Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Azok a fránya tárgyak! fórum

Azok a fránya tárgyak! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Azok a fránya tárgyak!

1 2 3 4
2010. júl. 13. 07:15

én nem gyűjtögetek.

ha vmi kacatot kapok ajándékba - anyóstól volt egy kettő anno de leszoktattam - kidobom, kész passz.

ezek nem is hiányoztak mert aranyozott gagyi étkészlet stb..nem hiányzik.


soha nem tudtam megérteni azokat akik gyűjtögetnek plüss állatokat..porol, allergén...meg mire is jó?!


hála istennek a családom sem olyan, h gagyit vesznek..inkább pénzt adnak és azt veszünk amire szükségünk van.


van egy két régi darabom - kicsi zsírosbödön egy régi szita - ezeket felújítom, modernizálom és használati tárgy lesz belőle.

30. syria (válaszként erre: 29. - 484b000711)
2010. júl. 12. 18:08
Ez tudod miért jó? Mert ha elveszíted őket, nem fog fájni értük a szíved. Azért ez már valami! :)
29. 484b000711 (válaszként erre: 27. - Syria)
2010. júl. 12. 14:22
Annyira nem zavar, de egy kicsit rossz hogy vagy nem örülök tárgyaknak vagy csak nagyon rövid ideig. Van néhány kedvencem, de szerintem azt is ki tudnám repíteni egy kis gondolkodás után.
28. Bcsj
2010. júl. 12. 14:17

Én is gyűjtögető vagyok, az anyukám is az volt. Neki is, nekem is "korszakaim" vannak: mikor mit gyűjtök. Egy időben a tányérok, majd a szép poharak sokasodtak, most a fonalaknál tartok (bár kézimunkázom, de azért túlzás több évtizedre való kötni/horgolnivalót tárolni...)Anyukám papirszalvétáit és kártyanaptárait még mindig őrzöm, felvarratlan anyagok tömkelegével együtt. Sőt, újabban rákaptam a "turizásra": jujj, mennyi mindent lehet fillérekért venni! Ennek viszont az a veszélye, hogy mivel olcsó, több darabot enged meg az ember magának, mint kellene :-))))

BCSJ

27. syria (válaszként erre: 25. - 484b000711)
2010. júl. 12. 12:17
Na zavarjon! Örülj neki. :)
26. Tótágas (válaszként erre: 1. - Syria)
2010. júl. 12. 09:44

Én semmit sem dobok ki,csak hasznosítok!Jó dolgokat kidobni vétek!Ami nekem kacat az másnak kincs lehet!Évente átnézem a ruháinkat,cipőinket és ami kb egy éve nem volt rajtunk az megy a rászorulóknak.Aki nem teheti meg, hogy jótékonykodjon,mert szüksége van pénzre annak ajánlom a márkás holmiknak,tárgyaknak,bútoroknak,gyerekholmiknak,játékoknak a "licitálós"oldalakat.

Pl az az "ósdi" vasaló amiről képet raktál fel ott kb 8-15-20e ft között eladható.

2010. júl. 12. 09:21
Gyerekkoromban szerettem a tárgyakat,ragaszkodtam hozzájuk nagyon. Mindegyiknek külön hangulata volt számomra. Most meg annyira nem tudok tárgyakhoz ragaszkodni, hogy engem most már ez zavar, hogy miért nem.
2010. júl. 12. 08:48

Mi mindketten gyűjtögetők vagyunk.. Ki-ki a maga érdrklődésének megfelelően. Minden egyes uj dolog után elhangzik, hogy abbol már minek annyi...minek hoztad...

Van megannyi gyergya, gyertyatarto, virágcserép, fonott dolgok...dobozok...szalvéták... a kreatív dolgaim. Na és a régiségek.. Neki meg...amit épp talál és kelleni fog..

Mit mondjak, a pincétől a padlásig mindenhol van valami.

Ráadásul ott a gyerekek játékai, ruhái. Ezek vándorolnak, mikor kinek van kis gyereke a családban.

2010. júl. 12. 08:17

Talán a viasaton (?) láttam egy műsort. Ott a megunt, felgyűlt dolgokat aukcióra vitték, a befolyó összegből pedig a megálmodott dolgokat valósították meg.

A bolhapiac sem rossz megoldás, bár ott nagy az esély, hogy a gyűjtögetők további "kincsekre" bukkannak. :)

22. 90b84d226e (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2010. júl. 12. 08:13

:D Ez aranyos volt!

Én is szeretem a kreatív dolgokat, aztán ha kell (teszek róla, hogy kelljen! :D) akkor tudom hol keressem.


Amit lehet elajándékozok, amivel végképp nem tudok mit kezdeni, azt viszont könyörtelenül megy ki a kukába.

A hulladékból is lehet jópofa dolgokat készíteni! Most zizzentem rá a témára (ld. naplóm). :)

21. syria (válaszként erre: 13. - Megryan)
2010. júl. 12. 07:17

Pontosan! A konfliktust úgy lehet elkerülni, ahogy a szomszédasszonyom csinálja: mikor nincs otthon a férje, mindig kidob egy fél kukányi, a párja által ezmégjóleszvalamire felkiáltással eltett dolgot.

Tudomásom szerint még nem volt rá példa, hogy a szomszédom keresett volna azok közül valamit. :)

20. syria (válaszként erre: 12. - Bd37ba754f)
2010. júl. 11. 22:43

Gratulálok! Igazi jellem vagy, hogy képes voltál megválni az imádott plüssöktől! :)

Valóban, "csak" az első lépés nehéz, hogy elkezdjünk hajigálni. :D

De addig el is kell jutni. És az a nehéz.

19. t.Ili (válaszként erre: 18. - Akymo)
2010. júl. 11. 22:18

Nagyon sajnálom őket!

Ez sajnos elég morbid megoldás.

18. Akymo
2010. júl. 11. 22:05
Nekem ma megoldani látszódik ez a gondom. Egy ismerősöm háza éjjel leégett, mindenük elégett, most épp gyűjtést szervezek az ismerőseim körébe, akinek feleslege van juttassa el, nekik ez mindennél többet ér.Én kb.8 nagy zsák ruhától szabadulok így meg jó célra.
17. 9f98008a3b (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2010. júl. 11. 21:34

:)))

Ha lesz, küldök!

16. Martian (válaszként erre: 14. - T.Ili)
2010. júl. 11. 21:10
jaj végre egy rokonlélek :DD
2010. júl. 11. 20:28

Nagyon tetszett a cikk!

En mar pont ezert nagyon megfontolom hogy mit vegyek... nem seretnek felesleges dolgokat kerulgetni.

A selejtezest ugy csinalo, hogy elosor eltesem a kidobano cuccokat kulon, es ha tenyleg nem kell semmi egy ideig, akkor repulnek.

Ruhakat pedig direkt nem veszek, ameddig nem bolyhosodnak vagy nyulnak ki a meglevoek, nem nagyon vasarolgatok, majd csak ha ami van a mar nem horhato!

Ha vasarolgatnek vegiggondolom, hogy ezt el kell pakolni, es rogton elmegy a kedvem...

14. t.Ili
2010. júl. 11. 20:15

Baj,hogy meglátom a szép dolgokat,baj,hogy meg is csinálom!

Baj,hogy tudok kötni,horgolni,varrni,főzni,sütni,kertészkedni stb.

Mindenben meglátom a lehetőséget.Nagy és kreatív a fantáziám.

Nos,ez nem egy önjellemzés volt egy állásinterjúhoz.Nekem ezek a legrosszabb tulajdonságaim!

Ha nem értenék semmihez,nem is gyűjtögetnék.(Pl.-varrni valók:még ebből is kitudok hozni valamit,virágcserepek:(milyen szépek!nagyok,kicsik),befőttes,paradicsomos,szörpös üvegek,csomagoló anyagok,papírtáskák(egy fecni krepp papírt sem dobok ki,mert milyen édi kis csokrot lehet csinálni belőle)

Nem dobok ki egy rossz seprűt,mert a nyele milyen jó lesz virág mellé karónak.(igaz,azt a virágot még fel kell nevelni)Közben töröm az agyam,mire lenne jó az autómosó kefe nyele (talán egy bábu alapjának)

Mindent,mindent,mindent meg tudnák csinálni.

De nincs időm.

Hoxások! Gyűjti valaki az időt?

Ha van valakinek,ne dobja ki!Adja nekem!

2010. júl. 11. 20:03

A leírt helyzet akkor a legbosszantóbb amikor egy házaspár/élettárs egyik fele selejtezős, másik fele kacatolós.

Férjem a jóleszazmégvalamire példája, igaz, mindig mindenre elő tud venni megoldást, én meg évek óta próbálok helyet szorítani a többi dolognak aminek muszáj elférni.

2010. júl. 11. 19:51
évekig plüssöket gyüjtöttem:) volt minden ritkaság,hatalmas daraboktól az iciri piciri mütyürig,majd jött egy költözés egy kis lakásba és két pindurka.Plüsseim egy szobát elfoglaltak amerre léptél plüss plüss hátán.Egy nap elkapott a roham a több tizezres plüss készletemet kiszelektáltam 60 darabot adtam8 ezerért egy nagycsaládos anyukának,a többit jelképesen elcseréltem,gyerek ruhákra,puding porra,kisautóra vagy ingyen.Név szerint szelektáltam kb így:szegény gülü szemüm,szegény katicám,szegény mokkány szegény bumi,bömbi,bimbó....több száz darabról van szó.Nem mindentől szabadultam meg még maradt vagy husz:D de ezek tényleg hozzám nőttek mint a golyószemű pink sárkány aki velem volt a szülésnél,vetélésnél,korházba való betegség töltésnél,mindenhol:d lehet beteges de most ugy belendültem hogy mindent ami évek óta fölöslegesen,szinte értéktelenül porosodik azt elcseréltem egy netes oldalon.És végre rend és fegyelem van a lakásba és férek is!A rendet nem ugy kell érteni hogy csont üres a lakás:4 szekrény fullon van dísz borokkal,két polc italokkal(nem iszunk csak a férjem gyüjti-tavaly karácsonyra kigyó pálinkát kapott eredeti kobrával:)Iszonyat sok edényem,poharam,ruhanemüm volt még S-es méretű korszakomból,majd lett xxl-es amit kifogytam L-esre,most ha már 5-6 darab lötyögős ruhám van cserélem jelképesen mert egyrészt örülök más örömének,és nekem is kényelmesebb hasznos dolgokra cserélni mint pl ami most fontos gyerekdolgok:)Csak az első lépés volt a nehéz a szelektáláshoz,utána könnyebb volt amikor láttam a fél rendet magam körül
11. andi6020 (válaszként erre: 7. - Syria)
2010. júl. 11. 19:11
Naugyehogy ugye ! ;-))
2010. júl. 11. 19:10
de örülök, hogy nem vagyok egyedül a gondommal :DD
2010. júl. 11. 18:06
Banános dobozokba rakom a leselejtezett holmit és utána irány a pince. Aztán, amikor rám jön a "roham", akkor fogom és anélkül, hogy átnézném, mi van benne, irány a kuka. Azt szokták mondani, hogy amit 3 évig nem veszünk elő, nem vesszük fel, arra már nincs is szükség. Igyekszem ezt a szabályt betartani.
2010. júl. 11. 17:52
Tetszett az írásod, de még később visszanézek, mert jelenleg selejtezek.
7. syria (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2010. júl. 11. 17:34
Ajaj! Ismerős mánia! Mióta rájöttem, hogy a szögletes Rámás dobozok mikrózhatók és a fagyasztóban is helytakarékosan foglalnak helyet, azóta azokat sem dobom ki. Pedig nem is szoktam fagyasztani, és ételmaradék sincs. De doboznak lennie kell! :D
6. syria (válaszként erre: 3. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 11. 17:31
Igen, meg fogom találni a módját, hogy a "kinőtt" ruháim jó részét eljuttassam a rászorulóknak.
2010. júl. 11. 17:24
Az utóbbi 1-2 évben tudtam magam rávenni arra, hogy a rég nem hordott ruháinkat elajándékozzam. Ez már haladás. Viszont a konyhai "tárgyfelhelmozásomból" nem engedek! Elrakom a fagyisdbobozokat, habtálcákat, bár ezekre a sulibüfében farsangkor szükség is van. Amire viszont nincs szükség, mégis elteszem, azok a cipősdobozok, sőt, bármilyen karton doboz. Olyan jó kiállású darabok vannak belőlük, tuti jó lesz még valamire. Az egyik azért, mert kicsi, a másik azért, mert nagy. És tényleg jók valamire, pl a nagyba pakolhatom a kis dobozt :-))
2010. júl. 11. 17:17

sziasztok!

Mi is gyűjtögetünk egy ideig, aztán mindig jön a selejtezés. Én könnyebben válok meg tárgyaktól, a férjemmel időnként közelharcot kell vívni, hogy ezt-azt kiselejtezzen. Mi is mindig a családsegítőbe vagy az egyházhoz visszük a ruhákat, játékokat. Az újságokat szépen összekötözve a szomszéd kislánynak szoktam adni, itt még van a suliban évente hulladékgyűjtés, nagyon örülni szokott a sok újságnak, jönnek érte biciklikkel, kis targoncával az osztálytársaival.

2010. júl. 11. 16:45
Gondoljon arra, hogy másnak talán egyetlen ruhája van, olyan szegény. Ha látja, hogy mennyi szegény ember van, és van magában egy kis szánalom mások iránt, akkor azt mondja magának: menj, és vidd el a fölösleget valamelyik templomba, vagy a vöröskereszthez, vagy ajánld fel a szegény felsőzsolcaiaknak. Adni nagyon jó dolog, az embert boldogság tölti el, hogy segíthetett. Kicsit nézzen a lelke mélyére, és kérdezze meg saját magától: hajlandó vagyok másokon segíteni még úgy is, hogy megválok a kedvenc tárgyaimtól? Kívánom, hogy így is lássa a dolgokat, ne csak a saját szemszögéből. Meglátja, milyen öröm tölti el a szívét, hogy segített embertársain.
2010. júl. 11. 16:36

Szia!Én megmosolyogtam az írásodat..

Magamra is ismertem bizonyos dolgok kapcsán..

Én nagy gyűjtő voltam..Sok-sok tárgy..mindenhez valami emlék párosul ugye..

Aztán ahogy életem során költözködtem hol kisebb,hol nagyobb lakásoba..rájöttem,hogy sajna nehéz a dolgok tárolása..

Sok ruhát még a mai napig is családsegítő intézetekbe viszek..

apró tárgyakat,amik pedig már annyira nem fontosak,elajándékozom..pl, karácsonyi adományként..

Nekem a mániám a kreatív hobbys foglalatosságaim kellékei..azoktól semmiképpen nem szabadulnék meg,soha!

Nos,nem egyszerű a tárolás,ha az ember lencsiházban lakik,mint pl,én..

Állandóan pakolászok,és próbálok mindent rendben tartani..

Most készítettünk bútorossal egy újabb szekrényt,ami még befért a szobába:)..keskeny,de mégis sok fiókos tároló..

Látom,azért te is rákontrázol még a plusz holmikkal..pl,az adatlapodon szereplő gyümölcslés dobozzal..;)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook