Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babatervezés, munkahelyváltás fórum

Babatervezés, munkahelyváltás (beszélgetős fórum)


6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 14:21

No látod-e? Teremts magadnak olyan körülményeket, hogy minél kevesebb stressz legyen rajtad, benned. Hogy a hétköznapjaid minél lazábbak, harmonikusabbak legyenek. Ne azon filózz, hogy miért nem jön a baba?

Arra gondolj, hogy mindent megteszel azért, hogy egy boldog, kiegyensúlyozott családba érkezzen, a többit pedig bízd őrá!! Egész biztosan kopogtatni fog! :))

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. szept. 7. 14:12

Ez nagyon jól hangzik. :)


Annyi, hogy a 2 év nem törvény, hanem sajnos biológia, nöknél kb akkor válik nullává a teherbe esés esélye az öregedö petesejtek miatt.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. szept. 7. 14:09

Második. Van már egy kiskamasz.


Ez az, hogy ez már nem egyszerü kérdés. Évek óta a babát helyezem elötérbe, mert jó munkahely késöbb is lehet, baba nem.


De egyrészt nem jön össze. Másrészt most tartok ott, hogy azt érzem, nem bírom itt tovább, ha nem mentem volna ki ebédszünetben evés helyett kicsit bóklászni, szerintem bediliztem volna. Most mondjuk jobb.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 14:06

Többször hallottam már korábban, hogy a babát váróban levő feszültség, a türelmetlenség, a görcsös akarás, amennyiben valami miatt eltűnik, amikor feloldódik, akkor sikerül a baba. Amikor már szinte feladják, hogy vége, elfogadják, hogy nem lesz... akkor lesz terhes az asszonyka!


Engedd el a feszültséget: válts munkahelyet. Ha a jelenlegi már hangulatában sem a régi, és viszonylag rosszabbul is fizet, mint a másik, lépj tovább. Ha kiegyensúlyozottabb, lazább vagy, a baba is könnyebben jön. Hogy majd esetleg elveszik fél év? Ne aggódj ezen, mire megszületik a baba, még a törvény is változhat. Most ne azon a fél éven aggódj, és közben mennek az évek!! rajtad.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 13:01

Szerintem gondolkozz el azon, hogy melyik lovat szeretnéd megülni!

Első gyermek lenne?

2021. szept. 7. 12:24

Régóta várunk a babára. Nem jön. Lombik is volt már és lesz is még.


A meglévő munkahelyemen régóta csak azért tartok ki, mert már innen lenne praktikus elmenni szülni, és majd GYED alatt keresni az újat, ahonnan meg már nem akarok szülni menni, hanem ott már hosszabb távra terveznék.


Eddig a meglévővel csak az volt a probléma, hogy keveset fizet (jóval kevesebbet, mint a versenytársak, ahova átmehetnék), viszont emberileg jó volt a csapat. Most ez utóbbi változott, úgy érzem,megfulladok.


Egyszerűen nem tudom, mit tegyek. 41 éves vagyok, még kb 2 évem van, amíg van reális esélyesm teherbe esni, addig itt nem bírom ki. Ha viszont váltok,ebből a 2 évből elveszik legalább fél év, mégpedig az esélyesebb szakaszból.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook