Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bibliai igék fórum

Bibliai igék (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 16. 23:43

Hóseás,5


Nem engedik õket az õ cselekedeteik megtérni az õ Istenökhöz, mert paráznaság lelke van közöttük, és nem ismerik az Urat.

Mert olyan leszek, mint az oroszlán, és mint az oroszlán-kölyök. Én, én szaggatom szét; elmegyek, felkapom, és nem lesz, a ki megszabadítsa!

Elmegyek, visszatérek helyemre, mígnem megismerik, hogy vétkeztek, és keresni fogják az én orczámat. Nyomorúságukban keresnek majd engem!

17. d6dabe37e1 (válaszként erre: 15. - Ficánka5)
2013. aug. 16. 09:28
:DDDDD
16. d6dabe37e1 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2013. aug. 16. 09:15

ez tényleg nagyon szép...


végül ezt választottam :D



„ Isten békessége, mely minden értelmet felülhalad,meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban”.

15. Ficánka5 (válaszként erre: 15. - Libre penseur)
2013. aug. 15. 15:31
Hmmmm...az édesapjának szülinapjára???
2013. aug. 15. 15:20

Ez nem bibliai idézet, hanem egy ősi ír áldás és az alkalomnak a legszebb megfelelője:


Kívánok örömet, derűt, boldogságot. Otthonodba békét, kertedbe virágot. Fejed fölé napot, csillagot,tengereket.Köréd tiszta szívű, igaz embereket. Lábad alá utat, biztosan járhatót.Szívedbe éneket, magasba szárnyalót. Ajkad köré mosolyt, lélekmelengetőt .Múltat, jelent, jövőt, egyként szerethetőt.Szemedbe napsugaras szivárvány fényeket, melyek meg láttatják a rejtett lényeget.Újult erőt adó,örömteli perceket.


Kívánok egy áldott éltető életet!

13. Ficánka5 (válaszként erre: 6. - Krisz42)
2013. aug. 15. 15:17
Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!!!
2013. aug. 15. 15:07

Róm. 8,32

A ki az ő tulajdon Fiának nem kedvezett, hanem őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?

2013. aug. 15. 15:07

Róm. 8,31

Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?

2013. aug. 15. 14:55

Milyen szépeket hoztok, köszönöm.


"Avagy nem parancsoltam-é meg néked: Légy bátor és erős? Ne félj, és ne rettegj, mert veled lesz az Úr, a te Istened mindenben, amiben jársz."

(Józsué, I.9.)


Ezt én konkrét feladatul kaptam úgy 10 évvel ezelőtt,és bizony, még mindig dolgozom rajta, hogy mindig bátor és erős legyek.

2013. aug. 15. 14:50

Mát. 5,4

Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.



Mát. 5,5

Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.



Mát. 5,6

Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.



Mát. 5,7

Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.



Mát. 5,8

Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.



Mát. 5,9

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

2013. aug. 15. 13:55
ok köszi... ha van még jöhet... : )
7. 1f317180b7 (válaszként erre: 6. - Krisz42)
2013. aug. 15. 13:48
Kár, hogy neked a szövegértésed a béka segge alatt van, tehát ez esetben az általad adott vélemény, nem vélemény!:-)))))
6. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Annie1130)
2013. aug. 15. 13:44
Ez kicsit önző szöveg szerintem.
2013. aug. 15. 13:36

Minden féltett dolognál jobban őrizd meg a szívedet, mert abból indul ki minden élet.-ez az én kedvencem.


És amiket szoktam kikézimunkázni ajándékba:


Minden gondotokat őreá vessétek, mert néki gondja van reátok!

vagy

Áldjon meg téged az Úr és őrizzen meg tégedet!


Ez az utolsó az ároni áldás, aminek több sora is van, és ha képre szerkeszted, akkor mehet a többi sor is, kivarrni kicsit sok lehet.


És még egy, ha a megajándékozott mélyebben vallásos:

" Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!"

2013. aug. 15. 13:28

Nem igazán vagyok mélyen vallásos de van egy kis részlet amit a Bibliában olvastam,és rögtön megfogott,nekem nagyon tetszik,bár nem biztos,hogy ilyenre gondoltál:


Ha a bűnöket számon tartod, Uram: Uram, kicsoda maradhat meg?!

Hiszen te nálad van a bocsánat, hogy féljenek téged!

Várom az Urat, várja az én lelkem, és bízom az ő ígéretében.

Várja lelkem az Urat, jobban, mint az őrök a reggelt, az őrök a reggelt.

2013. aug. 15. 13:25

Szólhatok az emberek vagy az angyalok nyelvén, ha szeretet nincs bennem, csak zengő érc vagyok, vagy pengő cimbalom. Lehet prófétálótehetségem, ismerhetem az összes titkokat és mind a tudományokat; hitemmel elmozdíthatom a hegyeket, ha szeretet nincs bennem, mit sem érek. Szétoszthatom bár mindenemet a nélkülözők között, odaadhatom a testemet is égő áldozatul, ha szeretet nincs bennem, mit sem használ nekem.


A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.


A szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás véget ér, a nyelvek elhallgatnak, a tudomány elenyészik. Megismerésünk most még töredékes, és töredékes a prófétálásunk is. Ha azonban elérkezik a tökéletes, véget ér az, ami töredékes. Gyermekkoromban úgy beszéltem, mint a gyermek, úgy gondolkoztam, mint a gyermek, úgy ítéltem, mint a gyermek. De amikor elértem a férfikort, elhagytam a gyermek szokásait. Ma még csak tükörben, homályosan látunk, akkor majd színről színre. Most még csak töredékes a tudásom, akkor majd úgy ismerek meg mindent, ahogy most engem ismernek.


Most még megmarad a hit, a remény és a szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet.


(1Kor 12,30–13,13)


Ez a legszebb, szerintem:)

2013. aug. 15. 13:25
Ahol a kincsed, ott a szived!
2013. aug. 15. 13:23

SZiasztok,


Apukámnak szülinapjára szeretnék egy szép bibliai aranymondást találni, amit aztán kinyomtatok és bekereteztetek...


Valami szépet ami bátorító, biztató, vagy a szeretetről szól. De igazából bármi jöhet. Minél több közül tudok választani annál jobb :)


köszönöm előre is

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook