Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beiratás nem körzetes iskolába fórum

Beiratás nem körzetes iskolába (beszélgetős fórum)


1 2
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2012. febr. 25. 08:22

Igaz nem most volt, de tényleg úgy csináltam, ahogy Andi20 is írta.

Elmentem abba az iskolába, amelyiket kiválasztottam, beszéltem az igazgatóval, majd volt a "felvételi". Én nem mentem be a körzetes suliba, mert nem tudtam, hogy kell, így ők kerestek meg engem.

Kevés gyerek van, így biztos vagyok benne, hogy "nem számít" ha másikba iratod.

Pesti vagyok.

Bezzeg az én időmben 1 évfolyamban 7-8 osztály indult, akkor esélytelen volt nem körzetes suliba menni:)

13. trapiti (válaszként erre: 11. - Csodapók)
2012. febr. 25. 08:19

Aranyos vagy, bár még nem aktuális. Elvileg még 2 év, gyakorlatilag lehet hogy csak 1 lesz belőle. Csak látom az oviban a csoporttársaknál, mekkora gond ez... mindenki próbálja a legjobbat megtalálni a gyerekének.


Nálunk a körzetes iskola nagyon gyatra, de a kerületbe sem szívesen hoznám...

12. 97f33311ff (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2012. febr. 25. 08:17
Próbáljátok meg. Ha az nem megy, akkor írjatok egy kérvényt, érvekkel, hogy miért nem akartok a helyi iskolába beiratkozni, és miért lenne jó nektek a kiszemelt iskola. Szerintem ezeket is figyelembe veszik. Erre fele van jó pár "ellentétes oktatású" iskola, és nem hiszem, hogy teljesen kizáró tényező a másik körzet. (pl. ha valaki a sport iskola körzetében lakik, és van egy dagi gyereke, aki nem bírja a napi tesit, vagy nem akar zenei érdekeltségű suliba járni a gyerek, nem hiszem, hogy csak oda vennék fel). Az ovinál még érthető, de az iskola már más.
11. csodapók (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2012. febr. 25. 08:16
Ha gondolod, legkésőbb hétfőn rákérdezek egy illetékes ismerősömnél. Ő ig.helyettes egy általánosban.
10. csodapók (válaszként erre: 8. - 97f33311ff)
2012. febr. 25. 08:14
Logikusan valóban így lehet! :)
9. trapiti (válaszként erre: 8. - 97f33311ff)
2012. febr. 25. 08:12
Sajnos nekünk még ismerős sincs azon a környéken, a családunk meg nagyon messze van. Viszont az albérlet lehet hogy járható út...
8. 97f33311ff (válaszként erre: 6. - Csodapók)
2012. febr. 25. 08:10
Elég a tartózkodási cím, ha körzeten belül van. Barátnőm így jelentkezett be a szüleihez a fiával, hogy felvegyék az itteni iskolába. Na meg, nem mindenkinek van saját háza/lakása, így aki albérletben lakik, az ideiglenes címmel rendelkezik, mivel nem saját lakás. Akkor kicseszés lenne az albérletesekkel szemben a rendszer, főleg, ha az állandó lakcíme meg másik városban van..
7. trapiti (válaszként erre: 6. - Csodapók)
2012. febr. 25. 08:06
Igen, pl. ezt nem tudom én sem... Annyit tudok, hogy anyának és a gyereknek is kell a cím, de hogy tartózkodási elég-e azt nem... és azt sem, hogy vajon mikor is kell a lakcímnek a körzetben lennie?
6. csodapók (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2012. febr. 25. 08:05
Szerintem igen, mivel a körzetben lakó gyermekek elsőbbséget élveznek, azaz Őket fel kell venni. Bár azt nem tudom, hogy ez állandó címre vonatkozik csak, vagy ideiglenes, tartózkodási helyre is?!
5. trapiti (válaszként erre: 3. - Csodapók)
2012. febr. 25. 08:00
Bevallom nekem az jutott eszembe, hogy valahogyan szerzünk addig egy lakcímet az iskola körzetében... ez működhet?
4. trapiti (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. febr. 25. 07:56
Félek hogy Bp-en nem így van... legalábbis akkor nem ha az tálagosnál kicsit jobb iskoláról van szó :(
2012. febr. 25. 07:56
Szia! Első körben beszélned kell az igazgatóval, ha Ő engedélyezi, a beiratkozás után az iskola jelzi ezt a körzeti iskola felé. Rosszabb esetben Nektek kell a papírokkal mászkálni.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2012. febr. 25. 07:48
Bementem, beírattam. Ennyi. Legalábbis nálunk.
2012. febr. 25. 07:41

Még nem aktuális, csak gondolkoztam rajta... Hogyan oldjátok-oldottátok meg, ha nem a körzetes iskolába szerettétek volna vinni a gyereket?

Azon kívül persze, hogy reménykedik az ember, hogy lesz hely és felveszik...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook