Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bérpótló juttatás / RÁT / mi alapján számolják ki hogy jár-e a támogatás? fórum

Bérpótló juttatás / RÁT / mi alapján számolják ki hogy jár-e a támogatás? (tudásbázis kérdés)


7. Cilumiluci (válaszként erre: 4. - Feketenőci)
2011. febr. 23. 12:33
Szerintem így van,az az alapja.
6. Cilumiluci (válaszként erre: 5. - Mariann)
2011. febr. 23. 12:32
Én is dolgozni szeretnék,de nincs munka:(
5. Mariann (válaszként erre: 3. - Cilumiluci)
2011. febr. 23. 12:15

Szerintem nem igazán gondolták ezt át a "törvényalkotók"... Egy háztartásban egy személy. Belegondoltak, hogy van az országban olyan régió, ahol tényleg nincs munkalehetőség??? Vajon tisztában vannak vele, hogy tud egy 3 tagú csalág 28500 Ft-ból, + egy családi pótlékból megélni???

...és még azt hangoztatják, hogy sokan az ingyen ellátásra hajtanak!:( Könyörgöm, ki az a hülye, aki erre hajt??? Szerintem inkább dolgozni szeretnénk!!! Legalábbis én! Viszont erre sincs nagy esély, hisz a közmunkaprogramot is megcincálták!:(

2011. febr. 23. 12:09
Köszönöm Mariann, ennek én is utána olvastam,amit nem tudok, hogy mi alapján számolják ki. Nem vagyok biztos benne hogy az egy főre jutó jövedelem szolgál alapjául.
3. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - Mariann)
2011. febr. 23. 12:07
Így van.Mi sajnos nem kaphatjuk.
2011. febr. 23. 12:00

Az ellátásra való jogosultságot a települési önkormányzat állapítja meg (megnézik az egy főre eső jövedelmet a családban.

Együtt kell működni a lakóhely szerint illetékes munkaügyi központ kirendeltségével.

A bérpótló juttatásban részesülő köteles az iskolai végzettségétől és szakképzettségétől függetlenül a kirendeltség által felajánlott munkát – beleértve a közfoglalkoztatást is – elvállalni. Köteles továbbá a munkaügyi központ által felajánlott képzési lehetőséget, vagy munkaerő-piaci programban való részvételt elfogadni.

A jogosultsági feltételek új eleme a saját lakókörnyezet rendben tartása, amely önkormányzati rendeletben kerülhet szabályozásra.

A bérpótló juttatásra való jogosultságot évente felülvizsgálják. A folyósítás egy éve alatt a juttatásra jogosult személynek legalább 30 munkanap munkaviszonyt – beleértve az egyszerűsített foglalkoztatást, közfoglalkoztatást, közérdekű önkéntes munka-tevékenységet – kell igazolni.

A bérpótló támogatás összege jelenleg 28500 Ft. Ha jól tudom, egy családban csak egy ember kaphatja!:P

2011. febr. 23. 11:48
Bérpótló juttatás / RÁT / mi alapján számolják ki hogy jár-e a támogatás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook