Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apród fórum

Apród (beszélgetős fórum)

20. Cucicsillag (válaszként erre: 19. - Katika83)
2014. febr. 17. 11:20
Pffff...hat, ez gaaaaaz :-S
2014. febr. 16. 09:52

Képzeljétek a "hölgy" kirakta a babakocsit hogy eladó és minden amibe belekötött nálam azt õ tökéletesnek írta.

Azt írta nekem,hogy kopott a kerék,foltos a huzat,karcos a váz.......

Az õ leírásában pedig minden tökéletes.

Akkor nen értem mire volt jó ez az egész,miért kellett a církusz.

Ráadásul 50 ezerért vette meg ,õ pedig 63 ra hírdeti úgy,hogy most az új ára 59ezer.

Akkor ver át kit?

Szégyellje magát!

2014. febr. 12. 16:57

Úgy történt a személyes átvétel,hogy nekem elutalta az összeget aztàn rá 3 napra megkapta a kocsit amit a barátnõm vitt el neki.Ott szétbontotta a zsákot,belenézett,megköszönte és elvitte.

Másnap délben meg irja az üzenetét.

Se tõlem nem kérte a fotót,se az átvételkor nem nézte meg rendesen.

Persze hogy van rajta karc,hisz használtuk.De nem olyan mértékû ahogyan õ állítja.Az a problémàja,hogy én azt állìtottam,hogy alig használt és hibátlan.Ami igaz is.Sajnos alig használtuk és nem törött,nem kopott,nem szakadt....semmi baja.

Nem érzem hogy hibáztam.

2014. febr. 12. 15:47
Ne foglalkozz sokat vele ,szerintem mehet bárhová a panaszával. A használt az nem új,arról nem beszélve, hogy személyes átvétel történt miért vette át ha sérült volt,hiszen nem rejtett hibáról beszélünk. Majd megnyugszik..
2014. febr. 11. 22:11

IMegvan minden levele,nem törlöm ki.

Azt mondta,hogy ő weboldalt üzemeltet,latott mar egy par babakocsit de ez nem ért meg ennyi pénzt.Akkor miért nem vett ott babakocsit?!

Hihetetlen,hogy milyen emberek vannak.

2014. febr. 11. 16:55

Szerintem nem állhat el a vásárlástól. Én is eladtam ezt-azt az apródon miután fel van tüntetve hogy a megvásárolt bármi már használt nem elvárható az új állapot.Utóbbi időben feltüntetem hogy "használatból eredő esztétikai sérülés előfordul"

ezzel mindenki tisztában van,mivel használtat vesz. Miért nem ment be egy üzletbe újjat venni?

14. c6cc1a938e (válaszként erre: 1. - Katika83)
2014. febr. 11. 16:11
Ha van írásos feljegyzésed az ajánlatáról,hogy ő vállalta a látatlanba vételt árengedményért cserébe,akkor mehet a p*csába.Nem tartozol neki semmivel.Ha nem tudod ezt bizonyítani,akkor lehet,hogy az apródon tud neked rossz híredet kelteni esetleg.Feljelentéstől nem kell félned sztem,akkor sem ha bepróbálja.
2014. febr. 11. 14:43
Nem kell vissza vásárolnod a kocsit! Átvételkor átnézhette volna,tehát nem is nagyon reklamálhat!
2014. febr. 11. 13:08

Köszönöm mindenkinek,én is úgy gondolom,hogy ő hibázott,a lehetősége megvolt,miért nem élt vele?!Így már késő bánat.Azt azért megjegyezném,hogy nagyon szép a babakocsi,nem karcos.Legalább is mikor innen elkerült nem volt az.Ha összecsukjuk és szétnyitjuk,súrlódik a váza és nyílván nem olyan mint újkorában.

Várok,aztán majd kiderül mi lesz.Ha elment feljelentést tenni,remélem kinevették!

11. vica66
2014. febr. 11. 12:42

Nem kell visszavenned.

Idézem: "A 8 munkanapos indoklás nélküli elállási joga csak a magánszemély fogyasztókat illeti meg, és csak akkor, ha egy vállalkozástól vásárolnak. Ez azért nagyon fontos, mert ma már igen sok internetes aukciós, illetve apróhirdetési oldal is van, ahol magánszemély vásárol magánszemélytől. Ezekre az esetekre nem vonatkozik az elállási jog!"


A vevőd látatlanban vásárolt (ezt használta fel, hogy lealkudja az árat). Ráadásul még csak nem is az átvételkor reklamált.

Mindenesetre azért őrizd meg a levélváltásaitokat, de szerintem nincs mitől tartanod.

2014. febr. 11. 12:39
én úgy tudom, hogy a 8 nap minden netes eladásra érvényes... aukciós portálokon tutira, pedig ott is használt a holmi.
2014. febr. 11. 12:23

Annak tudatában,hogy átvételkor látta,nem venném vissza.A karcolás bármekkora "csak" esztétikai hiba,az,hogy 3nap múlva kiesik a kerék,esetleg..

Bár én vettem új babakocsit neten,addig működött,amíg nem került bele a gyerek,utána extra funkcióként altatódalt nyikorgott,de úgy,hogy a második emeleten hallották.Visszavették.

Ezt nem venném vissza.

2014. febr. 11. 12:18
Szerintem van rá esély, hogy vissza kell vásárolnod ...
2014. febr. 11. 12:13
Akkor amikor az ismerősöd elvitte hozzá,akkor nem nézte meg?Ha akkor rögtön jelzi neked akkor oké,de utána?
6. kiddieland (válaszként erre: 5. - Kiddieland)
2014. febr. 11. 12:11
ja,s mivel úgy vitetted el neki ismerőssel, volt alkalma átnézni a kocsit...
2014. febr. 11. 12:10
Használt dolgot vett....és,ha nála karcolódott meg?
4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Katika83)
2014. febr. 11. 12:06

Haaat, ha vmit egyszer hasznalunk, az nem karcos es a "szinte uj" fogalma alapjan en sem arra fondoltam volna, hgy karcos.

En minden reszletet egyeztetni szoktam, nehogy kesobb ilyen legyen.

Vannak viszont extra kukacos es/vagy igenyes vevok, ez esetben beszelned kene vele, hgy kideruljon, melyikkel van dolgod.

2014. febr. 11. 11:53

Ha látatlaban vásárol,akkor vállalja a kockázatot,hogy nem olyan amilyet elképzel,nem?Az miért az én hibám?Lefotoztam volna ,de nem kellett neki.

Semmi hibája a babakocsinak.Azt irta karcos.Ha valamit már egyszer is használtunk az nyílván karcos.

2. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Katika83)
2014. febr. 11. 11:40

Valaki a Jófogásnál járt így. Elment a vevő, működött a valami, hazavitte 1x jól ment, utána nem.

Az eladó is itt érdeklődött.

Nem tudom a címet, de jó lenne, ha beszélnél vele.

2014. febr. 11. 11:35

Azzal a kérdéssel fordulok önhöz,hogy a napokban eladtamegy babakocsit az Apródon.A vevő írásban kérdezett az állapotáról,leírtam neki,hogy nem sokszor használtuk,szinte új.Ha gondolja lefotózom és küldök neki képet,de azt írta rá,hogy ha engedek 5ezret akkor látatlanban megveszi.A postaköltséget is megspórolta,mert elvitettem neki ismerőssel.A pénzt elutalta,rá kb 3 napra megkapta a kocsit.Miután átvette rá 1 napra írt újra,hogy karcos a váz,stb,és utaljam vissza a pénzt,visszaadja a kocsit,mert nem olyan állapotban kapta amit leírtam neki.

Megírtam,hogy szó sem lehet róla,tájékoztattam a kocsi jelenlegi állaptáról,a fotót is felajánlottam,de nem élt vele.

Most azzal fenyegetőzik,hogy feljelent csalásért.

Úgy tudom,hogy a 8 munkanapos indoklás nélküli elállási joga akkor van, ha egy vállalkozástól vásárolnak.Apróhirdetési oldalon vásárlásra nem vonatkozik az elállási jog.

Az lenne a kérdésem,hogy van rá esély,hogy vissza kell vásárolnom a babakocsit?

Előre is köszönöm a válaszát!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook