Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babatápszerek fórum

Babatápszerek (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 3. 16:12
kapor, kis fokhagyma, sót én se használok
34. Reno77 (válaszként erre: 32. - Szitaszivárvány)
2011. febr. 2. 17:16
Én mondjuk fűszert nem használok, főleg nem sót és cukrot, ugyanis ezeket mi sem esszük. Petrezselymet, bazsalikomot, friss vegeta levelet viszont igen.
33. banita32 (válaszként erre: 32. - Szitaszivárvány)
2011. febr. 2. 15:43
Nálunk ugyanez volt, én nem is sokáig főztem neki külön mert egyszerűen nem ette meg csak az kellett neki amit mi ettünk.
2011. febr. 2. 15:34

Én is hülyeségnek tartom amit a védőnő mondott. Simán megveszem neki a bio kölest, a durum tésztát, a krumplitól és az anyós kertjében termett zöldésgektől, vagy a bolti fagyasztott parajtól pedig semmi baja. Ma voltunk dokinál. Azt mondta, hogy mozgásban legalább 1 hónappal előrébb van a kortásaitól, majd ki csattan az egészségtől!

A nagyobbik lányom koraszülött volt. 1550 g volt a születési súlya. Ő se sok bolti kaját kapott és 1 éves korára úgy behozta a lemeradását, hogy nem lehetett észrevenni a koraszülöttségét.

Ráadásul nem hinném, hogy a bolti kaját tűzre teszed és addig főzöd, ameddig a saját készítésűt. Csak melegíted és kész is. Holott nem étkezés előtt 10 perccel készítették.

A másik amiért inkább én főzök az az, hogy a mi ízvilágunkat szokja meg. Nyilván nem fűszerezem annyira, mint nekünk, de alapfűszereket használok és arra törekszem, hogy a lehető leghasonlóbb íze legyen a mi hasonló ételünkhöz. Ha olyat főzök, amiből nem tudok kivenni neki, mert még nem eheti meg, akkor meg van sértődve, mert illat alapján szerintem tudja, hogy hoppá! Nem azt kaptam!

31. banita32 (válaszként erre: 29. - Pocak25)
2011. febr. 2. 15:16

Lehet ez a védőnő kap érte valamit. Én bevásárlóközpontban vettem a zöldséget, gyümölcsöt soha nem lett semmi baja a főztömtől. A lényeg hogy szezonális cuccot vegyél és figyelj hogy lehetőleg magyar legyen mert akkor valószínű nincs kezelve megromlás ellen. Persze egy jó zöldséges a legjobb, vagy ha olyan helyen laksz akkor helyi termelőtől beszerezni.

Nekem csak annyit mondott a dokinéni hogy citrus félét ne adjak neki 1 éves korig mert azokat kezelik hogy szállítás során ne romoljon meg. Déligyümiből kivétel a banán mert azt zölden szedik.

30. Reno77 (válaszként erre: 29. - Pocak25)
2011. febr. 2. 12:12

Hát ezt én cáfolnám. Ha van energiád jó zöldségest, hentest találni, akkor minden ok lesz.

Az egyik kismama a fórumunkról nemrég pereskedett a tescoval, mert az egyik náluk vásárolt babykaja profin át volt cimkézve, és 2 éve lejárt, a gyerek meg kórházba került. De nem is olyan rég találtak már üvegszilánkot is babykajákban...

2011. febr. 2. 10:03
Én még nem föztem neki ,mert nálunk azt mondta a védönö , hogy az veges kaják jobbak ellenörzöttek egy ilyen kicsi baba számára. nekem nagyon szereti a babám. Arra hivatkozik mindig a védönö , hogy ha te fözöl , nem tudhatod honnan származnak az alapanyagok, a bébiételeket meg szigoruan ellenörzik!
2011. febr. 1. 23:24
Így minden közelharc nélkül megeszi a tápszert.
27. szitaszivárvány (válaszként erre: 24. - Pocak25)
2011. febr. 1. 23:24
Az én 6 hós babám se eszi meg pár napja a tápszert, viszont minden főzeléket én főzök neki és jobban szereti, mint a boltit. Tökfőzeléktől kezdve a spagettiig mindent meg lehet oldani. És igen, majdnem minden főzeléket tápszerrel sűrítek. csak nem a kész tápszert kell belekeverni az ételbe, hanem hígabbra hagyni a főzeléket és abba kanalazni a tápszert, elkeverni és kész is.
26. banita32 (válaszként erre: 24. - Pocak25)
2011. febr. 1. 20:28

Megfőzöl egy krumplit egy kis almával és tápival hígítod. Nem hiszem hogy az üveges kaják jobbak lennének.

Sajnos az én fiam tápis volt mert egy hétig volt csak tejem. De szinte sose kapott üveges kaját, max. ha mentünk valahová. És hál Istennek masszív kis csávó lett. 8 hónaposan már tejfölös körömpörköltöt evett nokedlival.

25. Reno77
2011. febr. 1. 18:28

Vannak időszakok amikor a babák sztrájkolnak. Van ilyen anyatejes babáknál is és tápisoknál is.

Lehet, hogy most éppen ez az időszak van, de pl. holnapután már elfogadja. Minden alkalommal meg kell kínálni, hátha megissza. Mivel ez így drága mulatság lenne, ne csinálj egyszerre 60 ml-nél többet, ha megeszi, akkor csinálsz még (előre odakészítesz mindent), ha nem, akkor még mindig trükközhetsz kaja belekeveréssel.

2011. febr. 1. 17:24
Csak azt nem tudom , hogyha belekeverem a kajába akkor az nagyon hig lesz, és akkor meg nem fogom tudni kanalazni. csak üveges bébikaját eszik, nekünk a védönö azt ajánlotta inkább.
23. pocak25 (válaszként erre: 21. - Martin3)
2011. febr. 1. 17:22
Sajna már nem kap anyatejet, ezért aggodom , hogy nem akarja elfogadni a tápszert. Este megprobálom megint , de egész nap ismét visszautasitotta a tápszert.
22. Reno77 (válaszként erre: 21. - Martin3)
2011. febr. 1. 16:50

Nem a tápszerre van szüksége 1 éves koráig, hanem tejalapú táplálékra, minimum 500 ml-re egy nap.

Ésszerű, hogy akinek van teje, az megadja a babának ezt tejből, de akinek nincs annak 1 éves korig napi 500 ml-t pótolni kell tápszerrel.

Anyatejes babáknál teljesen más a helyzet.

21. martin3 (válaszként erre: 15. - Pocak25)
2011. febr. 1. 15:08

anyatejet egyáltalán nem kap? amúgy miért lenne szüksége a tápszerre 1 éves koráig? nekem az első 3 baba egyáltalán nem kapott soha életében tápszert...(anyatejet pedig 9-10-11hósan hagyták el..utána nem kaptak semmi tápos cuccot(előtte sem) és igen jó egészségnek örvendenek...kb 10hós koruktól már csak a gyümi, főzelékek, különböző husik, hal, sajt, kefir, joghurt, túró stb ment+ víz...és semmilyen vitaminhiányuk nem lett, sőt!). Ha megfelelő minőségű kaját és megfelelő mennyiségben kapja bőven elég a vitamin és egyéb ásványi anyagok bevitele..

a 4.bébi is csak azért kap tápit, mert bukós baba és ez kicsit "megköti" az anyatejet...

De ha a tápszert belekevered a főzelékébe vagy a gyümipépbe meg fogja simán enni, ha mindenáron kell neki a tápszer....azt mondtad vizet iszik, akkor az jó lesz neki a szomjúság oldására, a tápi meg bejut a főzelékkel...lényeg, hogy a gyomrában lesz.

2011. febr. 1. 10:06

Az én fiam 8 hósan játszotta el ugyanezt. A tápszerváltás sem segített. Ő sem itta meg akkor sem ha valamit kevertem hozzá. Volt hogy banánt, valamilyen pépet, kis kakaót de semmi, mindig kiköpte, ellökte. Aztán hagytam, nem erőltettem. Kb. 10 és fél hósan adtam neki tejet hígitva. Azóta azt kap.

De a te esetedben még korai lenne ez. Én is azt mondom ha már máshogy nem megy keverj bele a kajájába. Biztosan meg fogja enni szerintem mivel nem érezni olyan intenzíven a tápszer ízét. Sok sikert és kitartást Nektek!!:))

2011. febr. 1. 09:30

Most is megkináltam tápszerrel , repült a cumisüveg. Helyette befalt egy üveg alma csirkét. Azt hiszem megutálta.

Most mennem kell , de szívesen fogadok bármilyen tanácsot, ami megkönnyitené az etetést. Késöbb visszaolvasom. Köszönöm.

2011. febr. 1. 09:23
Az én 6 hónapos kislányom se hajlandó elfogadni. Egyik napról a másikra közelharccá vált az etetés. :-) Kiveri a kezemből úgy, hogy repül a cumisüveg. 3 féle tápszert próbáltunk, megkóstolja és kiköpi. Így azt mondta az orvosa, hogy akkor ne erőltessük, ő az ízeket szereti (pedig próbáltam ízesíteni is) és nyugodtan adjank neki főzeléket úgy, hogy tápszerrel sűrítem. Nem lesz vele gond. Úgyhogy tegnap óta így csináljuk.
17. banita32 (válaszként erre: 16. - Pocak25)
2011. febr. 1. 09:18
Ne belekeverd hanem rendesen csináld meg a tejpépet hogy kanállal egye csak ne sima vízzel hanem tápis vízzel. Nálunk úgy jött be. Bár ha minden mást eszik nem hiszem hogy vitaminhiánya lenne.
2011. febr. 1. 09:16
Kevertem már bele gyümipépet , ugy megitta . Mostmár ugy sem kell neki. Azért érdekes hogy a torka miatt nem eszik, mert mást szivesen eszik, söt 3 cumisüveg vizet is megiszik naponta. Tegnap megevett egy hipp tejbegrizt, együveg alma geszteny csirke, 1 üveg sütötök, és nagyon minimális tápszer nyüglödve.
15. pocak25 (válaszként erre: 9. - Reno77)
2011. febr. 1. 09:12
Azt is probáltam ,vettem neki olyat amilyet irtál, de azt egyáltalán nem fogadja el.Nagy sulya van a babámnak, nem azért aggodok , de azt mondták , hogy szüksége van a tápszerre 1 éves koráig.
14. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - Reno77)
2011. febr. 1. 09:10

Azért írtam,hogy kérdezze meg a gyerekorvostól mit tegyen.

Én sem mertem neki adni,de a gyerekorvos közölte,valamit kell neki csontfejlődéshez,mivel semmilyen tápszert nm fogadott el,így kényszerből emellett döntött.

13. martin3 (válaszként erre: 4. - Pocak25)
2011. febr. 1. 09:09

amúgy nekem 6 és fél hónapos a kislányom:)))

hát nem tudom mi lehet, a kislányom csinálta ezt pár héttel ezelőtt, hogy az anyatej nem kellett neki(ő is kap mellé tápszert, mert bukós baba, és nekünk egy spec bukás elleni tápszer van), mert a cumisüvegből jobban jön, az anyatejért meg dolgozni is kellene...már azt hittem le is szokunk, erre most megint semmi baja nincs vele...én sem jöttem rá, mi lehet a baja vele..

próbáld meg 1-2 napra kihagyni...vagy hányszor adsz neki tápszert? adj helyette teát, majd utána valami gyümit vagy főzeléket(amit szoktatok) vagy tejpépet, és próbáld meg később a tászert megint.

Vagy próbáld meg csőrős pohárból a tápszert, hátha...csak először óvatosan, mert abból nagyon jön és azt meg kell tanulniuk, hogy abból máshogyan kell inni, mint a cumisüvegből..

12. Molyka (válaszként erre: 5. - Pocak25)
2011. febr. 1. 09:09
Próbálj meg fájó torokkal inni és pépeset elnyamnyogni. :) Lehet hogy az a baja szegénynek.
11. banita32 (válaszként erre: 1. - Pocak25)
2011. febr. 1. 09:08
Nálunk is ez volt, én a tejpépet reggel és este tápszeres vízzel csináltam neki 1 éves koráig.
10. Reno77 (válaszként erre: 8. - 5e48d37001)
2011. febr. 1. 09:07
1 - másfél év alatt a tehéntej nem ajánlott!
9. Reno77 (válaszként erre: 4. - Pocak25)
2011. febr. 1. 09:07

Csőrös pohárból nem próbáltad? A Nubynak van olyan, aminek szilikon a csőre és olyan ütemben jön, ahogy a gyerek szívja.

600 Ft körül van a rossmannban.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Pocak25)
2011. febr. 1. 09:06

Mindenképpen kérdezd meg a gyerekorvostól.

Az enyém sem fogadt el őket.

Gyak. utálta,én forralt házi tehéntejet adtam neki,hígítva orvosi javaslat mellett.Nem lett semmi baja tőle,de inkább kérdezd meg az orvost/védőnőt,mert az új trend szerint tehéntejet nem ihat a gyerek.

2011. febr. 1. 09:06

Az én fiam is besokallt az eddig használt tápszertől. Eddig babylove (dm-es) volt amit használtunk, most nappalra felváltva kap Mildibét és Bebát, éjszakára Mildibé szép álmokat. Ezek most bejönnek neki. Kisérletezni kell, mert megunják egy idő után...

Ha nagyon nem akarja meginni, akkor én szoktam belekeverni 1-2 kanál banán vagy őszi pépet is. Akkor simán lemegy.

2011. febr. 1. 09:05
Ugyan így volt kisfiammal, de ő ezt 4 hónaposan játszotta el. Addig a Milupát kapta, majd váltottunk a Beba-ra. Azóta minden rendben tápszer ügyben.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook