Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18hós kisfiam 2 napja tele van ismeretlen csípésekkel, most meg belázasodott. Mi lehet ez? fórum

18hós kisfiam 2 napja tele van ismeretlen csípésekkel, most meg belázasodott. Mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 4. 09:34
Simán lehet virnyák. Nekem azt mondta doki néni, hogy a lázas vírusfertőzéseknél gyakran jelentkeznek ilyen kiütések. De szépen el is múlnak, ahogy lecseng a láz. Így is volt mindig. Persze nem mindig lettek pöttyösek, de előfordult.
52. Ágota 77 (válaszként erre: 50. - Clugie)
2010. aug. 2. 19:20
Hogy vagytok?
2010. júl. 28. 21:01

Hétvégén elvittem manócskát homeopátiás orvoshoz. Nekünk (első fiamnál úgy szintén), ha ilyen heves testi tünetünk vannak, mindig beválnak a szerek. Az orvos megnézte Gergőt, és azt mondta, hogy elképzelhető, hogy valami vírus is volt, az okozta a magas lázat, de a kiütések egyértelműen allergiára utalnak. Allergiára az Apis Mellifica 30 ch-t adta. Először kis bogyókat csak elszopogatta, aztán én otthon vízben feloldva adtam neki tízpercenként, majd félóránként, aztán reggel még kétszer. Egy nap alatt!!! teljesen felszívódtak a kiütések, úgy, hogy előző nap még egybefüggő forró piros foltok és pontok borították tetőtől talpig és a láza is lement. Úgyhogy én megint hasra vágtam magam a homeopátia előtt.

A Boiron honlapján találsz jó szerkeresőt, ott nézz után a lehetőségeknek, ha homeopátiás orvos nincs a közeletekben.


Találgatom, hogy mitől van ez a heves allergiás reakció. Eddig a napra voksoltam, a homeopatás orvos szerint is kialakulhat ilyen reakció, de elképzelhető, hogy az őszibarack is allergizál,amit mostanában kezdtem bevezetni, hiába hámozom, a szőröcskék ott maradhatnak valahogy.


A homeopátiás orvos elmondta, hogy a héten már 4 kisbetege volt, akiknek ugyanúgy kiütéseik és magas lázuk volt, de az ő kiütéseiket egyértelműen vírus okozta.


Kérlek írj, hogy ti hogy vagytok.

50. clugie (válaszként erre: 49. - Starmama)
2010. júl. 25. 11:12
Köszi, sajna még mindig nincs jobban tegnap 40 fokos láza volt, így mostmár biztos hogy valami vírus. Remélem hamarosan javulni kezd, holnap viszem újra dokihoz, nincs e valami szövödmény.
49. starmama (válaszként erre: 48. - Clugie)
2010. júl. 23. 16:26

Szia! Sajnálom, hogy nem javult a helyzet. Valamelyik gyógyszerén nincs feltüntetve, hogy nem szabad napra menni? Én kaptam már olyan gyógyszert, ami azt váltotta ki, hogy megégett a bőröm a napon. A doki nem mondta, én meg nem figyeltem a mellékhatásoknál. Na azóta mindent elolvasok!

Jobbulást kívánok Picurkának!

48. clugie (válaszként erre: 46. - Delzsuba)
2010. júl. 23. 14:07

szegényke! Nekünk még mindig csak a karja van tele, illetve a combján lett néhány újjabb pötty. Így a csípéseket már kizártuk, most mindkét doki aki látta a vírusra szavazott, de azt nem tudják miféle. Szerintük ennek el kell múlnia pár nap alatt, ehhez képest a kicsikém már 5. napja vissza vissz lázasodik. Ő is aluszékony, de szerintem a láz és a gyógyszerek miatt. Tegnap kaptunk egy új allergia elleni szert, AERIUS a neve, úgy látom halványodtak a pöttyei, de brutál, hogy amerre járunk ismerősök és idegenek is kérdezetnek mi baja a gyerekemnek.

Amúgy meg próbálom óvni a naptól mert én is úgy vettem észre, hogy napra és vízre is erősödnek a pöttyöcskék.

Jobbulást kívánok nektek, jelentkezz, hogy mi újság a kisbabáddal!

47. clugie (válaszként erre: 43. - Kriszti1212)
2010. júl. 23. 13:57

Azt mondták sokféle herpeszvírus van, de ez sincs diagnosztizálva.

Lassan úgy érzem magam mintha egy drhause filmben lennék és várom, csak nem jön az okos doki aki megmondja a tutit....

2010. júl. 22. 12:08

Sziasztok!

Megérkeztünk az orvostól. Allergiás kiütések, de a torka vírusos, fehér hólyagocskákkal, valószínűleg ezért lázas. Az allergiával nem tud mit csinálni, fenistil csepp és kalcium. Közben manócskámnak már olyan a kis arca, mint egy főtt krumpli. Nem elég, hogy szinte mindenhol piros, de még meg is puffadt neki.

Hallottatok már arról, hogy a nap és a meleg ronthat a helyzeten? Én most úgy látom, hogy a nagy forróság rontott rajta és attól lobbant be az egész kis teste. Lehet napallergia?

Szerintetek lehet naptejet kenni a kiütéses területre is? Eddig nivea kids-et használtam a kiütések előtt, de nem láttam túl hatékonynak. Van hipoallergén naptej is?

2010. júl. 21. 21:10

Sziasztok!


Mi ma voltunk orvosnál. Kiütések, nagyon nyűgös, folyik az orra.

Először bárányhimlőre gondoltam, mert olyannak tűnt, de nem hólyagosodott be.

Vírus van. Kaptunk Fenistil cseppet, meg ha lázas lenne, Nurophent adjak neki.

2010. júl. 21. 19:54

Kedves Clugie!


Nekünk négy napja kezdődtek a bajok. Teljesen hasonló módon. Kisfiam most 6 hónapos. A lábszárán kezdődött, először csak csípésszerű pontok, azt gondoltam hangya, esetleg pók (pókhálós volt a hinta és csak letörölgettem). Másnapra egybefüggő piros foltok képződtek, de imitt-amott megmaradtak a kisebb-nagyobb piros pontok. Megjelentek a karon is. Azt gondoltam biztosan melegkiütés. Hintőpor, fenistil, sudocreme és másnapra elhalványultak. Estére viszont teljesen belobbantak és már az egész kis törzsét, nyakát, de még a fejbőrét is beborították, viszont a lábszárán elmúltak. Délben már 38,5 felett volt a láza, panadolt adtam neki, de nem vitte le, hűtőfürdő és most figyelem, nem sokkal ment le, úgyhogy a kúp következik.

Doktornővel még délelőtt beszéltem, ő fenistil cseppet, kalciumot és mentolos hintőport javasolt, de akkor még a láz nem volt. Remélem este nem fordul rosszabbra, és akkor reggel viszem el doktorhoz.

Gergőbaba egyre nyűgösebben viseli, aluszékony, szemét sokat dörzsöli (azt is pirosabbnak látom)és a kiütések (egybefüggő területek és pontok)a láz előtt is forróak voltak.

43. Kriszti1212 (válaszként erre: 42. - Clugie)
2010. júl. 21. 19:37
herpeszvírus??? az mindig ott lesz a szervezetében akkor, nem lehet kiírtani és időnként elő fog jönni :( Sajnálom. Jobbulást Kisfiadnak!
42. clugie
2010. júl. 21. 17:57

A láza kedd reggelre elmúlt nurofent adtam neki folyamatosan, ma szerdán már nem adtam és újra lázas lett. Voltunk bőrgyógyásznál, ő is inkább a vírusfertőzésre voksolt és most úgy tűnik igaza van mert újjabb pöttyök jelentek meg a lábán.

A patikus azt mondta az ő lánya is ugyan így nézett ki herpeszvírust kapott (álítólag abból is többféle van).

Szegény kisfiam annyira pöttyös, hogy úton útfélen megállítanak mi baja a gyereknek...

2010. júl. 21. 14:47
Homokozó? Medence? Egy barátnőm kislánya úgy szedett össze egy csúnya bőrfertőzést, hogy csak a harmadik doki vette észre, hogy nem himlő.Nem vírus, hanem egy rosszul tisztított medencétől lett tele kiütésekkel, így kapott bakteriális fertőzést.Akár vírus vagy gomba is lehet, nem feltétlenül csípés.
2010. júl. 20. 08:15

Szép napot!

Még az jutott eszembe, hogy apukám mesélte neki vegyszertől lettek allergiás tünetei. Pöttyös lett a teste kívül, egészen nagyok lettek, fulladozott, az orvos meg azt mondta neki, hogy amit látott magán kívül, az befelé is végbemegy a szervezetbe... A többit nem részletezem, hogy mi lehetett volna, ha...

Ne haragudj, nem ijesztgetni akartalak, csak jobb az ilyenre is odafigyelni és akár 3 különböző orvossal is megnézetni, hogy biztosan megnyugodj.

Egyébként hogy van Kisfiad? Jobban? Láz?

39. Zsú1965 (válaszként erre: 30. - Clugie)
2010. júl. 20. 08:12

Azok a tipikus pöttyök pontszerű bevérzések,és egyértelműen annak is látszanak. Testszerte elszórva és általában egyre több lesz az első időben. Kialakulhat kisebb-nagyobb egybefüggő bevérzés is.

Ezt a tünetet nem szokták félrediagnosztizálni.

38. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 30. - Clugie)
2010. júl. 19. 23:48

Csajok, azok a pöttyök éppen a törzsön jellemzőek, plusz nagyon fontos jel a magas láz mellett a nyak merevsége!


Ez valami más lesz.


Mihamarabbi jobbulást!

37. starmama (válaszként erre: 36. - Clugie)
2010. júl. 19. 23:17
A lábán kezdődött, főleg ízület közelében, bokánál, térdhajlatnál. Azután a karokon hasonlóan, és nemsokára összefolytak. A törzsén nem volt, a nyakán viszont igen. Bágyadt volt szegénykém, és aludni akart mindig.
36. clugie (válaszként erre: 34. - Starmama)
2010. júl. 19. 23:12
Nem tudom, de gondolkodom rajta... és neki is csak egy-két helyen voltak kiütásek a testén?
2010. júl. 19. 23:10
Nálunk először a borsó, túró,szamóca kombináció okozott ilyesmit
2010. júl. 19. 23:08
Ez kétszer volt, először ételallergiára gyanakodtunk. Nem evett mostanában valamit, vagy két valamit együtt, amit még eddig nem?
33. clugie (válaszként erre: 31. - Starmama)
2010. júl. 19. 23:08
Huhhhhh ez elég rosszul hangzik :(((
32. clugie (válaszként erre: 29. - Starmama)
2010. júl. 19. 23:07
Este adtam neki egy kúpot, úgy érzem már használ, már nem olyan meleg a homloka...
31. starmama (válaszként erre: 30. - Clugie)
2010. júl. 19. 23:07
Bocsi, nem akartalak megijeszteni, de ez jutott eszembe. Az is lehet különben, hogy valami vírusra allergiás. Az egyik fiamnál is így volt, csak nála előbb volt a láz, aztán a hatalmas egybefolyó kiütések. Nekünk kalciumot adott a dokinéni, mert azt mondta veszélyes lehet, mert a kiütések a nyelőcsőben is lehetnek, és nem kap rendesen levegőt.
30. clugie (válaszként erre: 27. - Starmama)
2010. júl. 19. 23:05
Ez volt nekem is az első gondolatom, és meg is találtam a hoxán az ehhez kapcsolodó fórumot. Azt írták agyhártyagyulladása volt a kisfiúnak és az agyhártyagyulladásnak tipikus pöttyei vannak amit fel kellett volna ismernie a dokinak. Remélem a mi dokink látott már olyat és nem diagnosztizált félre....
29. starmama (válaszként erre: 1. - Clugie)
2010. júl. 19. 23:03
Láza már nincs?
28. bring12 (válaszként erre: 25. - Heni86)
2010. júl. 19. 23:02
és ez még a csípés vagy az már lelohadt?
2010. júl. 19. 22:59
Nem akarok vészjósló lenni, és remélem már jobban van a kisfiad, de egyszer olvastam hasonlót, ott a pici lázát nem lehetett levinni, és rájuk fogták, hogy bolhás a gyerek. Én megnézetném orvossal, és kérnék vérvizsgálatot, legkésőbb holnap, ha nem javul.
2010. júl. 19. 22:51

Szia!

Mi is jártunk így 2 éve, akkor volt 3,5 éves a láynom. A fűben játszott és utána vettem észre, hogy szárnyas hangya szerű/méretű hangyaboly tetején üldögélt. Jó pár csípés lett rajta, ami nagyon sokára múlt el. Persze sikerült is őket elvakarnia.

Sőt, utána 2 hónap egyéb kiütéses korszak következett (egész testen, de főleg hajlatokban), amit úgy véltek később, hogy annak a következménye lett.

A Kalciumot és a fenistil cseppet ajánlotta nekünk is a háziorvos. A bőrgyógyász viszont az Aerius (remélem jól emlékszem a nevére) szirupot javasolta a fenistil helyett.


Mielőbbi gyógyulást Nektek!

25. Heni86 (válaszként erre: 20. - Bring12)
2010. júl. 19. 22:26

Csípett már meg téged hangya? Csak mert engem igen és elég kellemetlen találkozás volt ez itt Magyarországon is!


Amúgy meg olvass már vissza. Az orvos is azt feltételezte, hogy pók vagy hangya...

24. clugie (válaszként erre: 23. - Bring12)
2010. júl. 19. 22:22
Köszi!!! Persze most is nézem a homlokát és reménykedem, hogy semmi komoly nem lesz belőle.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook