betétet hova kell ragasztani a bugyiba és akkor pont a helyén van. ;)

3. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 15. 21:00

Ezek a betêtek semmit nem érnek de komolyan. Mindegyiket kipróbáltam már. A tisztasági betètek is folyton elcsúszkàlnak, gyűrődnek, némelyiknek a ragasztófelülete gyenge.


A rendes betéteknèl is nem közepère szivárog , hanem a felső részére. Hiába van jól ragasztva, szerintem egyaltân nem igazodik, vagy mozgás közben elmozdul.


Na off. Àztasd be őket. Bár én nem szoktam, mert nem szeretném, ha otthon azt kelljen nézegetni a lavoàrban.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 15. 20:53

Meg ne őrülj már emiatt.

Áztasd hideg vízben. Mosd epeszappannal.

2021. jan. 15. 20:49
Megőrülök, hogy mindig foltos lesz a bugyim és nem jön ki, pedig használok betétet. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook