Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miből készülnek a bolti tejek? fórum

Miből készülnek a bolti tejek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2023. aug. 1. 21:27
Amúgy meg iszom naponta, szeretem. :/
2023. aug. 1. 21:24
Tej is van benne, mennyi nem tudom, de adalékanyag is bőven. Nem romlik, megszürkül, megkékül. Ha kifolyik véletlenül a betonra, ott marad a nyoma sokáig, mint a festéknek. 40 éve a tej nem így viselkedett.
96. Soufflet (válaszként erre: 95. - Soufflet)
2023. aug. 1. 20:54
Ezt nem IDE szantam.
95. Soufflet (válaszként erre: 93. - Soufflet)
2023. aug. 1. 20:54

Attol gagadtak, mert szart sem csinalnak egyesek.

En meghitaam a mutetem utan. Vissszahiztam 65 kg-Ra.

94. f3dd8cb605 (válaszként erre: 92. - Soufflet)
2023. aug. 1. 20:51
Miért is?
93. Soufflet (válaszként erre: 67. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 20:49
Angliaban szinte lehetetlen "rendes", cukros udutot talalni.
92. Soufflet (válaszként erre: 67. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 20:47
Te egy fax vagy
91. levarosbukta (válaszként erre: 67. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 20:35
Miért a multik? A kisboltos is ugyanazt a portékát árulja mint a multi csak kicsibe! Akkor az ő felelősségük is nem?
90. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Timycat)
2023. aug. 1. 19:44
Igen, a mértékletes és kiegyensúlyozott étrend lenne a lényeg. Meg persze a minél kevesebb feldolgozott élelmiszer.
89. ,zumba (válaszként erre: 66. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 18:19
Mindent eladnak bio címszó alatt, mert most ezt hiszik el az emberek. Nálunk volt kukac a cseresznye termésünkben, de nem is használunk(nincs is itthon semmi vegyszer) semmi permetszert.
88. ,zumba (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 18:12
Ahogy a zöldségek, gyümölcsök is tartalmaznak ezt-azt. Lassan 60 éve iszom a tejet.
2023. aug. 1. 18:09
Kakaóból.
86. timycat (válaszként erre: 85. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 18:03

Egyéni tolerancia kérdése, ez is, mint sok minden. Persze az ember nem úgy fejlődött ki, hogy megigya egy más faj tejmirigy váladékát, de pl az európai ember idővel egész jól hozzáidomult, az ázsiait mondjuk ki lehetne vele nyírni.


Anno azt mondta a gasztros dokim, hogy egy normál ember ha mindenből mértékkel fogyaszt, kerülve a szélsőségeket akkor olyan nagy baj nem lehet. Engem pl ő vitt vissza a tej tolerálásához, mértékkel de bírom, így egy tök normális, gondtalan életem van, nem kell sehol agyalnom hogy úristen most ehetek vagy sem. Persze nem élhetek csak tejterméken, de a szinte zéró toleranciám egy szigorúan betartott, 1-1,5 éves diétának köszönhetően élhető szinten állt be.


Ami az én csőrömet a tejiparban piszkálja az inkább az állatok kizsákmányolása, talán gázabb mint minden más állattartó szegmens 😕

85. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Borian)
2023. aug. 1. 17:45
Kálcium, kálcium, de nem mindegy a felszívódás. Mondjuk nekem mindegy. Ezt nem is én állítom. De az tény, hogy a tejlobbi nagyon jól sikerült.
84. jooeva (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 17:44

Nem beszélve a takarmányozásról.

Tavaly pl. a kukoricának nagyon magas volt a toxinja, állatoknak necces adni, főleg ha tejtermelésről van szó.

Aztán ott a gépi fejés...hát én láttam, hogy mit fogott fel a szűrő, amin átengedtük a tejet az autóból a tartályba...inkább nem részletezem.

83. jooeva (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 17:39

Régebben dolgoztam egy kis tejüzemben, gyúrt sajtot, túrót, tejfölt, vajat készítettünk, helyi kifőzdéknek pedig zacskóztunk tejet is.

Nálunk az volt a folyamat, hogy meghozta a tejet az autó, szűrőn át leengedtük nagy tartályokba, onnan ment a pasztőrbe, utána leszedtük az összes tejszínt (a hozott tejnek olyan 4-4,5%-os a zsírtartalma), azaz készítettünk 0%-os tejet.

Utána megkaptuk, hogy 1,5-2,8-3,5%-os tejből mennyit kell kicsomagolni és ezekhez mérten a 0%-os tejhez megfelelő arányban visszatettük a tejszínt. Én voltam, aki ellenőrízte a zsírfokot, mi mindig inkább ráhagytunk 1-2 tizedet, minthogy elvettünk volna belőle. Ezt gyártás kezdetén, közben és a végén is mindig ellenőríztük.

DE!

Kíváncsiságból vettünk mindenféle forgalomban lévő tejet és hiába volt ráírva, hogy 2,8% vagy 3,5%-os....a mérőműszer nem hazudik: még 1%-ot sem érték el sajnos.

Hogy máshol hogyan készül, nem tudom.

82. Soufflet (válaszként erre: 11. - Banános Zselé)
2023. aug. 1. 17:00
Bazsi, annyiszor mondtam, ha nem lenn l, teged ki kellene talalni :D
81. Soufflet (válaszként erre: 7. - Timycat)
2023. aug. 1. 16:59
Eu-ban, EU-ba behuzott termekekre ugyanaz a torvenyi szabalyozas van.
80. Soufflet (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 16:57
Ha valami visszahigitott, kotelezo feltuntetni.
79. tulipán*** (válaszként erre: 60. - K-né Zsóka)
2023. aug. 1. 16:46
Igen, köszi.
78. tumbo2 (válaszként erre: 77. - Tumbo2)
2023. aug. 1. 16:33
a férje viszont,aki az ő adagját is bőven megitta,még mindig vígan van.bár már régen láttam,mert mindig a kocsma előtt szokott inni,cigizni.
77. tumbo2 (válaszként erre: 66. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 16:31
aki életében nem ivott meg egy pohár bort májrákban halt meg.
76. tumbo2 (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 1. 16:25
persze,ennyi embernek muszáj nagyüzemben termelni.lehet,még kevés is lesz,ha ennyire szaporodunk.
75. tumbo2 (válaszként erre: 63. - Vigyefene)
2023. aug. 1. 16:23
hát kihánynám,bocsi.néha vacsorára megiszok egy pohár bolti tejet,kenyérrel.de az un,tőgy melegtől,kidobnám a taccsot.
74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 16:22

Minden reumatológus azt mondja, egyél sajtot, túrót, de a tejivástól sem tiltanak el, a csontritkulás megelőzése céljából.

Ha belegondolsz semmit nem lehetne enni, a hús hormonnal, antibiotikummal szennyezett, a növények vegyszerekkel.

Nem a tejjel van a gond (nem magam mellett kampányolok, én nem szeretem), hanem amit teszünk a környezetünkkel. Kergemarhakór mitől is alakult ki? állati eredetű tápot kaptak a növényevők.

Az táplálkozásról állandóan új teóriák születnek. Amikor a gyerekeim voltak picik, akkor tilos volt a zsír, mert ördögtől való, majd kiderült mégsem.

Ha x éven belül születnek a gyerekek, akkor egyiknél ajánlanak valamit, a másiknál már halálos.

Táp és vegyszer nélküli étkezés kellene, de az nagyon keveseknek adatik meg a földön, hiszen annyi húst is eszünk, hogy azt normál gazdaságokban lehetetlen lenne felnevelni.

73. timycat (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2023. aug. 1. 16:17
Szerintem nem írtam mást mint itt te. De mindegy.
72. timycat (válaszként erre: 45. - Tulipán***)
2023. aug. 1. 16:17

Nem, amire én gondoltam az a takarmányon a gombák által termelt toxin. Az aszály és a gyenge/spórolós vegyszerezés eredményeként veszélyes hulladék minőség jött le kukoricából a közép- és kelet-magyarországi földekről.


Az üzemi tehenészet nem takarmányoz akármivel, ha maga is szerzi be a takarmányt nézi a toxinszintet (egy takarmányos cég meg pláne) mert tudja hogy azonnal megjelenik a tejben, amit majd nem vesz át a tejgyár.

71. kelep3 (válaszként erre: 25. - Timycat)
2023. aug. 1. 16:14
Pontosan!
70. Borian (válaszként erre: 66. - F3dd8cb605)
2023. aug. 1. 16:02

jól gondolod, mindenből normális mértékben


a vízből is létezik halálos adag :-) de tényleg... biológia

2023. aug. 1. 15:43

Például úgy tudom, hogy régebben az energiaital taurint tartalmazott, de talán Magyarországon, meg az Unióban betiltották, mert káros. Én azt mondom, a saját testével mindenki azt tesz, amit akar.

Így én inkább liberálisabb irányba hajlok. Mindenki azt visz a testébe, amit akar. Csak a másiknak ne ártson vele. Tudja mi mit tartalmaz, rá van írva. Nemrég olvastam hírekben, hogy volt egy férfi, aki 18 éves és koffeintúladagolás miatt kórházba került. Ő dolga. Milyen alapon tiltanám én meg bárkinek is, hogy a saját szervezetébe mit visz be? Persze vannak nagyon extrém dolgok, de az egy viszonylag szűk mezsgye.

Megértem azt is, ha valaki jó szándékból mondja, hogy Mari ne idd meg a kávét szívbajod lesz tőle, de szerintem ez egy szinten túl már kéretlen tanácsnak számít, a másik életébe való beavatkozás.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook