Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Az én anyukám IS akkor halt meg..." fórum

"Az én anyukám IS akkor halt meg..." (beszélgetős fórum)


1 2
6. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Sweetie-pie)
2013. okt. 2. 14:50

Egyik szulom mar 50 korul kezdett haldokolni, mert a csaladban szinte senki nem erte meg a hetvenet.

Ma mar tul van a nyolcvanon, es szalad, mint a csik...

5. sweetie-pie (válaszként erre: 3. - Bowie)
2013. okt. 2. 14:50
Koszonom. Bar igy lenne!!!
2013. okt. 2. 14:49

"szereti hallani, hogy még szükség van rá" - erre meg nem is gondoltam. Biztosan igaz pedig!!! Lehet, tobbet is kellene ezt hangsulyozni, ez talan hatassal lenne ra.


Az en anyukamnak 7 unokaja van, a 2 batyamnak vannak gyerekei, nalunk viszont meg nincs gyerek. De ugy latom, akkor ez a 7 unoka se eleg, hogy "tartsa benne a lelket", vagy az elni akarast, a kuzdelmet.

2013. okt. 2. 14:45

Nagypapám ugyanez volt. Mamám 78 évesen halt meg, papa 2 évvel volt fiatalabb, tehát akkor 76..az a 2 év arról szólt, hogy ő is 78 évesen fog meghalni..aztán betöltötte, most 80 éves, és repülőre szállt, kirándulni jár velünk, stb..újra él.:)

Ha majd betöltötte a 71-et fellendül anyukád is.:))

2013. okt. 2. 14:44

Az én anyukám is ezt csinálta - neki 60 évesen halt meg az anyukája, és amikor az enyém betöltötte az 58-at, két évig hallgattuk, hogy neki már csak "ennyi meg annyi" van hátra. Borzasztó volt. Szerencsére nálunk az unoka megoldott sokmindent.

Persze azóta is sokszor elmondja, hogy az ő anyja ezt a kort már nem érte meg, stb.

Remélem a Te anyukád is túlteszi magát ezen...

Valahol azért az is biztos benne van, hogy szereti hallani, hogy még szükség van rá...

2013. okt. 2. 14:41

Nehez errol beszelni, irni.


Edesanyam iden toltotte a 70-et, 71 lesz jovo majusban. Nagyon sok egeszsegugyi panasza van, ez teny, de jobb allapotban van osszessegeben veve, mint az o edesanyja - tehat a mama - az o koraban, aki 71 eves koraban halt meg.


Edesanyamon ugy veszem eszre, bele van mar nyugodva a sorsaba, hogy ez van, a mama IS 71 evet ert meg, es kimondatlanul is, de ugye az lenne a mondat masik fele, hogy "akkor nekem sincs mar sok hatra".


Nagyon sokkol, hogy azt erzem, csupan csak azert, mert az o anyukaja 71 evet ert meg, ez neki azt jelenti, hogy o IS annyit fog. Elmegy azert orvoshoz, teljesen nem hanyagolja el magat, de amikor pl.felkinaltam neki, hogy EN kifizetnek neki heti 1x 30 perces masszazst, ami ott lenne a szomszedban, ismeros is plusszban, erre NEM-et mondott. Meghozza nagyon sokszor!

A vegen megkerdeztem tole, hogy ugyan mondja mar meg oszinten, hogy MIERT utasitja ezt vissza?! A masszazs csodalatos lenne a letapadt izmainak, stb. tapasztalatbol tudom. Erre o azt mondta:

"En mar olyan bizonytalan csoda vagyok."


Ezt most hogy ertsem? Illetve nem is.... ertem, hogy mit ertett rajta :-(

Inkabb az lenne a kerdesem, hogy HOGYAN lehet egy ilyen szemelynek segiteni, hogy ne azt vegye alapul, hogy az o felmenoje meddig elt, es akkor o IS addig fog elni? Ugy veszem eszre, ez annyira bele van mar ivodva a tudataba - tudat alattijaba, es szinte szamlalgatja az utolso napjait... Nagyon elkeserito, alapbol, de amiatt kulonosen, mert szellemileg azert o meg eleg friss, ellenben a mamat keson kezdtek el kezelni agyerelmeszesedessel, es igy a mama mar 100x rosszabb allapotban volt 70 evesen. Nem beszelve arrol, hogy a mama 1990-ben volt 70 eves, es azota az orvostudomany is sokat fejlodott, hiszen tobb, mint 20 ev eltelt.


Nagyon szeretnek tapasztalatokat, velemenyeket olvasni ebben a temaban, szivesen varnam barki hozzaszolasat. A gepem nincs egesz nap bekapcsolva, de azert naponta - 2 naponta igyekszem jonni, valaszolni.

Elore is koszonom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook