Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ősz szépsége: Ciklámen fórum

Az ősz szépsége: Ciklámen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ősz szépsége: Ciklámen

2012. szept. 17. 10:26

Sziasztok!

Úgy látom már nem nagyon él ez a fórum, de azért megpróbálkozom, hátha nézi valaki.

Szóval én nemrég kaptam egy nagy és hoztam egy kisebb fajta cikláment. De miután haza hoztam őket, nem sokkal rá elkezdtek sárgulni a levelek. Nekem még az életben nem volt ciklámenem, de olvastam hogy nyáron bő vizet igényel amikor virágzik. Eddig nem tudom hogy volt locsolva. Hát most éppen virágzik, a nagyobb el, a kisebb most nyílik. Még nem jöttem rá, milyen időközönként mennyit kell rá locsolni, de lehet addig ki is rohadnak mire sikerül... Ki hogy szokta locsolni, milyen sűrűn, hogy túl élje?

Én jelenleg kint tartom, most az erkélyen van árnyékban, este pedig ott pont jó a hőfok neki. Most adtam neki vizet és sikeresen ráment a földjére is egy kevés, mert elég kicsi most a kaspója, remélem nem ront tovább a helyzetén szegénynek... Ráadásul a mi házunkban elég száraz a levegő, semmi pára, de 20 fok fölé csak a lenti szinten megy a hőmérséklet ha be van tüzelve.

2011. jún. 4. 08:19
Sziasztok! A cikláment a pihenési időszakban egyáltalán nem kell öntözni? Fényen kell tartani a többi szobanövény mellett, vagy esetleg le lehet vinni a pincébe? Köszi Dolna
2010. márc. 21. 17:56
Van amit még nem tudtam és mostmár tudom, de nekem az 9ntözés nem így megy. :) Jah és nem is nagyon hűvös helyen volt, de még él szerencsére. Most kaptam nőnapra és nagyon szép még mindig. :)
2009. júl. 13. 21:29

Az én mini ciklámenem rengeteg virágot hozott még májusban, júniusban is. Most kezdtek el a virágok hervadni és a levelek sárgulni.

Ráadásul hozott egy nagy "bogyót". Gondolom a baby-je. Tapasztalt már valaki hasonlót? Mit kell vele csinálni, hogy kisciklámen legyen?

2009. márc. 14. 12:29
A tavaly kaptam a férjemtől egy gyönyörű cserepes cikláment, sokáig virágzott a konyhaablakomban, aztán egy idő után elhervadtak a virágai és én kidobtam. Fogalmam sem volt, hogy "át lehet menteni" a következő télre. Az idén nők napjára újra kaptam egyet tőle, de most, elolvasva a cikket, nem fogom eldobni, hátha sikerül :)
2009. márc. 1. 22:12

a leanderhez hozátudok szolni,novemberbe vittembe,

hüvös lépcsöház de fedett és fény,ne nyissunkrá ablakot,3hetente 1 deci vizet adok,táp ilyenkor nem kell,lakásba melege van lehullik,az elsö fagymentes éjjelnél kilehet tenni,a földjét kicsit fellazitani ha nem lehet mert beszötte a gyökér akkor tavasszal nagyobb dézsába tenni friss földet alá és rá,táp és viz és napra tesszük szélmentes helyre,lételeme a viz,ha nyáron tagyon tüz a nap 2x locsolom reggel és este vagy félárnyéba huzom hogy ne égesse a nap

augustusba jönnek a vadhajtások amik ilyen hosszúkás tömör akármik azokat levágni de figyelni kell mert folyamatossan nö

az enyém barack rozsaszinü ha gondolod küldök képet rolla

ennyit tudok a leanderröl

éva

2007. okt. 31. 07:19
sziasztok mikorkelbevini acikláment egyátalán bekel vini éshatudjavalaki hogy aleander ménem meradme vagy micsináljak légyszi adjatok tipet meg a fikuszt hogy kell tővesztetni
2007. okt. 23. 17:43
andi énis nagyon szeretem a virágokat deez nekemse marad meg akármit csinálok pedig van nekemissokféle
2007. okt. 15. 17:24

Többször kaptam cikláment de nem sikerült megtartani

virágzás után.Nagyon szép virágnak tartom.

2007. okt. 15. 12:07
Nekünk pár éve van egy gyönyörű szép ciklámenünk. Eddig még minden évben virágzott, pedig nem követünk el vele semmi különöset. A nyarakat a kertben az árnyékban tölti, ilyenkor meg beköltözik az ablakközé.
2. Suhi
2007. okt. 14. 09:36

Nagyon szeretem a cikláment, már többször próbáltam maradásra tartani a lakásban, de eddig még nem sikerült tartósan. A következő próbálkozásom e cikk utasításai alapján fog történni:)

Köszönöm:)

2007. szept. 23. 18:31
Az ősz első hírnöke a gyönyörű szép ciklámen.
Lassan a nyári virágok pihenni térnek, de az ősz beköszöntével, a bórus és hideg napokon is érdemes otthonunkat dekorálni. Erre a legalkalmasabb a ciklámen.

Ugrás a teljes írásra: Az ősz szépsége: Ciklámen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook