Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Be kell-e jelentkeznem arra a lakcímre, ahova hazavinném a babát? fórum

Be kell-e jelentkeznem arra a lakcímre, ahova hazavinném a babát? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 21. 14:07
a
2009. júl. 21. 14:07
Köszönöm a válszokat:)
2009. júl. 20. 20:27
Én nem jelentettem be magam,még ideiglenesre sem,és oda járok védőnőhöz,ahol lakom és házidokihoz is.
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - 26f5cfd5d1)
2009. júl. 16. 08:41
Ha ideiglenesre beíratod magad, az elég. Én is ilyen helyzetben voltam az első lányommal. A védőnő és kezdetben a gyerekorvos is ide fog menni, és szerencsés, ha az a cím megegyezik azzal, ahol a baba is van.:)
15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - *Pillango*)
2009. júl. 16. 08:39
Elméletileg a védőnőnek mondania kellene...de nekem is ismerős kismamák mondták.:)
2009. júl. 16. 08:33
Az lesz a baba lakcíme a kártyán, ami anyuka állandó lakcíme, ez tuti, ha csak tavaly október óta nem változtak a szabályok:)
2009. júl. 16. 00:04

Ajjajj...sok sok info...Nagyon szépen köszönöm:)Hálás vagyok érte:)

De én nem szeretmnék kijelentkezni,de szívem szerint a babát a páromhoz jelenteném be,legfeljebb beíratom magam tartózkodási helyre.Ez is elég?Bocsika a sok kérdésért.

12. *Pillango* (válaszként erre: 11. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 15. 23:40
jesszus, annyi minden ilyen végülis apróság van, de ezeket honnan tudja az ember ha pl Te nem mondod el itt? komolyan. :D nyitok egy intézős füzetet lassan, mert ennyi mindent megjegyezni sem lehet:D, pláne ha majd már az újszülött bébivel leszünk elfoglalva:)
11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 23:36
Csak azért írtam, hogy legyen egy biztos cím, lehetőleg ugyanaz a babáé és a mamáé is, hogy nehogy belekössenek, mert majd meglátod, egy rakat papírt ki kell tölteni, ha szeretnél hozzájutni ahhoz a kis pénzhez. (TGYÁS, egyszeri anyasági, családi pótolék első körben...az első papír az OEP-hez a másik kettő a MÁK-hoz megy...ha addig meg nem változtatják ezeket is).
10. *Pillango* (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 15. 23:30
ja értem! én még nem szültem, ezekben még nem vagyok otthon. de látom az adminisztráció sem lesz egyszerű akkor:D
9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - *Pillango*)
2009. júl. 15. 23:27

A különböző ellátások miatt nem lesz mindegy, mi a baba lakcíme. Az államkincstárhoz benyújtandó papíron van egy olyan rovat, hogy mióta lakik a baba a bejelentett lakcímen...ez azt hiszem az egyszeri anyaságihoz és a családi pótlékhoz is szükséges.

Az első lányom születésekor nekem is anyunál volt az állandó lakcímem, ahol lakunk, ott ideiglenes. A MÁK-nál javasolták, hogy nem ártana átjelentkeznem.

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, csak így átláthatóbb.:)

8. *Pillango* (válaszként erre: 6. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 15. 23:17
szerintem ez nem így van. közben már látom, hogy kiegészítetted, de én pl biztosan nem adnám meg sem a párom szülei címét, sem a mostani albérlet címét, mivel ezek mind ideiglenes lakcímek. persze mindenkinek ahogy kényelmes, úgy csinálja, meg oda jelenti be, ezt csak én gondolom így.:)
2009. júl. 15. 23:01
Vagyis meg kell adnod egy címet, az a logikus, ha azt adod meg, ahol laksz. Oda küldenek minden papírt (születési anyakönyv, stb.)
6. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - 26f5cfd5d1)
2009. júl. 15. 22:52
A babának az lesz a címe, ahol laksz, vagyis a párod szüleinek a címe.:)
2009. júl. 15. 21:57

Ha megszületik a baba, automatikusan ugyanaz az állandó bejelentett lakcíme, mint az anyukáé, viszont az ideiglenest nem kapja meg automatikusan...

Ezt konkértan tudom magunkról!

Viszont az, hogy a gyereknek mi a címe, meg hol van, az megint két másik dolog. Tényleg le kell adnod a védőnődnek, hova fogod hazavinni a picit, mert a területileg illetékes védőnő fog járni hozzátok. Ezt az átadást meg tudják oldani, ha egy rendelőben vannak. A védőnők automatikusan értesítést kapnak a kórháztól, ha anyuka anyuka megszül, de a biztonság kedvéért lehet, hogy megkérnek, szólj, ha megszültél és tudod már, valószínűleg mikor mehettek haza...

Nekünk pl. másnap jött a gyerekorvos és a védőnő is megnézni, rendben vagyunk-e...

4. *Pillango* (válaszként erre: 1. - 26f5cfd5d1)
2009. júl. 15. 21:38
ez egyedül a védőnő miatt lehet fontos. ha ugyanaz a védőnő tartozik mindkét címhez, akkor jól jártá:) ugyanebben a szituban vagyok, azzal a különbséggel, hogy átmenetileg albiban lakunk. nekem azt mondta a védőnő, hogy egyelőre mindegy, járjak hozzá, ha van kedvem továbbra is. ha viszont meszületik a baba, mindegy jogilag hova vagy bejelentve, az a védőnő kéne, hogy hozzátok járjon aki területileg illetékes (érthető végülis gyalog meg busszal járják a terepet). szóval ennyi a lényege, ha megszületik a bébi, a másik védőnő, anyukád címével, nem fog tudni oda járni ahol laksz.
2009. júl. 15. 21:36
Majd a gyerek lakcímbejelentőjéhez majd meg kell adnod egy címet, és ennyi.
2009. júl. 15. 21:34
Szerintem nem.
2009. júl. 15. 21:33
Be kell e jelentkeznem arra a lakcímre ,ahova hazavinném a babát???Ugyanis a párommal a szüleinél lakom,de én az édesanyámtól nem szeretnék kijelentkezni.A válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook