Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miből készülnek a bolti tejek? fórum

Miből készülnek a bolti tejek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2023. aug. 1. 13:42
Mellesleg tehéntejet fogyasztani egyáltalán nem egészséges. Számos káros hatása van a szervezetre. Akár üzemi, akár házi.
37. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Timycat)
2023. aug. 1. 13:41
Cserében tudjuk, hogy teli van gyógyszermaradványokkal 🤷‍♀️
36. mimy63 (válaszként erre: 29. - Timycat)
2023. aug. 1. 13:40
Az igazi tehéntejből sosem lesz ilyen zagyvalék. Ráadásul ez nem állott volt, éppen kibontottam a dobozt, és kifolyt belőle a zavaros víz. Utána ugyanazt a dobozt felráztam, és nini, már tejnek nézett ki, amit kiöntöttem belőle.
35. timycat (válaszként erre: 28. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 13:39

Termelő és termelő közt is van ám különbség. Sok a semmirekellő és van olyan hiba amiről még csak nem is tehet.

Anno felénk több ember lett beteg a házi tejtől, mert a termelő egyik tehene is beteg volt aztán a fene se ellenőrizte a tejet pláne hogy amit a beteg tehén adott összeöntötték a többivel.


Ahogy gondolom háztájiban toxint se néznek és a tavalyi év brutál toxinos év volt a marha érzékeny rá és az egyébként afla határérték alatti takarmányból is határérték felett választódhat ki a tejben. Ha nem brutál a szennyeződés tünetet nem okoz, de halmozódik és nem az egészséges hosszú élet titka.


Ezeket egy üzemben viszont jól ki lehet szűrni.

34. PöttyösPanka (válaszként erre: 28. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 13:38
Egyik ismerősöm meós volt a szentkirályinál. Az csak egy sima ásványvíz. De az ismerősöm azt mondta, hogy ezerszer inkább a csapvíz, mint az, olyan cuccok vannak az ásványvízben. Szerintem kábé minden üzemre igaz, hogy ha tudnánk, mi folyik ott, többet nem ennénk a termékeikből.
2023. aug. 1. 13:36
Akinek nincs hozzászokva a szervezete a friss tanyasi frissen csapolt tehéntejhez, az meg egy jó kis hasmenést összeszedhet. Nem véletlen hőkezelik, meg ilyenek...
32. tulipán*** (válaszként erre: 29. - Timycat)
2023. aug. 1. 13:36
Na ez a másik kérdésem. Nem értem, hogy amikor akár a házi akár a bolti tejet megalvasztom, olyan keserű lesz a végtermék, hogy nem lehet megenni. Miért nem lesz sima kefír belőle, ha csak sima tejből van?
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Mimy63)
2023. aug. 1. 13:34
Én többször futottam bele olyanba, hogy akkor kibontott tej kis mikrózás után teljesen kefir állagú lett, de a szaga sem előtte, sem utána nem tért el az átlagos friss tej szagától. Nem volt savanykás sem.
30. tulipán*** (válaszként erre: 22. - Kelep3)
2023. aug. 1. 13:31
Na ezt jó tudni.
29. timycat (válaszként erre: 24. - Mimy63)
2023. aug. 1. 13:30

Hagyj állni tehéntejet és nézd meg mi lesz belőle.


Amit te tapasztaltál ott valami homogenizációs hiba lehetett

28. tulipán*** (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:30

Igen elméletileg Így készülnek, reméljük a gyarkolatban is így van.

Termelőtől szoktam én is tejet vásárolni de nem mindig van vagy én nem vagyok olyan helyen, hogy hozzá férhetnék. Szóval néha boltban kell vennem, ezért vagyok kiváncsi.

27. globus (válaszként erre: 25. - Timycat)
2023. aug. 1. 13:29
Kivéve ha saját kerti, vagy tényleg ismerős a termelő. Rokon, testvér stb.
2023. aug. 1. 13:29
Amúgy az igazi, valódi, háztáji tehéntejet valószínű nehezebben emészti meg a bélrendszer, mint bolti társait. Mert sokkal zsírosabb is.
25. timycat (válaszként erre: 23. - Globus)
2023. aug. 1. 13:28

Én mióta belelátok az élelmiszeriparba nem bízok semmiben csak a nagyüzemi cuccokban.


A háztájiban is benne van már minden szemét, méreg, csak azt hangyányit sem ellenőrzik, a nagyüzemnél legalább van valami beltartalmi, minőségi ellenőrzés, szűrő.

24. mimy63
2023. aug. 1. 13:24

Nem vagyok szakember, de elég naív dolog elhinni, hogy 100% tejből készül. Volt már "szerencsém" nem egyszer olyan "tejhez", amit fel kellett rázni, hogy fehér legyen, amikor nem tettem, egy vizenyős lé folyt ki belőle.

Apró kérdésem: melyik tehénből jön ilyen tej ki?

23. globus (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 13:19
Így van. Az igazi tehéntej " vastag,", tartalmas. Anyósom tartott teheneket, fokolták a leadott tej zsírtartalmát, 5% fölött volt mindig. A mostani 3,5-ös soványított, a másfeles víz, 0 egész akárhányast méltatni sem lehet.
22. kelep3
2023. aug. 1. 13:14

Tehéntejből. Amit egyébként a magyar élelmiszer könyv is előír. Nem lehet tejként forgalmazni, ha nem abból van.

A tejet tejszállító hűtőkamionokkal szállítják a marhatelepről a csomagolóüzemekbe, ahol pasztőrözik, fölözik, homogenizálják. Az UHT nem más, mint nagyon magas hőmérsékleten való forralás. Ezért áll el sokáig a tej. A homogenizálás megakadályozza, hogy nagy darabokban kicsapódjon a tej föle.

Ami az ízt illeti, fajtától és főképp takarmányozástól függ. A háztáji tejnek teljesen más íze és illata van télen és nyáron, amikor zöldet is kap. A tehén teje változik az ellést követő hónapok során is.

A nagy marhatelepeken sokkal egységesebb a takarmányozásuk.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 4. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 12:06
Azért a mai világban elég naivnak kell lenni ahhoz, hogy valaki feltétel nélkül elhiggye, ami kijön egy gyárból/üzemből, az mind eredeti és természetes élelmiszer...
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 12:03

Sajnos én sem vagyok kompetens, de én úgy tudom, hogy tehéntejből készül, csak előbb eltávolítják belőle az értékesebb részeket, pl. tejszín. Így lesz belőle különböző zsírtartalmú tej. Majd homogenizálják, hőkezelik, hogy tovább elálljon. Azt nem hiszem, hogy tejszármazékokon kívül bármi más is lenne benne. Csak az alkotóelemek arányán változtatnak.

Sokhelyen lehet kapni friss nyers tejet. Az biztos, hogy 100% tehéntej.

2023. aug. 1. 11:52
Erről a kérdésről jutott eszembe, hogy Gyakorikérdéseken egyszer valaki megkérdezte, hogy miből készül a kenyér héja.
18. f3dd8cb605 (válaszként erre: 17. - ,zumba)
2023. aug. 1. 11:46
Hát tuti nem banános zseléből készülnek.. xDDD Válaszolva az FI kérdésére.
17. ,zumba (válaszként erre: 11. - Banános Zselé)
2023. aug. 1. 11:45
A növényi cuccok csak italok, nem tejek.
16. Banános Zselé (válaszként erre: 14. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 11:44
vicces vagy
15. timycat (válaszként erre: 8. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 11:42
Hidd el mind tej, a minőség, íz az előállítási módtól függ, plusz a tehenek állapotától, takarmányozásától
14. f3dd8cb605 (válaszként erre: 13. - Banános Zselé)
2023. aug. 1. 11:40
Az stb nem egy tejmárka. De megyek, megnézem, hátha találok olyat a Pennyben.. 🤔🤔
2023. aug. 1. 11:39
igen azért írtam hogy stb
12. f3dd8cb605 (válaszként erre: 11. - Banános Zselé)
2023. aug. 1. 11:38
Meg van apatej is.. 😆😆😆
11. Banános Zselé (válaszként erre: 4. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 11:37
de van bivalytej, rizstej, kókusztej, meg stb
10. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - Timycat)
2023. aug. 1. 11:36
nem hiszem, hiszen macskának, sünnek se szabad adni, hiszen laktózérzékenyek
2023. aug. 1. 11:34

"Miből készülnek a bolti tejek?"


Erzsi vagyok 69, most csapoltam. Örülök, hogy segíthettem! 😊😊

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook