Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Arab világ, és más érdekességek... fórum

Arab világ, és más érdekességek... (beszélgetős fórum)


205. ankhesen (válaszként erre: 202. - Cc6a363661)
2009. máj. 12. 13:57

KEdves Rita, egy ido utan mar egyaltalan nem erdekli az embert( ha felvette a vallast es nem bele szuletett) , hogy a szep ruhakat nem tudja "mutogatni" az utcan,tudod annyi minden jelentektelen dologgal foglalja le magat az ember,es az igazan fontosakat bo ruhaban es kendoben meg jobban eszre lehet venni.. En itthon elek,de voltam kint fel evet yemenben nekem a parom odavalosi. Hat teljesen mas vilag,es persze tegyuk hozza yemen extra szegeny orszag, de mondom az embereket valahogy nem az koti le ki hogy nez ki, mi van rajta, milyen magas, milyen kover mindenki eli az eletet,baratsagosak egymassal TISZTELIK a noket, egymas csaladjat, az hogy a nok es ferfiak kulon kapcsolodnak ki (gyerekek persze nem,ok egyutt jatszanak,meg csaladok maguk kozt ) nekem nem okozott semmilyen problemat,legalabb nem kellett feszengeni,vagy ilyesmik..

Az etel, haaaat en szemely szerint imadom a yemeni kajakat,mindet!! Es kint nagyon nagyon olcso is minden (persze a fizu is keves..) Nagyon sok fele fuszert hasznalnak, mint az indiaiak de annyira nem esnek tulzasba (bar haziasszonya valogatja)..


Egyebkent en tanulok,de ugy beszeltuk meg,ha nem lesz ra szukseg nem fogok dolgozni,hanem a gyerekekkel foglalkozom,ha van idom kedvem akkor meg keresek munkat,de a penz amit a no keresett ,ahogy valaki emlitette, a Koran szerint a noe,arra kolti amire szeretne, termeszetesen ha arra van szukseg a haztartasra,ha van eleg akkor magara/gyerekekre stb.. Szoval nem veheti el a ferj a no penzet.


visszaterve az oltozkodeshez.. Szerintem itthon nehezebb elkepzelni a kendoben,hosszu ruhaban valo jarast mert mindenki azt vesz fel amit akar (egyesek mar kb meztelenul vannak..... :( ) es meg minket neznek meg, hogy nahatt nemigaz mindenet eltakarja.. De kint ez normalis, akkor neznek rad furcsan ha feszul rajtad a ruha vagy kilog valamid.. Ha belegondolunk es megnezunk egy atlaszt regen nem hordtak am ilyen falatnyi rucikat europaban sem.. Megis eltek az emberek senki nem sult meg vagy ilyesmi.. a keresztenyekrol nemm is beszelve, a biblia szerint nekik is el kell takarni a hajukat,es nem oltozhetnek kihivoan.

na nem akarok regenyt irni :) kerdezz nyugodtan

204. abe24d45e1 (válaszként erre: 203. - Ankhesen)
2009. máj. 12. 13:47

Wa alejkom salam warahmatulillah wabarakatuhu.

En is orulok neked ;)

203. ankhesen (válaszként erre: 183. - Abe24d45e1)
2009. máj. 12. 13:44
salam alaykum Virag! Reg "lattalak" ! Orulok,hogy itt vagy Te is :)
2009. máj. 12. 13:31

Az a kár, hogy a szép ruhákat, ami össze van válogatva a cipővel, táskával, bizsukkal, és arannyal, el kell takarni...


Bár igaz, hogy világ életemben gátlásos voltam, és én sem szeretem, hogy amikor végigmegyek az utcán túlkoros, bocsánat, ezt nem tudom szebben kifejezni: vén kecskék legeltetik a szemüket a fiatal nőkön, ezt annyira gyűlölöm, és ha nem lenne bennem kultúráltság, akkor nagyon keményen beszólnék Nekik, hogy kin legeltessék a szemüket...


Talán ebből az egy szemszögből tudnám csak eltakarni magam...


Titkolni nem tudom, amit nem tudok eltakarni, de néha átkozom a sorsot, hogy nagy mellekkel áldott meg, és igen, Akinek meg kicsi van, az meg nagyot akar...

És ez miatt vagyok tele azzal, hogy nem tudok végigmenni úgy az utcán, hogy ne lenne néhány szúró pillantásom az ilyen vén kecskék felé...

Szerintem ne nyalják meg a sót, mert nekem abszolút nem tetszik, hogy lenyelik az ádámcsutkájukat.


És az tény, hogy tényleg kizárólag egyetlen embernek engedem láttatni magam, Senki másnak...

201. abe24d45e1 (válaszként erre: 189. - Cc6a363661)
2009. máj. 12. 13:04

Igen erre en is csak azt mondom ,hogy koszonjuk a kislanynak ,hogy elindult ez a forum.

Nekem most mennem kell sajnos mert ebed ido nalunk aztan utanna indulok suliban,de delutan visza jovok ha a jo Isten is ugy akarja es meg irok.

Szep napot mindenkinek es jo etvagyat kivanok.

200. abe24d45e1 (válaszként erre: 187. - Cc6a363661)
2009. máj. 12. 12:59

Kedves Hajni.


Orulok ,hogy ilyen sokat irtal es annak is ,hogy van meg par holgy akinek tapasztalatta van az arab vilagrol.Remelem sikerul nekunk kicsit elvarazsolni az izek es mindennapjaink villagaban.

Koszonom az elismeresedet,hidd el nem tudnek mar kimenni az utcara kendo nelkul.Ugy ereznem magam ,hogy mesztelen vagyok es ez a test takarassal is igy van.

Az "Edesanyam "mar el sem tudna engem kepzelni kendo nelkul vagy ,hogy ugy oltozzek mint noverem vagy hugom.

Nagyon finoman foznek es az izzek is kivaloak.

Peldaul itt nalunk minden etteremben ferfiak foznek,felszolgalnak ..stb.

Igen neha mi nok sajnos csak lessuk ,hogy ezt hogyan csinaltak vagy mitt is tettek bele.Majd valamikor leirom a rizs elkeszitesett is.

199. abe24d45e1 (válaszként erre: 186. - 1366d1807f)
2009. máj. 12. 12:51

valaszolok en is ha nem baj a kerdesedre,hisz nem mind egy orszagbol irunk ,de a vallas mindenkinek egy.

En sem dolgozok,nem is dolgoztam meg.

Suliban jarok delutan minden nap.A ferfiak kottelesege gondoskodni a csaladrol,mint ahogy irta az Brandy is.

Mitt eszunk???

Minden jott de a legtobbszor a rizs a fo menu itt valtozo izben es szinben na meg a hus is.

Ma peldaul en rizset foztem csirkevel kuktaban.

Nagyon finoman el lehet keszitenni.

Az iszlamban csak 2 unnep van a bojt amit ramadan-nak hivvnak es a zarandoklat hajj, es a penteki nap amikor a muszlimok delben osze gyulnek a mecsetben imadkozni.

198. dius81
2009. máj. 12. 12:48

milyen érdekes kis fórum lett ebből a kislány által indított átverésből.

tök jó, hogy így megosztjátok velünk velünk a tapasztalataitokat.

engem is érdekel a kultúra, meg minden ami az arab világgal kapcsolatos úgyhogy írjatok csak bátran és mindig elolvasom a történeteket.



köszi juhaszgeorgina::)))

197. abe24d45e1 (válaszként erre: 184. - Brandy39)
2009. máj. 12. 12:44

Igen tenyleg nagyon szep uzletek vannak itt is es hatalmasak,divatosabnal divatosab dolgokkal.

Nagyon sokat penzt koltennek a nok magukra.

Minden ruhajukhoz megvan a hozza illo taska,cipo,es a szebbnel szep bizsuk merthogy nem mindig aranyat hordannak.Itt nalunk peldaul a csaladban nagyon sok no nem is szereti az aranyat.

Igen igazad van abban is ,hogy vannak igenyes es kevesbe igenyesek...de ez mindenut van.

2009. máj. 12. 12:38

Ha még ír valaki, akkor azt szívesen elolvasom, de előfordulhat, hogy pár napra eltűnök, mert kezd besz..ni a gépem, csak arra várok, hogy az Ismerősöm ismerőse, aki informatikus, mikor szól, hogy vállalja a gépem javítását, és akkor nem leszek itt pár napig...


Letöltöttem az Explorer8-as vezióját, és bár ne tettem volna... Minden eltűnt, adatok, leblokkolta a dolgaokat, nem tudok belépni sokszor, és míg a 7-es magyar volt, a 8-as angol, és állandóan szótáraznom kell, és nincs i benne minden, és valamit nagyon el-kattintottam, ami egymás után blokkol le mindent a gépemen...


De utánna visszajövök, és elolvasok mindent...

2009. máj. 12. 00:31

Na és most tényleg megyek aludni.

Holnap délután jövök hoxázni :P

2009. máj. 12. 00:29

Ami pedig csak egy összehasonlitás: itthon egy buli után sanszos ,hogy valakik összekapnak azon ,hogy te miért nézted őt ,ő meg téged stb ...

Na ezt mi kint el is kerüljük ezzel . Mindenki oda néz ahova akar . a nők az őt érdeklő témáról beszének a pasik pedig sisáznak és mittom én miről de jól eldumálgatnak :)

2009. máj. 12. 00:26

miért esznek külön a Férfiak, és a Nők?

Vissza is kérdeznék .

Te ha elmész egy társaságba és férfiak -nők vegyesen vannak akkor ugyanúgy tudsz beszélgetni gátlástalanúl mintha csak nők lennének ?

PL: olyan csajos beszélgetésre gondolok:) Mert ne hidd ,hogy az arab nők nem trécselik ki magukat :))) csak ami nekem tetszik : met a pletyka is tilos (Korán szerint ) általában mikor mindent kidumálnak AZT SZOKTÁK MONDANI ,H OOOO DE NE IS BESZÉLJÜNK ERRŐL MERT NEM SZÉP ÉS KÜLÖMBEN IS MI KÖZÜNK NEKÜNK HOZZÁ STB . vagy hasonlót :)))))))))))))))))))

192. brandy39 (válaszként erre: 188. - Cc6a363661)
2009. máj. 12. 00:21

Én arról hallottam, egy dokumentum filmben, hogy a Fiúknak örülnek jobban, mert Nekik több a lehetőségük. . .

Nos ez úgy van ,h Allah fiút ad annak akinek akar és lányt annak akinek akar ....

Szóval elvileg mindegy .

Gyakorlatilag pedig ha fiú születik elsőnek az több szempontból is jó.ITTHON IS HASONLÓ OKOKNÁL FOGVA 1-et talán kivéve Pl:Ha fiú születik elsőnek akkor valamelyest a család biztonságban van a késöbbiekben . na mert a férfi ugye általában dolgozik . Ha esetleg az apa menne el elöbb akkor a fiú veszi át a családfő szerepét és eltartja a családot. ( Nem úgy mint itthon TISZTELET A KIVÉTELNEK ) Ezzel azt akartam mondani ,hogy kint nem divat az anyát bevágni egy öregek otthonába vagy épp rá sem nyitni az ajtót.

Viszont másodiknak jó ha lány jön mert az segit az anyjának a háztartásban és a többi gyerek nevelésében is . Ha az anya megy el elöbb akkor az apát is elátja . Főz, mos, stb. Ha vállásra kerül a sor ami elég ritka ( a családunk kb 4-500 fő de nem tudok egy válásról sem kint )!! A nőnél marad a fiú a lány pedig az apánál . ( általában ) Én most Egyiptomról írtam de ez nem minden arab országra igaz .

Amúgy a nők is vezetnek aútót nem csak a férfiak !!! Ennél a kérdésnél sokat számit ,hogy a 4 féle tipus közül melyikről beszélünk .

1.) A nagyon szegény ,kendőbe jár és sok az írástudatlan . Értelemszerüen nem vezetnek aútót és még ma is nagycsaládosok sok sok gyerekkel . Egyébbként a legjobb szivük van ....szerintem

2.)A nő kendős , nem dolgozik , vezeti a háztartást és az aútóvezetést is a férfira bízza épp úgy mint a pénzkeresést.

3.) A nő is dolgozik ha akar ! Arra törekszik ,hogy a gyereke lehetőleg ne állami iskolába járjon hanem fizetősbe ami magasabb szinvonalú. Ésssssss vezet is :))(1-2 gyereket vállal mert ennyinek tudja biztositani a fent leírtakat)Fele kendős fele nem ...Hijjab

5.) Nah ők a leggazdagabbak. Nem járnak kendőbe általában és iszonyú nagy villákban élnek . A nők minden luxust megkivánnak és kikövetelnek maguknak. Utaznak és utánozzák a nyugatot...

2009. máj. 11. 23:58
Huuuuu de sokat írtál :) Maradok és olvasom .Talán még írok is ha birom még szusszal.
190. brandy39 (válaszként erre: 186. - 1366d1807f)
2009. máj. 11. 23:57

Assalamu aleikum wa rahmatullahi wa barakatuh! :))))

Hát jó:)

Én momentán nem dolgozom.A családunkban van olyan nő aki dolgozik ( pl: a Tarom légitársaságnál van és szervezkedik )Azt azért leírnám ,hogy a Koránban le van írva : ha a nő dolgozik a keresét mind magára költheti vagy épp arra akire ő akarja . A férje azzal a pénzel nem rendelkezhet !!! ( Nem úgy mint itthon).

Én a magyaros ételeket szeretem ( disznót nem eszünk ugyan ) de mindent tudok helyettesiteni csirkével stb.. Nálunk a férjem is nagyon szeret főzni . Ő a maksit imádja , vagy a moluhia is a kedvence és persze az arabos kaják :)Van amit még én sem tudok -hogy a csirke miért csak csirke és a többit miért húsnak mondja :)))Szóval olyanokat mond ,h pl : veszünk húst vagy inkább csirkét? :)))))

Az ünnepek közül talán a RAMADANT emliteném meg. Elég hosszú lenne részletes leírást adni róla és már késő is van. De holnap igérem ,h írok erről is.

A rémhíreknél mire gondolsz ?

A vallásban ugye nem árt külön emliteni ,h vannak szunnik és a siiták. Ez utóbbi a fanatikus ( és a Korán is elitéli).

Egyébbként tényleg nem tudom miről olvasnátok szivesebben . PL: a fiú és a lány gyerek ? Vagy miért esznek társaságban külön a nők és a férfiak?

Vagy a vallási dolgok?

A rémhírek ? Hát csakis azok vannak a médiában . Itt szintén vannak a nőkkel kapcsolatos ( eladnak egy tevéért) :))))))))))))))))))))))))))))

Vagy a NE MENJ KI MERT ELRABOLNAK STB ...

A vallási hírekben ami rém azt a siiták művelik A KORÁN SZERINT EZ TILOS -HARAM !!! mi pedig szunnik elitéljük !!!!!

Holnap este is jövök de asszem lefejelem az asztalt mert olyan álmos vagyok :)

Jó éjt mindenkinek :)

189. cc6a363661 (válaszként erre: 186. - 1366d1807f)
2009. máj. 11. 23:44

Ezek nagyon okos kérdések, én is nagyon kíváncsi vagyok ezekre a válaszokra...


És mivel mi itt Magyarországon a médiából csak a negatívumokról hallunk, és semmi pozitívumról, talán nem is tudunk kérdezni,


- de Ti, Aki ismeritek már az Arab világot, és tudjátok, hogy mi a különbség a mi világunk, és az ottani Világ közt, mik a különbségek a negatív-, és a pozitív dolgok közt, Ti talán ki is tudjátok találni, hogy minket milyen kérdések foglalkoztatnak, amit nem tudunk megkérdezni, mert egyáltalán nem is tudunk dolgokról...


Lényegében, arról, amit nem tudunk, - nem tudunk kérdezni, nincs miről...


És ezek a különbségek érdekelnek minket, és talán ez a fórum egy irányt is válthat, hogy a Ksicsajjal indult, és átválthatnák egy olyasmire, Ahol az Arab Hölgyek, (esetleg kettős álampolgárok) számolnak be annak a világnak a maga szépségeiről, és kultúráiról...


Viszont a gasztronómiából nagyon érdekel, hogy milyen finomságok, sütemény különlegességek vannak ott, milyen különleges az ízvilág, amit mi, Akik soha sem tapasztaltuk meg, nem is tudunk...

188. cc6a363661 (válaszként erre: 182. - Brandy39)
2009. máj. 11. 23:35

Szia!!


Szóval: miért esznek külön a Férfiak, és a Nők?


Én arról hallottam, egy dokumentum filmben, hogy a Fiúknak örülnek jobban, mert Nekik több a lehetőségük...


Ebben a doku.filmben az volt, hogy amíg a Fiúkat tanítják autót vezetni, addig a Nők leültek valamilyen vízparton, és ott beszélgettek egymással...

és ott hangzott el, hogy az Arab nők soha sem nézhetnek rá idegen Féfiakra, vagy legalábbis nem nézhetnek a szemükbe...


DE ez a doku.film régebben volt, és ott hallottam azt is, hogy állítólag az arab hölgyeknek még személyi igazolványuk sincs, nem kitaláltam, ahogy itt vélték néhányan...

187. cc6a363661 (válaszként erre: 181. - Ankhesen)
2009. máj. 11. 23:28

Szia!!


Az a burqa akkor az, amit a tálib Nőknél említett a média, és kék színben mutatták, igen, teljes lefedés az arcra...


ÉS mi igaz abból, hogy az arab Nők nem nézhetnek rá egy idegen Férfire??


De minden érdekel ám, a könyv már nincs nálam, de a a National Geographic Channel-ben, vagy a Spektrum TV-ben szoktam nézni az Arab világ természeti szépségeit, de itt a kutlúráról nem bezsélne, mivel földrajzi csatorna...


Amikor volt az Amerikai terrortámadás, akkor is rengteg közel-kelet szakértőt hívtak a TV Stúdiókba, de jót soha sem mondtak, mert a Televíziók, és a sajtó is csak a rossz oldaláról számol be a keleti Világról...


Írjatok, Akik ott éltek, bármit a kultúráról, mert tényleg érdekel, egyébként engem mind a közel-mind a távol keleti kutlúra nagyon érdekel, és a távol keleti is azért leginkább, mert nagyon tetszenek a távol-keleti harcművészetek, és a küzdősportok, amelyek a fegyelemről szólnak...

Valamint a kelet írásjelei is, csak erről egyszer volt adás a Spektrum TV-ben...


Én régen a Középiskolában tanultam gyorsírást, a jelírást, és azóta nagyon érdekel ez az íráskultúra is, és még ha egyszer a kezembe kerülne egy ilyen tankönyv, azt biztosan nem tudnám letenni...

Annak idején a gyorsírást is nagyon élveztem, és jó volt hozzá a kézügyességem, és a ráérzésem erre az írás kultúrára...


Akár priviben is írhattok, de szerintem ide, nyilvánosan is...


ÉS tényleg, Senkit sem akartam a 35.hsz.-nál leírtakban megbántani, de az a 3-, vagy 4 film, ami igaz történeten alapult, és mutatták ber a TV-ben, azok a filmek mind-mind a keletnek ezen negatív oldalát mutatták be, és volt benne brutális képsor is...

Ez a Menekülés Szaúd-Arábiából című filmben volt...


Ez arról szólt, hogy egy amerikai üzletember kiment az Arabokhoz egy nagyszabású olajüzlet miatt, és a sejk, nagyon szemét módon átverte, és alig tudott kimenekülni Arábiából, egy lezárt dobozba bújtatva...

De ezeknél elhangzott, hogy a film igaz történetet dolgoz fel...


Elhiszem, hogy vannak, akikk önként válsztják a kendőfélék hordását, de nekem ez nem menne...

Az nem mondom,hogy nem érdekelnek az Arab világ természeti szépségei, de nem bírnám eltakarni magam széles ruhákban, és kendőben...


Minden tiszteletem azon Hölgyeké, Akik képesek rá...


Az Arab gasztronómiai kultúrát is szoktam nézni a Tudományos TV csatornákon...


Finomak az arab világ ételei?? Na és a csemegék??

Azokat biztosan meg is kóstolnám,ha lenne rá lehetőségem...


Üdvözlettel: Hajni

186. 1366d1807f (válaszként erre: 182. - Brandy39)
2009. máj. 11. 23:23

Szerintem ne várjál kérdésekre, gondolom te is tudod, hogy mit kérdeznénk. A kinti életről, a mindennapjaidról - mint nő -, mit dolgozol, dolgoznod kell-e egyáltalán, mit esztek, mit főzöl, milyen ünnepek vannak, stb., stb.,


Ami rémhíreket hallani az mennyire gyakori, vagy csak nagyon kirívó esetek?


Hadd okosodjunk egy kicsit.

2009. máj. 11. 23:09

Sziasztok! Jó hogy írtok olyanok is ide, akiknek van alapjuk írni ide.

Újabb bizonyíték, hogy felül kell kerekedjen az ostobaságon és tudatlanságon az értelem és a tapasztalat.

184. brandy39 (válaszként erre: 181. - Ankhesen)
2009. máj. 11. 23:06

:)))))

Ahogy olvastam jót nevettem :)))

a "csador" alatt a legdivatosabb ruhakat hordjak az arab nok, amit aztan majd a ferjuknek mutogatnak is,vagy egymas kozt (nok maguk kozt)..

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Bizony így igaz :) És hozzá kell tennem ,hogy nagyon jó kis üzletek vannak kint ahol ilyen csini rucikat lehet venni :)

Persze mint mindenütt ott is vannak igényes nők és kevésbé igényések...

183. abe24d45e1 (válaszként erre: 181. - Ankhesen)
2009. máj. 11. 23:01

Szia .


orulok ,hogy te is itt vagy.

Allah yatik Elafia.

182. brandy39 (válaszként erre: 180. - Abe24d45e1)
2009. máj. 11. 23:01

Sziasztok!

Szivesen írok én is annak akit érdekel ,hogy mi is a valóság ,és mik azok az általános félreértések amik után a legtöbben általánositanak .

Nem akarok olyasmit írni ami senkit nem érdekel de kérdezzetek nyugodtan .

Akár olyasmit is,hogy fiú vagy lány gyereknek örülnek -e az arab férfiak , vagy miért esznek külön a nők stb...

Szerintem a válaszok sokakat meg fog lepni és talán el is gondolkodtat majd .

Egy biztos .

Én kint nagyon nyugodt vagyok és nem érzem azt a feszültséget amit itthon. Kint mosolygós nőket látok míg itthon néha csak attól elmegy a kedvem ha az arcokat nézem :( És ne lehet mindent a pénzre fogni mert kint is vannak nagyon szegények ,és nagyon gazdagok is .

Ha van kérdésetek akkor várom és ha tudok válaszolok is :)))

181. ankhesen (válaszként erre: 178. - Cc6a363661)
2009. máj. 11. 22:47

szia! gondoltam erre valaszolok Neked,mert irtad erdekel a kultura. Van harom szo,amit nem igen ismernek a magyarok, (csak a csadort)

Hijab= kendo ami teljesen eltakarja a hajat, es a nyakat, itthon is sok parasztasszony (falusi), regen kb mindenki hordott tulkeppen ilyet..

Niqab= olyan kendo vagy lepel ami a hajat, nyakat takarja es kicsit lejjebb is er,mellet is fedi, es az extra benne, hogy az arcbol csak a szemek latszanak ki.

burqa= a legextremebb, a teljes "lepel" merthogy meg az arc sem latszik ki, vekony fatyol takarja, termeszetesen a no kilat mogule.


Namost. A Koran szerint minden muszlim nonek kotelessege eltakarni a hajat. Nem oltozkodhet szuk ruhaban, a keze,labfeje kilatszodhat csak az utcan = mas ferfiak elott (kiveve apja, aposa, fiu testverei,fia,unokaja,). Azonban vitaznak azon a reszen a amiben errol ir a Koran, mert nem tiszta hogy az arcot is el kell-e fedni vagy nem.. De a legtobb ember ugy veli csak a Hijab a kotelezo, en ismerek egy csomo not, aki sajat maga valasztotta az arca eltakarasat!! Egy no,attol,hogy elfedi a testet meg nem lesz onallotlan!! Szuz Maria is hordott hijabot megse kesereg rajta senki. Konyorgom ez egy darab anyag a haj folott! Sok sok esetben praktikus is!!

Nem minden orszagban kotelezo a hosszu mindent eltakaro fekete ruha, de ahol az,legalabb nem rivalizalnak egymassal a nok, senki nem erzi magat rosszul az alakja miatt,nem nezik meg,nem hivalkodo veletlenul sem stb.. Semmi rossz nincs benne, a "csador" alatt a legdivatosabb ruhakat hordjak az arab nok, amit aztan majd a ferjuknek mutogatnak is,vagy egymas kozt (nok maguk kozt)..

Szoval a lenyeg, egy kendo nem tesz onallotlanna, a laza hosszu oltozet nem tesz onallotlanna, nem kell sajnalni a muszlim noket,sokan valasztjak a Hijabot es nincs rajuk eroltetve.. Kerdezz nyugodtan ha mas is erdekel.

180. abe24d45e1 (válaszként erre: 177. - Cc6a363661)
2009. máj. 11. 18:48

Sziasztok.


Ezt a jeles menetett igazabol en itt nalunk meg nem lattam senkinel,ha haza er a ferjem megkerdezem majd tolle.

A ruhat meg nem dicserik hanem jott kivannak neki ,hogy Isten cserelje ki neki egy masikra es szebbre.

Igen a vendegseg es minden mas dologban a muszlimok Allah-ra [ISTENRE] hagyatkoznak,es nem azert mert nem rendelkeznek sajat idejukkel szabadon.Ez amugy otthon is megvan semi ujdonsag ,pl. nalunk is a csaladban sokan mondjak ,hogy ha a jo Isten megsegit,jovok vagy ha a jo Isten is ugy akarja .Szoval ez nem csak az araboknal van meg ,mert ugye honnan tudhatnam en azt ,hogy Isten orizz egy baleset,vagy halal esett ......stb kozben jon es te varsz ram es en nem jovok.Allahra [Istenre]hagyatkoznak.

Szoval nagyon sok dolog takarva van meg az emberek elott sajnos ,mert tenyleg ami jo az zarva van.

Szerintem ha kerdezel ugy konyebben megy mert igy nem tudom mi az ami teged pontosan vagy mast is erdekel.

179. Ancika
2009. máj. 11. 07:09

előítéletek a köbön!

nem kellene mindent elhinni a médiának!!!!

2009. máj. 10. 23:15
ja... arra viszont én nem lennék képes,hogy felvegyem a csadort, és ne lehessek teljesen önálló...
2009. máj. 10. 23:14

Nem haragszom egyáltalán, és igen, érdekel az arab kutlúra is, nem hiába szoktam a könyvtárban is bújni a különböző népek kultúrájáról szóló könyveket, mert nagyon tetszik...


Pl. az Arabokról olvastam, éppen a kézjelekről, hogy mennyire félreérthetőek, ha valakinem ismeri a kultúrájukat...


Ebben a könyvben benne voltak az rab kézjelzések:


Pl. amikor valaki egy "o" betűt mutat a kezével, az félreérthető szitura utal, ha valaki a kezével mutatja, hogy "5" a számot, akkor a hüvelyk ujját nem használja, hanem a másik négyet, és a másik kezével mutat hozzá még egyet...


Meg az araboknál nem illik dícsérni valakinek a ruháját, mert azzal azt sugallom, hogy adja ide, nekem...


Vagy pl.: azt is írja a könyv, hogy ha Valakit várnak valahová, időre, akkor nem azt mondja az arab személy, hogy ott leszek, hanem azt, hogy ott leszek, ha Allah is úgy akarja, ami azt jelenti, hgoy az Arabok nem rendelkezhetnek az idejükkel szabadon, hanem, ha Allah is úgy akarja, akkor igen, ott leszek... És még rengeteget olvastam ebben a könyvben, és annyira tetszett, hogy 3-szor is hosszabítást kértem rá, mert ennyiszer lehet...


De írjál róla, engem érdekel, mi az, amiről a média nem beszél, mert ott tényleg csak a rosszat mutatják...


Én is megyek, mert közben vasalok, csak annyira izzadok tőle, hogy időnként leülök ide, és előttem egy ventillátor...


Jó éjt mindenkinek!!

176. abe24d45e1 (válaszként erre: 172. - Cc6a363661)
2009. máj. 10. 23:01
Ha valami erdekel nyugodtan kerdezel .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook