Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élni fórum

Angliában élni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
527. MelisUK (válaszként erre: 526. - A1baa7edcc)
2010. jan. 21. 22:59
Lehet, hogy néhány esetben felhívják az egyetemet. Nekem még nem jártak utánam, az tuti. :P És a volt tankörtársaim is úgy tanítanak, hogy senki nem kérte a diplomájukat.
526. a1baa7edcc (válaszként erre: 521. - MelisUK)
2010. jan. 21. 22:48
Van az a szint, ahol mar felhivjak az egyetemet es ellenorzik.
525. a1baa7edcc (válaszként erre: 524. - De7b7302d3)
2010. jan. 21. 22:46
Tenyleg? Nekem nem tunt fel, hogy annyira erthetetlenek lennenek elsore.
524. de7b7302d3 (válaszként erre: 523. - D3b7982380)
2010. jan. 21. 22:33

az a baj az angollal itt, hogy annyifele akcentus van... En peldaul eltem korabban kanadaban, es otthon azt hittem, hogy tudok angolul, mert ugye itt a kanadai multam... Kijottem ide, es 3 honapig egy budos szot nem ertettem!! Ez a nagyon tipikus angol akcentus idot kivan - foleg az eszaki (Liverpool, Machester es kornyeke), vagy meg rosszabb: skot akcentus :SS

Volt, hogy ultem a metron, beszelt a hangosbemondo, 2 szot nem ertettem, csak kovettem a tomeget, ahogy leszalltak. Es elvileg beszeltem angolul :DDD remelem, Neked jobban, gyorsabban megy majd, sok sikert :)

2010. jan. 21. 18:19
köszönöm a tanácsot, megpróbálok akkor ezek nélkül keresni valamit. az angolom nem olyan gyenge azért, hogy mosogató legyek, bár ha csak ezzel tudok nekiindulni, akkor ezt is szivesen megcsinálom. Most épp azon vagyok, hogy fogyatékos gyermekek családjaihoz próbálok jelentkezni. Egy egyháztól is kértem segitséget, és még mindig foglalkozom a bébiszitteri munkakörökkel is. Elindulni tökéletes, aztán 2-3 hónap alatt felhozom annyira az angolom, hogy simán alapitványoknál foglalkozzak valami szociális meló kapcsán, amit szivesen is csinálnék, mondjuk kisérgetni fogyatékosokat vagy ilyesmi. itthon ezt csináltam 3 évig, és nagyon szuper meló, szerettem nagyon. Szóval nem olyan rossz azért az én angolom, hogy ilyen nagyon mélyről induljak, de kell kb 2 hónap, hogy magabiztos legyek a megértésben, és onnantól kezdve szuperül fog menni a nyelv, emiatt nem aggódom.
522. zelzele
2010. jan. 21. 16:53
pontosan, en nem koltenek mindenfele forditasra, hitelesitesre. Ha meg meg nem megy az angol annyira plaaane!
521. MelisUK (válaszként erre: 520. - D3b7982380)
2010. jan. 21. 10:21

Valóban fölösleges a papírjaid fordíttatásával foglalkoznod, legtöbb esetben még odahaza se kérik el a papírjaid a legkomolyabb állásoknál sem.


Ami totál biztos, az az, hogy magyarországi referenciát fölösleges megadni, azt úgyse hívják föl, a lényeg épp az, hogy itteni referenciája legyen az embernek. Persze egy kezdőnek az nem lesz. Viszont lehet jelentkezni munkaközvetítőknél úgy, hogy vigyenek ki ingyen dolgozni valahová, hogy legyen munkatapasztalatod, azt meg lehet adni referenciának pl.

Szóval fordításokkal ne foglalkozz, hagyd a fenébe, addig amíg pedig nem tudsz angolul rendesen, úgysem helyezkedhetsz el gyógypedagógusként. Amíg nem megy a nyelv, addig mosogatós állásra van esélyed hotelokban vagy éttermekben (ez a KP, azaz kitchen porter munkakör), vagy esetleg takarítónőnek hotelokba vagy b&b-kbe (azaz bed and breakfast-ökbe, ezen munkakör neve a housekeeper). Aztán ha már tökéletesen beszéled a nyelvet, akkor lehetsz gyógypedagógus, feltéve ha a végzettséged elfogadott idekint. Én is középiskolai és egyetemi tanár vagyok, de ahhoz, hogy itt taníthassak, különbözeti vizsgát kell tennem, ami újabb egy év egyetemet jelent. De a végzettségek java részét elfogadják, pl ha orvos vagy, akkor nem kell ilyen különbözetit tenni.

Aztán ha már kicsit jobban beszélsz angolul, de még nem profi szinten, akkor a mosogatásról és a takarításról át lehet lépni egy magasabb szintre, amikor már mondjuk pincérnő vagy és így tovább.

520. d3b7982380 (válaszként erre: 519. - Zelzele)
2010. jan. 20. 18:09

gyógypedagógus vagyok, és ha jól tudom, elég alaposak ezen a területen. Én csak örülök, ha nem kérik, és anélkül is felvesznek valahova. :) De biztos, ami biztos, inkább legyen minden feleslegesen.

egyébként 99%, hogy áprilisban 10 napra kiutazom. Még szállást kell szereznem 2 főre, akár 2 szivacs is remek lenne, semmi luxusra nem vágyunk :)

519. zelzele
2010. jan. 20. 17:33
sot meg a diplomadat, erettsegidet sem kerik a legtobb helyen ugyhogy en annak a forditasaval sem bajlodnek.
518. zelzele
2010. jan. 20. 17:33
Szia! Ne haragudjatok,h kozbeszolok. Referenciarol. nem tudom miket dolgoztal otthon, milyen referenciaid vannak otthon, de egeszen biztos lehetsz benne, h ha kinnt a burger kingbe kapsz munkat nem fognak itthoni referenciat kerni. vagy ha el is kerik nem fogjak felhivni oket. Ok ez csak egy pelda volt. Gondolom, ha orvos vagy vagy mernok stb ott lehet, hogy utananeznek. egy sima mezei eloadonak, titkarnonek, stb viszont nem fognak
517. d3b7982380 (válaszként erre: 516. - MelisUK)
2010. jan. 16. 11:12

nah! Ez szuper volt! Köszönöm az ötleteket, ezeket mind feljegyzem és ha ott vagyok, akkor ezek alapján ügyeskedek majd. Ha minden igaz, akkor tavasszal kimegyek, körbejárok pár helyet, remélem, addigra találok valami melót is, oda is elmegyek, és amit csak lehet, elintézek, megszervezek. Remélem, az az egy hét elég lesz rá, amit kint tudok majd tölteni. És remélem, összejön. :)

A gumtreenél eleve olyan lakásokat néztem, ahova lehet állatot is vinni, elég szép számmal van ilyen. Semmiféle elektronikai dologra nincs szükségem az interneten kivül, és még bútor sem kell, kezdetnek egy sima szobácska és wc, zuhany is megteszi. Próbálnék olyan lakást keresni majd, ahol mindez az enyém, és nem közös, ponthogy a tisztasági körülmények miatt ragaszkodnék ehhez.

Igazság szerint az is mindegy, hova megyek, szivem szerint kisebb városba költöznék inkább, és az is mindegy, mi lesz a munkám. Ezért elég nehéz nekiindulni, mert nem tudom, hol és mit keressek. nyilván lakást csak azután tudok nézni, ha már az állás megvan. Addig meg egy kis időt valahogy csak kibirok. nyilván nem kevés pénzre lesz szükségem, hogy nekiinduljak egyáltalán, és legyen tartalék, ha SOS haza kell jönnöm valami miatt.

Ha még eszedbe jutna ehhez hasonló dolog, amire figyeljek, vagy érdemes elintézni, utánajárni, kérlek, ird még meg, hogy ne érjen váratlanul semmi.

Egy pár kérdés merült fel bennem: ha van egy nagy halom referenciám olyanoktól, akiknél régen dolgoztam, akkor a forditást is alá kell irniuk, le kell pecsételniük, vagy elég az eredetit, és a hivatalos forditó igazolja, hogy az eredeti az valódi? És aki nem tud angolul, azt hogy kérdezik meg, hogy valóban ismer-e engem és nála dolgoztam-e? Mennyi idővel a kezdés előtt érdemes legkésőbb beszerezni a jelenlegi munkahelyemtől az igazolást?

516. MelisUK (válaszként erre: 515. - D3b7982380)
2010. jan. 16. 10:13

Akkor úgy látom sokminden meg van oldva. :D

Az a gond, hogy albiba úgy nem szabad belemenni, hogy otthonról lefoglalod, hogy ez és ez kell, hiába is láttál fényképeket róla, mert az albik nagy része kegyetlen gusztustalan. Van, ami egyáltalán nincs berendezve, van ami teljesen. Van, amiben nagyon kéne már a szőnyegcsere és a tapéta lóg a falról, csupa penész a mosógép és a fürdőszoba, büdös van benne, de van, ami majdhogynem tökéletesen tiszta. Szerencsére minden albink szép volt, amiben laktunk, de a tisztaság nem ér fel a magyar tisztasággal, szóval minden alkalommal nagytakarítással kellett kezdenem.

Abba bele ne menj, hogy más brittel együtt lakni, mert az elviselhetetlen, olyan igénytelenek és koszosak tudnak lenni, én laktam együtt egy sráccal, tök alkoholista volt, dohányzott a lakásban, ha épp felmostam a követ a konyhában, akkor a sáros bakancsával utána végig caflatott, sőt egyszer még össze is fosta magát az ágyában... És más ismerőseimnek sincsenek jó tapasztalatai. Főleg, hogy állatkákkal együtt leszel, így sokkal jobb egyedül lakni. Arra számíts, hogy egy normális albi 4-500 font, vagy akár még drágább is, városa válogatja. Ki kell fizetni egy havi előleget és az első havi díjat - az előleg visszajár a szerződésed lejárta és a kiköltözésed után, ha a lakás rendben van. Minimum fél éves szerződések vannak, ez az általános, de én laktam már 1 éves szerződéssel is.

Ami megkerülhetetlen, hogy fizess council tax-ot, ez olyan 100 font körül van havonta, ebbe benne van a szemétdíj, vízdíj.

Ezen felül villanyra és gázra kell fizetni, plusz arra, amit megrendelsz, telefon, internet, tv - erre is adót kell fizetni.

Ha ügyes vagy, akkor havi 900 fontból simán ki lehet jönni kajával együtt és ha ketten mentek a pároddal, akkor a többi fizetés teljes mértékben félretehető.

Fizut a legtöbb helyen hetente fizetnek.

Amit fontos elintézned, az az, hogy a home office-nál bejeletesd magad, hogy kint vagy és kinél dolgozol, ez 90 fontotba fog kerülni, a munkába állást követő 1 hónapon belül el kéne intézni, de nem baj, ha kicsit késel, ha nincs lóvé, mondhatni a kutya se kéri ezt a papírt, de ha a bejelentésed után 1 év múlva pl munkanélküli leszel, akkor ezzel a papírral jár majd munkanélküli segély, ez kell a lakásvásárláshoz, stb. Ezzel a papírral ugyanolyan jogaid lesznek itt, mint bármely birt állampolgárnak.

Albitól olcsóbb megoldás, ha igényelsz önkormányzati lakást, ez általában 50-55 font hetente, csak idő kell, hogy megkapja az ember, pl ha fogyatékos lennél, vagy egyedülálló anya, akkor gyorsan megkapnád. Úgy tudom két évig kell egy ilyen lakásban/házban élni, utána extra olcsón megvehető.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ja még annyi, hogy a gumtree-n ha keresgélsz az albik között, akkor olyanokat nézz, amiről van fotó és kérdezz rá, hogy engednének-e állatot, ha igen, akkor felírod a kis listádra és majd élőben megnézed azokat a lakásokat és úgy választassz.

2010. jan. 15. 16:33

ezzel nem lesz gondom, ugyanis itthon is ez van. Hajnalban ébredek, játszom velük 1 órát, mig magamhoz térek, aztán este 7 előtt nem nagyon vagyok itthon. Nem ritka, hogy még hétfőn is ez van.

Egészen biztos, hogy nem repülővel mennék, nem vállalnám annak a kockázatát, hogy benyugtatózva valami bajuk legyen egy tőlem távoli helyen. Autóval utaznék, de ez a része már meg van oldva. kint már orvosunk is van, aki itthonról költözött Angliába, szóval az ő részük teljesen rendben is van ezzel, csak a munkakeresés és az albérlet van hátra. Ők útrakészek, csak rajtam múlik, mikor megyünk.

514. MelisUK (válaszként erre: 513. - D3b7982380)
2010. jan. 15. 10:12

Görikről úgy tudom, hogy a repcsis indulás előtt 12 órával féregtelenítésen kell átesniük, erről papírodnak kell, hogy legyen, ugye kell az útlevél, a chip, az oltások. Élő állatot akármilyen légitársaság nem szállít, Malévval kell utaznod. A göriknek ketrec kell, amiben utazhatnak, fém rácsos, a csomagtérben fognak utazni.

Görinként 1 repcsivel 1 út jónéhány éve ahogy néztem, akkor volt 30ezer forint. Mivel én elég messzire költöztem, 3 repcsivel is kellett menni, így elég borsos összeg lett volna, neked meg nem is egy görci van. Hát, meggondolandó. Nem beszélve arról, hogy egy pillanatnyi időd nem lesz velük foglalkozni. Nagy esélyeid vannak arra, hogy ha elkezdesz dolgozni, akkor napi 9 óra heti 7 napot, aztán mikor már nem bírod, akkor kérsz 1 szabadnapot. Itt az emberek nem úgy járnak dolgozni, mint otthon, az embernek elmegy az egész napja vele, szinte csak felkel az ember, dolgozni megy, haza megy és alszik újra.

513. d3b7982380 (válaszként erre: 512. - MelisUK)
2010. jan. 15. 06:38
Akkor ezekszerint már simán elkezdhetek aktivan keresgélni. Hétvégén rá is kattanok a témára azt hiszem. :)
512. MelisUK (válaszként erre: 511. - D3b7982380)
2010. jan. 14. 23:24

Nagy szerencséjük volt akkor az ismerőseidnek, én még nem laktam olyan albiban, ahol engedtek volna állatot, pedig 7 albiban is éltem.

Ha munkára jelentkezel, akkor sok esetben le van írva, hogy mi a lejárati dátum, azaz mikor értesítenek, ha felvettek/behívnak elbeszélésre. Szerintem hotelos munkákba gondolkozz, ide mellénk Perth-be is jött egy srác úgy, hogy otthonról jelentkezett, felvették, kap szállást és enni, a szállást levonják a fizujából. Bárosnak jelentkezett, de mondta, hogy nem biztos az angol tudásában, így első nekifutásra mosogatós lett belőle.

Szóval a lényeg, amit ki akartam hozni a dologból, hogy ha jelentkezel egy munkára az csak ritkán van úgy, hogy hipp-hopp munkába is áll az ember, legtöbbször 1-2 hónap elbírálás van, aztán interjúk és csak utána a felvétel és kezdés.

511. d3b7982380 (válaszként erre: 510. - MelisUK)
2010. jan. 14. 18:47

Köszönöm a hasznos tanácsokat. Ismerősöm 7 (szó szerint 7) görénnyel mentek ki, és azóta is elég gyakran költöznek, soha nem volt gondjuk a görikkel. Engem inkább az aggaszt, hogy referencia nélkül hogy lehet lakást bérelni? Mennyire nehézkes a dolog? Elég kevés esélyt és sok átvágást jósolnak a már kint élő ismerőseim. Saját lakásban egyáltalán nem gondolkodtam kint. Ha nagyon szuper minden, és pár év alatt otthon érzem magam, rendben alakul minden, akkor eladom az itthoni lakásomat, és utána is ráérek majd gondolkodni lakásvásárláson.

Ezeket az oldalakat szoktam nézni, de ha most jelentkeznék, és csak júliusban tudnék menni, nem biztos, hogy szóbaállnak velem.

510. MelisUK (válaszként erre: 509. - D3b7982380)
2010. jan. 14. 16:39

Azért az angolra nagyon feküdj rá, mert most már sokkal másabb a helyzet amióta ez a "világválság" bekövetkezett, most sokkal nehezebb munkát találni. De válság ide vagy oda, még lakást is tudtunk venni. :D

A görciket sajnos otthon fogod hagyni, tudom, nagyon fog fájni, de kénytelen leszel. Albiba nem engednek állatot. Még a saját lakásomba se lehet akármennyi, le van írva a jogoknál, hogy lehet egy kutyám vagy egy macskám, vagy bármi más, ami nem zavarja a szomszédokat. Azért az egyik szomszédomnak van 3 macskája is, de a valakit zavarna és feljelentené, akkor szépen elbúcsúzhatna tőlük...

Szóval a lényeg, hogy ha belevágsz, akkor csak magaddal foglalkozz, aztán ha már minden el van intézve és már saját kecót is tudsz venni, akkor egyszerűbb lesz az állatkákkal is.

Ha szeretnél álláshírdetések között nézelődni, akkor ajánlani tudom a www[.]jobcentre[.]gov[.]uk vagy a www[.]gumtree[.]com oldalakat. De az angol ténlyeg fontos, szóval gyakorolj, nézz angolul meséket, azok könnyen érthetőek.

509. d3b7982380 (válaszként erre: 506. - MelisUK)
2010. jan. 11. 18:31

Köszönöm a biztató szavakat. :)

Remélem, találok ezek után magamnak is valami melót, mert az angolom nem nulla, ki tudom magam fejezni, csak lassú és kicsit még nehézkes vagyok a megértésben. De tanulok, gyakorlok, haladok. Mit gondolsz, mennyivel a kiutazás előtt érdemes munkára jelentkezni? Július eleje-közepe fele tudok nekiindulni legkorábban.

Előre is köszi a választ, te mindig olyan biztató dolgokat mondasz. :)

Roxy nagyon helyes, nekem 4 van belőle, és nem tudom, szigoritották-e a kivitelüket. Van chip, útlevél, mindenféle érvényes oltások... esetleg tudsz abban segiteni, hogy mit kell még beszereznem, hogy jöhessenek ők is velem?

508. MelisUK (válaszként erre: 506. - MelisUK)
2010. jan. 11. 13:30
Ja, elmondanám, hogy én is szinte nulla angollal jöttem ki, persze szókincsem volt valamennyi, mielőtt kijöttem átnéztem egy angol könyvet, sok újat nem mondott, pár száz fontos szó volt benne, témakörök voltak, plusz azon belül néhány mondat. Tudtam, hogy pincérnőnek vettek föl, így megtanultam még olyan szavakat gyorsan, amikre úgy gondoltam, hogy szükségem lesz, szóval azrt nem tök kuka voltam, de elég nulla. :D Na meg tudtam hogy kell tagadni, kijelentő és kérdő mondatot alkotni, ennyi. Skóciába jöttem, a skót angol elég híres arról, hogy nehéz megérteni, de harmadik nap a munkahelyemen már egyedül szolgáltam fel egy pult mögött, az idő alatt megtanultam, hogy milyen ételek/italok voltak, no meg hogy mi mennyibe kerül. Ha valamit nem értettem, akkor hátra szaladtam valakiért, hogy segítsen és megmutatta, hogy mi van. Rá voltam kényszerülve, hogy tanuljam a nyelvet, mert nem akartam visszamenni Mo-ra. Mindenki nagyon kedves volt velem, mind a főnökség, mind a munkatársak, mind pedig a vendégek. Én voltam a második külföldi, aki náluk dolgozott, az elsőt elküldték, mert nemhogy a nyelvet nem tanulta, de még dolgozni se dolgozott. Fél év múlva már kentem-vágtam az angolt, mindenhol elboldogultam, suliba is jártam, ingyen tanítják a külföldieket angolra.
507. MelisUK (válaszként erre: 482. - Pippoplollipop)
2010. jan. 11. 12:11
Az egyetemek honlapján sokszor letölthető a jelentkezési lap, amin a beadási határidő is rajta van.
506. MelisUK (válaszként erre: 477. - D3b7982380)
2010. jan. 11. 12:09

Asztalosként nyelvtudás nélkül is el lehet helyezkedni, csak kell valaki, aki segít munkát találni. Asztalosra mindig szükség van. Nekem is egy ismerősöm asztalosként talált munkát nulla angollal. Egy másik meg festőként szintén nulla angollal.

Az egyik barátnőm úgy keresett munkát - és talált is -, hogy bement éttermekbe és mondta, hogy "I need job", talált is munkát, azóta jól beszél angolul is.

505. MelisUK (válaszként erre: 467. - De7b7302d3)
2010. jan. 11. 12:05
Szerintem az összes általad felsorolt boltban van fagyasztott gyümölcs, nézd meg újra a fagyasztott termékeket, zacskókban és dobozokban is vannak különféle árakban mindenféle gyümik.
504. MelisUK (válaszként erre: 466. - Zelzele)
2010. jan. 11. 12:04
Kezdj el fősulira járni. Egy full time-os college kb heti 4 óra, azt igazán meg tudod oldani, hogy bejárj és tök egyszerűek is. :P
503. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 502. - Haaeen)
2010. jan. 8. 09:48
De azért sikerült megtalálni egymást, ugye? :)
502. haaeen (válaszként erre: 500. - Haaeen)
2010. jan. 7. 20:47
jelentem a repulo idoben megerkezett, viszont az itteni vonatjaratot toroltek, kaosz volt a vasutnal. ja, es felenk a buszok sem jarnak. egy sem. pedig nem is havazik.
501. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 500. - Haaeen)
2010. jan. 6. 18:16
ja, így legalább van indokuk törölni a kevésbé nyereséges járatokat.
500. haaeen (válaszként erre: 499. - 2bc7365ec9)
2010. jan. 6. 17:21

már reggel 11-re itt kellene lenniük. és ahogy az angol munkatempót ismerem, nem dolgoznak azok olyan gyorsan :) de azért bizakodom :)

meg szerintem a ryanair főleg azokat a járatait törli, melyek nincsenek tele. ez csak tipp, de azért érdekes, hogy csak minden 3. stanstedi járatát törli.

499. 2bc7365ec9 (válaszként erre: 498. - Haaeen)
2010. jan. 6. 17:14
Ahol én nézem (BBC), ott csak estére mondanak havazast, éjszakára már nem. holnap délelőttre pedig már napsütést. Talán addigra már el tudják takarítani a havat.
498. haaeen (válaszként erre: 497. - 2bc7365ec9)
2010. jan. 6. 17:12
Stansted. de most nézem az időjárás jelentést és heavy snow lesz a térségben az éjszaka. remélem tévednek. ááááá. tiszta para vagyok.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook