Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápoló OKJ gyakorlat fórum

Ápoló OKJ gyakorlat (beszélgetős fórum)

2012. szept. 13. 14:48

Szia!


Jelenleg dolgozom, sotére jártam ÁOK-ra, úgyhogy amiatt tudtam ilyen környezetben dolgozni, valamint azért van valami tárgyi és gyakorlati tudásom.


Még csak nézelődtem az iskolák honlapján, de nem nagyon írnak semmit a gyakorlatokról, telefonon se nagyon tudnak válaszolni. Van ahol 1200-at mondtak van ahol 2600-at, van ahol alap órának 300 van írva... és akkor most annak a 60% lenne a gyakorlat?


Neked mennyi munkanap volt a gyakorlat?


Sajnos dolgoznom kell, haza is küldök pénzt, ezért írom hogy még ha fizetni kell érte az is okés nekem, ha úgy van és tudok mellette dolgozni, de 10 hónapot nem tudok fizetés nélkül kihúzni vagy minimálbéren...


Áh szörnyű...

Én akár minden nap bevállalnám a 12 órát, csak napokban lenne meg minél hamarabb.


Gyakorlati naplót se találtam sehol, pedig már a jogszabályokat is átbújtam.

2. noeminoci (válaszként erre: 1. - Starlight9100)
2012. szept. 13. 14:37

Szia!

nekem akár a felnőtt szakápoló akár a HÍD akár a főikola határozta meg, hogy hol mennyi a gyakorlati idő.

Azután már a hely fügvénye volt mennyire "törödtek velünk".

Te milyen milyen suliba jársz?

2012. szept. 13. 14:10

Kedves ápoló tanulók, végzett ápolók!


Érdeklődni szeretnék hogy hova jártatok/jártok és nálatok hány óra volt a gyakrolat?


A neten mindenfélét látok. Tudom hogy most nincs meghatározva a minimum szám, de mégis akkor mennyi a minimum?

Van gyakorlatom már klinikán, gondozásban is, és szeretnék ápolói oklevelet szerezni, hogy ténylegesen úgy dolgozhassak ahogy akarok, mert sajnos számít a papír.


Viszont nem tudom hogy tudnám összeegyeztetni a munkámmal, mert most bentlakásos gondozó vagyok.

A legjobban nyilván annak örülnék ha minél hamarabb végezhetnék, és áttérhetnék klinikai környezetbe.


Nektek hogyan volt ütemezve a gyakorlat és kaptatok fizut vagy nektek kellett fizetni?


Én bármit kifizetnék egy jó gyakrolati helyért, csak sajnos nem hagyhatom a munkám ott hosszabb időre mert felkopik az állam azalalatt...


Tud valaki segíteni?


Mindenkinek köszönöm előre a választ!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook