Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Beleszerettem a legjobb barátomba, barátkozhatok-e vele tovább? fórum

Beleszerettem a legjobb barátomba, barátkozhatok-e vele tovább? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
45. csikil4ny (válaszként erre: 43. - C73db520ef)
2016. aug. 10. 17:18
Köszönöm, a múltkor elfelejtettem lementeni, aztán úgy ellett, hogy nem találtam meg, de most meg is nézem. :)
44. Rida80 (válaszként erre: 43. - C73db520ef)
2016. aug. 10. 17:18
ez miről szól?
43. c73db520ef (válaszként erre: 42. - Rida80)
2016. aug. 10. 17:11

Lehet javitani.

[link]

42. Rida80 (válaszként erre: 41. - Csikil4ny)
2016. aug. 10. 17:06

Gondoltam rá, igen. A barátomban már tényleg nem reménykedem, mint férfi. Választott. Valóban az volt a fő kérdésem, hogy így barátként jelen lehet-e még az életemben.

Ez egy 10 éves kapcsolat, amiben élek. Sajnos elég régóta lapos, és volt már benne megcsalás a férjem részéről, de az nem ilyen szinten, hanem elég komolyan, még el is költözött. Vszínű ezt nem tudtam megbocsájtani. De ezt ő megbánta, ezután összekötöttük az életünket, esküvő, közös ingatlan. Azt látom nagy problémának, hogy nem mutatjuk ki az érzelmeinket egymás felé. Amiben mondjuk én is hibás lehetek, mert az utóbbi egy évben már teljesen kifelé éltem és ő ezt nyilván érzi is.

41. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Rida80)
2016. aug. 10. 17:00

Valószínű. De ehhez, hogy jó választ tudjak adni, kellene ismerni a házasságodat. Mennyire próbáltatok egymásra figyelni, volt-e valaha szenvedély köztetek, stb.?


Tehát inkább afelé hajlanál, hogy elhagyd a férjed, attól függetlenül, hogy a "barátod" melletted lenne-e vagy sem?

40. Rida80 (válaszként erre: 38. - Csikil4ny)
2016. aug. 10. 16:57
Igen, tudom, ő is mindig ezt mondta, hogy itt nem csak kettőnkről van szó. Gondolod, ha most szakítanék a férjemmel, akkor az csakis arról szólna, hogy még a lila ködtől most minden rosszat látok benne, és az nem a valóság lenne?
39. Rida80
2016. aug. 10. 16:55
Szóval ezt csak azért írtam kiegészítésnek, mert az elvesztése többrétű.
38. csikil4ny (válaszként erre: 37. - Rida80)
2016. aug. 10. 16:54
Látod, látod... (Tudom, hogy most nem erre vágysz, de egy fordulóponthoz érkeztél az életedben - ha nem ébredsz tudatodra elveszíted a házasságod. Azt kellene rendbe tenni - ha lehet - , kibeszélni a férjeddel a problémákat. Ha meg nem javul a helyzet, valaminek a hiányát érzed a végén, nem most! - akkor válás és utána lehet keresgélni más pár után, akiben ez megvan, vagy akár ez a "barát". Így ha beteljesülne is a szerelem legalább két embert bántanátok, ezzel együtt élni nagy szerelem mellett is elég frusztráló....
37. Rida80 (válaszként erre: 36. - Csikil4ny)
2016. aug. 10. 16:49

Tulajdonképpen igazad van. Nekem is van több ilyen férfi barátom.

Vonzalom mindig volt mindkét részről, de azt a részét neveztem barátságnak, amíg ez nem volt nyilvánvaló nekünk. De amikor vonzódni kezdtem hozzá, akkor is egy lelki társat láttam benne. Hogy mi tetszik benne, sok olyan férfias tulajdonsága van, ami pl. a férjemből hiányzik.

36. csikil4ny (válaszként erre: 35. - Rida80)
2016. aug. 10. 16:45

Akkor ez sajnos, vagy nem sajnos nem indult barátságnak. Mi az a plusz amit ő adott és nem kapsz meg a férjedtől?


10 éves barátságom volt egy férfival, nagyon sok mindenben álltunk egymás mellett, hamarabb ismertük egymást, mint a házasfeleinket, soha egy kétértelmű szó, mozdulat nem volt köztünk (pedig jó néhányszor aludtunk egymás mellett is). Neki 7 éves kötött házassága jól működik, én közben elváltam. Ő nősült hamarabb, ott voltam az esküvőjén. Ahogy egyre közelebb került a feleségéhez az átvette a lelki társ szerepét, közben nekem is komoly kapcsolatom lett, ott voltak az én esküvőmön is. Egy pár éve csak születésnapokkor köszöntjük fel egymást, nincs szükségünk már egymásra. Ő egy olyan férfi aki minden nő álma, de soha nem vonzódtam hozzá, jó embernek tart engem is, de nem vagyok az esete. :) Szerintem ilyen egy barátság férfi és nő között....

35. Rida80 (válaszként erre: 34. - Csikil4ny)
2016. aug. 10. 16:35
Persze, régi kapcsolataink vannak, a barátságunk pedig csak két éves.
34. csikil4ny (válaszként erre: 33. - Rida80)
2016. aug. 10. 16:33
A házasságotok ideje alatt indult a barátság?
33. Rida80 (válaszként erre: 32. - Csikil4ny)
2016. aug. 10. 16:20
Barátságnak indult. Aztán egy idő után én bevallottam a vonzalmamat, de már akkor meg akartam szakítani a kapcsolatot. Ez nem sikerült, továbbra is barátkoztunk,majd idővel ő is beismerte a vonzalmat. Ezek után történt köztünk néhány kisebb dolog, majd úgy döntött nem fog kilépni. Ekkor döntöttem a végleges megszakítás mellett.
32. csikil4ny (válaszként erre: 30. - Rida80)
2016. aug. 10. 16:10
Akkor hol volt itt barátság? Te most azt várod el tőlünk, hogy azt mondjuk hagyd el a férjed (vagy ne is, házasságban könnyebb, ha nem jön össze, akkor még mindig van akinél megvigasztalódj) s nyomulj rá, tedd tönkre az ő házasságát is, aztán egymás karjaiban happy end következik?
2016. aug. 10. 16:07
Nem! Van ferjed! Ne csald meg, ez igy becstelenseg!
30. Rida80
2016. aug. 10. 16:06
De egyébként még arról nem írtam, hogy a helyzetet nehezíti, hogy volt is köztünk vmi, tehát mindig nem tűnt reménytelennek.
2016. aug. 10. 15:47
Igen.
28. Rida80 (válaszként erre: 27. - Bbcdf7606f)
2016. aug. 10. 15:32
Nagyon köszönöm
27. bbcdf7606f (válaszként erre: 22. - Rida80)
2016. aug. 10. 15:28

Kedves Rida...


Nem könnyű, ááá dehogy. Aztán ha majd visszagondolsz hálát adsz magadnak, a sorsnak, egy szerelem szép de csak akkor ha "szabadon szerethetünk". Hálát adsz ezért, hogy megérted, ezáltal is erősödsz.


Nem fogsz még felejteni, de ha meghallod a belső hangod, akkor mosolyogsz s már nem szenvedésnek érzed.


Nem írhatom, hogy rohanjatok egymás karjaiba. Pedig erre vágysz. Lény NŐ, légy határozott, légy mosolygós... Légy az akire ha majd visszatekintesz 20 év múlva, büszke leszel.


Sikerülni fog...

26. Rida80 (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2016. aug. 10. 15:12
Abszolút így gondolom én is. Nyilván nem véletlen, hogy ez a helyzet kialakult,de tudom, hogy nekem is kell tennem a házasságomért. Hát ez az utóbbi egy évben nem igazán sikerült. Próbálok most tudatosan tenni érte, de nem könnyű, hisz eléggé a padlón vagyok és ez már látszik is.
25. csikil4ny (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2016. aug. 10. 15:12
... vagy a te esetedben, a másik oldal: egy reménytelen szerelmet elengedni.
24. csikil4ny (válaszként erre: 22. - Rida80)
2016. aug. 10. 15:10
Ugyanúgy meg kell gyászolni, mint egy szerelmet szakítás után....
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Rida80)
2016. aug. 10. 15:06
Talán megpróbálhatnád a házasságod megmentésére fordítani az energiáidat. Ha megkapnád a férjedtől a szeretet és figyelmet, amire vágysz, nem keresnéd azt máshol.
22. Rida80 (válaszként erre: 21. - Bbcdf7606f)
2016. aug. 10. 15:02

Köszönöm a történetet.

Az a baj, hogy azt hittem ez könnyebben fog menni. Már azért hónapok elteltek és egyre jobban hiányzik. Szorongok, nem tudok enni sem. Én sem értem mi van velem.

21. bbcdf7606f (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
2016. aug. 10. 14:59

Nagyon köszönöm, kedves vagy...:)


Igen azért írtam le, talán segíthet a történetem.


Kívánom sikerüljön...

20. csikil4ny (válaszként erre: 17. - Bbcdf7606f)
2016. aug. 10. 14:54

Sajnálom! Remélem a történeted felnyitja a fórumindító szemét, ennél mélyebben nem tudjuk szemléltetni a helyzetet.


Bármilyen kötődés elvesztését csak gyásszal lehet elengedni. Gratulálok, helyes döntést hoztál!

2016. aug. 10. 14:46

Semmilyen szintű kapcsolatban nem maradnék vele, ha beleszerettem, de nem akarom felrúgni a házasságom és ő sem a sajátját. Inkább arra törekednék, hogy rendbe tegyem az érzéseimet a férjem iránt. Ha végképp nem megy, akkor tisztességesen megbeszélni vele a dolgokat és elválni, mert boldogtalannak sem kell lenned. Viszont akkor sem keresném a másikat, amíg ő nem próbálkozik, mert nyilván a feleségével akar lenni.


Az írásodból úgy tűnik, hogy nem bírod őt elengedni, szóval nehéz dolgod lesz.

18. Specially (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2016. aug. 10. 14:41
Egyet értek de kell az is hogy magában letisztazza a dolgokat mert eltelhet egy év is úgy hogy vagyakozik utána és megmaradnak az érzések. Én egyszer sajnos átéltem a sok éves kapcsolataim sikerült lezarnom de a be nem teljesedett kapcsolatom kinzott évekig és ha egy évig nem láttam akkor is megmaradt a vonzodas.
2016. aug. 10. 14:40

Most nagyon nehéz helyzetben vagy.


Lelkileg érint meg az egész,nehéz lesz de véget kell vetned a kapcsolatnak, a mélységének. Telefonon ha néha beszéltek majd enyhül az érzelmed.


Tudom mit érzel.

Velem is közölte a a több évtizede (szinte gyermekkori barátom egyszer csak, hogy "többet érez" irántam.)


Azt hittem megsemmisülök.

Tudtam elveszítem a barátságot ezáltal. De azt nem akartam elveszíteni. Viszont családja volt. Nem tudtam volna nekik ártani semmiképpen.


Nemet mondtam.


Elhívtam egy vacsorára. Étteremben. Ott közöltem. Nem is gondolta, hogy ez lesz, hiszen gyakran jártunk közösen "enni", programokra, rendezvényekre, napi szinten beszéltünk. Ő reménykedett.

A szemét soha nem felejtem el, szinte félelem és remegés volt benne a hír hallatán.


Elcsuklott a hangom mert akkor szinte el is búcsúztam tőle.


Majd beültem az autómba, elindulni nem tudtam. Közben elsirattam kettőnk barátságát. Nagyon erősnek kellett lenni.


De tudom helyes döntést hoztam. Azóta én nem hívom. Pedig sok tanácsára szükségem lenne olykor. Néha felhív, rövidre fogom és szép lassan elengedem. Érzi. Tisztelem benne, hogy őszinte volt és tiszteletben tartja a döntésem.


Kívánom hozz te is helyes döntést...


Sikerülni fog...

16. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Rida80)
2016. aug. 10. 14:40

Akkor most már módosult a fórumkérdés: Hogyan mentsem meg a házasságom kérdésre?


A másik kérdésed megválaszoltuk.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook