Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Babaprojekt" indul 2019 tavaszán! fórum

"Babaprojekt" indul 2019 tavaszán! (beszélgetős fórum)

1 2 3
2019. ápr. 5. 18:08
Nagy dilemmában vagyok, a véleményeteket szeretném kérni. Van egy foglalt utunk a nyárram júniusra, de szeretnénk már most elkezdeni a babaprojektet. Ha sikerül rögtön, akkor 6-8 hetes lennék és az még az erősen bizonytalan időszak. el lehet menni nyaralni vagy hogy számoljak vele? van valakinek tapasztalata?
31. fekete szőlő (válaszként erre: 30. - Szandika94)
2019. ápr. 5. 17:38

Szerintem nem, csinálnak sztk-ban is, de csak indokolt esetben. Elvben.

Mert gyakorlatban meg akkora a legtöbb sztk-s nőgyógyászat túlterheltsége, hogy egyszerűen képtelenek egy "beteget" két naponta visszahívni, csak hogy megnézzék. A saját, területileg illetékes sztk-s nőgyógyászod kéne megkérdezni.

2019. ápr. 5. 16:51
Ultrahangos peteérés figyelést csak maszekban csinálnak?
29. fekete szőlő (válaszként erre: 28. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 5. 13:57
Ha minden ok, akkor ugyan annyi esélyed van.
28. 56e9f0e63b (válaszként erre: 27. - Fekete szőlő)
2019. ápr. 5. 13:31
Még nem kezdtünk el próbálkozni csak elméletben erdekel az esélye. Peteérésem van, minden elvileg ok.
27. fekete szőlő (válaszként erre: 26. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 5. 13:11

Van rendszeresen peteérésed? Milyen hosszúságúak a luteális fázisok? Egyáltalán mióta próbálkoztok? Párodat vizsgálták már?


Az minden esetre már jó, hogy a vérvételek nem mutatnak eltérést és van rendszeresen menstruációt. De azért a 42 nap az nagyon hosszú idő. Engem is zavarna.

26. 56e9f0e63b (válaszként erre: 24. - Fekete szőlő)
2019. ápr. 5. 13:06
SSoha nem marad ki, de nem is ugyanolyan hosszú. Mindig kicsit több vagy kevesebb, 42 vagy 32 valtozó de mindig van. Semmi gondot orvos nem talalt,ezert értetlenkedem. Remélem nem befolyasol semmit.
25. gabbbicica (válaszként erre: 23. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 5. 10:15

Fogamzásgátló szedése után 3 hónappal, kb 35-40 napos ciklusokkal összejött a fiam, kb a 35 ciklusnapon... amikor már kb meg kellett volna jönni.


Úgyhogy ha minden rendben, akkor szerintem is ugyanannyi esély van rá.

24. fekete szőlő (válaszként erre: 23. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 5. 10:09

Rendszertelenek a ciklusaid vagy csak hosszúak?

Mert ha csak hosszúak, de minden ciklusban van peteérés, van megfelelő hosszúságú luteális fázis, nincs hormonális vagy szervi eltérés, a pároddal sincs gond, akkor ugyan annyi az esély , mint egy 28 napos ciklusnál.

2019. ápr. 4. 22:38
Rendszertelen menzesszel van valakinek tapasztalata, mennyi idő mire összejön a baba? Nálam laboron prolaktin rendben van, pajzsmirigy rendben, nincs pcom nőgyògyásznál ultrán is minden ok, mégis hosszúak a ciklusok,de kimaradni szerencsére nem marad. Barátcserjét szedek, folsavat, d vitamint es cinket.Tapasztalatok?
22. Amina93 (válaszként erre: 21. - Szandika94)
2019. ápr. 4. 16:08
Sok szerencsét remélem össze jön minél előbb 😊
2019. ápr. 4. 15:46

Sziasztok!

Valaki jár még erre?

Mi februárba vágtunk bele a férjemmel a babaprojektbe, a márciust sajnos ki kellett hagynunk egészségügyi okok miatt, most az áprilisi elmaradómért szurkolok.☝😁😁

2018. dec. 25. 22:07

Sziasztok


Egyelore mi is a tervezes szakaszaban vagyunk, van egy 15 hos kisfunk, majus kornyeken szeretnenk hozzakezdeni a probalkozashoz 😀

19. vike91
2018. dec. 23. 02:49
Sziasztok! Nálam teljesen ugyan ez a helyzet mint veled Agnes198507! Januárban kezdtünk próbálkozni, májusban terhes lettem, azonban 6 hetesen elvetéltem. Szeptember óta próbálkozunk újra sajnos sikertelenül. Két hete felkerestem az orvosom, de kb nem is foglalkozik velem. Mivel egyszer már sikerült teherbe esnek és akkor ugyan ezt a választ kaptam a korai terhességekkel kapcsolatban...nem lát indokoltnak semmilyen kivizsgálást. Ennek ellenére én hormon vizsgálatot kértem januarba megyek. Egyébként Trimeszter vitamint szedek. Ne haragudjatok hogy ebbe a csoportba írtam, nem teljesen ide való, de ez olyan 2019 Baba projektes :) szerintem jól teszitek, hogy előtte egy általános kivizsgálást kértek! Én annó teljes laboron, és nőgyógyászati vizsgálaton voltam. Azt sajnálom hogy már akkor nem kértem hormont is! De majd most kiderül hogy van a probléma. Remélem nincs :)
2018. dec. 3. 07:54

Sziasztok!

33 éves vagyok, és januárban lesz egy éve, hogy a férjemmel próbálkozunk a babával. Első baba lenne mindkettőnknek. Júliusban a 7. hét körül elvetéltem, előtte, utána semmi eredmény sajnos. Egészségügyi problémáról nem tudunk, sportolunk rendszeresen mindketten, egyikünk családjában sem fordult még elő senkinél, hogy probléma lett volna a teherbeeséssel. LH tesztet is használok, minden hónapban a 13-14. nap körül hatalmas pozitív.

Júliusban a vetélés után elmentem egy orvoshoz, hogy beszélgessünk a dologról, de csak annyit mondott, hogy az ilyen korai vetélés nagyon gyakori, van, hogy észre sem veszik. Egyébként meg nem érdemes még vizsgálódni, próbálkozzunk szépen szorgalmatosan, aztán majd jöjjek vissza később, még csak fél év telt el, bla bla bla.

Hát nem!!

Most határoztam el, mikor hétvégén megint megjött, hogy amint vége a menzesznek, elmegyek egy orvoshoz, és behazudom azt, hogy próbálkozunk két éve, hátha foglalkozik velem. Igazából azt bánom, hogy 3 hónap után nem tettem ugyanezt. Szóval én ezt tanácsolom 30 felett mindenkinek: ha pár hónap után nem jön össze, válasszon magának egy orvost, és kegyes hazugsággal mondjon be valami jó ki két évet :) El fognak végezni egy sor laborvizsgálatot, baj nem lehet belőle. Ha gond van, hamarabb fény derül rá, ha meg minden rendben, legalább megnyugszik.

Vitamonok: szedtem egy időben Elevitet. Nekem nem jött be, híztam tőle. Pontosabban nem attól, hanem az étvágytól, amit csinált :D Nagyon zavart, ezért átálltam a sima gyógyszertári folsavra. Sokan mondják, hogy híznak a terhesvitaminoktól, de sokan nem veszik ezt észre, meg kell próbálni.

2018. dec. 3. 07:08

Sziasztok!

Javaslom a babát tervezöknek,hogy kérjenek egy nagy labort pajzsmiriggyel meg mindennel.ez nagyon fontos lehet,es sok szenvedestol megkimėlitek magatokat.plusz en a femibion vitamint is ajánlom,felturbozza a szervezetet ☺ mellé esetleg C-vitamin,folsav,e vitamin,d vitamin. Ezek mind nagyon hasznosak ☺

2018. dec. 2. 17:30

Sziasztok!


Csatlakozom...30 éves vagyok és van már egy 8 éves Fiam,de szeretnénk kistesót,mi is jövőre szeretnénk elkezdeni,addig kivizsgálásokra megyek(autoimmun pajzsmirigy,arthritis psoriatica,magas vérnyomás,túlsúly,ezek a "bajok").Az első gyerekemnél még makk egészséges voltam és 20 kilóval könnyebb,de azért remélem így is összejön a baby.Drukkolok Nektek Csajok!Olvaslak Titeket!

15. Cirmimirmi (válaszként erre: 14. - Zsanzi88)
2018. szept. 27. 16:24
Szia! Szerintem mindenki izgul ilyenkor, mégiscsak nagy változás :) És javasolt valamit végül a doki?
2018. szept. 18. 10:36
Sziasztok! Bocsi, de nagyon sokat melóztam, nem volt időm írni.Hétfőn megyek a szokàsos éves szűrésre és vizsgàlatra, és akkor megfogom említeni az Orvosnak, hogy jövő tavasszal-nyàron szeretnék Kismama lenni! Tudom...van még addig idő, de lehet, hogy javasol valamit...stb. Nagyon izgulok,hatalmas lépés szàmomra a Baba... Eddig nagyon tartottam a felelősségtől...Tudom, hogy a pàrom mindenben segítenifog és mellettem àll!!!
13. 7700c510ac (válaszként erre: 12. - Cirmimirmi)
2018. szept. 17. 10:19

Akkor "ideje" a gyermekvállalásnak! :) Ahogyan szokták volt mondani :-D

De saját véleményem, hogy ezt nem csak az együtt töltött idő határozza meg, hanem számos más dolog is.

12. Cirmimirmi (válaszként erre: 11. - 7700c510ac)
2018. szept. 14. 13:41
Már 4 éve :)
2018. szept. 14. 11:16

Igen, én is remélem, hogy ezzel a kis felkészüléssel megkönnyítjük a dolgunkat.

Ti mióta vagytok egy pár?

10. Cirmimirmi (válaszként erre: 9. - 7700c510ac)
2018. szept. 13. 15:20
Hát igen, én is aggódok, hogy nem lesz olyan könnyű a dolog. De legalább már nem x hónapnyi sikertelenség után szembesülünk a bajainkkal, hanem tudunk rá előre készülni :)
9. 7700c510ac (válaszként erre: 8. - Cirmimirmi)
2018. szept. 13. 10:26

Húú, akkor nálad is vannak kisebb gondok.

Én tartok egy picit a "bajaimtól", hogy akadályozni fognak majd a teherbeesésben, vagy megnehezítik a dolgot, de ugyanakkor nagyon pozitív is vagyok, bízom benne és akarom, hogy minden rendben legyen :)

A prolaktinom már nekem is a határon belül van, de mégis napi felet kell még szednem.

A futás mellett én is figyeltem a 160-as szénhidrátra.

8. Cirmimirmi (válaszként erre: 7. - 7700c510ac)
2018. szept. 13. 09:10

Igen, igazad van, csak el kell kezdeni a mozgást.

Pontos kezdési időpontunk még nincs, annyiban maradtunk csak, hogy jövőre valamikor.

Régebben magas volt nekem is a prolaktinom, egy darabig szedtem Bromocriptint, legutóbbi vizsgálaton már rendben volt, de azért a barátcserjét szedem, biztos, ami biztos. PCO gyanú is fennáll nálam, ill. az inzulinrezisztencia vizsgálaton pont a határon voltak az értékeim, így az endokrinológus javasolta a 160 ch diétát, mozgást, inofolicot.

7. 7700c510ac (válaszként erre: 6. - Cirmimirmi)
2018. szept. 13. 07:57

Szia:)

A cél érdekében mindent! :)

Az első egy-két alkalom a nehéz, utána már könnyen megy.

Én tavaly novemberben kezdtem el fogyózni, heti háromszor, de volt, hogy ötször is futottam. Emlékszem az első két alkalomra, ami nagyon megviselt, nem akartam, azt gondoltam, hogy nekem ez nem fog menni. De erőltettem és csináltam. Egy hét után már szinte vártam az estét, hogy mehessek futni. Ez elhatározás és akarat kérdése! És ti mikortól fogtok próbálkozni? Tudjátok már? Egészségügyi gondjaid vannak? Nekem a pmirigyem nem működik és inzulinrezisztenciával kezeltek pár hónapig, most második hónapja nem szedek a cukromra semmit, novemberben derül ki, hogy így is rendben van-e minden. És még Bromocriptint is szedek, kicsit magas a prolaktinom. Ezt a gyógyszert már több, mint egy éve kell szednem. Ezek miatt is kezdtem el időben az Inofolicot és a D vitamint.

2018. szept. 12. 15:45

Sziasztok!


Én is csatlakoznék. Mi is jövőre tervezünk belevágni a babaprojektbe. Egyelőre barátcserjét szedek, ill. D vitamint, majd közvetlenül előtte kezdem el a myo-inositol + folsav kombót. Mozogni se ártana elkezdeni, de arra nagyon nehezen veszem rá magam :(

2018. szept. 12. 15:22
Igen, Inofolic, étrendkiegészítő, ami folsavat és inozitot tartalmaz. Olvass utána :) Januárnál előbb nem próbálkozunk.
4. zsanzi88 (válaszként erre: 3. - 7700c510ac)
2018. szept. 12. 15:07
Szia!Inofolic? Nem is hallottam még róla, valamilyen vitaminos készítmény? Akkor ti még idénre tervezitek a teherbeesést?
2018. szept. 12. 14:51

Szia!

Én 31 éves leszek pár hónapon belül, boldog,stabil kapcsolatban élek én is. Párommal harmadik éve vagyunk együtt.

Már mi is beszélgetünk a babáról. Idén én már lefogytam 64 kg-ról 52-re. E hónaptól Inofolic-ot fogyasztok és D-vitamint. Szeretném a szervezetemet felkészíteni, remélem így nem kell majd sokat próbálkozni, hamar össze fog jönni a babó :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook