Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab férj/szerelem arab férfival fórum

Arab férj/szerelem arab férfival (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
239. Krisz42 (válaszként erre: 238. - 2b32338a68)
2013. nov. 11. 16:10
Igen,mindenhol vannak normális emberek is,de....Mikor egy nêpnek olyan kultúrája,vallása,hagyományai vannak,akkor sokkal nagyobb az esély arra,h egy rendes ember is máshogy reagáljon egy-egy dologra,mint egy másik kultúrából származò.Az a furcsa,h mivel nálunk az általános műveltség magasabb,úgy gondoljuk,mindenki ugyanúgy tisztában van azzal,h hol milyen kultúra,stb.van,de ez tévedés.Van,ami nekik természetes és azt gondolják,h nekex is,annak ellenére,h esetleg látják,h te máshogy élsz.Úgy gondolja,h ha pl.a felesège leszel,akkor majd alkalmazkodsz.Ő elfogadja,h most máshogy élsz,de....Írtam,h nem minden ember ilyen,de senkiről nem lehet előre tudni és azt is elhiszem,h találnánk olyan nőket,akik boldognak vallják magukat,de azért több olyan van,ahol nem és akik boldognak vallják magukat,ott is lehet olyanh igenis korlátozva van,de ő pont egy olyan típus,akinek erre van szüksége.Ráadásul ha abban az országban élsz,ami az ő hazája,akkor lehet,h nem korlátoz,de a társadalmi elvárások mégis rákênyszerítenek egyfajta viselkedést.Itthon volt olyan nő,aki miután hozzáment egy arab ffihoz,állandòan kendőt kezdett hordani,pedig előtte soha nem hordott.Hogy miért?Pl.a férje kedvéért,a vallás iránti tiszteletből,stb.Tehát mindent meg lehet magyarázni,de mégis rákényszerült olyanra,amit azelőtt nem tett meg.Szabad ember vok,a párom úgy és olyannak szeretett meg,amilyen vok,akkor később miért kellene ezen vâltoztatnom?Viszont ha nem mind a két ember így gondolkozik egy kapcsolatról,akkor jönnek a problêmák.Ráadásul mikor az egyik nem is mer előállni azzal,h a másik ilyenekről mit gondol,akkor ott már vmi nem oké.
2013. nov. 10. 19:28

Szerintem az arab férfiak közt is van jó ember, meg rossz ember,ki mit hoz otthonról..ha modern szellemben nevelkedett az a férfi,akkor ő is úgy fog viselkedni...

Nem sokat tudok az arabokról,a könyvek pedig kitalált történetek legtöbbje.

Engem egy török fiatalember ostromol 2011 novembere óta...5 év korkülönbség van köztünk,még csak neten beszélgettünk,és egy alkalommal hívott fel telefonon...

Nem láttam sok értelmét az egésznek,igy lett magyar társam..de ez a török fiú kitartó...nála török lány szóba sem jöhet,nos igen ott is vannak korlátok...házasság előtti szex tilos,az utcán ölelkezni,csókolózni tilos...stb.Szabadabb nekik egy európai nő,mint egy magukfajta...

A mai napig ír nekem,és nem zavarja,hogy van magyar párom....néha elbizonytalanodom,mert ez a fiú nagyon helyes,és igy neten kedves is,de élőben nem tudom..még mindig találkozni szeretne,ha Magyarországra jön...

237. Krisz42 (válaszként erre: 235. - Kkriszta)
2013. nov. 3. 10:59
Ên nem a vallást szidtam,egyiknek se fogom pártját,azokat is emberek találták ki,de igenis elítélem az olyan kultúrát,vallást,hagyományt,ami élet,ember,szabadságellenes.Igen,sok ember van,akik nehezen döntenek,nem tudják mi a jó,de főleg manapság,amikor a vezetők többsége nem a népe jóléét,fejlődését,hanem a sajátját tartja csak fontosnak és csak azért lett vezető,h pênzt,jòlétet ês hatalmat szerezhessen,akkor legyen már annyi szabadsága egy embernek,h saját maga dönthessen arròl,h akar-e egy kapcsolatot vagy nem ês emiatt ne kelljen fenyegetettségben êlnie vagy bármilyen megkötést elviselnie.Egyébként a fórumindító is a kapcsolatban már most alárendeltként kezdett viselkedni,mert ha szerelmesekvunk mi nők,akkor mindent megtennénk a szerelmünkért.Csak sokan a szürke hétköznapokban jönnek râ,h a féfiak nagy része továbbra is elvárja,amit kapott,mert eddig is ìgy volt.
236. Dina68
2013. okt. 30. 12:09

Vak akinek,sikerül,van akinek nem.nem lehet általánositani.Az első férjem arab volt,13évet éltünk együtt.Éltem kinnt is.Ő mérnök volt,haladóbb gondolkodású,de kinnt a szokások számitanak.Mikor landolt a gép,elfelejthettem a cigit,nem illik ott,hogy egy nő dohányozzon.Itthon dohányoztam.Van gyerekünk,volt karácsony,persze Jázuska nélkül,nyuszi de locsolás nem,lehetett midnenben egészséges kompromisszumot kötni.Más világ,más kultúra,de lehet közeliteni az álláspontokat.A szokásoakt meg el kell fogadni.Raamdán akkor böjt volt,de nem nekem,én tiszteeltben tartottam a másik ünnepét,szokásait,világát,ő is az enyémet.

Azért vedd fiygelembe,ha komoylra fordul a dolog egy muszlim család se vágyik európai menyre,de nem lehetetlen.Az apósomék rendes,felvilágosult csaláéd volt,de a férjem küzdött soakt azért,hogy rábolintsanak az eskövőre.Soha nem bántam meg.

A 3.világ állampolgárainak nehéz az utazgatás, a vizumszerzés.Ezt sem árt fiygelembe venni ismerkedés során,sokan europai társat keresnek a letelepedés miatt.

235. kkriszta (válaszként erre: 233. - Krisz42)
2013. szept. 23. 19:36

Én szerintem meg nem a vallás teszi, hanem az emberek értelmezik sokszor félre a vallásukat.

A muzulmánok sem rosszabbak a keresztényeknél vagy a másik vallásnál.

Amúgy meg a fórum indítója már régóta nem vesz részt a beszélgetésben.

2013. szept. 23. 19:06

Az ember manapsag sokkal kisebb volumenu kerdesekben sem tud donteni, illetve hetkoznapi, egyszeru problemakat sem tud megoldani.

A sajat, megszokott kornyezetukben is gondjuk van a csladdal, a szomszedokkal, az ismerosokkel, a munkatarsakkal - a teljesseg igenye nelkul.

Akkor egy teljesen idegen, elhagyatott, kiszolgaltatott pozicioban vajon mit tudna tenni?

Meg egyszeruen meglepni se lehet!

233. Krisz42
2013. szept. 23. 12:03
Szerintem az lenne a normális ha mindenki szabadon dönthetne,h akar-e a másikkal együtt lenni.Mivel az emberek fiatalon házasodnak,nem tudják milyen lesz az életük,igazából mi fontos számukra,mit tudnak tolerálni,de főleg,h milyen a másik ember,mi fontos számukra a boldogsághoz.Nekem alapjáraton azzal van bajom,h milyen ember lehet az,aki egy olyan vallást követ,olyan kultúrát vall magàènak,ami ilyen embertelen tud lenni,h nem az a fontos,h minden ember szabad lehessen,h mindenki szabadon dönthessen az életéről.Teljesen mindegy a bőrszín,származás,mindent emberek találtak ki,milyen emberek lehetnek azok,akik olyan vallàst követnek ill.kultúrát,hagyományt,ami embertelen.Van egy amerikai szìnész,zsidónak született,felnőttként szidta a vallást,nem is vallotta magát zsidònak.Nem is kapott szerepet csak B-s filmekben,holott jó színész-még jóképű is:).Na ő emberként viselkedett.
2013. szept. 21. 16:26
Hihi, ez a buta nok forum kerdese vajon????
231. megi04 (válaszként erre: 196. - Bbyke)
2013. szept. 20. 19:46
Ááááá...az biztosan csak mese! Nem létezik!:D:D
230. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 229. - 400d5a1cec)
2013. szept. 19. 22:40
Elég szomorú,de tény.
229. 400d5a1cec (válaszként erre: 228. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 19. 22:31
Más vallású az mindig irtotta a más vallásút, ebben nincs különbség.
228. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 223. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 19. 22:27

ÁÁ ők békések.

A buddhista szélsőségesek muzulmán negyedekben gyújtogatnak, és hiába a rendkívüli állapot, az anarchiával fenyegető zavargásokat úgy tűnik, a hadsereg sem tudja megfékezni.

Ötven felgyújtott ház és mecset, 32 halott, tízezer menekült – Burmában ez a hétvégi mérlege annak a vallási erőszakhullámnak, amely Meikthilából kezdett el futótűzként terjedni a dél-ázsiai országban.

2013. március 25.

|Én is azt hittem a világ legbékésebb vallása,amíg nem volt internet,melyen ha nyitott szemmel jár az ember,bizony lát olyat is,ami megváltoztatja nézeteit.

227. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 224. - 103cacdfd2)
2013. szept. 19. 21:36
Sajnos, lásd a Szerbek Európa közepén hány muszlimot mészároltak le.
226. selena78 (válaszként erre: 223. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 19. 16:18
Ezt mondom én is. A becsületgyilkosság nem a hindu kultúra része.
225. fcbcd01d00 (válaszként erre: 224. - 103cacdfd2)
2013. szept. 19. 16:03
Ők nem a XXI. században élnek, a mi fogalmaink szerint.
2013. szept. 19. 15:57
Sajnos, vannak ilyen fanatikusok me'g a XXI. szazadban.
223. fcbcd01d00 (válaszként erre: 219. - Annie1130)
2013. szept. 19. 15:30
Szerintem a hinduk, bár többen vannak Indiában mint a muzulmánok, nem tesznek ilyet.
222. selena78 (válaszként erre: 220. - Annie1130)
2013. szept. 19. 14:43

De, szokott ölni, de azért keresztény család mégiscsak ritkábban mészárolja le a gyerekeit, csak azért mert az mással akar élni, mint akit a család kiválasztott neki.


Amúgy itt nem bőrszínről van szó, hanem vallási meggyőződésről, ahol belefér a családtagok - gyerekeik!- meggyilkolása, bármilyen okból. Mit kellene elkövetnie a TE gyerekednek, hogy halálraítéld, és sajátkezűleg végre is hajtsd az ítéletet?

221. selena78 (válaszként erre: 219. - Annie1130)
2013. szept. 19. 14:31
Vagy nem. Indiában még ma is kb.50 millió mohamedán él. A cikk ugyan kasztrendszert emleget, ami a mohamedánoknál nem létezik, de a becsületgyilkosság mégis inkább az iszlámra jellemző, mint a sokkal békésebb hinduizmusra.
220. Annie1130 (válaszként erre: 217. - 103cacdfd2)
2013. szept. 19. 11:55
Még jó, hogy "fehér ember" nem szokott ölni, soha semmilyen körülmények között...:P
219. Annie1130 (válaszként erre: 218. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 19. 11:53
Inkább hinduk, nem?
218. fcbcd01d00 (válaszként erre: 217. - 103cacdfd2)
2013. szept. 19. 11:25
Ők is muzulmánok.
2013. szept. 19. 11:10

Nem arab, indiai.. eben-guba :-(


[link]

216. fcbcd01d00 (válaszként erre: 215. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 18. 15:08

A vallás a közös pont. De nem is a bőrszínükkel van problémám, hanem az ideológiájukkal. Ez a kislány is ennek áldozata, ezért lőtték fejbe.

A fórumindító esetében sem az aggaszt hogy arab az illető, inkább az hogy "mély a hite".

2013. szept. 18. 14:41

Éljen a szabadság!!! Egyetértünk. Erről a lányról már olvastam 1-2 éve. Angliában él, mégis kendőben.

Pakisztán muszlim ország, abból is a keményvonalas, de nem arab ország. Keresztény ország Szlovákia,Románia és mi is,ráadásul egy kontinensen is élünk(meg sorolhatnék többet is) de nem szeretjük, ha más országgal azonosítanak be. Így van??? Pakisztán meg ráadásul még kontinensen sem osztozik az arabokkal.

214. fcbcd01d00 (válaszként erre: 213. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 18. 14:29

Helyes! Én továbbra is az emberi szabadságban, egyenjogúságban hiszek. :)


Mint ez a lány, aki most a Szaharov díjra esélyes:


[link]

2013. szept. 18. 14:16

Hol nem zörög az a haraszt???

:DDDDD Én olyan jót nevettem, köszönhetem neked. Eszembe jutott rólad az Indul a bakterház banyája, amikor a csendőr mondja neki, hogy tud ő olyat mondani, amit a banya megtesz neki. Ez az a bizonyos ágyalja jelenet, mikor mondja neki a csendőr, -bújjék, ki kend az ágy alól= megismételve háromszor. A válasz ismert- Én ugyan ki nem bújok!!- mire a csendőr azt mondja. -Akkor ott egye meg a fene kigyelmedet az ágy alatt, én ugyan ki nem hívom többször!!!

A te hitetlenségedre én is azt mondom, akkor élj ebben a hitben, se nekem, se másnak nem lesz ettől se jobb, se rosszabb, hogy te mit gondolsz erről a témáról.

212. fcbcd01d00 (válaszként erre: 211. - 9b10f3d7ff)
2013. szept. 18. 13:58

Nem zörög a haraszt...szokták mondani.

Bizonyára mindenre lehet ellenpéldát találni, de kivétel erősíti a szabályt.

Első kézből elfogadom, ha 20-30 éve tart, ezért kérdeztem. :)

211. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 209. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 18. 13:40

De a rosszat elfogadod másodkézből is, nagy logikára vall.

Mi a másodkéz??? Testvér, rokon, barátnő. Aki leírta első kézből azt sem fogadtad el. És ezer ilyen fórum volt, és hiába írták le, köszönik nagyon jól vannak, mindig jöttek ilyenek, mint itt ezen a fórumon is tapasztalható, hogy el nem tudják képzelni, hogy tud nagyon is jól élni két kultúrából származó intelligens ember. Hülyékre meg hazánkban is van példa , elég, ha csak itt olvasgatsz.

210. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 209. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 18. 13:37
Igazad van. Beszéljük meg egy kávé mellett! :DDDD
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook