Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya, vannak kismanók? fórum

Anya, vannak kismanók? (beszélgetős fórum)


5. manó2000 (válaszként erre: 4. - Mese habbal)
2012. okt. 3. 15:34
Tényleg aranyos, de én is úgy gondolom, amit leírtál.
2012. okt. 2. 21:34

aranyos, igen :)

de én mondjuk soha nem mondok ilyesmit a gyerekemnek.. pont azért, mert ki tudja, mit fog hinni utána... talán semmi komoly, de mi van, ha félni fog tőle, vagy olyasmit körít hozzá, ami már gondot okozhat... vagy ha poénból mondok is ilyet, tuti, hogy egy perc múlva megmondom neki, hogy vicc volt, igazából nem létezik... :)

(én tudom, hogy én pl 7-8 évesen rohadtul féltem a zombiktól, és alig tudtam aludni, mert az egyik barátnőm apukája mesélt valamit róluk, meg a mumusról... ok, az nem olyan, mint a kismanók, de egy pici gyereknél ki tudja, hogy hogyan képzeli el, és mit gondol hozzá még.. végülis ha elviszi a haját, akkor más rosszat is csinálhat...)

2012. okt. 2. 21:31
nagyon aranyos kis sztori :)))
2. katie_rose (válaszként erre: 1. - Csilla99)
2012. okt. 2. 21:30
Ez nagyon édes kis történet! :)
2012. okt. 2. 21:10

Négy lányom van. . . Mikor ez az eset történt, akkor volt a legkisebb 2 (Tünde), a legnagyobb 9 éves.



Reggeli készülődéskor a gyerekek észrevették, hogy kistesvérük haja sokkal rövidebb, mint eddig volt. Meg is kérdeztek:

-Anya, mi történt Tünde hajával?

-Elvitték a kismanók. –mondom, nem is sejtve, hogy ez mit von maga után.

Dóri persze rögtön kijelenti, hogy kismanók nem is léteznek. Megerősítésre vár, hátha elnevetem magam és megvallom, hogy hát persze, hogy nincsenek. De nem szólok, hiszen a másik két lány azt kérdezi:

-És mire kell a kismanóknak Tünde haja?

-Parókát csinálnak belőle, és azt hordják.

-Mert nekik nincs hajuk?

-De nincs ám, a kismanók kopaszok, de ha találkozol eggyel, annak mégis van haja, mert parókás.

Este Dóri tesz egy újabb kísérletet, és azt tudakolja, hogy ugye nincsenek kismanók? Válaszként elolvasok neki egy mesét a Tűzmanóról, de erre csak azt mondja, hogy ez csak egy mese, a valóságban nincsenek manók. Bátorítom, hogy nyitott szemmel járjon a világban, hátha mégis felfedezi, hogy épp egy manóval találkozott.

Másnap reggel megint előkerül a kérdés. Márti azt kérdezi:

-Anya, most mondd meg: tényleg léteznek kismanók?

Nem tudok válaszolni, mert közben Tünde inni kér. Kriszti azonban tovább faggat:

-És hol laknak a kismanók?

-Az erdőben.

-És ott hol?

-A közepében.

-Mikor megyünk el oda?

-Nem szeretik a látogatókat.

-De akkor hogy hozzuk vissza Tünde haját tőlük?

-Ők azt már nem adják vissza! Amit elvittek, azt megtartják.

Valaki tudja az igazságot. Tünde. Ő pontosan tudja, hogy mi történt a hajával. Mikor édesapja megtudakolta tőle, hogy ki vágta le a haját, megmondja:

-Anya vágta le, és elvitték a kismanók.

De ezt a testvérei már nem hallották, elmentek iskolába, óvodába…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook