Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Belázasodhat a baba attól, hogy jön a foga? fórum

Belázasodhat a baba attól, hogy jön a foga? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 26. 18:16
De igen! Gondoljunk csak arra, hogy jöttek a bölcsességfogak felnőtt korunkban... Nyűgösek, főleg éjszaka. Napközben ajánlatos rágható, szájba vehető játékot adni, vagy pedig felügyelet mellett száraz kiflit, ez csökkenti a fájdalomérzetet. A patikában lehet kapni kencét, amivel éjszakára a kis ínyét át lehet dörzsölni.
2010. febr. 9. 08:59

Sziasztok!

Megosztom veletek a tapasztalatomat, hátha segít. Kisfiam most már 3 éves, de sok bajunk volt a fogaival. Nekünk is mindenki azt állította, hogy nem lehet lázas egy fogtól, ami tulajdonképpen igaz is, ha csak nincs begyulladva az a fogica. Nekünk be volt és 40 fokos lázzal feküdtünk 2 napig! Persze a doktornénink mindent ki akart zárni és mivel egyéb okot nem talált a lázra, elküldött bennünket vérvételre. Hát ezt nem kívánom senkinek sem!!! Kiderült, hogy csak a fog okozta a lázat, illetve a gyulladás. Utána beszéltem egy fogorvos ismerőssel, aki azt mondta ebben nincs semmi rendellenes. Nem tudott a fog rendesen áttörni és egy kis gyulladásos góc keletkezett a fogínyen és ezzel küzdött az immunrendszer. Aztán lement a láz és nem sokára áttört az a fránya fog is. Persze, igaza volt a dokinéninknek, mert fő az óvatosság, de ha jobban hagyta volna kisfiam, hogy bekuksizzak a szájába, akkor láttam is volna, a konkrét okot, ugyanis egy kis vérömleny is volt a bűnös fogin..., valószínűleg, annyira fájt neki, hogy valamit nagyon megrágcsált, de ez csak feltételezés.

Szóval, azért fő az óvatosság!

Sok erőt és kitartást az éppen fogzó picúroknak és anyukáiknak!

Judit

2010. febr. 9. 07:30
nekem azt mondta a dr nő,hogy ilyen magas láz nem lehet
2010. febr. 6. 20:32
Most megyek én is! Szép jó éjszakát kívánok mindenkinek!
2010. febr. 6. 20:28
Én meg sajnos mindig a lázgörcstől rettegek! Gyorsan megelőzöm!
32. ancsyangel (válaszként erre: 29. - L.Niki18)
2010. febr. 6. 20:27

sajnos ilyen időben sokszor kapnak el akicsik vírust amit a dokik is csak lázcsillapitóval kezelnek tehát ha nincs más tünet ők se tudnak nagyon mit tenni :(

nekem 2 éves lesz a kicsi fiú és borzalmas hogy az utóbbi 1 hónapba 4* volt 2-3 napig magas láza de sajnos már meg kellett tanulnom kezelni :( a szerencse az hogy sa lázcsillapítókra mindig jó lreagál :)

2010. febr. 6. 20:27
Remélem minden rendben lesz! Szép estét Nektek és nyugodt éjszakát!
30. ancsyangel (válaszként erre: 26. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:25
Nagyon szivessen remélem minden rendben lesz a kis pöttömmel :)
2010. febr. 6. 20:25
Nekem tegnap a gyerek estére belázasodott, picit a torka piros. Hétfőn viszem dokihoz. Tegnap a láza este fél 9-től hajnal negyed 2-re ment le de csak 37.1-re! Csináltam neki hűtő ülőfürdőt, előtte beadtam neki a panadolt. Mivel a Germicid c-t kipukizta a wc-n, nem szívódott fel neki ezért adtam 3 óra elteltével neki panadol szirupot. Utána még mindig nem ment le a láza, betekertem nedves törülközőbe a testét, de rátettem egy száraz törcsit is. Hajnal negyed 2-re lement a láza 37.1-re, reggelig nem volt láza.
28. ancsyangel (válaszként erre: 21. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:24

megértem :)

de szerintem ilyenkor ha nem megy lejjebb hanem lázcsillapitó ellenére feljebb megy akkor inkább hivd ki az ügyeletet és ne mászkálj a kis lázas csöppséggel :)

De szerintem már biztos most jobban van és legalább 38,1re már levitte a panadol :)

27. Cyntia (válaszként erre: 24. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:22
3 óránként lehet lázcsillapítót adni. De rajta van a dobozon. Ha nem megy le: hideg vizes borogatás. Egy törölközőbe tekerd be..
26. nina89
2010. febr. 6. 20:22
Köszönöm szépen mégegyszer, most megyek, megnézem, forró-e még a homloka. ELőszedem a kúpot is, hátha kell majdé jszaka. Köszönöm mindenkinek, aki irt. Szép éjszakát Nektek!
25. ancsyangel (válaszként erre: 16. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:22

én éjszaka biztos nem kelteném fel fürdőztetni inkább ha akkor megint lázas akkorra adnék neki kúpot és hagynám tovább aludni!

Ha ugy nyugodtabb leszel nyugodtan nézd meg éjfélkor és ha szükséges adj neki lázcsillapítót de a fürdőt olyankor nem javaslom! Hacsak nem kiugróan magas a láza! de a 4 órát főleg ilyen kis pöttömnél mindenképpen be kell tartani!!!!!

24. nina89
2010. febr. 6. 20:20
fél 8 kor kapott panadolt....
23. Cyntia (válaszként erre: 6. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:20

Gyakorlatilag, ha felhívod az ügyeletet: mást nem mondanak, csak hogy add nek felváltva a lázcsillapítókat! Meg hideg vizes ruhás borogatás.

Sőt: mikor mi mádnap elvittük orvoshoz, akkoris hülyén néztek ránk, hogy mit akarunk mi itt.. 39 fokos volt neki egész éjszaka bármit csináltunk, és előző nap is. Pedig nem fogzástól volt.

Szóval le fog menni, próbálj meg higgadt maradni és ennyit tudsz tenni, amit írtam...

De fogzástól lehet lázas, viszont a 37,2 az nem láz: arra nem kell lázcsillapító.

22. L.Niki18 (válaszként erre: 16. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:20
Akkor keltsd fel ha lázas! Ha nincs láza, vagy ha hőemelkedése van, akkor kúp! Ha az nem hat, akkor ülőfürdő!
21. nina89
2010. febr. 6. 20:20
Eléggé aggódok, de ha nem megy lejjebb neki, akkor bevisszük inkább az ügyeletre. De inkább ne legyen erre szükség.
20. ancsyangel (válaszként erre: 15. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:20

értem!

panadolt mikor adtál neki? hogy érzed rajta hat?

2010. febr. 6. 20:19
Ja és a lázcsillapítók közötti időnek 3 órának kell eltelnie! Mi a Germicid c kúpot és a Panadolt szoktuk vegyesen adni neki ha beteg.
18. ancsyangel (válaszként erre: 14. - L.Niki18)
2010. febr. 6. 20:19

egyetértek kórháztól ne tarts nyugodtan hivd ki az ügyeletet ha nem tudod csillapitani a lázat nekem mikor a kicsimnek nem tudtam levinni a lázát adtak algopirin szurit neki az ő adagjában és semmi gond nem volt utána :)

ja és azt mondták hogy normál esetben38 fok alatt felesleges a lázcsillapitás mert a szervezet dolgozik és védekezik persze lázgörcs gyanus pöttömnél más a helyzet :)

2010. febr. 6. 20:18
Az én picurkámnak mindig nagyon magas láza volt a fogzása idején, ment a hasa is. Mi borogattuk és nurofent használtuk. Figyelj azért rá. Nekünk úgy tanították, hogy 39fölött neki kell állni a test borogatásának amíg 38-ra le nem megy és utána nurofen. Tudom, hogy nagyon borzalmas, ne íjed meg az a fontos. Azt mondják a láz használ és szüksége van a szervezetnek rá, még a kicsiknek is!
16. nina89
2010. febr. 6. 20:18
Köszi, köszi a nyugtatást, meg a tanácsokat, de éjszaka még ébresszem fel fürdőztetni??? Éjfél körül kapjon még szirupot, vagy kúpot, ha fél 8 kor adtam neki???
15. nina89
2010. febr. 6. 20:17
Mi fülhőmérőt használunk, van cumis is, de attól öklendezik. Hagyományossal is megmértem, nem dugtam a fenekébe, hanem elalvás után beraktam a hónaljhoz, és tartottam 5 percig. A fülhőmérő és a hagyományos is 38,6-ot mért :(
2010. febr. 6. 20:17
Szia! Lázgörcsöt 39 feletti láznál kaphat! Nekem kisfiam egyszer volt lázgörcsös, de neki a torka miatt, Így azt mondta a dokink, hogy mivel lázgörcs gyanús a gyerek, ezért már 37-nél adjam neki be a lázcsillapítót! Így is teszek mindig! Szerintem a láz nektek, a fogzás miatt van, simán lehet annyi a láza! A lázcsillapító és az ülő hűtőfürdő a legjobb de egyszerre! Add be neki a szirupot, majd hűtő ülőfürdő! Ne aggódj! Ha nem akar lemenni a láza, hívd ki az ügyeletet, nem kell aggódni, nem viszik majd be a kórházba emiatt, max. kap egy szurit ha úgy látja a doki jónak. Lehet, hogy a torkáról lázas, nem biztos a fog! Majd a doki ezt megnézi. Hétfn vidd el a házi dokihoz azért! Nyugodj meg!
13. nina89 (válaszként erre: 9. - Mamuci55)
2010. febr. 6. 20:15
Köszi a jókivánságokat! :)
12. Sirga
2010. febr. 6. 20:14
Persze.
11. ancsyangel (válaszként erre: 8. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:14
a panadol vagy nurofen és kup között min 4 órának el kell telnie!!!!!!
10. ancsyangel (válaszként erre: 6. - Nina89)
2010. febr. 6. 20:13

megértem hogy aggódsz de nekem a manóim hajlamossak a magas lázra kisfiamnak 1 hónap alatt 4* volt hogy 40,4 volt végbélbe! És lázgörcse még egyiküknek sem volt a fontos a folyadékpotlás!!

ja te ezt az értéket hol mérted? ha végbélbe akkor levonás elötti vagyutáni?

2010. febr. 6. 20:13

Szia!Ne idegeskedj,ez a kicsiknél még nem olyan vészesen magas láz.Az én második kisunokám fogzáskor mindig belázasodott bár az orvos azt mondta akkor a fogától nem lehet.

De vannak kivételek,és úgy tűnik nála előfordult többször is a fogától.Ha a baba egyébként jól van,eszik,jó kedvű szerintem nem lesz baj.Hétfőn úgyis mentek az orvoshoz mert mindenképpen el kell vinni ha lázas,de lehet addigra jobban lesz.Nálunk is egy,két napot szokott tartani.De mindig látta orvos.Szép estét,és jobbulást.

2010. febr. 6. 20:13
Egyébként jó a kicsi hangulata, nem letört. Nevetgél ugyanúgy, mint ezelőtt. Fürdettem, és kapott Panadolt- szirupot. Adjak mellé még kúpot is???? Vagy inkább később??? éjszaka??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook