Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor gyereke van a párodnak fórum

Amikor gyereke van a párodnak (beszélgetős fórum)


30. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - D54e71d235)
2016. aug. 29. 16:59
Mivel nem akartam mozaikcsaládot, nem kezdtem olyan férfival, akinek volt már gyereke.
2016. aug. 28. 18:44
keress egy nőtlen gyermektelen pasit. a gyerek ha már most nem szeret mindig is utálni fog és előbb utóbb tönkre vágja a kapcsolatotokat, a másik hogy gondolom fiatal vagy nem egy más nő gyerekével kéne kínlódnod elég lesz majd bőven a sajátodat nevelni ha lesz majd neked is
28. c73db520ef (válaszként erre: 27. - Bözsi néni)
2016. aug. 27. 07:31
Ott a pont az utolso mondatban!
27. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - D54e71d235)
2016. aug. 26. 23:39

Ha a kisfiú szerinted rossz, és a párod minden nap van vele, ahogy írod és heti 2 alkalommal meg ott is alszik, akkor ugye a párodat kritizálod, hogy nem neveli? :-) Vagy az exet csak? Ugye, ugye...


Egyébként pedig egy 2 éves gyerek nem lehet rossz. Ő még csak most fedezi fel a világot, próbálja megismerni,megérteni. Fogalma sincs még a szabályokról és elvárásokról.


Szóval ne várj tőle etikett szerinti viselkedést az ég szerelmére! Még csak 2 éves, nem 16!


Kicsit gondolkodj el ezeken. És ha az ex túl sok figyelmet követel magának, azt beszéld meg a pároddal, hogy téged zavar és oldja meg. DE ne a gyereket hibáztasd!


Szerintem az lenne a legjobb, ha keresnél egy gyerektelen, független pasit magadnak.

26. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 13. - D54e71d235)
2016. aug. 26. 22:47

2 éves nagyon rossz??

Fogalmad nincs, mennyire nehéz egy 2 éves gyerekkel.

2016. aug. 26. 21:34
Azért van más oldal is: egy ismerős párnál az apának ítélte a bíróság a kislányt, anyuka verte az akkor két éves gyermeket, 3 éves korától egy akkor 20 éves lány szeretve neveli, sokkal jobban, mint anyuka tenné. A kislány most 10 éves. Mindent lehet, csak akarni kell.
2016. aug. 26. 21:13

Éretlen vagy!

Egy szülőnek mindig a gyereke az első,és ez így rendben is van,én sem érzem jogosnak,hogy az ex asszonyt kritizálod,főleg a gyereket,hogy rossz mert nincs nevelve.Egyrészt egy dackorszakos 2 évestől ne várd el,hogy jól nevelt legyen,másrészt meg apuka hetente van vele 2 napot,úgy nehéz nevelni,és gondolom sejted,hogy egy egyedülálló anyának sincsen könnyű dolga (gondolom én) Értem én,hogy szerelmes vagy,csak kicsit úgy jön le,hogy a gyerek meg az anyja a hibás,hogy belerondít a ti nagy szerelmetekbe.

Sajnos nap mint nap látom azt,hogy az új asszonykák,milyen gonoszul bánnak az előző házasságból született gyerekekkel,megalázzák,csúnyán beszélnek velük,nem szeretik.

Jól gondold meg mit vagy képes vállalni.

2016. aug. 26. 16:15

Lehetsz talan 20 hajadon, max. 22 eves; a kedves apuka meg 30 korul (gyermekes, elvalt, esetleg evekig egyuttelo). Hatalmas faziskesesben vagytok egymas mellett. Netalan a gyongebb pipihusra bukik.

Rossz omen!

22. massalhangzo (válaszként erre: 16. - D54e71d235)
2016. aug. 26. 14:38

ami zavar, azt mondd el a parodnak, az o dolga, hogy az exevel ezt lerendezze. ha nem teszi, akkor nem erdemes vele maradni, mert mindig problemak lesznek es sosem lesz rad igazan tekintettel


de en nem josolok nagy jovot egy olyan kapcsolatban, ahol mar allitolag reg szakitottak, de azert kuldozgetik ejjel egymasnak az sms-eket, ahol te mar azt mondod egy 2 evesre, hogy rossz. az ilyen kapcsolatok csak akkor mukodnek, ha alapbol elfogadja, megerti egy no a ferfi helyzetet, az exben es a gyerekben nem ellenseget lat. ha csaladban tud gondolkodni, nemcsak parban. te biztos fiatalabb vagy joval, mint a parod

21. c73db520ef (válaszként erre: 13. - D54e71d235)
2016. aug. 26. 14:25

Ha annyira rosszindulatu az anyuka, miert szuletett gyerekuk? Vele elt, vele vartak a babat, vele eltek at a szuletes fajdalmat-csodajat-nehezseget...

Szerintem neked nincs jogod kritizalni az anyukat, a kisgyermeket.

20. csikil4ny (válaszként erre: 16. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 21:52

Minden helyzet más és más.... Nekem sincs megszabva, hogy mikor telefonálok, az nekem sem esne jól. (Mondjuk 10 után senkit nem hívok. :) )


Az a baj, hogy így kívülről nem látszik, hogy mi nálatok a baj. Ha hosszútávon terveztek, akkor mindenképp érdemes olyan játékszabályokat lefektetni, amelyek élhető körülményeket biztosítanak mindenkinek. Na de ha egyik fél nem hajlandó kompromisszumra, akkor csak felemás megoldások vannak, amelyeket vagy elfogadsz vagy nem. Tűrni nem érdemes, az nem vezet jóra. Féltékeny vagy?

19. c73db520ef (válaszként erre: 16. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 21:43
Ha lettel volna mar hazas, volna gyereked, egy fokkal konnyebb lenne.
18. csikil4ny (válaszként erre: 13. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 21:33

Nem könnyű a helyzeted az biztos. A párod kell leüljön és megbeszélje a volt feleségével a szabályokat, te annyit tudsz csinálni, hogy nyugodt körülmények között leülsz a pároddal és elmondod neki, hogy mi zavar ebben a helyzetben.


A gyermek érdekében kellene zöld ágra vergődjön a párod és a volt felesége, habár ha ezt anyuka nem érti meg akkor régen rossz. Ha ezt a párod nem tudja megoldani, te nem sokat tehetsz és rá fog menni a kapcsolatotok. Kézen közül a gyermek az aki a legtöbbet veszíti. :(

17. d54e71d235 (válaszként erre: 5. - Csikil4ny)
2016. aug. 25. 21:33
Nagyon koszonom a valaszod !!!!!
2016. aug. 25. 21:32
nincs gyerekem , nem is ugy ertem hogy szamosdi hogy is fogalmazzam meg talan mindig mindent majd a volt asszony diktal es mindig mindent ugy kell csinalni majd ahogy neki jo ? Probalok tenyleg turelmes es elfogado lenni hisz en valasztottam ezt az egeszet eszem agaba sincs kilepni azert mert valami nehezebb mint az atlag nem adom fel csak szimplan kivancsi voltam a velemenyekre legfokepp azoktol akik voltak mar ilyen helyzetbe ..es mondjuk megertik milyen idegesito mikot a no este 11 kor kuldozget a gyerekrol a kepeket az apjanak meg hasonlok ..
15. c73db520ef (válaszként erre: 13. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 21:25
Neked van gyermeked?
2016. aug. 25. 21:25
Én nem nagyon értem, hogy mi ez a sorszámosdi? A pár pár, a gyermek gyermek. Nem vetélytársak.... Az, hogy plusz feladata van annak akinek gyermeke van, az rendben. Az is, hogy aki egy ilyen kapcsolatba belemegy tudnia kell, hogy neki is lesznek plusz feladatai, alkalmazkodnia kell a helyzethez, ami néha nem könnyű, főleg gyermektelenül nem az. De még egyszer hangsúlyozom, hogy a pár az pár és a gyermek az gyermek, más a státusz....
2016. aug. 25. 21:23

Nem nem en ronditottam bele a kapcsolatba soha nem tennek ilyet mikor valakinek csaladja van ! Mar regota kulon voltak mielott gonosznak itelne barki !

Persze tudtam mit vallaltam csak azt nem tudtam hogy a volt tars ilyen szinten jelen van kozos programok stb lehet en vagyok naiv butus alairom ha igy van de ha szerelmes egy no nem az az egezseges hogy ezek a programok rosszul esnek neki ? De lehet en latom rosszul es lehet azert mert az en szuleim es elvalltak es miutan elvalltak ilyen programok nem voltak szet mentek kesz vege . A no egyebkent rossz indulatu amit a parom is alair ! Es rengetwget is kiabalnak egymassal mert a no szerint hanyagolja a gyereket heti 2 napoot az apjaval alszik az apja minden nap viszi hozza mindenhova minden nap van vele tehat erthetetlenek a tamadasi mindegy sok dolgot csinal meg a no es sajnos ezzel nem szamoltam .viszont szerelmes vagyok egyebkent a kisfiu 2

eves es nagyon rossz mar most mert nincs nevelve sajnos :(

Egyebkent koszonom ezt a sok valaszt tippet velemenyt gondolatot :)

12. Morla
2016. aug. 25. 21:05

Néha baromi nehéz, de az ember az elején tudhatja már, mit vállal. Így is van rengeteg helyzet, amit nem könnyű kezelni. Második vahy a gyerek/ek után, ha normális apa a pasi, de te ugyanezt várnád el a saját srácod esetében is...

Szerintem melós helyzet, de nem reménytelen ;)

2016. aug. 25. 20:57
Kezdjük az alapoknál ha te vagy az a harmadik aki segittet a pasinak kil szabadulni a gyerek miatt felhalmozodott együtt lèt hiány illetve bekövetkezett változások miatt lelèpni akkor ne kèrdezd mit csinál meg fogtad vigyed bele ronditottal vmibe ne kèrj számon semmit. Ha nem akkor fogadd el ugy ahogy van minden fèrfi èletèbe a legfontosabb a gyereke ha fiú ha lány legyèl partner probálj találkozni a volt nővel ès elmondani hogy te alkalmazkodsz hozzá ès soha nem állsz az apa ès a gyerek közè
10. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - B598e4912b)
2016. aug. 25. 20:27

Nekem anno volt olyan pasim, akit azért rúgtam ki, mert nem a gyerekei voltak az elsők. Nem tetszett az apasághoz való hozzáállása, kiábrándultam belőle.

Én sem gondolom, hogy a második lenne egy új kapcsolatban a nő, csak mert a pasinak mar van gyereke. Engem se zavarna.

2016. aug. 25. 20:21
gondolom aki egy ilyen való kapcsolatba kezd az azért ilyen dolgokkal tisztában van persze mindég más a szituáció,a kérdés az h az ujj társ menyire fogadja vagy ép tudja el fogadni ezt az állapotot hisz a gyermek mindég fontosabb és elöbre lesz mint az ujj társ...
8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. aug. 25. 20:16
Szerintem ez sem feltétlenül tragédia. Vagy akinek az, jobb, ha nem kezd gyerekes pasival.
7. c73db520ef (válaszként erre: 6. - 4975ebdc2f)
2016. aug. 25. 20:06
Suba a subahoz, guba a gubahoz.
6. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 19:52
Ne fogj bele. Keress magadnak egy gyerektelen férfit, túl éretlen vagy még egy ilyen helyzethez. Nem versenytárs a gyereke és igen mindig a gyerek lesz az első, ha a párod normálisan áll az apasághoz.
5. csikil4ny (válaszként erre: 1. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 19:49

Szia! Igazából az számít, hogy ebben a helyzetben te hogyan éled meg, a párod és az exnő mennyire felnőttként viselkednek, meg a kicsi hogyan viseli az új helyzetet. Hány éves a gyermek, fiú vagy lány?


Mi is elváltunk a férjemmel, van egy 4 éves kislányunk. A volt férjemnek van már új kapcsolata, nekem nincs. Tehát én a másik oldalról látok rá a helyzetre.


A kérdéseidre a válaszom:

- nincs amiért másodiknak érezd magad, ha csak nem tényleg nem figyel rád elégé a párod - ezt meg kell beszélni, akkor a kapcsolatotokkal van valami baj.

- akkor lehet zavaró a volt feleség, ha ő az akit elhagytak és elég friss a dolog. Akkor megtörténik, hogy még nem tudja elfogadni a helyzetet. Másképp nem zavaró, viszont el kell fogadni, hogy a gyermek miatt kapcsolat van a két fél között.

- a gyermekkel a találkozó elsősorban kettőtökön áll, nagyon függ a fent említett dolgoktól.


Ajánlom figyelmedbe FISCHER ESZTER: MODERN MOSTOHÁK. A páromnak gyereke van c. művét, elég jó képet fest a mozaikcsaládról és a felmerülő kérdésekről.

2016. aug. 25. 19:35

Az én Szerelmemnek 2 kamasz gyereke van, a 13 éves lány nagyon szeret, én is őt! Volt nővel beszélő viszonyban vagyok, ki lehet fogni normális embereket is az életben. Ha nem a gyerekek lettek volna az elsők az életében mikor megismertem, most nem lenne a vőlegényem.

Egyébként meg nem vagyunk másodikok, csak másik dobogón állunk a gyereket nem úgy szeretjük, mint a kedvesünket.

3. massalhangzo (válaszként erre: 1. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 19:03

ha teged ez zavar, akkor keressel mast. egy bizonyos kor utan szinte termeszetes, ha van valakinek gyereke, nem kell, hogy a potanyja legyel, eleg ha baratok lesztek


de ha felmerul benned, hogy te csak a masodik lehetsz, keress mast. egy parkapcsolat, szerelem nem merheto egy gyerekhez, egeszen masfajta kapcsolat ez. ha valaki azon akar dolgozni, hogy o keruljon az elso helyre, az sosem hoz jot. (pedig elso helyen o lesz, mint no es szerelem)

2. c73db520ef (válaszként erre: 1. - D54e71d235)
2016. aug. 25. 19:03

Aki ilyen helyzetbe megy bele, ott bizony sosem lesz az elso!

A gyermek, a volt hazastars "ott eszik az asztalnal."

Gyerektartas, kapcsolattartas, lathatas, stb. mind-mind az eleted resze lesz.

Ez kell neked???

2016. aug. 25. 18:58
Sziasztok! En egy olyan ferfit szeretek akinek van egy kisgyereke !!! Nagyon kivancsi vagyok mas volt-e mar ilyen helyzetbe hogy elte meg ezt? Volt-e erzese hogy o mindig csak a masodik? Vagy zavaro e a volt asszony hiszen o mindig telefonalni fog mindig ott lesz es mindig lesz mire hivatkoznia! Szoval tapasztalatokra vagyok kivancsi ki hogy eli meg az ilyen kapcsolatot a gyerekkel a talalkozot stb ..?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook