Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angliában szülni fórum

Angliában szülni (beszélgetős fórum)


2012. máj. 27. 08:49

Nem tudom jár-e még ide valaki...

11 hetes kismami vagyok már.:-) Halkan megjegyzem,hogy hazamegyek szülni...

2012. márc. 22. 11:29

Köszi a válaszokat!:-)

Igen, arra rájöttem, hogy itt a természetes szülés hívei. Nem avatkoznak be, amíg minden megy a maga útján. Otthon próbálnak gyorsítani stb.

Mostanában szült egy távoli ismerős, mástól hallottam a történetét. Nem viselte jól a terhességet, voltak problémák. Ő pont arra panaszkodott, hogy sokat kell ellenőrzésre és uh-ra járnia.:-)

Én utólag úgy érzem, hogy az előző terhességem kicsit túl volt bonyolítva. A méhem miatt 3 hetente uh, kórház, stb. Alapból a probléma a keményedés volt, ami szerintem az idegességtől volt, a sok vizsgálatra járkálás miatt...Már a teherbeesést is túlaggódtam, ott indult. Itt most nagyon nyugisan elvagyok, csak két hónapja próbálkozunk,de járok egy kínai dokinőhöz akupunktúrára és szedem a gyógyfüveit. Kicsit hosszúak a ciklusaim, azért mentem hozzá. Bizakodó, mivel más probléma nincs. Az utolsó mensim már teljesen más volt,mint eddig. Nagyon jól érzem magam, nyugodt vagyok,jókat alszom,úgyhogy érzem a hatásait.:-)Remélem hamarosan összejön a baba.

11. b486c9cf7d (válaszként erre: 6. - Skóciababy)
2012. márc. 22. 01:29

A kovetsegen intezhetitek majd, ez nem bonyolult.

A legjobb, ha minden papirt visztek magatokkal, amit csak kaptatok.

A szuletesi anyakonyvi kivonatot le kell fordittatni- a kovetsegen megadjak a forditok elerhetosegeit, mi e-mailben inteztuk a forditoval, bescanneltuk a forditando iratot.

10. b486c9cf7d (válaszként erre: 5. - Skóciababy)
2012. márc. 22. 01:24

Ilyen esetben szerintem a vedono el fog kuldeni uh-ra, de a GP-nek mindenkeppen mondd, lehet mar o bekuld.

Nem repultem, de elvileg a 7.honaptol kell igazolas, amikor mar a hasad is nagy illetve barmikor szulhetsz, nem art, ha a papirjaid veled vannak ("kiskonyv", ami itt nagy konyv), de egyertelmuen magaddal vinned gondolom.

9. b486c9cf7d (válaszként erre: 8. - Adri0528)
2012. márc. 22. 01:19

Szules utan fel nappal mar otthon lehetsz, ha minden rendben van veled es a babaval- engem bent tartottak, mert magas maradt a vernyomasom. Ha valami nincs rendben, bent tartanak, de ha jol vagytok, nincs ra szukseg- a vedono meglatogat minden nap az otthonodban.

Harom problemam volt, egyik, hogy szules elott hazakuldtek, hogy vegyek be ket szem paracetamolt es aludjak, pedig rendszeres fajasaim voltak- ahogy hazaertem, ra negyed orara mentunk vissza, 4 oraval kesobb megvolt a kislanyom.

Velem kedvesek voltak, vegig biztattak, hogy minden rendben van, pedig egyedul szultem, ferjem a fiunkkal hazament. Tobbszor is hanytam, nem csinaltak belole ugyet, feltoroltek, egy fintort se vagtak, a doktorno hordta a vizet, egyutterzoek voltak, nem tapasztaltam erzeketlenseget.

Amikor bementem, kertem EDA-t es nem adtak, mondvan, hogy nincs ra szukseg, ugyhogy ezt hiaba kertem, a gázt eroltettek, ez volt a masik..

A harmadik, hogy a vege fele mar nehez volt, kertem, hogy repesszenek burkot, mert akkor felgyorsul vegre, teljesen kitagult mar a mehszaj (nem folyt el a magzatvizem, csak a legvegen) es nem voltak ra hajlandoak, azt mondtak, hogy magatol kell repednie, utana biztosan tolofajasok lesznek es igy is volt, de ha repesztik, talan hamarabb szuletett volna meg.

Nem szultem vizben, nem is akartam, sot allva se, nekem termeszetes volt az àgy. Viszont nem vagtak gatat es hozzam se ertek a kitolasi szakaszban, allt az orvos es szuleszno az agyamnal, neztek mi tortenik lent es adtak az instrukciokat, azt hittem sose szulom meg a lanyom egyedul, szo szerint akar itthon is szulhettem volna, arra nem emlekszem, hogy amikor bujt ki a lanyom, mikor fogtak meg. A fiamat Madridban szultem, ott egy egesz csapat nover es orvos volt, mikor jott a kitolas, mind velem foglalkozott, gatat ott se vagtak, de fogtak a babat, nyomtak a hasamat, itt viszont mondhatni teljesen "haborutatlanul" szultem.

Ha indokolt lett volna, biztos kozbeavatkoznak.

Szerintem tudjak a dolgukat, eszreveszik, ha segitsegre van szukseged, volt, hogy kimentek es egyedul maradtam par percre, de amikor kozeledett a szules, ott voltak- eleg sok botrany volt szulesek koruli hanyagsag miatt az elmult evekben, nem tudom elkepzelni, hogy hagyjanak valakit a foldon csuszni, hacsak nem hiszteriazott az illeto es meg nem volt a kitolas kozeleben se.

Egyetlen nem kedves es keszseges noverrel se talalkoztam, mindenkire lehetett szamitani- bar nem voltam problemas, nem kertem joforman semmit, mialatt bent voltam, nem volt gond a szoptatassal se.


Utolag szep elmenyem maradt, annak pedig kifejezetten orultem, hogy nem kotottek be rogton kanult, oxitocint, hagytak, hogy minden ugy menjen, ahogy a testem magatol teszi.


En is feltem elotte, hallottam remhireket, de mashogy alakult, ne aggodj, csak keszulj fel, olvass a szulesrol es bizz magadban es a babadban, a no tud szulni, ha hagyjak a sajat ritmusa szerint es nem tulsagosan ideges, nem panikol a baba pedig megszuletni, beszelgess vele sokat, ha pedig gond van, szolj nekik, segitenek vagy megnyugtatnak, ha megsincs.

8. adri0528 (válaszként erre: 2. - B486c9cf7d)
2012. márc. 21. 23:33

Igen tudom, hogy nem egy forma... nekem van egy 5 és fél éves kisfiam, és vele teljesen más volt a terhességem... szinte nem is éreztem magam várandósnak, olyan voltam mint valami fürge nyúl... de most, folyton álmos vagyok, fáradékony, szédülök, a folytonos hányinger.... úgyhogy tudom. :-)

Engem konkrétan az érdekel, hogy mikor bementetek a kórházba hogy fogadtak??? hogy ment le a szülés? mert eddig engem mindenki eliijesztett az itteni szüléstől. Azt mondták nekem, hogy volt olyan anya aki a földön csúszkált, és még csak meg sem nézték, azt mondták neki várja ki a sorát... nem tudom, hogy tényleg vane ilyen? Vízben szültél? És mikor meg lett a baba, hány napra rá engedtek haza? Mert nekem azt is mondták, ha reggel szülnék, és minden rendben van a babával, meg a velem akkor már este haza engednének! ez igaz???? előre is köszi a válaszodat! :-)

7. adri0528 (válaszként erre: 3. - Skóciababy)
2012. márc. 21. 23:26

Szia! Köszi szépen! :-)

Voltam már védőnőnél, 12 hetes voltam akkor. És ma voltam Ultrahangon... :-) Ami nagyon jó érzés volt, mert a pici babám olyan édesen játszott a lábával, hogy nem is gondoltam ilyen picin is képes már erre. Megcsinálták a Down kór tesztet, az eredményre azt mondták 3-4 hetet kell várni.

Igen tényleg nem lehet menni 12 hetes kor előtt orvoshoz, de ha bemész hogy picit fáj a hasad meg vizsgálnak, és ultrahangot is csinálnak. Én 9 hetes voltam mikor már nem birtam tovább és elmentem orvoshoz, hogy picit szúródik a hasam alatt. Nagyon kedvesek voltak, rögtön fogadtak, megvizsgáltak, elküldtek ultrahangra...úgyhogy teljesen megnyugodtam, hogy minden rendben van a terhességgel, a babával. :-) Úgyhogy ezt is meg lehet próbálni... Én még úgy tudom, hogy magán kórházba is a védőnőtől kell beutaló... aztán lehet engem is félre informáltak! :-)

Úgyhogy sok sikert a baba projekthez... :-)

Mennyi ideje próbálkoztok már??? Mi másfél lvig próbálkoztunk, és most decemberben mondtuk, hogy most már nem fogunk annyira görcsösen hozzá állni, ha jön, akkor nagyon örülünk, ha nem jön,... akkor abba nem igazán mentünk bele... és most sikerült... úgy hogy teljesen váratlanul jött! Úgyhogy egy jó tanács, PRÓBÁLJATOK MEG LAZÍTANI.. :-))) SOK sikert!

2012. márc. 20. 22:43
A magyar anyakönyvezés is érdekelne.
2012. márc. 20. 11:23

Engem annyiból érdekelne majd, hogy hol tapadtak meg a dolgok. Kétszarvú méhem van, nagyon nem mindegy. Előző terhességnél is nézték hamar, mert ha középen lett volna, nagy valószínűséggel nem maradt volna meg.

Te repültél terhesen? Mi júliusban megyünk, remélem addigra babás leszek. 12. hét előtt nem ajánlják, azt tudom. (A sugárzások miatt.)Kell igazolás róla, hogy hányadik hétben vagy?

2012. márc. 19. 23:21

Mi a korhazban, ahol az ultrahangokat csinaljak, kertunk idopontot es fizettunk erte, igy szules elott meg tudtuk nezetni, hogy hogy fekszik, koldokzsinor, placenta rendben vannak-e.

Ha nincs ok, ami szerintuk indokolna, nem kuldenek el uh-ra, de ha fizetsz erte, barmikor elmegetsz.


Igen, keson van ultrahang, ha belegondolsz a terhessegek egy jo resze el se jut odaig, akkor mar jo esellyel megmarad a terhesseg.

2012. márc. 19. 23:11

Én Skóciában élek, engem is érdekel a téma. Remélem hamarosan az én pocakomat is kibéreli valaki.:-)

Én otthon védőnő voltam, van némi előnye a dolognak. A fiammal sajnos problémás terhességem volt. Én úgy hallottam, hogy sokan a vizsgálatok miatt járnak haza,mert itt kevés van.

Engem az érdekelne,hogy mi történik amikor valaki először jelentkezik? Tényleg csak 12. hét után van uh? Mire érdemes figyelni? Lehet kérni vizsgálatot,uh-t ha valami problémád van? Vagy csak magánkórházban?

Nekem otthon nem volt túl jó tapasztalatom szülés kapcsán, én most inkább itt szeretnék szülni...Az előzőtől rosszabb biztosan nem lesz.


Adri voltál már a szülésznőnél? Gratulálok a babához!:-)

2012. márc. 19. 22:59

Itt szultem, de konkretan mirol erdekelne velemeny?

Egy terhesseg es szules se egyforma.

2012. márc. 19. 22:43

13 hetes kismama vagyok. Angliában élek, Londontól nem messze. Nagyon érdekelne engem az itteni szülési tapasztalatok, mert engem eddig mindenki csak elijjesztett, és nagyon gondolkodom rajta hogy haza menjek e Magyarországra szülni. Aki tud kérem segíitsen. Mondjátok el a véleményeteket! :-)

Előre is Köszönöm! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook