Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az asszony verve jó? fórum

Az asszony verve jó? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. jún. 27. 17:33
Ja, igen...csak jobb híján nevezem őket barátoknak. Nem is az én köröm, hanem ezé a srácé, meg a barátnőmé is...elvileg. Akkor este a barátnőm győzött meg, hogy menjek velük, és hát ez lett a vége.
50. pepitamacska (válaszként erre: 41. - 36492257ac)
2013. jún. 27. 17:26
Köszi szépen :)
49. 2717ae3c22 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2013. jún. 27. 17:24
agybaj nagy baj..de ha már megvan nem baj..
48. pepitamacska (válaszként erre: 45. - Regin_a)
2013. jún. 27. 17:22

Nem azért gondoltam pszichológusra, hogy majd a segítségével elviseli, ha ilyen vele a párja.

Hanem mert nagyon aggasztó, hogy ennyire kifordult önmagából, amikor átmenetileg szakított a pasival. Alapvetően sem épp egy erős idegzetű valaki...ha épp nincs párja, teljesen maga alá tud zuhanni.

47. Noarashi (válaszként erre: 38. - Pepitamacska)
2013. jún. 27. 16:54
Fura baráti társaságod van...
46. bd55e3f068 (válaszként erre: 38. - Pepitamacska)
2013. jún. 27. 16:52

Ez az egész "baráti" kör nagyon gáz.

1. Egy faszinak nem jutott eszébe, hogy odalépjen, mikor egy sokkal gyengébb nőre támad egy férfi?

2. Még ki is röhögnek?

2013. jún. 27. 16:35

Páran emlitették , hogy vannak nők akik bizony ki tudják provokálni a pofont

Vannak, tapasztaltam, de ezek más esetek, mint a mindennapi és alkoholos verések.


Pszichomókushoz menni ezért, hogy elviselje?

Ha van családja, akár erőszakkal is elhozni és "felügyelet alatt tartani", erősiteni benne a lelket hogy változtasson, akár akarata elelnére is

Mert tényleg többen hiszik, akár évek mulva is, hogy majd megváltozik valami



Azt az emlitett társaságot akik röhögve nézik ahogy egy részeggel dulakodik egy nő, hááááát.....

44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Pepitamacska)
2013. jún. 27. 15:43
Szép kis társaság, undorítóak. Nekik kellett volna azonnal közbelépni. Te meg ne szégyelld magad, talpraesett vagy.
2013. jún. 27. 15:38

Amúgy én egy olyan 26 éves lány vagyok, akit bántott a férje. Soha nem ütött meg, de megrázott, falnak nyomott fogta az arcom és azt mondta, hogy széttöri a fejem. 6 hónapig voltunk házasok, 1 hónap itthon üléssel, pszichológushoz mentünk, amikor visszamentem, de ahogy teltek a hetek megint erősödtek a kikapcsolások.

Mi tart egy nőt vissza? Azok a jelenetek, amikor sír, vonszolja magát utánad, imád és mindent megtesz, hogy megbocsáss. Aztán meg lassan idővel elhiteti veled, hogy te váltod ezt ki belőle, te vagy a hibás mindenért, mert ilyen meg olyan vagy. Szerencse, hogy időben utánaolvastam és ki tudtam szállni.

Nem kell senkit elítélni, mert nem olyan egyszerű, mint ahogyan sokan hiszitek. Én úgy érzem, hogy megtettem mindent, hogy megmentsem ezt a házasságot és akkor ki tudtam lépni. Amíg barátnőm vagy tesom mondta, hogy gyere haza, addig nem volt akkora ereje, csak, amikor meggyőzödésem volt, hogy inkább egyedül. Viszont igen: az ilyen ember mellett ott kell lenni. Tudván, hogy mindenki bátorított, akivel tartottam a kapcsolatot sokkal könnyebb volt megtenni ezt a lépést.

És nem a címre a válasz: egy asszony szeretve jó, babusgatva és megbecsülve:) Erre mindenkinek joga van!!!!!!

42. micimaci87 (válaszként erre: 38. - Pepitamacska)
2013. jún. 27. 15:30
Én ilyen körben nem forognék többet az biztos, nekem ilyen baráti kör nem kellene. Nem várnám el, hogy a barátaim közénk álljanak, de ha közben kacagnák ezt, akkor éppen köszönnék nekik a jövőben.
2013. jún. 27. 13:46
Ez a cikk foglalkozik azzal, mi visz rá egy férfit, hogy verje a nőt, és miért tűrnek ezek a nők. Valamint hogyan lehet nekik segíteni.
2013. jún. 27. 13:43

[link]


Az előző link, amit betettem, valamiért nem jó. Remélem, ez működik.

39. vica66 (válaszként erre: 38. - Pepitamacska)
2013. jún. 27. 13:39
A leírt esetben a jelenlévő pasiknak kellett volna szégyelniük magukat, hogy röhögve nézték végig az incidenst, ahelyett, hogy közbe avatkoztak volna. Ha az ő hozzátartozójukat, barátnőjüket k@rvázta volna le, és ütötte volna meg, akkor is így reagáltak volnak? :-O Eszem megáll...
2013. jún. 27. 13:26

Nem számítottam rá, hogy ennyi válasz fog érkezni. Köszi Mindenkinek.

Próbálok összefoglalóan reagálni mindegyikre. Ami azt illeti, már évek óta próbálom rábeszélni, hogy keressen fel egy orvost. Pszichológust elsősorban, esetleg olyan szakembert, aki párterápiával is foglalkozik. Mindig is labilis személyiség volt, de az utóbbi időben, mióta ez a párja van neki, még rosszabb a helyzet. Azt mondja, a pasi soha nem menne bele ilyesmibe. Mondtam neki, hogy hát akkor menjen el egyedül, nem is kell elmondania neki. Mindig más választ, kifogást kapok erre; "én sem tudom megoldani a problémáimat, akkor egy idegen, aki nem is ismer, hogyan tudná..." "úgy érzem, most jó úton vagyok, és meg tudom oldani egyedül is" (ezek a jobb időszakok kb 2-3 hónapig tartanak nála) "a pszichológia hülyeség" stb stb stb...

De a párját is szeretném megérteni...úgy értem, senkinél sem a születése pillanatában dől el, hogy egy agresszív barom lesz belőle. Valami csak van az ilyen embereknél is a háttérben. Több cikket is elolvastam ezzel kapcsolatosan. De az általános érveket erre a viselkedésre ("amelyik nőt megütik, az ki is vívja magának", "minden férfi szereti azt érezni, hogy hatalom van a kezében...szükségük van erre az érzésre") nem igazán tudom megérteni. Én csak úgy tudok ezzel kapcsolatosan gondolkodni, hogy ha szeretek valakit, nem bántom. De egy idegent sem tudnék megütni csak úgy.

Bár ezekkel az érvekkel én is találkoztam már...Egyszer ez a férfi engem is elővett, mert a fülébe jutott, hogy én ellene beszélek a barátnőmnek. Nem akarom bő lére ereszteni; megint részeg volt, és odajött handabandázni. Mindennek elmondott, lek*rvázott, stb...Nem egyedül voltunk; egy kisebb baráti társaság jött össze, ez a barátnőm is ott volt. Férfiak-nők vegyesen.

Szóval, a pasi megpofozott, és azt mondta, minden nő r*banc, én is az vagyok, és ő, meg bármelyik férfi akkor üt meg engem, amikor csak akar. Azt tesznek velem, amihez csak kedvük van, mert egy k*rva vagyok...Megindult felém, vibrált a szeme…Akkor ütöttem vissza. A barátnőm meglátott minket, és közénk állt. Próbált eltakarni, hogy a pasija őt találja el helyettem. Én meg dühös lettem, mert bár én sem nőttem valami nagyra, ehhez a lányhoz képest még én is nagydarab vagyok. Ő meg az a típus, hogyha saját magáról van szó, képtelen kiállni, de ha másról, akkor azonnal rohan. Próbáltam félre lökni, nem akartam hogy beleavatkozzon és még helyettem is ő kapjon. Végre sikerült odébb raknom. A pasi elkezdett lökdösni, meg a ruhámat rángatni. Csak szerencsém volt; annyira részeg volt, hogy amikor egy nagyobbat löktem rajta, hanyatt esett. De ő persze azt hitte, hogy olyan jó erőben vagyok, hogy miattam esett el. Nem állt fel, csak bámult rám. Fogtam a barátnőmet és ott hagytuk.

Persze, a többiek végignézték az egészet. Pfújoltak, nevettek, de nem avatkoztak közbe. Az eset után, főleg a férfiaktól, elég sokat kaptam a képemre. Azt mondták, biztos nem is vagyok nő, ha így „helyben tudok hagyni” egy férfit. Magyarán kiröhögtek és azt gondolták, most bizony jól leégettem magam a viselkedésemmel. Nem értettem a dolgot, de nem voltam valami büszke magamra. Nem vertem a mellemet, hogy én most milyen kemény legény vagyok és sajnálatot sem vártam senkitől, sem a magam, sem a barátnőm részére. Nem gondolom azt magamról, hogy én vagyok a Csodanő, mert visszaütöttem. Gyűlölöm az ilyesmit, és szégyellem is valahol a dolgot, de bárhányszor gondoltam át, csak arra jutottam, hogy nem tudtam volna mást tenni.

2013. jún. 27. 11:04
Ahogy végigfutottam a fórumot, úgy veszem észre, hogy senkiben nem merül fel, hogy ez a nő beteg? Súlyos személyiség zavara van, amit lehet, és kell is orvosolni! A barátnő megpróbálhatná elvinni egy orvoshoz, hogy végre emberhez méltó életet tudjon szegény élni!
2013. jún. 27. 10:44

Az ilyen nőkön nem tudsz segíteni. Ismerősöm (aki rendőr) mesélte, hogy kihívták családon belüli erőszakhoz, ahol a férj eléggé elverte a nőt. Becsöngettek a rendőrök, el akarták vinni a férjet és a nő nekiment a rendőröknek, hogy mit képzelnek, hagyják békén az ő drága, szerelmetes férjét!

Szerintem mazohisták és élvezik is. Én el sem tudnám képzelni, hogy akár egy percig is ilyen férfival éljek.

Kb 15 éve volt egy nagyon féltékeny tipusú barátom, aki egyszer megütött, mert szerinte megcsaltam egy 70 éves portásbácsival :) abban a pillanatban megszakítottam vele minden kapcsolatot. Igaz, hogy majdnem beledöglöttem, de senki ne nézzen boxzsáknak.

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Noarashi)
2013. jún. 27. 10:43
Az eleje elképzelhető. A vége nem, nem ilyenben nőtt fel ebben az esetben. De tényleg leszívják az embert, mert minden ilyen alkalommal felhívott, hogy borzasztó, amikor mondtam jöjjön el (anyja szintén) akkor már jött a dumával, áááá azért nem...mert ő nagyon szereti azt a pasit. Aztán már ha megláttam a számát nem is vettem fel a telefont.
34. Noarashi (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 27. 10:37

Szerintem itt az a gond, hogy állandóan ott van a függősége tárgya, vagyis a fickó. És valszeg már annyira megmagyarázta magának, hogy ez rendben van, hogy esélytelen segíteni neki.

Kicsit olyan ez mikor valakit elrabolnak hosszú évekre, és a fogvatartott érzelmileg tud azonosulni a fogvatartójával. Az agyunk próbálja realizálni a dolgokat, hogy meg ne hülyüljünk.

Talán még első pofonnál elgondolkodott a nő, hogy ez azért csak nem okés, de gondolom menetrendszerűen jött ilyenkor a bocsánatkérés, a jaj nem lesz többet, meg te vagy a mindenem. Aztán így tovább.

Aztán az is lehet, hogy a nő ilyen családban nőtt fel, ezt látta.

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Noarashi)
2013. jún. 27. 10:30
Szerintem ezt pontosan annyira nem lehet megérteni, mint egy nem játékszenvedélyben szenvedőnek, hogy lehet egy vagyont el játék gépezni, vagy hogy teheti valaki magát tönkre a heroinnal, amíg ő nem szánta el magát, hogy változtat rajta, addig a környezete csak vele együtt szenved, vagy magukra hagyják.
32. 36492257ac (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2013. jún. 27. 10:18

Találtam Neked egy cikket, ami részletesen foglalkozik a családon belüli erőszakkal, és hogy hogyan lehet segíteni a bántalmazott nőknek:

[link]

Remélem, segítettem.

2013. jún. 27. 10:14
Próbálok belegondolni, hog megértsem az ilyen nőket. De nem megy. Nagyon szeretem a kedvesem. Soha nem bántott. Ha megütne én úgy le lennék döbbenve, és nem hiszem hog valaha is tudnék már hozzá úgy viszonyulni. Nem értem.
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - C8ec504c40)
2013. jún. 27. 10:12
Én nem mondtam, hogy mentség, de hidd el van, vannak ilyen nők akik szinte hiányolják a verést. Én minimálisra csökkentettem velük a kapcsolatot, mert engem kimondottan idegesített ez a nő. Panaszkodott, de közben meg nem is akart tenni ellene semmit. Anyagilag nem függ a pasitól, és mégis érzelmileg annyira kötődik hozzá, hogy személyes sértésnek veszi, ha valaki rosszat mer mondani a férjére. Nem, nem a férje előtt játssza a sértődöttet, hogy nehogy valami retorziója legyen.Inkább már a szüleivel is megszakította a kapcsolatot, mert próbálták meggyőzni nem jó ez így, hogy hülyére vereti magát, de neki így jó egy kapcsolat. Nem 1-2 éves kapcsolat, évtizedekben gondolkodj. Ő tényleg azt mondja IMÁDJA a férjét, aki miatt néha órákig sminkeli az arcát, hogy ne látszódjon a monoklija. A testi többi részéről már nem is beszélve. Ilyen veszekedések heti szinten vannak, aztán kapja az ajándékokat fájdalomdíjként, és kezdődik minden előröl.
29. vica66
2013. jún. 27. 09:55
A pasi alkoholista, a nő mazochista. Hagyni kell őket, hadd éljék a beteges életüket. Csak könyörgöm, gyereket ne! Annak szegénynek pokol lenne az élete.
2013. jún. 27. 05:37

Energia adás - vétel akkor is van / működik, ha semmit nem tudunk az ezotériáról. Nem hiszünk benne.

Én is azt érzem mintha valaki tőlem is szívja az energiám. Na ilyenkor megyek ki a szabadba / kertbe, akárhova, ahol teljesen más ingerek érnek. Feltőldőni vágyok.

Lehet hogy meg kellene szabadulni a barátnőtől.

27. töprengő (válaszként erre: 24. - C8ec504c40)
2013. jún. 27. 05:31

Nagyon jól ismeri a pasi gyenge pontját. Tudja hogy mivel tudja kihozni a sodrából, felidegesíteni.

És addiig kekeckedik vele, míg csattan a kéz valahol.. Talán ilyennel provokálja ki. Azt hiszem volt egy kolléganőm is akit néha elkalapáltak. Ott más dolgot gondolok a háttérbe...

26. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Pepitamacska)
2013. jún. 26. 23:59
Szerintem szabadulj meg a barátnőtől, mert csak rosszul érzed magad tőle, ő meg úgyis menthetetlen.
25. c8ec504c40 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 26. 23:32

Amúgy abban hiszek, hogy vannak olyanok, akik pl. az erotikus fenekelésért vannak oda, de itt nem erről van szó.

Az említett hapsi alkoholizálása pedig nem mentség. Sőt!

24. c8ec504c40 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 26. 23:31
Attól hogy ezt provokálja, még nem üthetné meg, akkor sem, nincs joga hozzá, meg nem is szereti. Egyébként hogy provokálja?
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - C8ec504c40)
2013. jún. 26. 22:25
Itt nem az a cél, hogy halálra verje a pasi, az ismerősöm komolyan olyan, mintha függő lenne, kiprovokálja, hogy verje meg a férje. mikor beszéltem vele, hogy miért nem hagyja el, azt mondta , mert szereti. Na puff, ez ellen tegyen valaki valamit.
2013. jún. 26. 22:10

Ezt hívják erős társfüggésnek.

El kell jutnia addig a pontig, hogy belássa: ki kell szállnia.

Amíg magától nem jut el oda, addig hiába minden.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook