Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beletettem egy képzésbe 600ezer forintot, de menet közben elment tőle a kedvem!? fórum

Beletettem egy képzésbe 600ezer forintot, de menet közben elment tőle a kedvem!? (beszélgetős fórum)


2018. júl. 21. 16:28

Persze, folytasd bátran mindkettőt!

Minél több szakmád van, minél több szakmát ismersz meg, annál nagyobb eséllyel tudsz majd elhelyezkedni, annál jobban tudod majd meghatározni, hogy mi is legyen végül a hivatásod.

2018. júl. 19. 13:54
Én sem hagynám veszni egyiket sem. Most végeztem a tanulással, 2 sulit csináltam egyszerre gyerek, munka mellett. Piszok nehéz volt így, de meg lehet oldani. A fizetőset már ne hagyd abba, az ingyeneset pedig ki kell használni.
5. 08e46ada5d (válaszként erre: 4. - 12d083b51b)
2018. júl. 18. 15:46
Igen, én is a kozmetikus képzés mellett gondoltam mindenképpen. :)
4. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - Kovacskat1223)
2018. júl. 18. 15:37

Igen elfogadnám a szoc.gondozói képzés lehetőséget, de a 600 ezret sem engedném veszni. Hiszen már abból is csak 8 hónap van hátra.

Igaz nagyon kemény 8 hónap lenne számodra, ha mindkét tanfolyamot egyszerre végeznéd, de azt mondom, vagy te olyan erős, vagy te olyan elszánt, vagy te olyan ügyes, hogy nem fogna ki rajtad.

Gondold át! Ha a napi időbeosztásban nem ütik egymást, tehát az oktatás, az előadás nem egyidőben lenne mindkét helyen, én belevágnék.

2018. júl. 18. 14:44
Szia, én mindenképen elvégezném így, hogyha jól értettem, a szociális gondozó képzésért nem kellene fizetned. Soha nem tudhatod, mikor veszed hasznát!
2018. júl. 18. 14:44
Azt elfelejtettem,hogy szabadidőmben szívesen csinálnék sminket,szempillát stb. De azthiszem főállásban nem :(
2018. júl. 18. 14:36

Sziasztok! Az a helyzet,hogy rossz szakmákba vágom a fejem. Görcsösen keresem az ideális,számomra nem munkaként megélt hivatásomat.

Érettségi után ápolónak jelentkeztem, elvégeztem az első évet amit imádtam főleg a gyakorlatait,második éven mégis gyógymasszőrként folytattam és azt is végeztem el. Nagyon szerettek a gyakorlati helyemen,de a suli után mégsem abban helyezkedtem el. Azt gondoltam a pénz a legfontosabb így elvégeztem egy vendéglátós sulit is,ami 19 évesen jónak tűnt. A suli alatt budapesti hajókon dolgoztam, állóhajókon a Dunán.napi 16 órákat melóztam és elment tőle a kedvem,hiába volt "jó pénz" belőle. Elmentem egy kávézóba dolgozni, és időközben kitaláltam,hogy mivel nagyon szeretem a sminkeket,szeretem sminkelni magam,lenyűgöz a szépség,az arcápolás ezért én elmegyek Kozmetikusnak. Egy éve járok, a tanfolyam nagyon drága 600 ezer forintot tettem bele+kiadások,bejárás,. Mivel hétvégén emiatt suliban ülök,nagyon nehezen találok munkát is. Nagyon elhatárolódott a kozmetikától a sminkelés, a műszempilla építés szinte külön szakma már, engem viszont pont ezek fogtak meg. Azonban mi nem ezeket csináljuk. Mivel most álláskereső vagyok,a munkaügyi felajánlotta a szoc.gondozó és ápoló képzést. Aminek örülök,mert szeretem a időseket,imádok velük beszélgetni és az egészségügyis gyakorlataim során imádtam az ápolást. A gondozó suli hétköznap lesz,tehát nem üti egymást és mindkettő 8 hónap

van hátra a kozmetikusból,és ennyi a idő alatt a szoci gondozóval is végeznék(az is 8 hó),szinte egyszerre. Már nem számít annyira,hogy nagyon jól fizető állásom legyen. Mármint nem ez az elsődleges szempont. Ti mit tennétek? Elvégeznétek így is a sulit? Tudom,hogy hosszú lett de sajnos a családom máshogy gondolkodik erről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook