Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab férj/szerelem arab férfival fórum

Arab férj/szerelem arab férfival (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
179. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 178. - Mafalda)
2013. szept. 11. 23:08

Kedves Mafalda, én ismerek pozitív történeteket, de a kutya nem hiszi el, hogy létezhet olyan is.

Jönnek a 30 éves történettel, ami azért, hogy filmre vigyék muszáj felturbózni, mert ki a manó akar egy unalmas filmet nézni. Én olvastam ennél kegyetlenebb történeteket is, ami megtörtént és ráadásul úgy van megírva a könyv, hogy anya és lánya párhuzamosan írja le az életét.

Valahol úgy érzem, minden házassághoz egy jó adag szerencse is kell, hogy eltudja két idegen ember viselni egymást, és ehhez igenis szerencse kell, hogy intelligensen toleránsan együtt megtudják beszélni a felmerülő problémákat.

A különböző kultúrák nehezítik ezeket, hát még a vallás. Ismerősöm azért nem lehet református lelkésznő, mert a férje katolikus. Ők szeretik egymást a feleség azt mondta, inkább nem gyakorolja a hivatását, de nem akarja a férjét a kereszténységen belül más hitre téríteni.

Bele kell kalkulálni azt is, hogy egy évekig, évtizedekig tartó kapcsolatban nem lesz minden gyönyörű, nem lesz mindenki mindig hűséges, és előfordulhatnak komoly válságok is. A mi nevelésünknek rettenetes hibája, hogy nem készítjük fel a gyerekeket, fiatalokat arra, hogy az életben vannak kudarcok, csalódások, vereségek is, hogy igenis van hűtlenség, és megcsalás is ... Az életben sok összeomlás van, az emberi kapcsolatokban, a házasságokban is, ami a legszebben indult, az is tönkremehet. Ezt tudomásul kell venni, ahelyett, hogy mindenféle frázisokat hazudunk. Mindez egy magyar-magyar házasságra is igaz lehet.

Elhiszem, hogy sok a negatív tapasztalatok is,de attól még léteznek a jól sikerült házasságok is. Csak az nem hír. :) Arról minek beszélni?

A bulvárlapokban, kereskedelmi csatornákon is az a hír, ha lelőtte, leszúrta, agyonverte, kifosztotta . A hírek már nem hírek inkább annak csúfolt kékfény.

178. mafalda
2013. szept. 11. 19:35

Érdekes volt végigolvasni a hsz-kat!


Kedves Fati!Vedd észre,hogy senki nem tudott a környezetéből-de még hallomásból sem-pozitív példát írni:(((( Csak azt írják,hogy biztosan van kivétel is.Azért ez elgondolkoztató!És nem feltétlen a te udvarlód lesz a kivétel.


Senki nem akar itt neked rosszat,ezt láthatod a rengeted hozzászólásból.Tényeket írnak,amelyeket nem szabad figyelmen kívül hagyni,...saját érdekedben!Mert hiába édes,aranyos,figyelmes MOST,férjként másképp fog viselkedni.Ezt pedig csak akkor fogod tapasztalni,ha hozzámész.Itt csak az eszedre hallgathatsz,ami nagyon nehéz lehet,..hiszen most szerelmes vagy.Épp ezért higyj a sok negatív példának.Ne kockáztass!!!

177. Krisz42
2013. szept. 11. 19:30
Tudod azért figyelmeztet mindenki,mert féltenek.Azèrt gondolkodj el rajta,h ha mindenki csak rossz tapasztalatot,példát tud,akkor az nem véletlen.Te most úgy gondolod,minden szép,mindenről beszélgettek,kedves,nyitott,öszintének tűnik,nem lètezik,h ez megváltozzon.Ő egy becsületes srác,stb.Csak én is tapasztaltam olyat,h az esküvő után mintha kicserélték volna a ffit,akit szerettem,ismertem.Szerencsére nekem nem arab volt,de én is évekig szenvedtem,mire el tudtam menekülni tőle.Ráadásul neki nem volt vallási oka,h más legyen,nem is értem,miért kellett átvágni,se pénzem,se másom nem volt,csak fiatal voltam és szép.Ha beszélsz vele,nem fogja beismerni,h milyen lesz,lehet,h ő sem gondol bele,de ha házasok lesztek,akkor más lesz és hiába vagytok másik országban,elég az agrassziója,h elhiteti meg is öl,ha nem azt teszed,amit akar,az nem fogja vígasztalni a gyerekeid ha te halott leszel,ő meg esetleg börtönbe kerül,ha csak nem más végzi el a piszkos munkát.Most úgy érzed,ő soha nem lenne képes bántani,mi is lehet,h ezt mondanánk,ha megismernénk,de láttam már sok embert,aki teljesen megváltozott egy pillanat alatt.A férfiak képesek az agresszióra és arra,h olyat tegyenek,amit soha nem gondolnál ròluk.
176. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Fati25)
2013. szept. 11. 14:07

Végigolvastam a fórumot és sajnos igazat kell adjak a többségnek az arab férfiak megítéléséről. Ezeket a tényeket még azok a nők sem tagadják, akik elvileg boldog házasságban élnek az arab férjükkel. Személyesen egy arab srácot ismerek, neki van egy magyar felesége, aki itt él a három gyerekükkel. A srác utazgat ide-oda, járja az európai országokat (üzleti ügyben, de azt nem árulta el, hogy milyen üzlet, vajh miért), minden országban felszed egy-két k.rvát, otthon Algériában is van több barátnője, sőt van egy menyasszonya is, akit a szülei jelöltek ki számára. Ha jön Magyarországra van, hogy itt van hónapokat, de a feleségét és a gyerekeit meg sem látogatja, inkább haveroknál, szállodákban alszik. Anyagilag sem támogatja a feleségét, de válni akkor sem engedi és új pasival sem ismerkedhet a nő, mert a kedves arab fiú megfigyelteti. Ez a megfigyelés/megfigyeltetés amúgy is jellemző náluk. Sajnos (számodra legalábbis) az arab férfiak esetében lehet általánosítani, ezt teszi az ő vallásuk.

Megkérdezhetem, hogy miért Fati a neved?

175. Mézes-Krémes (válaszként erre: 125. - Fati25)
2013. szept. 11. 13:16

Jajjj, Kedves Fati! Egyáltalán nem szomorú, hogy szerelmes vagy, és a szíved után akarsz menni. Hát hajrá, csináld, diktáljon az bármit. Ez a Te lelked, meg a Te életed.

De valamiért, a nagy szerelem közepette a belső hangod mégis figyelmeztet valamire. Ha nem így lenne, akkor nem indítottál volna erről az egészról fórumot. Szóval a vészcsengő mégis megszólalt. És hidd el, az soha nem szól véletlenül.


Biztos vagyok benne, hogy az illető nem rossz ember, de teljesen más kultúrából jött, ahol a nő fabatkát sem ér. Ezt nem fogja tudni levetkőzni. Azért nem fogja tudni levetkőzni ezt a dolgot, amiért Te sem tudnád azt levetkőzni, hogy önálló független emberi lény vagy. Egyenlő a férfiakkal.

174. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Fati25)
2013. szept. 11. 12:54
Szia! Ajánlom figyelmedbe a Lányom nélkül soha c. filmet, ami egyébként megtörtént.
173. Baatkaa (válaszként erre: 172. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 11. 12:13
Igy van, es hiaba elnek nyugaton mar evtizedek ota... tele az ujsag ilyen gyilkossagokkal. :(
2013. szept. 11. 11:59
Az araboknál bevett szokás az úgynevezett "becsület-gyilkosság". Amelyik nő ki akar lógni a sorból, szégyent hoz a családra, legyen az testvér feleség, vagy gyermek, azt a családtagok megölik.
171. Baatkaa (válaszként erre: 170. - Patapucs)
2013. szept. 11. 11:48
Igen, mert sok azt gondolja, hogy a nyugati nok mind konnyuveruek es nem erdemlik meg a tiszteletet. Irtam mar, hogy a nyelviskolaba se lehetett nyariruhat felvenni, mert rogton szemtelenkedtek. A ferjem olyan merges lett, hogy be akart menni a suliba kivagni oket a hetedikrol :D
170. patapucs (válaszként erre: 168. - Baatkaa)
2013. szept. 11. 11:32

Én kb. 18 voltam, amikor a Ferencieknél egy vetkőzős bár közelében ijesztett meg egy arab kinézetű fickó.

Ők ketten voltak, de szerencsére én is a húgommal.

Semmi extra nem volt, szilveszter, mászkáltunk, élveztük a vidámságot és mellettük kellett volna elmennünk. A frászt hozták rám, amikor az egyik hirtelen kinyúlt és el akarta kapni a karom...rögtön sprinteltünk egyet, ők meg vmit hablatyoltak és az egyik még el is kezdett jönni utánunk....

169. Baatkaa (válaszként erre: 168. - Baatkaa)
2013. szept. 11. 11:17
En sem kezdenek veluk az biztos helyesen.
168. Baatkaa (válaszként erre: 166. - Cippora)
2013. szept. 11. 11:15

En is olvastam arrol a kislanyrol! :(

Van meg egy negativ tapasztalatom. Egyszer a Blahan(!!!) fenyes nappal mentem a dolgom utan, amikor egy arab hapsi megragadta a karomat es elkezdte rangatni es valamit hablatyolt. Erre jott egy masik es elrangatta az elozot. Az egesz nem tartott egy percig, de en kopni-nyelni nem tudtam. En sem nem kezdenek veluk az biztos. :/

2013. szept. 11. 10:51
Nem számít hogy arab vagy, fontos hogy nagy darab vagy! :)
166. Cippora (válaszként erre: 164. - Baatkaa)
2013. szept. 11. 10:44

Ja,hogy szerintük rendben van,hogy kislányokat felnőtt emberekhez adnak hozzá???Mondjuk nem meglepő.

Pont tegnap olvastam,hogy meghalt egy Szaúd Arábiai kislány.8 éves volt,nem élte túl a nászéjszakát,a 40 éves férje szétszakította a méhét.Mindenhol vannak beteg,perverz emberek az igaz,csak ezekben az arab országokban sajnos legálisan lehet űzni ezeket a dolgokat...


Nekem is van ismerősöm arab férje van,de itt született,itt élt mindig.Ő is haladó szelleműnek vallotta magát,egészen addig míg össze nem házasodtak.Azóta nem vicc,a csajnak annyi joga nincs,hogy ha meg akar enni egy babgulyást vagy egy palacsintát akkor elkészítse és megegye.Csak tradicionális arab ételeket ehet!Nem dolgozhat,nem mehet felügyelet nélkül sehova.Annak idején ő is marhára bizonygatta,hogy szerelem,meg az ő párja nem olyan,és tessék.

Biztos van kivétel,nem azt mondom,de engem ezek az esetek,pont elriasztanának annyira,hogy sose kezdjek arabbal.

165. Baatkaa
2013. szept. 11. 10:27
Ja es a nyariruhakat (normal, nem kihivo!) elfelejthettuk, ha nem akartuk, hogy inzultaljanak minekt! (Nem az osztalytarsaim.)
164. Baatkaa
2013. szept. 11. 10:23
En jartam muszlimokkal angol suliba, mindegyik szabad gondolkodasunak vallotta maga (pl. velunk, europai szarmazasu nokkel is kezet fogtak, stb.), egeszen addig mig minden ugy volt, ahogy ok szerettek volna. Az egyik majdnem nekiugrott a tanarnonek egy hulye felreertes miatt, uvoltozott, a tobbiek meg, mikor egy masik tanarno kifejtette, hogy kislanyokat nem kellene joval idosebb ferfihoz adni (egy ujsag cikk nyoman), az OSSZES villogo szemmel es habzo szajjal bizonygatta, hogy ez pedig igy helyes es igy kell lennie. Szoval en vigyaznek nagyon.
163. Cippora
2013. szept. 11. 09:57
Szerintem hagyd.Túl nagyok a kultúrális különbségek,kevés olyan nem arab nő van aki tud ehhez alkalmazkodni.Csúnyán szólva ha "szolgalelkű" vagy akkor működhet.A legfontosabb amit mérlegelj,hogy ha arabnak szülsz,akkor a gyerek az övé!!! Ha elváltok neked nincs jogod hozzá.Gondolom hallottad Mehmet Karcsika történetét is...
2013. szept. 11. 08:21

Kalandnak oké.

De ezért is nagy árat fizetsz.

Nem invesztálnék bele sok idôt.

Max. egy "nyári zápor" erejéig.

161. a0c1361e44 (válaszként erre: 143. - Fati25)
2013. szept. 11. 08:17
Akkor a te hited nem elég stabil, bezzeg az ő hite az lesz...
160. a0c1361e44 (válaszként erre: 97. - Fati25)
2013. szept. 11. 08:09
Pedig nem ártana. Olvass el néhány igaz történetet róluk vagy nézd meg filmen. És igen, biztos van mindenhol hülye ember, nálunk is van aki megöli a gyerekét, feleségét vagy egyszerűen csak veri őket rendszeresen, de az ilyeneket felismerjük jó esetben és elkerüljük őket, vagy elmenekülünk tőlük vagy bármi, de egy arabtól nem lehet csak úgy elmenekülni, nem lehet csak úgy elválni, mert ők a korán szerint élnek és azt úgy értelmezik, ahogy épp az ő érdekük diktálja.
159. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Fati25)
2013. szept. 11. 07:58

Szép-szép elgondolás, de lehet ő előbb megölne vagy átvágna és soha többet nem látnád a gyerekedet.

A gyerek majd eldönti mit akar? Ez sem így működik. A koránban benne van, hogy a gyerek a férfi vallását követi, és azt is, ha el akarsz válni, akkor a gyereket a férfi neveli tovább.

158. a0c1361e44 (válaszként erre: 41. - Fati25)
2013. szept. 11. 07:54
Ja, és egy ilyen nyaralás után, te soha többet nem jönnél haza.
157. kkriszta (válaszként erre: 125. - Fati25)
2013. szept. 11. 00:07

Szerintem nem akar senki sem bántani és a szerelemtöl távol tartani. Csak mindenkinek van egy véleménye, amit vagy "becsomagolva", vagy nyíltan az asztalra tesz, s ez itt most többnyire negatív a te számodra. Ez tényleg elég kényes téma. Én külföldön élek, de amikor jó 9 évvel ezelött bemutattam az akkori egyiptomi barátomat a családnak, mindenki odavolt töle. Annyira kedves, mosolygós, barátságos fiúnak találták, aki engem egyfolytában ölelgetett, becézett, s majd kicsattant/unk a szerelemtöl, s ez ránk volt írva. Szinte senki nem tudott a másik oldalról.Milyen az élet egy arab országban, egy arab feleségként stb. stb. Én a 2 szememmel láttam, hogyan él a családja, akik teljesen befogadtak. Mégis 2 külön ágyban ébredtünk náluk Kairóban, csak hogy az anyja azt higgye, hogy nem volt még semmi közöttünk. A látszat. Én hiába mondtam, hogy anyád nem hülye, gondolhatja, hogy együtt alszunk, ha egy szobában vagyunk, meg ilyen marha messziröl jövök stb, erre ö azt felelte,hogy igen gondolhatja, de amíg nem látja, nem hiszi. Érdekes volt. A másik oldalról meg hallottam, hogy az apja, aki nagykövet volt Európában(jelzem a szülök elváltak) mindenféle csajokkal feküdt ágyba, s ahogy megtudtam, a fia is volt már az apja 1-2 hálótársával. Na, én ettöl teljesen megundorodtam. Ezt nem tiltja a vallás??? Ö amúgy rettentöen féltékeny volt, ami az arab srácokra nagyon jellemzö. Ebböl is adódott sok probléma. Szóval én csak azt tudnám tanácsolni, hogy hallgass a szívedre, de ne kapcsold ki az eszedet sem.

Mint már írtam, nekem török a férjem, muzulmán, de soha nem vitatkoztunk a vallást illetöen. Nem gyakorolja szigorúan a vallását, de anyósom és a család nagy része 5-ször imádkozik és tartja a böjtöt. Tavasszal született meg a kislányunk, aki nem vette át egyikünk vallását sem, de megismertetjük mind a kettönkével, s majd ha idösebb lesz, eldönti, mit szeretne. Nálunk is egy idegen nyelv a közös, a kicsi 3 nyelvvel nö fel. Mi is vitázunk, de tisztában vagyunk vele, hogy nekünk sokkal nagyobb türelem és megértés kell, hogy rendesen müködjön a kapcsolatunk, hiszen idegen országban, idegen nyelven, 3 különbözö kultúrával állunk szembe.De tudjuk, hogy szeretjük egymást, és minket sem érdekel,ki mit mond, s hogy akar bekavarni, vagy ellenezni a kapcsolatunkba. Kompromisszumokat kell kötni, de igenis nem akadálynak tekintjük az idegen nyelvet és a különbözö kultúránkat, hanem gazdagodunk általa. Azt tanácsolnám, hogy olvass utána, tanulmányozd a koránt, az ország szokásait, a nyelvet, ismerkedj és tartsd nyitva a szemed, ne csak a szíved.

156. bd55e3f068 (válaszként erre: 153. - Andi6020)
2013. szept. 10. 23:41
LLYEEEEE! MEVVÉTT, MEVVÉT!
155. bd55e3f068 (válaszként erre: 150. - 103cacdfd2)
2013. szept. 10. 23:40

Neked is kiiiii az "arab"? Hogy verném a fejed tanítólag a klaviatúrába!

No, elmenyek kussban.... hányni... muhhaaaa....

154. Kistanítónéni (válaszként erre: 150. - 103cacdfd2)
2013. szept. 10. 23:40
Az általam említett családban a srác a kislányával nem is foglalkozik. A fiúknak arab neve van, a kislánynak lehetett magyar neve is.
2013. szept. 10. 23:39
Asszem bőven eljött a medve anyám ideje.
152. bd55e3f068 (válaszként erre: 149. - 103cacdfd2)
2013. szept. 10. 23:38
Remélem, rám értetted, mert minnyá kimúlok virtuálisra véve is :P
151. Kistanítónéni (válaszként erre: 143. - Fati25)
2013. szept. 10. 23:38

Te magad írtad, hogy szerelmes vagy és nem vagy objektív, illetve nem is akarsz az lenni, mert milyen szerelem az?

Be kell, hogy látsd, hogy nem tudod reálisan megítélni a helyzetet. Ne ugorj bele semmibe hirtelen. Próbáld megismerni a kultúrát könyvekből, internetről. Olvass a nők helyzetéről, olvass Koránt, hogy mik a nők jogai és kötelességei egy házasságban stb. Illetve beszélgess a sráccal minél többet, hogy otthon ők hogyan éltek, hogy élnek a testvérei, stb.

Idővel talán elmúlik a lila köd, vagy valami felnyitja a szemed. Semmiképp ne kapkodj el semmilyen döntést!

Nem mondom, hogy egy arab férfi mellett nem lehetsz boldog, de arra ne számíts, hogy olyan életed lesz mintha egy európaihoz mentél volna hozzá.

2013. szept. 10. 23:38

Hétrôl-hétre látom, hogy él az arab férj.

A feleség a gyermekkel - kislány ráadásul - meg k*ssban van.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook