Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az aktív korúak ellátását törlés után lehet igényelni majd? fórum

Az aktív korúak ellátását törlés után lehet igényelni majd? (beszélgetős fórum)


3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Arcus21)
2020. okt. 9. 16:23
most olvasom másodszor, hogy lehet valaki főállású háztartási alkalmazott, leírnád az, hogy lehet valaki? Köszönöm, ha megteszed.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Arcus21)
2020. okt. 9. 16:21
Ha édesanyádat ápolod, akkor kérhetsz ápolásidíjat, attól függ mennyire van rászorulva a segítségre, kaphatsz annyit, mint aktívkorú ellátás, vagy emelt ápolásit, ami 54 ezer Ft körüli összeg. Orvosipapírjaival tudod megigényelni a területi Kormányhivatalnál.
2020. okt. 9. 12:41

Egy év után most küldtek levelet ,hogy 30napot igazoljak, amiről én nem tudtam, hogy ez így működik.

Tehát, ma beadtam a felülvizsgálathoz a nyomtatványt, de hiányzik a 30 napos igazolás. Hiába mondtam, hogy beteg édesanyámnak segítek itthon aki szinte egész napos ellátást igényel, ezt igazolni kellene. Ha törlik az FHT-t és utána lejelent édesanyám mint "háztartási alkalmazott" utána ha újra beadom az FHT-ra a kérelmet 30 nap múlva akkor újra megadják? Munkaügyibe ugyanúgy be vagyok regisztrálva azóta is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook