Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bérbeadás fórum

Bérbeadás (beszélgetős fórum)


10. semleges (válaszként erre: 9. - Niceand)
2021. dec. 19. 07:14

Szia!


Gondolom van helyi újság, ingatlan iroda, internet, ismerősök, ismerős ismerőse, ki mennyiért bérel és ad ki. Ezekből lehet tájékozódni. Én igy kezdeném.

9. Niceand (válaszként erre: 8. - Semleges)
2021. dec. 18. 12:52
Üdv.Hol érdeklődjek?Speciel Hajdúszoboszlón van az ingatlan.Honnan tudjam kié a saját apartman vagy csak bérlő illetve üzemeltető?
2021. dec. 18. 06:41
Nézz körül a környéken menyiért futnak.
2021. dec. 18. 04:25

Mennyiért lehet ki adni két apartmant, mint főbérlő egy albérlőnek?


Kettő 35 nm egy légtérű, összkomfortos, bútorozott lakás, apartman lehet benne vendégeket fogadni.Belvárosban,de csendes fűrdöhöz közeli.Kert, udvar résszel.


Egyben vagy külön külön?Milyen reális árat lehet elkérni?

6. michelle.r (válaszként erre: 4. - Vénusz2010)
2013. jan. 14. 14:24

Csak olyan ingatlant adhatsz bérbe, amelyen tulajdon-, vagy haszonélvezeti jogod van.


Magánemberként egyébként milyen számlát állítasz ki a bérleti díjról?

Mindig "elbűvöl" az a találékonyság, amivel Magyarországon megpróbálnak az emberek "okosba'" játszani :DDD

2013. jan. 14. 14:07
Félre ne érts,tényleg nem rosszindulat de 8hónap kellett hogy rájöjj hogy egy olyan ingatlant adsz bérbe ami nem is a Tied és ezt még ki is mered írni egy nyilvános fórumra ahol bárki elolvashatja?Te nagyon hiszel még az emberek jóságában.
4. vénusz2010 (válaszként erre: 2. - Evamaria0803)
2013. jan. 14. 11:26
2012. május 01. napjától kötöttünk egy szerződést h én bérbeadom az irodát ennek a cégnek. A cég a páromé, és így olcsóbb a bérleti díj. Csakhogy a házassági szerződésben benne van, hogy nekem a céges dolgokhoz semmi közöm, tehát a házasság előtt szerzett ingóságokhoz, ingatlanokhoz sem. De akkor ezt nem gondoltam, házastársak vagyunk miért ne. Havi számlát állítottak ki fix összegről és azt átutalták a számlámra. Aztán rádöbbentem, hogy ez az ingatlan nem is az enyém, hogy tudom bérbeadni? Párom meg van győződve h lehet mert házastársak vagyunk, de a tulajdoni lapon csak ő szerepel. Azt hiszem bajba vagyok, hát még most h itt az adóbevallás, és az első 5 hónapot adólevonás nélkül küldték.
2013. jan. 14. 11:05
csak akkor adhatod te bérbe, ha a te neveden van az irodaház.
2013. jan. 14. 11:04
Most, tavaly május 1-től? Ez valahogy nem fog menni! Havonta számlát kell kiállítani, azt fizetni, lekönyvelni. Nagy bukás lehet a vége, nem az a legfőbb kérdés, hogy ki adja bérbe!
2013. jan. 14. 10:58
Sziasztok! Kérlek segítsetek nekem. A párommal házasság előtt házassági szerődést kötöttünk, amelyben szerepelt, hogy a cégéhez, az abból származó jövedelmhez semmi közöm, csak a fizetéséhez. Most kitalálta tavaly május 01-től, hogy mivel a felesége vagyok adjam ki az irodaházat, ami az övé a cégének, így nem kell annyi adót fizeti. Akkor még nem gondolkodtam. De kérdezem én, ami nincs a nevemen tulajdoni lap szerint, és a házassági szerződés egyértelműen kijelenti, hogy nincs azt én hogy adhatnám bérbe? Ő azt mondja mivel a felesége vagyok minden további nélkül. De nem közös vagyon. Vagy rosszul gondolom? Most parázok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook