Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk a hozzátáplálásról! fórum

Beszélgessünk a hozzátáplálásról! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
15412. emily
2009. okt. 29. 20:53
Apropó, Winről tud valaki valamit? Eltűnt, mint szürke szamár a ködben...
15411. emily (válaszként erre: 15409. - D@nu)
2009. okt. 29. 20:52

Először is jó nagy gyógypuszit Nektek!

Igen, van ilyen, hogy 3 éves státusz. Doki néni is, védőnéni is megnézte a csajt.

Csárda csak téli szünetel, de nem akarok visszamenni jövőre, mert ezt gyerek mellett nem lehet csinálni... :S

15410. emily (válaszként erre: 15408. - Kszilvi)
2009. okt. 29. 20:50

Em sosem volt nagyon husis, most sem az... :D Remélem nem úgy végzi, mint én, mert én is így kezdtem! :DDD


Tanfolyamra várok, mint a messiásra. Kitaláltam, hogy elvégeznék egy pénzügyi számviteli ügyintéző tanfolyamot a télen, a bibi csak ott van, hogy eddig úgy néz ki, hogy csak Fehérváron indítanak ilyet, az meg túl messze van innen. :S


Em imádja az ovit, minden nap kérdezi, hogy mikor mehet már.

15409. d@nu
2009. okt. 29. 11:45

Sziasztok!

Én dögrováson - már két hónapja szinte folyamatosan. :S A csajok kb. jól vannak, kis nátha, kis köhécselés, kis baleset: M két napja bukott egyet a nappaliban, minek következtében az egész felső ínye fekete. A fogorvos szerint jól megúszta, má' hogy bent maradtak a fogai. :S :D Szegénykémet sajnálom, mert nem tud harapni, bár egyre jobban néz ki neki az ínye, úgyhogy remélhetőleg pár nap alatt teljesen rendbejön.


3 éves státuszvizsgálat? He? :D Nálunk semmi ilyen nem volt. :DDD Sőt, folyamatosan szívok a tanácsadással is, ha kivételesen jó az idő, mindenki egészséges és mehetnénk tanácsadásra, akkor a doki beteg. :SSS Így már aug. eleje óta semmi "tuti" infom a kolkocskémről. :P


Eccerke a csárda végleg kifújt vagy csak téli szünet van?

15408. kszilvi (válaszként erre: 15407. - Emily)
2009. okt. 28. 14:32

Szia!


De jó hallani rólatok!:)


Ezek szerint Em meg van nyúlva! (vagy csak az én fiam jó súlyú:)

Azt hittem, annyival le van tudva a 3 éves státusz, hogy a múltkor dr. nő megmérte a súlyát, magasságát is, amikor beteg volt és elmentünk a rendelőbe. Peti 101cm volt akkor, és 18 kg.


Ma volt a védőnő, és mondta, hogy majd jöv. héten ha viszem Pannát, akkor kitöltjük Peti papírjait is. Panna biztos fogyott, mert alig eszik. Néztem a cukrát is,mert sokat iszik, az rendben van szerencsére.


Sajnálom, hogy nem lesz munkád! Felétek talán jobbak a lehetőségek-vagy nem? Minden esetre kérdezősködj, hátha lenne valami állás.

Esetleg valami átképzés, tanfolyam a munkanélkülin keresztül...


Már én előre félek, mi lesz jövőre...

Nekem minden féle képen el kel mennem dolgozni,mert a gyes igen kevés. Még az se biztos, hogy itt helyben lesz e jövőre bölcsi.


Em szeret oviba járni? Minden rendben ott?

Peti szeret, bár most vissza kellett szoknia 1 hét itthon lét után. Reggel néha nehezen ébred, bár 7-kor szokott. Fél 9-re megyünk.

Ott is alszik már. Nincs semmi gond.


Na megyek,mert a kisasszony pakol:)

15407. emily
2009. okt. 28. 09:19

Itt vagyok, ragyogok!


Ma voltunk a 3 éves státusz vizsgálaton, ami szerint a csaj 13,5 kg, 98 cm, fejkörfogata 49 cm, mellkörfogata 50 cm, vérnyomása 85/60. Látás és hallásvizsgálat fél év múlva újra, mert nem nagyon volt együttműködő. Ennyi.

Amúgy jól vagyunk, már csak a héten van nyitva a csárda, hogy utána mi lesz, azt még nem tudom. Pontosabban azt tudom, elmegyek munkanélkülire, de azután???

15406. kszilvi
2009. okt. 22. 17:21

Sziasztok!


Remélem nem vagytok betegek!!!

Sehol senki, már rég óta:(((


Peti még kicsit köhög, de szerencsére nem lázas.

Ja, és jókedvű, rossz csont, így már nem hiszem, hogy nagy a baj:)


Panna biztos, hogy a fogzás miatt volt egy este lázas, azóta nem is volt. A nyála ömlik, enni nem sokat eszik...


Ha tudtok, majd írjatok pár sort!

15405. kszilvi (válaszként erre: 15403. - D@nu)
2009. okt. 13. 12:50

Hali!


Jó nagy lehet már "Pinduri":D Panna most 80-as ruhákat hord. Majd nov. első csütörtökén megyünk tanácsadásra. kb. 10 kg lehet. Ő is nagyon anyás. Néha a lábamba kapaszkodik, átöleli, amíg én a konyhában tevékenykedek. Máskor meg órákig eljátszik egyedül...


Petin én is észre vettem a változást. Ő is még jobban anyás lett. Bújik, ölel, puszil, és állandóan azt hajtja, hogy szeret. (már volt, hogy felmerült bennem, azt hiszi, azért viszem oviba, mert nem szeretem:s persze rengeteget beszélgetünk, szeret oviba járni, de mégis hatalmas változás ez a kis életükben.)


Tegnap nagyon megdicsértük, amiért ügyesen aludt az oviban. A cicáját ő is hozza-viszi:) Remélem ma se lesz semmi gond. Félek mindig a cukra miatt. Mostanában jók, nincs gond.

Sajnos ma is kakaó és valami kakaós kifli vagy volt a tízórai. Szerencsére ilyenkor kapnak-akik nem szeretik, vagy nem ehetik-mást (vajas kenyér, zsíros kenyér) és minden nap visz Peti egy sportkupakos üvegben inni valót.(amikor jó időben az udvaron voltak, könnyen ki tudta vinni magával, és ihatott, ha akart) Amúgy csinálnak neki édesítős teát külön, van szörp is.


Itt nagyon ramaty idő van. Reggel úgy indultunk el az oviba, hogy mindkét gyerkőcöt beöltöztettem, babakocsin esővédő,mert esik, és szélvihar van:SS


De. főztem, mostam, teregettem, majd kicsit játszottam a lánnyal, és vittem aludni. Most van egy kis szabad időm, hogy Peti már az oviban alszik. Lehet, hogy már mesélnek...


Nem tudom mi lesz,mert este átjött hozzánk, és nagyon köhögött. Apa kiváltotta már a gyógyszereket-volt még recept. Lehet du-án még felhívom dr.nőt is.


Majd még jövök.Pussz!

15404. kszilvi (válaszként erre: 15402. - Emily)
2009. okt. 13. 12:38

Mentem érte, megálltam az ajtó előtt. Akkor jött az egyik óvónő, épp ment be a csoportba. Mondta, hogy megnézi Petit, alszik e. (mert hogy lefeküdt!)

Már épp mocorgott, de csendben volt. Mondták, hogy menjek be hozzá. Mosolygott, de még elég álmos volt. Végül 1 órát aludt. Azt mondták az óvónők, hogy ez elsőre nem is rossz!


Ma is csak 3 előtt megyek érte. Zsolti megőrjít, amikor telefonál, mert azt hiszem mindig, hogy az oviból hívnak, hogy baj van...Panna már alszik fél 12-től. Kis mormotám:)

-----------

Mintha Petiről beszélnél. A múlkor ő is menni akart szombaton oviba. Mondtam, hogy nem megyünk, apa is itthon van, nem dologzik, minden gyerek otthon van, és az óvónők is. Az ovi zárva. Azóta is azt mondja ha eljön a hétvége, hogy minden gyerek otthon van, nem mennek oviba.


Ügyes Em, hogy szépen alszik az oviban! Biztos jól sikerült a szülinap.

15403. d@nu
2009. okt. 13. 11:17

Én is itt. :D

Na szóval Pinduri nem is olyan pinduri, de fogalmam sincs, mekkora. Múlt héten akartam tanácsadásra menni vele, de beteg volt a doki, most pedig az idő tré. :S Már nagyon régen nem mérték, mert az ovis beszoktatás miatt szaladgáltam éppen eleget, nem volt kedvem még védőnőhöz is menni vele. Saccra 80 centi, ugyanis 86-os rucikat hord mostanában. M régi 80-as pizsije hasban feszül rajta. :DDD Hát nemhiába, amikor M hordta, ő már nyurgulni kezdett, Pinduri pedig ugye még jóval fiatalabb. Van egy naci, amin sárga festékfoltok vannak. Agyaltunk Apával, hogy mitől lehet sárga? Hát kiokoskodtuk, hogy a ház színezésnél dörgölőzhetett M hozzá valamihez, ekkor másfél éves volt. Na ez a naci már rövidke Pindurinak... :D Több példát nem is hoznék fel. :DD Súlya 10 kiló fölött.


M már alszik az oviban, egy hete. Először még az óvónéni mellette csücsült, aztán pár nap múlva már az egyik "barátjával aludt". Itthon nem annyira ok, szerintem még szoknia kell a helyzetet, éjjel pl. most újra én vagyok a favorit, ha nem alhat velem, megy a hiszti. Szerintem kicsit sok neki az új dolog, keveset vagyunk együtt, de ha megszokja, minden ok lesz. :)


Az időm nem lett több, ugyanis Pinduri is érzi a változást, sokszor le sem tudom vakarni magamról, van amikor fél napig a cicimen lóg. Ha itthon vannak a többiek, akkor ugyanúgy elvan, mint eddig. :)) B mindig mondja is, hogy kamuzok, elvan a gyerek, ha játszik... :DDDD


Röviden ennyi.

15402. emily (válaszként erre: 15401. - Kszilvi)
2009. okt. 13. 06:51

Na, mi volt?


Mi jól vagyunk, megvolt az ovis szülinapozás is tegnap, majd ma kifaggatom az óvó nénit, hogy hogy tetszett a csajnak. Mostanában nagyon szépen alszik Em az oviban, remélem, hogy így is marad. Szombat reggel aszongya a csaj: Gyere anya, öltöztess fel, menni kell az oviba. Mondom neki, hogy ma nem megyünk, erre ő: De hát akkor sírni fognak a gyerekek, ha nem megyek! Alig bírtam neki megmagyarázni, hogy hétvégén a többi gyerek sem megy... :D

15401. kszilvi
2009. okt. 12. 13:55

Sziasztok!


Sehol senki? Azért remélem jól vagytok, és a gyerekek is. Milyen az ovi?


Peti most alszik ott először. Voltam 1-kor érte, de azt mondták, ül az ágyon, és hallgatja a mesét. Mondtam, hogy mondják neki nyugodtan, hogy feküdjön le, alvás után megyek érte. Azt mondták, 3/4 3 kor menjek érte. Ha sírna, akkor szólnak.


Majd meglátjuk. Kíváncsi vagyok, végül alszik e?...

15400. emily
2009. okt. 10. 20:28
Na, ezt még elviszem! :D
15399. emily
2009. okt. 10. 20:28
Em mindenkinek köszöni a köszöntést! :)
15398. kszilvi
2009. okt. 10. 14:45

Sziasztok!


Látom nálatok is tobmol(t) a takonykór, vagy mi:S

Hát mi se úsztuk meg. Mindenki beteg volt, apánál még most tombol, én meg lehet fel vagyok kicsit fázva, mert fáj a derekam, hasam:S Panna már jól van-neki az orra folyt nagyon. Alig bírtam porszívózni, azt is csak alváshoz, és reggeli előtt, mert úgy visított, mint akit nyúznak:(

Peti jól van, de ma megint köhögött kicsit... Múlt héten szerdától már volt oviban. Úgy jöttünk haza ebéd után, hogy egész úton azért sírt, hogy ő miért nem aludhat ott, ő maradni akar!...Csütörtökön vittünk ágyneműt, cicát-kedvenc alvó társ anya mellett:P Én 1-re mentem érte, hogy majd meglátjuk akar e aludni, vagy sem. Picit pityergett, amikor kihozta Juci néni a dajka, és azt mondta, inkább otthon aludna:) Pénteken is itthon aludt. Majd hétfőn megpróbáljuk megint. De-őt bábszinház lesz az oviban. Oda mennek a bábosok helybe! Azért ez jó! 300.-ba kerül. Minden hónapban lesz mostantól. Remélem tetszeni fog Petinek!


Röviden ennyi.


Veletek mi újság?

d@nu Pinduri mekkora már, jó az étvágya? Miket tud már? Bocsi, de a naplókat még nem volt időm olvasni, majd pótolom.


Remélem Win-éknél is minden rendben!


Em-nek itt is bolog szülinapot!:)

15397. emily (válaszként erre: 15396. - D@nu)
2009. szept. 29. 21:35

Aha, akkor ugyanaz a kórság érte el M-t is, mint Emet. Mi szombaton voltunk dokinál, Em köhög, folyik az orra, de semmi baja... Én bizony elvittem az oviba, ha már egyszer semmi baja. Itthon is köhög... az óvodában meg a huszonakárhány gyereknek több, mint a fele köhög...akkor???


Alvás: ma 2 órát aludt az oviban a csaj!!! :)

15396. d@nu (válaszként erre: 15395. - Emily)
2009. szept. 29. 08:41

:DDD Ööö, tegnap reggel a doktornéninél kezdtünk. :S :D

Szóval hétvégén irdatlanul köhögött - ez tuti genetikus, mert ha beteg vagyok, én is ilyen rondán, fulladozva köhögök. A végén már öklendezett is, gondoltam na akkor elmegyünk és kérünk gyógyszert. Aha, ahogy azt Móricka elképzeli... Állítólag igazából semmi baja a kolkomnek, de mivel a köhögés közben is teleköpködheti bacival a társait (ööö, kb. 1x jön rá ilyen "roham" napközben a gyerekre, már ha rájön...), így a héten itthon marad.


Összegezve: nagyon ügyes volt, tegnap délben magától elaludt és másfél órát pihent - itthon. :DD


Em: alakul ez! ;DDD

15395. emily (válaszként erre: 15394. - D@nu)
2009. szept. 29. 07:13

Na, mi volt???


Em tegnap ALUDT az oviban!!! Igaz fél 3-kor aludt el, aztán az óvó néninek nem volt szíve felébreszteni, így átaludta az uzsit, aztán csak akkor ébresztették, mikor mentek ki az udvarra. Mikor mentem érte, még félkómás volt, ott gubbasztott Ági néni ölében. :)

15394. d@nu (válaszként erre: 15393. - Emily)
2009. szept. 24. 10:38

:D Nem is rossz, van olyan gyerek is, aki csak akkor tündér, amikor alszik. ;DDD


Ma szólt a Gíta (M után szabadon) néni, hogy szerinte csajom megérett rá és hétfőtől bent alhat. Húúú, izgulok. :D

15393. emily (válaszként erre: 15392. - D@nu)
2009. szept. 24. 09:01
Már megint elkiabáltam... tegnap megint hiszti volt. Azt mondja az óvó néni, hogy egy tündér... alvásidő előtt és után! :DDD
15392. d@nu (válaszként erre: 15391. - Emily)
2009. szept. 23. 10:12

A világért se zavarnám meg a bulit... ;D


Én még nem tudok alvásügyben nyilatkozni, de már bent ebédel és minden rendben. :) Jövő héten mennek lovardába, aztán még kirándulni is. Szuper lesz nekik. :)))

15391. emily (válaszként erre: 15390. - Emily)
2009. szept. 23. 09:09

Eccerke, remekül elbeszélgetünk mi itt ketten....

Ovi: Hétfőn sírás az ottalvás miatt, kedden már nem volt sírás, csendben feküdt, de nem aludt. Haladunk.

15390. emily (válaszként erre: 15387. - D@nu)
2009. szept. 18. 08:42

Az ottalvás csak ott fekvés volt, két kis sírással megspékelve! Először, hogy miért alszanak a gyerekek, mikor ő játszani akar velük, ő akkor inkább otthon aludna apával, meg anyával... (Na perszeee!!!! :D) A másik pedig a tervezett kelés előtt kb. 20 perccel, hogy ő annyira nagyon éhes!!! :) Ez egyébként a reggeli csel is, ha mindenáron ki akar minket ugrsztani az ágyból! :D Amúgy végigdumálta és -énekelte az alvást...

Szóval a nem alvás után hazamentünk, estére a csajnak hőemelkedése lett, folyik az orra, alig kap levegőt, egész éjjel aludtunk vagy 2 órát összesen... :S Ovi legközelebb majd hétfőn... :S

15389. d@nu (válaszként erre: 15388. - D@nu)
2009. szept. 17. 10:09
*** M-ra pedig rájött, hogy megint még... :D
15388. d@nu (válaszként erre: 15385. - Kszilvi)
2009. szept. 17. 10:08

Ismerős...

Pinduri most kezd igazán anyás lenni, M-ra pedig megint még a WC-re is utánam jön.

15387. d@nu (válaszként erre: 15384. - Emily)
2009. szept. 17. 10:02
Na mi vóóóót? :D
15386. kszilvi
2009. szept. 17. 07:48

Köszönöm Peti nevében is a köszöntéseket!

Pussz!

15385. kszilvi
2009. szept. 17. 07:46

Sziasztok!


Tegnap az oviban a második puszi után elszaladt játszani Peti, majd onnan utasított: anya tátá!:)


(a beszéd még néha ilyen...de majd csak alakul)


Igaz utána kicsit pityergett, kesergett tízóraitól kezdve. Nem tudom mi lehetett. Amúgy most nagyon anyás-még jobban, mint eddig. Bújik, ölel, puszil álandóan. Ölben akar lenni, persze mindezt akkor, amikor Panna is... Van, hogy egyszerre ordít mind a kettő, ha olyan anyás napjuk van...

15384. emily
2009. szept. 16. 08:15
Ma már ott alszik a csaj, majd beszámolok!
15383. emily (válaszként erre: 15382. - D@nu)
2009. szept. 14. 09:59
Ma mentünk 8-ra, Em kijelentette, hogy "anya, hazamehetsz"! :D Erre az óvónéni haza is küldött, hogy menjek vissza majd fél 10-re, akkor tízóraiznak, addig meglátják, hogy veszi a csaj az akadályt. Eredmény: Fél 10-kor megint hazaküldtek, hogy maradhat ebédre is, majd fél 1-re megy érte az apja, én meg megyek délre dolgozni... :D Reméljük így is marad ez a nagy óvoda-szerelem!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook