Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ateista lettem. 54 évig hittem Istenben, évek óta csak... fórum

Ateista lettem. 54 évig hittem Istenben, évek óta csak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. f6e17c1dbe (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 6. 18:12

"De az ima tapasztalata nem csak örömöt, erőt és kézzelfogható előnyöket jelent. Ahhoz, hogy az ember Isten keze között haljon meg, szükség van arra, hogy átmenjen a nevelés és fenyítés számos szakaszán. Isten holttá tesz, hogy újra életre kelthessen, összetör, hogy éppé tegyen, megsebez, hogy gyógyítson, odasújt, hogy átölelhessen, és elűz, hogy keblére vonhasson. Szükséges, hogy választottai szenvedjenek igája alatt, hogy legkedvesebb gyermekei megízleljék a gyámoltalanság és elhagyottság keserűségét, hogy fiai megtapasztalják az Atya haragját és szemrehányásait."


"Mindazok, akik Isten szenvedésének iskolájában tökéletesedtek, megerősödtek a hitben: „Akik, mivel hittek, legyőztek országokat, igazságosságot cselekedtek, ígéreteket nyertek el, oroszlánok száját tömték be, elfojtották a tűz erejét, megmenekültek a kard élétől, felgyógyultak betegségükből, diadalmaskodtak a harcban, megfutamították az idegenek

táborát… Másokat viszont kínpadra vontak, akik nem fogadták el a szabadulást, hogy jobb feltámadást nyerjenek, mások meg gúnyt és megvesszőzést szenvedtek, ezenfelül még bilincseket és börtönt is; megkövezték, szétfűrészelték, kardélre hányva megölték őket, szerte

bujdostak juhok és kecskék bőrében, szűkölködve, szorongatást szenvedve, nyomorogva, akikre nem volt méltó a világ, sivatagokban bolyongtak, hegyek közt, barlangokban és a föld üregeiben…

És mindezeken, akiket hitük tanúságtétele igazolt, nem teljesült be az ígéret, mert számunkra Isten valami jobbat rendelt” (Zsid 11,33-39).


Matta el Meszkin

Isten megtapasztalása az imában

24. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 6. 06:42

Legyen! Néked a Te hited szerint!


(Nekem meg az enyém szerint.) :))

23. Amaunet (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2022. szept. 5. 23:40
A legrosszabb ponyvaregény írója is ihletre kezd el írni, amit a képzelete szül. Az indíttatása pedig vagy a pénz vagy a mások befolyásolása.
2022. szept. 5. 23:24
Jób könyve
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2022. szept. 5. 23:12
2022. szept. 5. 17:17
De nem csoda. A Bibliát is emberek (papok) írták, és mint tudjuk, gyarló az ember.
19. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2022. szept. 5. 17:15
No igen! Meg rögtön azt mondjuk, hogy Isten büntetése! De ha valamit pazarul megoldunk, akkor a saját vállunkat veregetjük, önmagunkat fényezzük, és eszünkbe sem jut Isten ajándékának nevezni. :))
2022. szept. 5. 17:13
Valahol olvastam néhány éve: kitiltottuk Istent az iskoláinkból, a házainkból, az életünkből. De ha nem mennek jól a dolgaink, rögtön rajta kérjük számon.
2022. szept. 5. 16:10

Isten útjai kifürkészhetetlenek. Ő soha nem hagy el senkit, téged sem, esetleg vannak időszakok, amikor úgy tűnik! Ilyenkor jusson eszedbe a legszebb ígéret, a legszebb fogadalom részéről:


Zsoltárok 91:14-16


"Mivel ragaszkodik hozzám, megmentem őt, oltalmazom, mert ismeri nevemet. Ha kiált hozzám, meghallgatom, vele leszek a nyomorúságban, kiragadom onnan, és megdicsőítem őt. Megelégítem hosszú élettel, gyönyörködhet szabadításomban."


Bízz benne és várj türelemmel!

2022. szept. 5. 09:41
Mit vet el tőlled? Mert a hit nem vesz el semmit. Az hogy hiszel Istenben, ez mit tud elvenni? Emberi kapcsolatokat? Aki nem ért meg, és nem tudja elfogadni, akármilyen lennél akkor se tudna elfogadni. Pénzt nem a hit tudja elvenni, hanem a vallási szervezet. Esetleg halál eset? Ilyen az élet, hogy meghalunk, ki előbb ki utóbb. Tényleg kíváncsi lennék mi történt.
15. trapiti (válaszként erre: 6. - Unom)
2022. szept. 5. 08:29
Ez jo :)
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Nem Szendi)
2022. szept. 5. 06:52

Sajnálom! Nem gondoltam, hogy emberről, személyről van szó. Azt hittem, valami egyéb fajta veszteség ért.

Nem azt írtad, hogy mindenKIT elvesz tőled, hanem hogy mindeNT.


Leírod ide nekünk, hogy kit és hogyan, mi módon vett el tőled Isten? Vagy esetleg inkább priviben írod meg?

13. Nem Szendi (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. szept. 5. 00:27
Nahát, azért vannak dolgok és személyek, amik, akik nem megismételhetőek.
12. Nem Szendi (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2022. szept. 5. 00:25
Hát mondhatom, *urvára cuki húzás tőle. Kösz!
2022. szept. 4. 20:41
2022. szept. 4. 20:38

Meglepődtem, mert Diego Maradona halála után létre jött a maradonaizmus Argentinában, mint egy új vallás.


A vallás és a hit nem ugyan az.

A hit egy motíváció. Hiszel abban, hogy amit eltervezel azt meg tudod csinálni. A hit belülről jön és saját magadnak szól. Minden külső hitbeli támogatás arról szól, hogy a belső motívációdat erősitse.

Az Isten a katocilizmisban, Allah az iszlamizmusban Maradona a maradonaizmusban egy megformált visszacsatolás a motíváció erősítéshez.


Erről a témáról vannak érdekes vita előadások a youtubeon is, ahol teológus és természettudományi professzorok beszèlnek róla.

9. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 20:23
Szerintem hiszel benne, csak haragszol rá mert igazságtalannak éled meg a történteket. Más is van így. Állítólag Isten szabad akaratot adott nekünk. Most meg megfigyeli mit kezdünk vele.
8. Nenda (válaszként erre: 6. - Unom)
2022. szept. 4. 20:07
Hát jah! Ugyanígy gondolom.
2022. szept. 4. 18:53
Őszintén sajnálom hogy így érzel most. De az az érzésem, hogy ezt azért írtad ki mert nem hagy nyugodni ez az állapot! :)
6. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 18:21
Ha még azt hiszed, az istened vett el tőled bármit, akkor még hiszel benne. Nekem ilyen eszembe se jutna.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 18:10

Egy dakota mondás szerint :)): addig nem tudsz új házat építeni a telkedre, míg a régit le nem bontod!

Gondold végig, hogy amiket elvesztettél, (elvileg) miket kaphatsz helyettük, amelyek jobbak, tartósabbak, fontosabbak a régieknél.

Gondolj arra, hogy azok közül valamelyik hamarosan a tied lesz. Hiszen szeretnek az égiek téged (is!) :))

4. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 4. 18:09
Megértelek. Èn is így vagyok vele.
2022. szept. 4. 17:49
Sajnálom a veszteségeid, de a hit nem arról szól, hogy mindent megkapj, ne legyenek veszteségeid.
2022. szept. 4. 17:48
Hát nem könnyű hinne benne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook