Bio dauer (beszélgetős fórum)


14. bubu41
2013. aug. 29. 13:49
Kedves Tempest! Megértem a problémád, mert én is ezzel küszködöm évek óta. Sajnos semmilyen kapszula, hajerősítő, tisztító kúra, homeopatiás kezelés nem segített az én hajamnak sem. Vékonyszáló, kevés, és sajnos a kor előrehaladtával ez csak rosszabbodik. Bele kell törődni, hogy a természet ennyit adott. 2-3 évvel ezelőtt daueroltattam én is, mert akkor hallottam először a bio dauerről. Természetesen, minden vegyi beavatkozás roncsolja a hajat, ez nem kétséges. Ám nekem bevált, mert valóban csak tíz percet volt a hajamon, direkt nem is szerettem volna túl göndörre, csak annyira, hogy tartást és egy kis volument adjon. Ezt teljesen meg is kaptam és nem volt vele problémám. Nem gubancolódott, könnyű volt a hajam tőle, könnyű volt kezelni, a száradás után sem állt össze egy kócgombóccá. Ja, és a jellegzetes büdös dauer meg egyáltalán nem érződött, mint a régi készítmények után. Egyébként pont ezzel a dauerral tudtam igazán kihasználni a hajszárítóra felszerelhető diffúzort, mert tényleg adott olyan göndörséget, ami majdnem a természetes volt. Sajnos az én fodrászom is, akihez jártam, most éppen szülni fog, és senki más nincs aki ilyennel foglalkozna az egész megyében (alkalmanként én is utaztam egy fodrászért 50 km-t, de benne megbíztam). Ha mindenképp ez a vágyad, szerintem próbáld ki. Egy beavatkozás még nem a világ, hiszen kapunk így is elég szennyeződést nap mint nap. Most én is azt nézem, hogy kaphatnék hozzá anyagot és egy ismerős fodrásszal újra csináltatnám. Egyébként nekem egy évben egyszer elég volt elmennem hozzá. Sokan lehurrogják, de festetni az ember három-négyhetente festet, míg ezt valóban elég évente megcsináltatni.
13. Tempest (válaszként erre: 12. - Anda39)
2010. aug. 29. 20:21

Köszi, már én is megtaláltam, nem tudom, hogy mennyibe kerülhet, az O'rising -nak vannak jó termékei, használtam már közülük, de az igaz, hogy a dauer az dauer, bármennyire kimélő akkor is roncsol, hát még alszok rá.

Aki esetleg már próbálta, továbbra is nagyon érdekel a tapasztalata.

12. Anda39
2010. aug. 29. 20:12
Írd be a "gugli"-ba, hogy Bi Orising - ott elolvashatod, milyen a kímélő dauervíz. Vannak fodrászatok, ahol használják, de annyit mondok, nem olcsó.
11. csilla80 (válaszként erre: 10. - Tempest)
2010. aug. 28. 12:55
Szerintem az osszetevoire kerdezz ra,mert,ha Vali azt mondja,hogy ilyen nincs,akkor nincs is,mert a roncsoloszereket nem lehet bio dologgal helyettesiteni,a dauer viszont nem apolja,hanem roncsolja a hajat.
10. Tempest (válaszként erre: 9. - Csilla80)
2010. aug. 28. 12:32

Nem tudom, lehet hogy igazad van, mindig értetlenül állok az ilyen dolgok elött. Rossz hogy már semmit nem lehet elhinni, legalábbis nagyon körül kell járni. Többek között ezért is kezdtem reménykedni, hogy van valami megoldás. Lehet felhívom és megkérdezem, hogy a bio-dauer az mit takar, mitől bio.


[link]

2010. aug. 28. 10:55

"A kozmetikai ipar - mivel nincs rá semmilyen szabályozás és tövény - elég sok mindenre használja a bio szót. Gondolj bele, mitől is lehet bio egy dauer? A benne lévő gyümölcsök biotermesztésben teremtek, vagy mi? Nem is logikus! Elelve e gy dauervíz nem lehet bio!"


Antal Vali

2010. aug. 28. 10:21

Hasonló a hajam és sok éve daueroltatom és utána

történik a vágás.Időnként vitaminos pakolást te-

szek rá.Igy mindig rendben van a hajam.Ez egy szük-

séges megoldás (el tudnék képzelni jobbat).Gyakor-

lott (idősebb) fodrászoknak van tapasztalatuk.

2010. aug. 28. 08:51
Nem hallottam bio dauerről, bizonyára abban is van kemikália. Kb úgy 5 évvel ezelőtt elhatároztam, hogy most bedauerolom a hajam, mert lapos, semmi tartás stb. Egyik rokonom csinálta meg... mivel már többször dauerolt házilag... Vízesen okés volt... göndör, szép minden.. szárítás után egy szénaboglya... soha nem lett göndör.. még hullámos sem... bármit csináltam vele... szóval rizikós ilyen hajjal... szög egyenes, vékonyszálú.. Azt javaslom egyél belsőleg vitamint, illetve... milyen sampont, balzsamot használsz? Lehet arra is ráféne a csere.
6. Totyka (válaszként erre: 1. - Tempest)
2010. aug. 28. 02:09
Szerintem a dauer méginkább tönkre teszi a hajat, rövidebb tépett frizura. Plusz hajerősítő kapszula. REvalid sampon! :)
5. Tempest (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2010. aug. 27. 22:19
Azzal tisztában vagyok hogy jót nem tesz, de egyszerüen muszáj valamit kitalálnom, csak rálapul a fejemre az a pár szál, szögegyenes, a csavarás nem marad meg benne. Szóval tudom, hogy valamennyire ártalmas, sok éve volt már dauerolva a hajam, hát tényleg nem használt neki, de csak fejlődött már a dolog valamennyit, talán már kimélőbb is van mint anno.
2010. aug. 27. 22:15
Nem akarlak elkeseriteni, de még a legkimélőbb dauerviz is káros a hajnak. Az a célja, hogy megbontsa a haj szerkezetét, attól göndörödik be. Ezt nem is lehet kemikáliák nélkül.
3. Tempest (válaszként erre: 2. - Imolmom)
2010. aug. 27. 22:13
Én meg még arról nem hallottam. Az vmi. spéci dauer vizzel van?
2. Imolmom (válaszként erre: 1. - Tempest)
2010. aug. 27. 21:43
Én konkrétan bio dauerről még nem hallottam, de a svéd dauer lenne jó neked, az kímélő.
2010. aug. 27. 21:26
Valamit kéne kezdenem a hajammal, vékonyka, kevéske, semmi tartása, de a sima dauertől félek, nem akarom a semmilyen hajamat még jobban tönkre tenni. Állítólag létezik Bio-dauer, ami kimélőbb. Valakinek tapasztalata esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook