Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Asszonyverés fórum

Asszonyverés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. szept. 26. 14:34
sziasztok. kaphat e a férjem, akivel most folyik a válóper, börtönbüntetést, hogy a munkából hazajövet, buszról leszállva, megvert, és még 2 embert hozott magával, ugy vertek. rendörséi feljelentést fogok tenni, de kaphat e ezért valamit?
350. Rosa (válaszként erre: 349. - Cipéné)
2008. aug. 18. 12:23

Köszönöm,és én is gratulálok neked!

Nagyon hasonló a történetünk egyébként:nekem is 3 gyerekem van,egy az exemtől,és két kicsi a drága mostani férjemtől.(a kislányom másfél éves nekem is).

Detóó ilyen volt az én férjem is,mint a tied,megvert,aztán fenyegetett,ha elhagyom megöl és azt is aki segit.Akkor találtam az anyaotthonra,ahol befogadtak,szerencsére volt munkahelyem,később béreltem egy kis lakást,és nyugodtan élhettem az akkor 8 éves lánykámmal.Én is csináltattam látleletet,de soha nem mertem feljelenteni,lenyeltem azt a békát is....csak az volt a lényeg,hogy ne lássam többet!

Sajnálom,hogy nem sikerült előbb ott hagynom!

Örülök,hogy neked is sikerült,és sok boldogságot kivánok,megérdemled!

349. Cipéné (válaszként erre: 343. - Rosa)
2008. aug. 18. 04:30
Gratulálok, hogy sikerült neked is az életed helyre hozni! Látod így kell! Nem szabad feladni és előre kell nézni! Nem kell nekünk nőknek eltűrni mindent ám azért mert mi nők vagyunk! Legfőképp azt, hogy megalázzanak és megverjenek, pláne terhesen is! Engem is a második férjem megvert terhesen, aztán lelépett a legjobb barátnőm lányával, aki már a felesége és van egy lányuk! De veri őket a sors, mert nincs munkája és féltékeny a kis csaj, de munka nélkül nem lehet megélni, fizetni kell a részleteket, a családot eltartani! Egye meg amit főzött mindkettő! Elhagyott terhesen és kilátástalannak láttam az életet, de felálltam és még lakásom is lett! Itt vagyok 3 gyerekkel, a pici 17 hónapos és megtaláltam életem párját aki mellett boldog vagyok és biztonságban érezhetem magam! Ő nem ütne meg semmiért, de nem is tennék semmi olyat amivel ezt "kiérdemelném"! Mondjuk a második férjem mellett sem tettem semmi olyat, sőt azért vert meg terhesen, mert szóvá mertem tenni, hogy megcsalt! Na kaptam anyait-apait! másfél oldalas látleletem volt erről a verésről és még én voltam megfenyegetve, ha felmerem jelenteni akkor megöl! Jó mi? De megszabadultam tőle és boldogabb vagyok mint valaha! És örülök, hogy neked is sikerült! Nem szabad hagynunk magunkat, mi nők!!!!
348. c42a13b98c (válaszként erre: 347. - Cipéné)
2008. aug. 13. 18:43

De. Szokták mondani, hogy nincs az embernél nagyobb állat!;-)

És asszem alanna írta egyik hsz-ában, hogy éppen annak nem szabadna megütnie a nőt, akinek az lenne a feladata a hitvesi eskünél fogva, hogy szereti, tiszteli és védelmezi...hát, gyönyörű!

347. Cipéné (válaszként erre: 342. - C42a13b98c)
2008. aug. 13. 18:40
Az a baj, hogy az élőlények között csak az ember az aki igazán bántja és megöli a saját fajtáját! Elég szomorú ez szerintem! Még az állat is jobban félti a saját fajából a "társát"!!! De mi emberek nagyon könnyen megtesszük, hogy bántsuk a másikat, sőt van aki hidegvérrel meg is öli! Ez elég szomorú! Miért kell bántani egymást nem értem! Mennyivel könnyebb lenne az élet, ha tisztelnénk, szeretnénk, segítenénk egymást! Ha nincs igazam akkor mondjátok meg!
346. Rosa (válaszként erre: 345. - Alanna)
2008. aug. 13. 08:15
Köszönöm!
345. alanna (válaszként erre: 344. - Rosa)
2008. aug. 12. 20:03
Köszi! Örülök a sikerednek! :)
344. Rosa (válaszként erre: 314. - Alanna)
2008. aug. 12. 15:48

Minden szavaddal egyetértek!

Nem minden férfinak lehet visszaütni!

Főleg ha nem egy súlycsopotba vannak,mondjuk a nő 47 kilós ropi,a pasi meg 90-es vaddisznó.

A többit leirtad.

343. Rosa (válaszként erre: 328. - Zizisicc)
2008. aug. 12. 15:39

Teljesen egyetértek!

Sokan fiatalon,éretlenül kerülnek egy ilyen kapcsolatba,sajnos én is 17 évesen,szinte gyerek fejjel ismertem meg a férjemet.

Először minden szép volt,terveztünk,sokat voltunk együtt,aztán persze terhes lettem,hozzámentem,szokásos történet,sodort az ár....

Egyszer kétszer elment a haverokkal,terhesen megvert,aztán megszületett a kislányunk,de semmi nem változott,Persze én vadul reménykedtem.

Voltak jó és rossz időszakaink,8 évig tűrtem a megaláztatásokat és az utolsó nagy verés után elmenekültem egy anyaotthonba a lányommal,abban a ruhában,ami rajtunk volt.

Szerencsém volt,mert nagyjából tudta hol dolgozom,de egy darabig nem keresett.Elváltunk.

Boldog vagyok,hogy akkor igy döntöttem,mert megtaláltam egy csodálatos férfit,aki mellett boldogan,nyugodtan élhetek,4 éve a férjem,és két szép gyerekünk van.

Mai ésszel már én sem tűrném,hogy megüssenek,de akkor még nagyon fiatal, naiv és buta voltam.

Kivánom minden nőnek,hogy legyen ereje kitörni egy ilyen helyzetből!

342. c42a13b98c (válaszként erre: 341. - Cipéné)
2008. aug. 11. 18:30
Igen, és ez nem csak férfi és nő között érvényes! Az erőszak minden formáját mélységesen elítélem és irtózom tőle! Továbbá nem tudok elfogadni senkitől semmilyen indokot, ami igazolná az erőszakot! Nem állatok vagyunk és nem az őskorban élünk.
341. Cipéné (válaszként erre: 339. - Zor@)
2008. aug. 11. 18:18
Köszönöm kedves vagy! Senki ne hagyja, hogy bánták nincs senkinek joga a másikat megütni, megverni!!!!
340. alanna (válaszként erre: 334. - Ec63a7fc29)
2008. aug. 11. 11:04

Sorstársak vagyunk sajnos. :(

Az én anyukám is elmenekült, hátrahagyott mindent, de szerintem még így is szerencsés volt. Van olyan férfi, aki nem hagyja annyiban a dolgot és elmegy a nő után az ország másik végébe is, hogy "jobb" belátásra bírja. Nehéz anyagilag függetlennek lenni, ha a férfi pl. nem engedi dolgozni a nőt, pont azért, hogy függjön tőle vagy ha annál kényelmesebb, úgy csinálja, ahogy az apám tette, egyszerűen nem adja haza a fizetését. Ha a nőnek a saját fizetéséből kell ellátnia az egész háztartást, nem tud miből félretenni. Anyukámnak az volt a szerencséje, hogy el tudott menekülni a szüleihez (akkor még éltek) 120 km-re és apám nem ment utána (talán ehhez is túl kényelmes volt).

339. Zor@ (válaszként erre: 337. - Cipéné)
2008. aug. 11. 09:58
Én is örülök, hogy sikerült tőle megszabadulnod. Sajnos nem mindenkinek sikerül.
2008. aug. 11. 08:03
Senkinek nincs joga egy másik embert megütni. Én nem hagynám magam. A golyói bánnák. Szerintem még egy kevésbé durva pofonnak sincs helye egy párkapcsolatban.
337. Cipéné (válaszként erre: 333. - 7a41911d90)
2008. aug. 11. 07:59
Köszönöm kedves vagy! Igen ki kell lépni,nem szabad hagyni, hogy megalázzák az embert, mert mint mondtam senkinek nincs joga megütni a másikat! Nekem is egyedül kellett végig csinálni, de segítséggel igen könnyebb, de mikor engem is megvert a második férjem, akkor én szégyeltem magam, de még a mai napig is ez van bennem! Mintha én tehettem volna róla, hogy nem tud megváltozni és nem elég neki az, hogy mindent megtettem neki bármikor és bárhol! De már túl vagyok rajta és megfogadtam, hogy soha senki nem fog engem megütni, mert nem hagyom! Nem szabad hagyni! Ha valakit egyszer megütött a párja, akkor máskor is megfogja tenni, még ha nem is rendszerességgel, de megfogja, mert kutyából nem lesz szalonna! És üzenem minden nőnek, hogy ne hagyják magukat! Akkor inkább egyedül de nem megalázva élni! De megtalálja úgyis mindenki a párját! Meg vannak ezek a fórumok ahol nagyon sok erőt, bátorságot lehet meríteni és könnyen fog menni higyjétek el! Annak idején nekem nem volt ilyen lehetőségem, meg segítségem és mégis boldog lettem, vagyok és fogok is lenni!!! Ezt kívánom mindenkinek! :-))))
2008. aug. 10. 20:55

"Persze a végleges megoldás a válás. Készülj rá már évekkel hamarabb. Mind agyban, mind anyagilag. Azaz sose függj a férjedtől! Nélküle is el tudd tartani magadat, s a gyerekeidet." - kleca


Igen, valahogy így sikerült nekem is.

335. c42a13b98c (válaszként erre: 329. - 14775640c4)
2008. aug. 10. 18:28
Miért nem lep meg ez engem?
2008. aug. 10. 18:24

Nagyon sajnálom mindazokat a feleségeket, akiket megver a férjük.:((


Szerencsére, mint feleség még nem volt ilyenben részem.

Sajnos az apám viszont ilyen volt. Anyut gyakran megverte, s aztán, amikor már elmúltam 18 éves, szinte naponta nekem esett. Akkor elkezdtem nagyon intenzíven egy önvédelmi sportot tanulni, mert nem akartam ezeket a helyzeteket többé összekuporodva várni a dühe elmúlását.

Gyakran megtettem, hogy kihívtam a rendőrséget, miközben szét akarta verni a feleségét, gyerekét.

Sajnos a rend őrei addig nem tehettek semmit, amíg vér nem folyt, így aztán csak magamat járattam le a kisváros egyenruhásai és a szomszédok előtt. Anyu sosem mert védekezni.

A végén elváltak. Mivel akkorra már felnőttek lettek a gyerekeik, rólunk nem gondolkodtak.

Mindenesetre megtanultam az önvédelmi sodrófát úgy forgatni, hogy ne tudjon többet bántani.

Ezek közben a házi harcok közepette tanultam meg hogyan kell egy férfinak olyan fizikai fájdalmat okozni, hogy ne bánthassa azt, akivel kikezdett.


Összefoglalva:

-A rendőrség csak akkor avatkozik be, ha vér folyik.

-Ha váratlanul csattan egy pofon, legalább rúgd tökön, teljes erődből. Ha magadhoz szorított, akkor térdből indítsd, hirtelen, nagy erővel.

-Nem árt, ha megtanulod megvédeni magadat. Először az ütés hárításat kell megtanulnod. Te csak akkor üss, rúgj, vágj, ha így tudod abbahagyatni vele az akciót. Lehetőleg ne okozz látható sérüléseket.

-Természetesen direkt ne bőszítsd fel, de ha látod, hogy zizi, akkor menj el otthonról. Akár vásárolni, rokonokhoz, barátokhoz, akárhova.

-Jó ha van egy olyan lakás, hely, ahol néha meghúzhatod magadat baj esetén.


Persze a végleges megoldás a válás. Készülj rá már évekkel hamarabb. Mind agyban, mind anyagilag. Azaz sose függj a férjedtől! Nélküle is el tudd tartani magadat, s a gyerekeidet.

Ha a gyerekeidet bántja, azonnal vidd látleletet vetetni, amit majd felhasználhatsz a bíróságon.


Nem folytatom. Apu meghalt. Megszabadultam sok fájdalomtól, de a dühöm velem maradt.

333. 7a41911d90 (válaszként erre: 331. - Cipéné)
2008. aug. 10. 14:59
örülök, hogy neked is volt erőd kilépni, és bíztál, lám meg is kaptad, az új, bolodg életet! Minél több ilyen "sikerrel" végződő sorsor hallanak azok a nők, akik kétségbeesettnek, kilátástalannak tartják az életüket, annál inkább lesz hitük és erejük lépni. Mert tény, hogy lépni kell, nem tűrni. De a legtöbbször csak támasszal, segítséggel megy.
332. Cipéné (válaszként erre: 318. - 7a41911d90)
2008. aug. 10. 10:48
Senkinek nincs joga egy nőt megütni! PLÁNE HA MEG TERHES IS!!!!
331. Cipéné (válaszként erre: 325. - 7a41911d90)
2008. aug. 10. 10:47
Igazad van, hogy az ember nem tudja kihez megy hozzá! Engem a férjem terhesen vert meg azért, mert szóvá mertem tenni neki, hogy megcsalt! Hát amit én akkor kaptam? De már megszabadultam tőle és egyedül nevelem a gyerekeket! Ő a második férjem volt és a kisfiam aki 16 hónapos van tőle! Mindent előre kellett kezdenem, de igen én is azt mondom inkább egyedül és nehezebb helyzetben élni, mint állandó rettegésben! És sikerült újra felépíteni az életem és már boldog szerelmi kapcsolatban vagyok! És ami a legfontosabb, hogy biztonságban, nyugalomban!
2008. aug. 10. 09:49

tényleg sokan ugy mennek egymáshoz, sajna, hogy egyáltalán nem összeillők, az asszony pl. féltékeny, hajléamos a házsártra,esetleg lusta,vagy szórja a pénzt. amolyan sárkány tipus, a pasi meg kissé indulatos, néha szeret a haverokkal lenni,esetleg az asszonyt hajlamos cselédként elkönyvelni. na már most mindenki szereti a legjobb oldalát mutatni, egészen addig mig össze nem kerülnek és éjjel nappal együtt vannak.akkor már könnyebben kijönnek azok a háklik, amiket addig jól el tudtak titkolni, mert volt hogy csak napi pár órát találkoztak.és akkor jönnek rá hogy mégsem illenek össze.plusz a napi megélhetési problémák is nehez kezelehtővé teszik a rosszabb idegrendszerrel küszködő embert.

ha a pasi befojásolható akkor hajlamos egy két haver bbemesélni neki hogy az asszony verve jó, és ha ugy alakul ki is próbálja.

sajna a nők is szeretnek variálni, kombinálni mig otthon vannak a négy fal között, amit aztán a párjukra zúditanak, és ezzel még növelik a konfliktust.

ami előbb utóbb hajbakapáshoz vezet.utána meg ahelyett hogy leülnének megbeszélni a problémát,ehelyett a pasi bevágja az ajtót és elmegy a haverokhoz, mig az asszony duzzogva befordul a sarokba.

és ez igy megy hónapkig, évekig, ahelyett hogy egyikük még az elején kilépne a kapcsolatból.persze ez nem olyan egyszerű mert az asszony reménykedik hogy a párja megváltozik, persze sosem fog, de adja neki a lehetőségeket, a pasi meg nyeregbe érui magát hogy lám lám megütöttem mégis velem van, igy jön az ujabb. persze nem mondom hogy ez mentség, de sokszor elég lenne leülni és megbeszélni, és nem esélyt adni ha látom hogy menthetetlen, hanem elmenni, igy van. enyi

329. 14775640c4 (válaszként erre: 326. - Castellina)
2008. aug. 10. 09:25
tudod ebben teljesen egyetértek. és igazad van.
328. Zizisicc (válaszként erre: 326. - Castellina)
2008. aug. 10. 08:59
Hát, utólag már könnyű okosnak lenni. Sok mindennek lehet előjele, de azért mert egy pasinak mondjuk érzékenyebb a lelke - végletesen szólva labilis az idegrendszere - ez még nem jelenti automatikusan azt, hogy agyba-főbe fogja verni a feleségét. Ez az egyik. A másik, hogy Te is leírtad, hogy az emberek változnak, vagy úgy is lehet mondani, hogy nem minden tulajdonságuk mutatkozik meg rögtön, van, ami csak évek múlva kerül felszínre, tehát ilyen szempontból mindenki zsákbamacska. Harmadszor, ha ifjúkorában mindenki olyan bölcs lenne, mint idősebb korában, talán nem követné el azokat a hibákat, nem hozna utólag rossznak ítélt döntéseket. Csak azt felejted el, hogy ez nem így működik. Pont a tapasztalataink, jó és rossz döntéseink formálnak minket olyanná, amilyenekké válunk. A tanulópénzt ritkán lehet csak megspórolni.
327. 7a41911d90 (válaszként erre: 326. - Castellina)
2008. aug. 10. 08:38
ez olyan elasjnálóan hangzik. Te tudtad, hogy a férjedtől pofont fogsz kapni, szerintem nem?!
326. Castellina (válaszként erre: 325. - 7a41911d90)
2008. aug. 9. 22:18
Igen, ez drasztikus és nehéz helyzet. Egyedül maradni a gyerekekkel, nehéz anyagi helyzetben, de még mindig jobb, mint rettegésben élni. Írhatnám, hogy a tanulság az, hogy az ember alaposan nézze meg kihez megy hozzá. ha már az elején szeret kocsmázni, ha labilis idegrendszere van, ha féltékenykedő, ha nincs önbizalma, ha nem szeret dolgozni, ha nincs önuralma, akkor mindez rossz jel. De nem teszem, mert az emberek is változhatnak idővel. Írhatnám azt is, hogyha érzi valaki, hogy nem igazán nyerő a kapcsolat, akkor inkább ne szüljön gyereket. Sokan egy rossz kapcsolatot egy gyerekkel akarnak megmenteni. írhatnám azt is, hogy rossz anyagi körülményekbe, hitelek közé ne alapitsunk családot, mert még jobban leterheljük a kapcsolatot. De nem teszem. Mindenki úgy dönt, ahogy jónak látja. Én nem ítélkezem, a sors megteszi helyettünk. De minden döntésünkkel a magunk életét írányítjuk.
325. 7a41911d90 (válaszként erre: 315. - Castellina)
2008. aug. 9. 21:11

Sok nő ezért is szégyelli és titkolja az otthoni problémákat, mert a külvilág sokszor őket okolja. Nem hiszem, hogy bárki hozzámenne egy pasashoz, ha az előre bejelentené, hogy ütni és alázni foglak. Senki nem keresi az ilyen helyzetet, kialakul lassan magától, hol az alkohol, hol az egyik fél jelleméből fakadóan. De akkor már ott a gyerek, a közös ház, az álmok, amelyek összetörnek. És a nő megy, küzd, bízik, sokáig, és ha szerencséje van élve megússza.

Most mondhatod, hogy nem kell ilyen drasztikusan látni a helyzetet, pedig igenis sok esetben tragikus és igen nehéz a helyzet.

324. 7a41911d90 (válaszként erre: 315. - Castellina)
2008. aug. 9. 21:07

Tudod, szerencsésnek mondhatom magam, mert volt kiutam. De sok idő, és fájdalom kellett ahhoz, hogy rájöjjek, lépnem kell. Egy nő előszőr igyekszik összetartani a családot, magában keresi a hibát, tűr, csak, hogy agyerekeinek ne kelljen apa nélkül élnie. Aztán lassan rádöbben arra, hogy nincs más kiút, csak a szembenállás. Milliószor végig gondoltam, hogy miből fogok eltartani egy gyereket, hogy lesz-e hol laknunk és ha az utolsó fillérünket feléljük, lesz-e, aki segít, de a legnehezebb az volt, hogy felvállaljam, mit tesz velem a férjem, és hogy segítségre, támaszra van szükségem vele szemben.

De mi van azokkal a nőkkel, akik munkahely nélkül, gyesen vannak, akinek nics félretett pénze, családja, aki segítene. Vajon tényleg jobb-e az utcára kerülni, félve attól, hogy a gyerekeidet is elveszítheted, hogy nem lesz mit enni adnod nekik... A nők - erre vagyunk beprogramozva - sok mindent elviselnek, csak, hogy a gyermeküknek az alap dolgaik meglegyenek.

Nehéz kiszakadni, felvállava a kockázatot, hogy talán egyedül nem leszel képes eltartani őket, fedelet biztosítani nekik...

És ott a félelem, a rettegés a férfi bosszújától, ami talán a sírig kisér.

323. Zor@ (válaszként erre: 315. - Castellina)
2008. aug. 9. 20:49
Honnan tudod, hogy nem tesz semmit? Honnan tudod, hogy nem próbált már elmenekülni? Honnan tudod, hogy miért hiányzik pár foga, miért került kórházba? Lehet, hogy visszaütött, és még jobban kikapott, mintha nem tette volna. Lehet, hogy elmenekült és a férje a hajánál fogva cipelte haza. Nem ítélkezni kell, hanem a dolgok mögé látni. Segíteni nem segítesz azzal, ha a megkínzott megtört nőt hibáztatod, hallgasd meg, biztosítsd a támogatásodról és hagyd meg neki a választás jogát, hogy meg meri-e kockáztatni a következő menekülést. Itt az ő életéről van szó, lehet, hogy pont azt kockáztatja, ha bármi vakmerőséget csinál. Ne ess abba a hibába, hogy felületes tudassal a kívülálló szemével okosabb próbálsz lenni nála!
322. alanna (válaszként erre: 316. - 7a41911d90)
2008. aug. 9. 20:35
Átérzem, amit írtál és sajnálom, hogy ilyesmi egyáltalán megtörténhet. Hogy a férfi büntetlenül megaláthatja és verheti a feleségét és az embereknek nem az az első kérdése, hogy mégis milyen jogon? Amit leírtál, az pontosan fedi a bántalmazás lélektanát, a férfi nemcsak üt, hanem igyekszik is elvenni a nő önbizalmát. Nagyon tisztellek azért, hogy volt erőd lépni és örülök, hogy nem lett még nagyobb baj. Most már csak azért próbál megbántani, mert már nincs hatalma fölötted.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook