Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Bíró Ica - Testszépítés 1. Hány kalóriát lehet vele elégetni alkalmanként? fórum

Bíró Ica - Testszépítés 1. Hány kalóriát lehet vele elégetni alkalmanként? (tudásbázis kérdés)


14. Bella Sara (válaszként erre: 13. - Naide)
2012. jún. 12. 05:05
Szia, en 10 eve tornaztam a B.I DVD-jere 2 honapig napi 1 orat majd olyan 15-20 km-ket kerekeztem,aminek az eredmenye -18 kg es nagyon latvanyos volt. Mikor regi ismeroseim meglattak nem akartak hinni a szemuknek. Most ujra akarom kezdeni, ugyanis rengeteget hiztam es nagyon sok mindent probaltam mar, de sajnos nem hasznal semmi. Es meg anyit, hogy az etkezesemet is visszafogtam, delutan 4 ora utan mar nem ettem semmit, csak ittam, csakis vizet.
13. naide
2012. jún. 11. 17:18

Szia!


Csak a Bíró Ica - Testszépítésre tornázol?

Vagy mellette csinálsz valami mást is, esetleg diéta?


Gyerekkoromban én is imádtam, és most tervezem újra kezdeni.

2012. márc. 8. 12:14
Ügyes vagy:)
11. MelisUK (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2012. márc. 8. 10:36
A lényeg az, hogy két hét alatt 5 kiló lement, hogy minden nap tornáztam. :)
10. f758a7200f (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2012. márc. 6. 15:36
Igen, ne azt nézd hogy igazán számra pontosan mennyit égettél el, a lényeg, hogy egy kardió edzés alatt amennyit elégettél, annyi az annyi és kész, az edzés után már nincs további felhasználás. Súlyzós edzés után viszont az edzés után is még 24 órán keresztül égeted a zsírt, ezért ha kevés az ideje az embernek akkor mindenképp a súlyzót kellene választani, mert hosszú távon több izmot épít, több izom meg alvás közben is többet éget.
9. MelisUK (válaszként erre: 8. - F758a7200f)
2012. márc. 6. 13:32

Köszi szépen a hosszú leírást, nagyjából már értem, hogy hogy is megy ez az egész. A kérdés csak azért vetődött fel bennem, mert az egyik ismerősöm mondta, hogy a zumbával mennyit lehet elégetni. Gondoltam, akkor nagyjából minden mozgásformára megvan, hogy kb mennyit lehet vele elégetni.

Amúgy tényleg lehangoló, hogy mennyi megy le, szobabiciklin meg a cross trainer-en elvileg számolva van a kalória, de az is csak egy hozzávetőleges szám, meg semmit nem változik, ha változtat az ember az erősségi fokozaton. Tényleg nagyon lehangoló, ha megnézem, hogy egy bármilyen kajcsi hány kalória és hogy mennyit lehet lemozogni. Szerintem lehet, hogy nem is érdemes nézni ezt az egész kalória mizériát.

Tiniként minden nap tornáztam, ebből volt, hogy a Bíró Icára, volt, hogy összeállított tornagyakorlatokat, mint felülések, guggolások, stb. A lényeg az, hogy nagyon szép eredménye volt, szóval most, hogy újra nekikezdtem, biztos hogy most is nagyon látványos lesz. Már most látványos, pedig alig telt el valami idő. Alig két hét alatt 5 kg lement, lötyögnek az eddig feszes nadrágok rajtam, laza a karomon ami eddig feszes volt, a hasam is kisebb lett, kezdem szuperül érezni magam. :) Ja, és az erőnlét, az meg egy más kérdés újfent, sokkal fittebb, erősebb vagyok. :)

2012. márc. 6. 11:53
Ja, az a szomorú, hogy mindenki többet saccol mint amennyit valójában elégetett, pl 144 kcal-ért 20 percig izzadni, utána meg benyomok egy szendvicset ami 300kalória (diétásan is), ez elég lehangoló...
2012. márc. 6. 11:51

Ha aerobikus tornát csinálsz, akármilyen gyors is, kilónként, percenként 0,18 kalóriát égetsz el. Ha súlyzós edzést csinálsz, kicsit lassabbat de nagyobb erőfeszítéssel, akkor kilónként percenként 0,12 kalóriát égetsz el.


A kilók itt csak az izomra vonatkoznak, szóval előtte csinálnék egy BMI-t legalább hozzávetőlegesen megmondja hogy mennyi izom van rajtad.


Teszem azt, 20-as a BMI-d, ez azt jelenti, hogy 20% zsír (hozzávetőlegesen), és 80% izom.


HA pl úgy 20-as ez a BMI hogy 50 kg vagy akkor ebből 10kg zsír és 40kg izom van.


Torna során csak az izom éget kalóriát, a zsír az csak remeg és kész.


Szóval még mindig a példánál járva, 40kg izmod eléget a rubint réka 20 percesével percenként 40(kg) x 0,18(kcal) x 20(perc) = 144 kalóriát


Egyszóval nem lehet rámondani, hogy egy edzéssel eléget mindenki 1000kalóriát vagy 500-at mert attól függ, hogy az illető hány kilós, természetesen egy 100kilós ember, ha nekiáll aerobikozni egy órát biztos hogy csak úgy égeti a kcalokat de persze itt az is számít, hogy abból a 100kilóból mennyi az izom.


Bocs, hogy hosszú lett, de engem zavar amikor így rámondják, hogy húú 200-1000kalóriás edzés. Ez csak bla bla. És mondjuk a Bíró Ica testszépítése az inkább a lassabb kategória, szóval kilónként percenként 0,12kal

2012. márc. 5. 10:57
Valakinek van ötlete?
2012. márc. 3. 09:40
Azért érdeklődöm egyébként, mert egy barátom mondta, hogy pl zumbával 200 kalóriát lehet elégetni és nem igazán férad ki benne az ember. Szóval úgy gondolom, hogy a Bíró Ica féle Testszépítéssel ennél többet el lehet esetleg égetni. :)
2012. márc. 3. 09:39
Bakker! :) Félreírtam a nevet! :) Bíró Ica - Testszépítés 1-ről van szó. Annyira siettem, már rohantam dolgozni, meg még munka előtt pont lenyomtam a Bíró Ica félét, majd utána a Rubint Réka Add önmagad 1-et, aztán felcseréltem ennek hatására a nevüket... Ezer bocsi.
2012. márc. 2. 13:34
Szia! Még nem hallottam erről a dvd-jéről (nem Bíró Icának van ilyen című tornája?), de ez függ a súlyodtól, az intenzitástól, stb. Vegyél egy pulzusmérő órát (olcsó is megteszi), és az majd megmondja, bármit csinálsz...
2012. márc. 2. 11:58

Sziasztok! Tudja valaki, hogyha valaki tisztességgel csinálja ezt az aerobikot, akkor hány kalóriát lehet vele elégetni? Csak kíváncsi vagyok. :)

Ne ajánljatok másféle aerobicot, erre tornáztam tini koromban, azóta többfélét is kipróbáltam, de továbbra is ez a nagy kedvenc, plusz megbolondítom Rubint Rékával. :)

2012. márc. 2. 11:57
Rubint Réka - Testszépítés 1. Hány kalóriát lehet vele elégetni alkalmanként?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook