Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet kiszedni a penészfoltot bordó babakocsi anyagából? fórum

Hogyan lehet kiszedni a penészfoltot bordó babakocsi anyagából? (tudásbázis kérdés)

24. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Bc681dac13)
2017. szept. 14. 17:43

Gondolom Zoé majd leírja, hogyan sikerült megoldania ezt a harci feladatot.

Remélem, sikerrel jár!

23. bc681dac13 (válaszként erre: 22. - Spann)
2017. szept. 14. 11:22
Fungicid szerrel mosva azt simán el lehet tüntetni.
22. spann
2017. szept. 14. 10:50

A penésszel nemcsak az a baj, hogy csúnya és eltávolíthatatlan a folt. Ezt még lehet javítani valamivel, ráragasztani egy matricát vagy átfesteni, esetleg hagyni úgy ahogy van.

De!

A penészgombák spórái toxikusak, és ott vannak a levegőben a gyerek közelében. Nem egészséges belélegezni.

21. bc681dac13 (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
2017. szept. 14. 05:27

Esetleg ha a bórax próbára kerül, érdekel az eredménye. Őszintén szólva, én nagyon kételkedek, mert ezt a vegyületet nem ma fedezték fel, és én textilipari anyagismeretből tanultam úgy 10 éve, hogyha penészkáros lesz a természetes vagy természetes alapanyagú szálból készült textil, akkor az gondolkodás nélkül megy a selejtbe, mert az elszíneződést semmi nem viszi ki. Kivétel a fehérítés, meg persze sötétebb színezéssel el lehet kendőzni. Nekem úgy dereng, hogy nem felületi lerakódást okoz, hanem magát a színanyagot változtatja meg.

Különben visszaszínezőkkel valamikor a batikolós ősidőkben játszottam, és láttam másodpercek alatt zöldből narancssárgára váltó színt selyemhuzaton, meg sokat fejlődött azóta is a vegyipar, de én kétlem, hogy ez visszaállítható lenne.

Ha vállalhatatlanul csúnya, akkor esetleg érdemes egy varrónőt megkérdezni, mennyibe fájna egy új huzat. Ha úgyis kuka lenne, akkor szétvághatja szabásmintának, és a varratás meg a szövet biztos nem kerülne egy babakocsi árába.

2017. szept. 13. 11:39
ha nagyon nem jön ki belőle a folt, legfeljebb dekorálod valamivel.
19. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Zoé5)
2017. szept. 13. 11:00

Remélem, valamelyik módszer csak beválik!

Mégse kelljen már betuszkolni az egész babakocsit abba a kis gépbe! ;)

18. Zoé5
2017. szept. 12. 21:15
A babakocsit is bedobom a gépbe ha ez segíthet :-))))
17. enigma. (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2017. szept. 12. 20:43

Na, az más :-D


;-)

16. Zoé5 (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
2017. szept. 12. 20:39
Köszönöm szépen! Ezt is kipróbálom....Amiket tanácsoltok sorban.... :-)
15. Zoé5 (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2017. szept. 12. 20:37
Köszi a tanácsot.Megnézem:-)
14. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Enigma.)
2017. szept. 12. 19:20

:D

Gondoltam! Vicceltem, teeeeeeeeeeeee! :D:D

13. enigma. (válaszként erre: 12. - Mezei Virág)
2017. szept. 12. 19:14

Az Isten áldjon meg, gondolom levehető a huzata.... Nekünk legalábbis mindkét babakocsinkét le lehet venni, mint a legtöbb jobb babakocsinak....

ebből indultam ki!

12. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - Enigma.)
2017. szept. 12. 18:55
Babakocsit a mosógépbe! ;)
2017. szept. 12. 14:04
Ha a mosógépben történő mosással (mosószer+Vanish) nem jött ki, akkor szerintem semmivel sem fog. Sajnálom :(
10. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Zoé5)
2017. szept. 12. 14:02

Esetleg...

[link]

A kanapé kárpitján vagy a szöveteken keletkezett penészfoltoknak például nyoma sem lesz, ha egy szivacsot fél pohár bórax és két pohár forró víz oldatába mártasz, majd átdörzsölöd vele az érintett részt. Hagyd az oldatot hatni néhány órán át, azután dörzsöld át alaposan tiszta vízbe mártott szivaccsal. Ha ruhából akarod kitisztítani a penészt, áztasd be két pohár bórax és két liter víz keverékébe.Tipp

Citromlé és só keverékével is megszabadulhatsz a ruhákon éktelenkedő penészfoltoktól. Dörzsöld be a keverékkel az érintett területet, majd hagyd megszáradni. A műveletet addig ismételd, amíg a folt teljesen eltűnik.

9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Zoé5)
2017. szept. 12. 14:00
dm-ben is kapni gallseife, gallszappan, epeszappan, mosószerek között.
8. Zoé5 (válaszként erre: 7. - Lady Blakeney)
2017. szept. 12. 13:38
Erről még nem hallottam...Gondolom ha rákeresek kidobja a google hol lehet beszerezni.Egy próbát mindenesetre megér...Köszi
2017. szept. 12. 12:20

Esetleg a marhaepe szappan?


Én már régóta használom folteltávolításra. Igaz, hogy penészre nem próbáltam még. Hátha arra is jó.



˝Az igazán makacs szennyeződések, például a fű, vér vagy vörös gyümölcsök mellett akár a több éve beágyazódott öreg foltok is kiszedhetők epeszappan segítségével. A természetes összetevők mellett marhaepét is tartalmazó szappan természetes és hihetetlenül erős tisztítóereje van, de nem károsítja a ruhákat.˝

2017. szept. 12. 11:53
:-( Köszönöm! Kicsit elszomorodtam.
2017. szept. 12. 10:29
Vannak penészfolt-eltávolító mosószerek ill. vegyszerek.
2017. szept. 12. 10:19
Nekem még soha, semmivel nem sikerült penészt eltüntetni szövetféleségből. Ha falon van, arra Domestos tökéletes, de a ruha színét kiveszi. Esetleg színes ruhákhoz való Vanish-sel még megpróbálkozhatsz.
2017. szept. 12. 10:09
Ecetes olló sajnos. Használhatóvá lehet tenni, de az elszíneződés marad.
2017. szept. 12. 10:09
Nehéz ügy azt sem tudom mivel ugorjak neki ami a színét nem szedi ki a penészfoltot viszont igen.Fent volt a padláson mert nem használtuk de most kellene...Mivel próbálkozzak?Nem járt így senki? :-( Sajnálnám mert írtó jó kis kocsi :-((
2017. szept. 12. 10:07
Hogy szedjek ki penészfoltot bordó babakocsi anyagából?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook