Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák! Apuka hány percet foglalkozik naponta egyedül kb közös babátokkal? fórum

Anyukák! Apuka hány percet foglalkozik naponta egyedül kb közös babátokkal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Finom23)
2014. nov. 3. 14:28
ez már alkoholizmus
43. b00d33e65c (válaszként erre: 42. - Finom23)
2014. nov. 3. 14:27

Ebben az esetben,már nem mondanám hogy nem alkesz...

Ha az én férjem lenne választhatna,vagy a pia vagy a család.Engem biztos nem ugráltatna hogy menjek neki piáért.

Ne hagyd!Ahogy elnézlek itt napok óta,változás kell neked,méghozzá drasztikus!

2014. nov. 3. 14:23

Az én férjem 2 napot dolgozik 2 nem a munkahelyén ígyvan műszakja.

Amikor dolgozik akkor nem iszik kibírja hogy ne igyon.

De amint itthon van akkor valakit elküld sőré vagy , kifogásokat talál rá akár csak séta hogy ihhason főleg éhhgyomorra azt mondja attol jön meg az étvágya evés előtt.

Nem szokott reggelizni, csak ritkán, mostanában viszont arra is rákapott de csak akkor mikor munkába megy, gondolom rájött hogy jobban bírja a munkát ha eszik.

A kézremegést a magas vérnyomásra szokta fogni.

Múltkor azt figyeltem meg hogy alig bírja kivárni míg kinyissa a sört, ez olyan nála mint a kisgyerek amikor nagyon kívánja a csokit és ott van a kezében és alig bírja kibontani de már szinte az ízét a szájában érzi.

Utoljára tegnap előtt este ivott meg 4 sört 4,5 %-ost.

Félek hogy ez már függőség fele vezet.

Ráfogja a gondokra, hogy azért iszik mert akkor megnyugszik.

Nem részegségig iszik!

kb 3-4 havonta szokott berúgni amior haveri társassággal van és felváltva a bort a sőrt a vodkát isszák.

41. algea (válaszként erre: 38. - Finom23)
2014. nov. 3. 14:07
Nemrég hangzott el a rádióban, hogy az alkoholizmus - elsősorban - nem mennyiségi, hanem ennél összetettebb dolog, lehet, hogy valaki napi fél deci bort iszik csak, de olyan pszichés-érzelmi háttér van emögött, hogy kimondható a függőség, míg más napi egy-két sör ellenére sem alkoholista.
40. algea (válaszként erre: 18. - Finom23)
2014. nov. 3. 14:05
Azok a nők, de főleg a gyerekek szerencsések, ahol az apuka már kicsi korától rá tud hangolódni a babára, tud vele játszani, és szívesen is van vele. De nem kell a Dunának menni akkor sem, ha ez még nem így van. Egyrészt az anyukának kell okosnak lennie és először olyan közös tevékenységekbe bevonni apukát, amelyben ténylegesen jól érzi magát és úgymond "sikerélménye" van, mert a gyerek csak vele szereti és tudja csinálni, legyen az bármi, zenére bohóckodás vagy etetés. Másrészt az én apukám sem tudott mit kezdeni velem, amíg kicsit nagyobb nem lettem, onnantól viszont mindenhová magával vitt és rengeteg dologra megtanított, nagyon sok szép élményem van erről, és kiváló apaként gondolok rá. Szeretném, ha ezt az oldalát is látnák sokan az éremnek, nem szabad csak azt hangoztatni, hogy ha egy férfi egy 13 hónapos babával még sete-suta kapcsolatban van, akkor ott már igen nagy baj van. Minden kapcsolatot építeni kell, a mama-baba, papa-baba kapcsolatot is, ennyi.
2014. nov. 3. 13:13
Erre nem tudok mit mondani,mert a férjem egy kortyot sem iszik.De talán nem alkoholista.Csak 2-3 naponta iszik azt írod,nem remegő kézzel keresi vagy követeli munka után.
2014. nov. 3. 13:03

Lenne egy kóbór kérdésem!

Szerintetek hol kezdődik az alkoholizmus pl a férjem 2-3 naponta megiszik 2-4 üveg sört, ő már függő?

2014. nov. 3. 13:01
Közöltem én is már vele!
36. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 31. - Finom23)
2014. nov. 3. 12:55
Ha ennyire nem bírja elviselni, hogy apa lett akkor fel is út le is út... rohadtul nem vicces amit mond.
35. b00d33e65c (válaszként erre: 31. - Finom23)
2014. nov. 3. 12:26

Ez nem vices,még kicsit sem.

Ha anyukám melózott,apu levitt magával a kocsmába.Ahogy írtad kaptam egy csokit és nézhettem,hogy a cimboráival iszik.Kicsit élelmes voltam és átmentem a másik kocsmába flipperezni.Hidd el nem vicces....Nem gyereknek való,és viszed az élmény keserű ízét..

34. 7a3a05277b (válaszként erre: 31. - Finom23)
2014. nov. 3. 12:17
Nem beszélgettek arról, hogy hogyan akarjátok nevelni a gyereketeket és mit adhattok neki külön-külön és mit közösen?
33. 7a3a05277b (válaszként erre: 30. - Finom23)
2014. nov. 3. 12:16

Beszélnetek kellene arról, hogy egy gyereknek az való-e , hogy nézze csokival a szájában, hogy az apja iszik.


Szerinte és szerinted nincsenek apai feladatok egy gyerek életében? És neki sincs semmi igénye arra, hogy foglalkozzon a saját gyerekével?

32. Miss Poppy (válaszként erre: 29. - Finom23)
2014. nov. 3. 12:16
A férjednek volt apukája?
2014. nov. 3. 12:15

Ezt mindig viccnek szánja.

De ha belegondolok nem is olyan vicces!

2014. nov. 3. 12:14
Mindig azt hajtogatja ha majd már nagyobb lesz tud járni és beszélni akkor majd elviszi a bárba, ő iszik a gyereknek meg vesz csokit.
2014. nov. 3. 12:13

Azt mondta a férjem ha én visszamegyek dolgozni és hazaérek akkor is az én feladatom lesz a gyereknevelés mert én vagyok az anyja.

A férjem apja se segített anno az anyjának főleg mikor ilyen kicsi volt.

2014. nov. 3. 11:56
Amikor újszülött baba volt a fiam, a férjem nem igazán tudott vele mit kezdeni, így elég keveset foglalkozott vele. Hozzáteszem sokat is dolgozott, ideje sem volt nagyon... Kb.1-2 éves kora óta viszont rengeteg időt töltenek együtt, sokszor én érzem azt, hogy teljesen háttérbe szorulok....Elvannak a "fiús" dolgaikkal, nagyon jól megértik egymást....:-)
2014. nov. 3. 11:47
Sajnos hétköznap kevest tud foglalkozni a férjem a gyerekekkel,mer sokáig dolgozik de hétvégente annyit foglalkozik velük amennyit csak tud.Sőt hétvégén ő szokta fürdetni őket.Nem kell külön megkérni rá,saját magától is megcsinálja.
26. 3a5c305959 (válaszként erre: 18. - Finom23)
2014. nov. 3. 11:41
Szerintem hétköznap a ferjem ennyit sem tolt a lanyunkkal mivel nincs itthon. Hétvégén talan egy orat es neha o hozza haza bolcsibol de ez nem gyakori. Regebben korabban jart haza es kivitte a parkba delutanonkent. Most hogy hamarabb sotetedik mar erre sincs lehetoseg. Sajnos abban igaza van hogy o keresi a penzt azert hogy en tudjak tanulni es nem kelljen dolgoznom. O is aldozatot hoz azert hogy azt tudjam csinalni amit szeretnek es en is aldozatot hozok az almaim elereseert.
25. 7a3a05277b (válaszként erre: 24. - Finom23)
2014. nov. 3. 10:49

A munka az munka, az apaság meg apaság.


Neked MOST az a munkád, hogy gondozd a gyereketeket, de majd visszamész dolgozni és akkor akkor az lesz a munkád. Akkor sem lesz a gyerek egyedül hagyva, csak azért, mert te dolgozol.


A pénzkereset és az apaság állapota ,meg az anyaság állapota az független egymástól. Egy ember egyszerre munkavállaó, valaki apja, valaki gyereke, valaki barátja, valaki társa stb.


A gyereknek meg nem az az apja, aki elmegy dolgozni aztán meg hazamegy. Az a minimum egy embertől, aki maga sem akar éhen halni, miközben a gyereknek még ezer más lelki,szellemi stb szükséglete is van, melyek kielégítése szintén az anya ÉS az apa felelőssége.


Hogyhogy ragaszkodik a gyerekmentes élethez? Nem ő vállalta-akarta a gyereket?

2014. nov. 3. 10:30

Szerinte igen is nagy köze van hozzá, mert ha ő nem dolgozna akkor nem lenne.....Ő így gondolkozik.

De azt tudom hogy ő még ragaszkodik ahhoz az élethez amikor még nem volt gyerek.

23. 7a3a05277b (válaszként erre: 18. - Finom23)
2014. nov. 3. 10:19

A pénz keresetének SEMMI köze nincs az apasághoz.

Jajj...

2014. nov. 3. 10:17
Hány PERCET?! A saját gyerekével? Nem lenne az apja, ha ez csak percekben lenne mérhető.
21. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 18. - Finom23)
2014. nov. 3. 10:06
" Azt mondta hogy ő a pénzkereső én pedig az anya aki a gyerekkel van mindig. " Ráz a hideg az ilyen macho szövegtől. Te vagy az anya de neked is van saját életed!
2014. nov. 3. 09:56

Eddig csak 1 szer vettem ki a kocsiból de mivel akkor még ennyire sem tudott járni vísítás volt a vége mikor visszatettema kocsiba, mert egyedül voltam akkor és nehéz volt írányítania kocsit úgy hogy tele volt pakolva a kocsi alja és mind a két kézzel kellett fogni a fiam kezét.

Szóval nem haladtunk hazafele.

Mostmár stabilabban jár.

Mostmár úgy fogom öltöztetni hogy tudjon benne járni is ha kell.

És lehet a férjem is szívesebben jönne velünk.

2014. nov. 3. 09:51

13 hónapos! Még csak most tanul járni.

Egyedül még nem nagyon megy neki de ha fogjuk a két kezét akkor már szinte szalad.

Lehet hogy ez miatt sem marad meg a kocsiban mert mehetnéke van.

2014. nov. 3. 09:48

A párom szokott vele foglakozni, zenére bolondozik neki, megneveteti, tanítja férfias kezelésre, táncolni tanítja, amikor munkából hazajön ebédelni szokta kérni hogy hozzam ki a babakocsiba mert látni szeretné.

De én úgy gondolom amikor nekem dolgom lenne ő vagy nem ér rá mert valamit csinál bügyköl vagy egyedül akar lenni vagy egyszerűen nincs rá hangulata, szóval keveset van vele úgy úgy gondolta hogy vigyem magammal még a wc-re is.

Így napi 15-20 perc amit vele tölt.

Azt mondta hogy ő a pénzkereső én pedig az anya aki a gyerekkel van mindig.

Ő megszeretgeti eljátszik vele de hamar elfogy a türelme.

Nem szeret menni velünk már sehova mert , sokáig nem tud megülni a babakocsiban a gyerek, hiába van nállunk tea , beharapni való neki, játszó cumi, ha elfogy a türelme akkor jön a hiszti.

És írány haza.

Az ilyen kiruccanások olyan 1 óra másfél szokott lenni,megyünk bevásárlunk a piacon és jövünk.

Persze a férjem utál sietni.

17. b00d33e65c (válaszként erre: 14. - Finom23)
2014. nov. 3. 09:29
Ilyen még sosem fordult elő.Mikor pici volt és nem tudtam elaltatni elvitte sétálni vagy berakta a kocsiba és köröztek a városban.Neki ez bevált.Ott segít ahol tud.Én vagyok otthonülő típus,így inkább neki kell kérnie hogy menjünk,így ilyen gond nincs vele.Sietni haza,ezt nem értem.Akárhova mentek,kaja,víz van nálad,nem kell kapkodni.
16. algea (válaszként erre: 10. - Finom23)
2014. nov. 3. 09:25
Nem is megkérni szoktam, hanem megbeszéljük, hogy amíg ezt és ezt megcsinálom, addig ő figyeljen rá, de tény, ami tény, a kisfiúnk kiharcolja magának, hogy minimum egyikünk mindig, mindenképpen vele legyen - nem játszik el magában pár percnél többet.
15. 3a5c305959 (válaszként erre: 14. - Finom23)
2014. nov. 3. 09:20
Miert kell sietni vissza? Mennyi idos a babad?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook