Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bio Gaia - pocakfájásra, van valakinek tapasztalata? fórum

Bio Gaia - pocakfájásra, van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


20. time
2013. febr. 19. 09:53

Angolul tudóknak egy link arról, hogy mit lehet kezdeni a hasfájással:

[link]

2013. febr. 11. 09:36

Mi a Bio Gaiat megelőző jelleggel kezdtük el használni, úgy az elejétől, hogy meg sem vártuk, amíg kijön a hasfájás. Nekem ikerfiaim vannak, azaz azon túl, hogy fiúk, koraszülöttnek is számítottak, mindkét dolog jobban hajlamosít a hasfájásra, de nem jött ki. A kisebbiknél egy-ké alaklommal volt kb. 30 perces kínlódás, amire azt lehet tippelni, hogy az volt, de nem több. Pukizni ő is sokat pukizik mindjuk, de nem fáj neki. Mi napi egy lakalommal kaja előtt adtunk 5-5 cseppet a két fiúnak és szerintem lassan mondhatom, hogy megúsztuk (kopp-kopp), most 12 hetesek. Nem tudom, hogy szimpla mázlisták vagyunk-e, vagy a Bio Gaia volt, de szerintem biztos jót tett, mondjuk az enyéim csak anyatejet kapnak, lehet, így könnyebb ez a probléma.


A többi szerről, amikről írtatok: az Espumisant és a Colief-et úgy tudom, csak úgy hatnak, ha kaja előtt min. fél órával adjátok be és az utobbit talán be is kell előre keverni (ez szopizás esetén igen promlémás)? Csak azért írom, mert valszeg csak így hat, tehát ha nem így adja valaki, akkor nem várhat nagy csodát. :-(

18. dika_
2013. febr. 4. 09:56
Nálunk bevált. Rengeteget pukizott, nem volt felpuffadva.
17. DorkaMoncsi (válaszként erre: 16. - Noozimanoo)
2012. aug. 24. 08:03

Hát mondjuk a hasi fájdalom ugye megvan, de hogy görcsöl-e...néha ilyen "rohamszerűen" belecsikar a hasába, akkor az végülis olyasmi lehet. Sokat pukizik, de szerintem úgy igazán felpuffadva nincs.


Végülis mindegy, mától kipróbáljuk a Bio Gaia cseppet, aztán majd kiderül.:)


Mondjuk sajna tápit is kap, nem csak anyatejet, és a tápi is már kimondottan hasfájós babáknak való, az is csökkentett laktóztartalmú. Meg van benne az a baci is, ami a Bio Gaia-ba.

16. noozimanoo (válaszként erre: 15. - DorkaMoncsi)
2012. aug. 24. 07:39

Na csak azért kérdeztem, mert ezek a laktózérzékenység főbb tünetei. A COLIEF, amit én írtam, leginkább erre jó.

Nekünk is szerintem azért vált be, mert a szépséges kék szemei mellett a laktózérzékenységet is megörökölte a fiam az apjától. :)

15. DorkaMoncsi (válaszként erre: 14. - Noozimanoo)
2012. aug. 24. 07:32
Nekünk nincs.
2012. aug. 24. 07:30

gyomorgörcs, hasi fájdalom

puffadás

felfúvódás

krónikus hasmenés


ezekkel a tüntekkel hogy álltok?

13. Ditti84 (válaszként erre: 2. - DorkaMoncsi)
2012. aug. 23. 21:57
Mi is használtuk a Bio Gaia-t de nekünk nem vált be, most a Colief cseppet használjuk és már nincs pocakfájás, igaz a kislányom már 11 hetes.
2012. aug. 23. 21:30

Szegények, annyira sajnálom őket, ilyen kicsi babák és mennyit kell szenvedniük.

Nálunk az valamennyit segített, hogy szeret hason aludni, így egy kicsit hosszabban tud aludni, mint háton. Szenved így is, sokszor álmában sír, amíg erre meg nem ébred, de kicsit többet alszik. A Mecsek Baby-től viszont nekünk ráerősített a fájdalomra, na azt a napot alig lehetett kibírni, annyira görcsölt a pocakja.

2012. aug. 23. 21:30
Nálunk jó volt az Espumisan,de a gyerekorvosunk által kutyult homeós szer volt jó igazán.Nevét sajnos nem tudom,de kérdezz rá a dokitól vagy védőnőtől,van benne valami nyugtató féleség is.2 hét után abbamaradt a hasfájás.
10. DorkaMoncsi (válaszként erre: 9. - 49616e60d7)
2012. aug. 23. 21:25
Dettó ugyanez...
2012. aug. 23. 21:23

Órákat sír, illetve én ezt már ordításnak hívom, annyira fáj neki, én meg sírok vele együtt.

Székrekedés nincs, ha véletlen elaludt, akkor a pukizásra ébred, nagyon erőlködik, húzogatja a lábait a pocakjához. Nem lehet megnyugtatni. Sjanos az elején tévedésből meg is etettük ilyenkor, mert azt hittük az a baj. Szóval most meg már mindig enni is kér, amitől csak rosszabb :(

2012. aug. 23. 21:20
Bocs, még annyi, hogy nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy a Colief az Infacollal nagyon hatásos (mi kivétel vagyunk sajnos). Igaz, mi ezt a kombinációt is 2 hétig próbáltuk csak. Most az Espumisannal tartunk, de ez sem tűnik jónak :(
7. DorkaMoncsi (válaszként erre: 5. - 49616e60d7)
2012. aug. 23. 21:18

Nálatok milyen tünetek vannak?


Nálunk van hogy egész nap nem alszik, csak sír a fájdalomtól, székrekedés nincs, sokat pukizik, kakija rendesen van, de minden kinyomás előtt ordít. :S Mi 5 hetesek leszünk holnap..

6. DorkaMoncsi (válaszként erre: 4. - Noozimanoo)
2012. aug. 23. 21:16

Nem gond, ez volt a másik, amit ajánlott ma a gyógyszertáros. Ára nem érdekel egyiknek sem, csak ne lenne ilyen keserves a pocakfájás.


Azt azért írtam, h más dolog most nem érdekel, mert az Infacol az ugye hasonló az Espumisanhoz, cseresznyemagpárna és egyebekről tudok, de hát egyszerre én sem akarok mindent használni.

2012. aug. 23. 21:16
Szia, nekünk nem sokat ért. Jelenleg a 8. hetet kezdjük meg,ezen rövid idő alatt kipróbáltuk ezt (kb. 2 hét után feladtuk), Colief cseppet + Infacolt, Espumisan cseppeket. Igazából egyik sem vált be, nem lett egyiktől sem jobb. Az orvosunk szerint magától rendeződik, nem sokat lehet tenni pocakfájás ügyben. Gripe Water-t szerettem volna kipróbálni (az angol vizet babáknak), nagyon dícsérték, de másfél éve kapni sem lehet. Szóval nálunk sajnos még marad a pocakfájás, várjuk, hogy kinövi majd.
2012. aug. 23. 21:08
Bocsi, az utolsó 2 sort későn olvastam. Nem ismerem azt, amelyiket kérdezed. :(
2012. aug. 23. 21:07
Én 3 hete használom a kisfiamnál a COLIEF cseppet. Bazi drága, da nekünk használ. egy heti adag 4-5ezer között van, recept nélküli.
2012. aug. 23. 20:56

Van valakinek tapasztalata a Bio Gaia cseppről? Néhányan ajánlották újszülött pocakfájására. Mi is ebben szenvedünk, eddig Espumisant használtunk, de nem sokat ért.


Nem olyan választ várok, h ez és ez jó még pocakfájásra, mert tudom mik vannak.:) Most konkrétan csak ez a csepp érdekel.

2012. aug. 23. 20:56
Bio Gaia - pocakfájásra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook