Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az eddig ismert megszokott salátaöntetek nem ízlenek,... fórum

Az eddig ismert megszokott salátaöntetek nem ízlenek,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. aug. 19. 12:35
Olivaoljat teszek ra maximum
2022. aug. 11. 07:43
Én sem szeretem a salátaönteteket.Elveszik a zöldség ízét. Max. sima natúr joghurtot teszek rá, de inkább semmit. De én nem is kísérletezek vele, mert minek. Jó az úgy, ahogy van.
2022. aug. 8. 16:49

Balzsamecet/borecet és méz.

Kapros-joghurtos.

Joghurtos-márványsajtos.

Pesto (amit tèsztàval eszünk alapvetően,de én húspácnak vagy zöldsalátához is használom.)

...és,ahogy írták,a majonézes öntetet fűszerekkel feldobni még,pl. oreganoval.

Gyakran csinálok céklás salátát:cékla,alna,sajt,esetleg hagyma.Ezt római köménnyel szoktam fűszerezni.

7. tuskoledi (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2022. aug. 8. 16:44
Én még a fokhagymás joghurtba pici Piros Aranyat és mustart rakok, isteni!
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 8. 14:41
Én legjobban öntet nélkül szeretem a salátákat. Összevágom, legfeljebb pici só, és kész. De finom joghurtba, vagy tejfölbe fokhagymát reszelni, picit sózni.
2022. aug. 8. 13:50
Próbálj ecet helett balzsam ecetet vagy simán citrom levét használni. Máris nem leszz olyan savanyú.
2022. aug. 8. 11:38

Mustár, majonéz, tejföl, joghurt kefir, bele bármilyen zöldfűszer. Az arányokat, ahogy akarod izlés szerint.

Balzsamevet, almaecet, olivaolaj, bármi ami nektek izlik.

2022. aug. 8. 11:28

Tartárt szoktam kutyulni, vagy csak símán majonézt használok, ha a cukros-ecetes öntet unott.

Persze az sem mindegy, hogy milyen saláta: más esik jó, ha valami zöldség (uborka, káposzta stb.) vagy pl. hús saláta, bulgur, hasonló.


Itt találsz esetleg kedvedre valót:


[link]

2022. aug. 8. 11:08
Ó, micsoda eget verő gondok! Ha savanyúnak találsz valamit, hát keverj bele egy kis cukrot vagy édesítőszert és láss csodát! 😀

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook