Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor egy anya elhagyja saját gyermekét 2. (folytatás) fórum

Amikor egy anya elhagyja saját gyermekét 2. (folytatás) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2015. jún. 25. 18:12
Szia! Könnyű nekem azt mondani, hogy ne agyalj! Pedig tényleg ez a megoldás, ezt saját magamnak is be kellene tartani, néha nagyon nehéz. Sokszor szakadt fel bennem, hogy engem még az anyám sem szeret. tehát nem vagyok szerethető, pedig józan ésszel tudom, hogy ez nem igaz, nem kellene az után futni, aki megvet, akinek nem kellek. Tulajdonképpen a munkámban sikeres, a családi életben rendezett körülmények között élő, segítőkész ember vagyok, ha ez nem kell, akkor sajnálom. (persze fáj)
41. a6b039cd8a (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2015. máj. 28. 11:26

Engem az anyám 2 éves koromban hagyott el, illetve inkább elvettek tőlük, mert nem kaptam meg a megfelelő gondoskodást. Az anyai nagyszüleimhez kerültem, ahol szintén nem volt túl rózsás a helyzet... Nagymamám alkoholista volt, nagyapám ütötte-verte. Biztos nem véletlen, hogy alig emlékszem valamire a gyerekkoromból, tök homály néhány év... valószínűleg ez szándékos elfojtás, nem akarok emlékezni.

Érdekes, hogy nálam felnőtt korban (sőt, mondhatni már középkorú voltam) - jöttek ki a lelki sérülések a gyerekkorom miatt. Akkoriban nem fogtam úgy fel... Arra emlékszem, hogy sokat hazudtam a többi gyereknek, mert kérdezgették, hol az anyukám, és mondtam, hogy színésznő, és külföldön, vagy vidéken szerepel... (hogy honnan szedtem...?? )

Sose voltam beteg, de mióta agyalok a gyerekkoromon, azóta egyik bajom jön elő a másik után.

40. a6b039cd8a (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 28. 11:17

Ezt még olvasni is rossz volt :(

Sajnálom....

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Mobidick)
2015. máj. 28. 11:15

Itt azért pár dolog össze van mosva, mint ok.. A "Ratkó gondolkozásnak" kétségkívül voltak hibái, de ez a szologen pont arról szólt volna, hogy azt a fajta gondolkozást írtsa ki, ami a te életedet megkeserítette. Mert a te életedet a falubeliek keserítették meg, és nem Ratkó Anna. Pont ezt az ősi hülyeséget akarta volna kiírtani hogy "lánynak" szülni nem dicsőség, hanem szégyen, mert esetleg nem klasszikus házasságban fogant. A szlogen pont ez ellen akart tenni, hogy nem, nem szégyen, és igenis fogadják el az ilyen gyerekeket is. És igen, már csak azért is, mert egy háború utáni állapotban nemigen volt más választás. Csakhogy a gonolkozást nem lehetett sajnos olyan hamar megváltoztatni.


De igazából mindegy is, mert az a fontos, hogy te mit éltél át, és az viszont nagyon gáz.


Mai fejjel, de talán a régivel is azt lehett volna tenni - és ez a felnőttek kötelessége lett volna - , hogy elköltözni máshova, ahol nem ismernek...


A helyzet az, hogy a sugdosás ma is megy, csak kevésbé nyíltan. Sokszor ez legalább olyan káros.

2015. máj. 28. 10:28
Szomorú, de tényleg. Tudjátok-e milyen volt a Ratkó korszakban születni? "Anyának kötelesség, lánynak dicsőség". Így jöttem világra én, a "zabigyerek". Ez utÁNA MÁR VÉGIGKÍSÉRT AZ EGÉSZ ÉLETEM FOLYAMÁN! a KICSI FALUMBAN, AHOL ÉLTEM, én voltam a "ZABI" gyerek az iskolában. A Tiszteletes atya kiprédikált, akkor is ha mentünk misére, de akkor is, ha nem, mivel szégyelltem a gyülekezet elé állni. Én voltam a falu szégyene. Kisgyerekkén Ti ezt hogyan tudtátok túlélni?! Úgy érzem, normális ember lett belőlem, de soha nem feledem, hogy az "esperes úr" kiprédikált, mint a felu fiataljainak megrontóját, mert én nadrágot is merészeltem hordani. Ma már ez csak régi szösszenetként jelenik meg a családban, de megélni (átélni) nem volt túl kellemes.
2015. máj. 21. 14:38

A fenébe, most én is kiakadtam anyámra..


Én is mindig túlságosan meg akartam felelni, nem kellett volna.


Ma megígérte, eljön, elviszi a lányomat zenei vizsgára, mert én a pici babával nem tudtam volna elvinni. Egyszerűen azért, mert egy másfél éves gyerek ha belegügyög a darabba, az nagyon ciki, a vizsgázókkal nem tehetem meg..


Én éppen telefonon beszéltem, amikor jött, egy igen fontos ügyben, lévén, hogy harapás miatt tegnap kivettem a gyerekemet a bölcsiből. Egy régi gondozónő felhívott értesülve a problémáról, és erről beszélgettünk, megoldást keresve.. Nem a barátnőmmel csevegtem a párizsi divatról. De elég sokáig beszéltünk, ez igaz..


Közben eljött az idő, indulniuk kellett a vizsgára.. Erre jön anyám, hogy tegyem már le, mert fonjam be a kislány haját. Intettem, hogy nem, menjenek.. Erre elkezd kiabálni, hogy én milyen vagyok, hogy nem törődök a kislány lelkével, stb.. No nagy szabadkozva és égve közöltem a kedves hölggyel, hogy bocs, de leteszem.. Hát ciki volt..


Aztán olyat üvöltöztem velük, hogy biza zengett a ház..


Nem ám, hogy anyám fogott volna egy fésűt, megfésülte volna a kislányt, és elindulnak.. Nem..


Képes volt velem letetetni a telefont ahelyett, hogy copfba fogta volna a gyerek haját - én egyébként tényleg nagyon ritkán telefonálok, szinte soha, és ha mégis, azt is röviden. Nincs még modern telefonom sem. És rászólt volna szépen, csendben a gyerekre, hogy: gyere drágám, anya fontos dologban beszél, szépen elindulunk. Én meg mosolyogva intettem volna nekik..


Nem, a gyerek elkezdett hisztizni, ő meg még ráerősített, hogy én milyen anya vagyok..


Ő, az anyám, akinek a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy mindig és minden esetben napi 8 órában dolgozott. Nekem ilyen koromban, mint most a lányom, kulcsom volt. Hazamentem, copfba fogtam a hajam, és elmentem vizsgázni.. Minden esetben ötösre. Egyedül..


Kár volt. Elég lett volna a kettes is.

36. nuvanda14 (válaszként erre: 35. - Judith.budapest)
2015. máj. 20. 22:26
Erre szoktak azt mondani, hogy a szülöket nem mi valasztjuk…De peldakepet, akar potanyat mindenki kereshet maganak, amilyet szeretne. Es aki öt szereti!
2015. máj. 18. 16:54
Az anya-gyerek kapcsolat nagyon fontos az egészséges lelki fejlődéshez, és ha ez nincs meg, nehezebb az egészséges önkép kialakítása. Magam részéről nagyon sokáig, sőt a mai napig tart ez. Anyám szeretete mindig valamihez volt kötve, alapvetően soha nem volt önzetlen. Soha nem volt velem elégedett, vagy csúnya voltam neki, vagy kevésbé csinos, vagy a szakmám nem tetszett, és sorolhatnám. Sok évtizedes megfelelni akarás után, egyszer végre kimondta, hogy nem szeret és nem tekint lányának. Nem könnyebbültem meg, de legalább azt tudom most már, hogy hányadán áll velem. Fáj, valószínű, hogy mindig is fájni fog. Gondolom, akik sok esélyt adnak az anyjuknak, hasonlóan éreznek mint én, szeretnének egy édesanyát, nemcsak egy szülőt, és amíg él az a nő, akinek ez lenne a dolga, addig ez időnként felszakad belőle, mint, ahogy belőlem is.
34. csibész25 (válaszként erre: 33. - Nuvanda14)
2015. máj. 17. 08:27
Köszi :-)
33. nuvanda14 (válaszként erre: 6. - Gabivagyok)
2015. máj. 16. 23:16

Hidd el, hogy nem örülné.

Nem irta le az anyja nevet, hat akkor? Ha az ember ennyi aljassagot kap, azt valahol ki kell irnia magabol.

Önmagaban az ANYA szo nem jogosit fel tiszteletre! Azt ki kell erdemelni! Mar jo lenne ezzel a mitosszal leszamolni es nem konzervativ, odamondott dolgokat irogatni...

2015. máj. 16. 23:12

Az en anyam elsö mondata a következö volt, amikor bejelentettem a terhessegem: "De ugye nem fogsz elhizni?". Ha valaki meselne ilyet, nem hinnem el...

Mondanom sem kell, hogy bulimiaval küzdöttem miatta több mint egy evtizedig, ez a mondata csak a hab volt a tortan.

Ja es termeszetesen nem lett minta nagyi. Szerinte is öregit egy unoka es ö meg különben sem volt felkeszülve….

31. 388b941089 (válaszként erre: 28. - Aranylaz)
2015. máj. 16. 15:17
Az enyém is öngyilkos lett.. de én nem is ismertem, pár hónapos voltam....:(
30. jozsi.38 (válaszként erre: 25. - Syria)
2015. máj. 16. 14:00
léteznek ilyen "álomanyák", bár én csak hallomásból tudok róluk. volt olyan, aki terhesen férjhez ment úgy, hogy a másé volt a gyerek, azt a gyereket szerette, a másik kettőt, akiket a férjének szült, pedig nem, mert azok nem szerelem gyerekek voltak. Az apa iránti beteges gyűlölet állhat a háttérben az anya részéről, ezzel nem tud a poszter mit tenni, sajnos ő így járt, ezt az utat kapta a sorstól
2015. máj. 16. 08:38
Ugyanazt fogja tenni nagymamaként mint veled szülőként. csak sérülést fog okozni a gyerekeidnek , még ki is jelentette hogy nem akar nagymama lenni, mit vársz akkor? Én nem tenném ki ennek a gyerekeimet a helyedben. Elönyük nem lesz ebböl ha megprobálod rájuk eröltetni, mert ez ez lenne. Az más hoyg téged megfosztott a nagyszülöktöl. Ök gondoskodó szeretö nagyszülők voltak mig ö nem is akar az lenni. Viszont az jó hogy reálisan látod már magadban a dolgot hogy nem kéne már több esélyt adnod neki igazából. Inkább az eszedre hallgass ebben a helyzetben, ne a szivedre. ennyi idösen végképp nem fog változni egy ember, belöle ez hiányzik. :-(
2015. máj. 16. 02:17
Az en anyam ongyilkos lett, mikor az apam elhagyta! Itt hagyott ket kislanyt, 7 es 8 evesek voltunk akkor. Eleinte haragudtam ra, mert elvette tolem azt a lehetoseget, hogy azt mondjam barkinek: "anyam". Kesobb, immaron felnott fejjel, megertettem az okait, miert is akart ongyikos lenni. De akkor mar keso volt nekunk. Ez tragedia volt az eletunkben, es a hatasa a mai napig tart! Egyszer az eletben meg annyira szeretnem mondani, hogy edesanyam, de tudom, ez nem fog bekovetkezni soha!...:(
2015. máj. 15. 22:58

Ne akard. Ugyanúgy fájdalmat fog okozni a te gyerekednek, mint a sajátjának: neked...

Csomó fájdalomtól és csalódástól óvod így meg. Sajnos...

26. Begu
2015. máj. 15. 20:17

Ez milyen durva! 6 évesen korodban megsértődött az anyjára, ezért Téged összepakolt és "kirakott". Szerintem a saját anyját akarta bántani, és nem volt annyi esze, hogy felfogja, hogy ezzel Téged is tönkre tesz.

Valakire megsértődni és ezért kitenni a gyerekem!? Jézusom! Beteg, de nagyon!!!

Az én anyám is egész gyerekkoromba azt vágta a fejemhez, hogy odaad apámnak. Mondjuk nem tette meg, de mindig azt hallgattam, hogy azért lettem csak, hogy apám ne legyen katona. Rögzült rendesen. Annyi önbizalmam van, mint egy döglött lónak (barátnőmet idéztem, amikor engem jellemzett.) Szerintem kb. egyidősek az anyáink, lehet barátok... De hogy retardáltak, az tuti. Nálunk teljesen szétforgácsolta az egész családot, mert kavar is. Hazugságra akar mindenkit kényszeríteni, hogy ki, kinek mit mondjon, és besértődik, ha kiderül, hogy elmondjuk egymásnak. Az a durva, hogy egy beteg húsz normálisnak is megkeseríti az életét. Nálunk legalábbis ez van.

25. syria (válaszként erre: 21. - Csibész25)
2015. máj. 15. 19:48

Hm. Erre nehéz gombot varrni...


Nem lehet, hogy benned van a hiba?

Vagy létezik "álomanya", aki ekkora különbséget tesz a gyerekei közt?

24. 4975ebdc2f (válaszként erre: 21. - Csibész25)
2015. máj. 15. 14:38
Ne vedd magadra,nem lehet a te hibád hogy ő elhagyott.Szerintem saját magának nem tud elszámolni a viselkedésével ezért bunkó veled. Menj kinezológushoz jó lenne ezt egyenesbe vágni .Legalább mint nagyi része lehetne az életeteknek.Jó sok év mire ezen túl leszel. NE MAGADBAN KERESD A HIBÁT.
2015. máj. 15. 14:28
Az se semmi h az új párja megüt vagy ellök egy idős asszonyt????Szép ember lehet. :(
22. manó2000 (válaszként erre: 21. - Csibész25)
2015. máj. 15. 14:21
Nagyon sajnálom, hogy ilyen veled. Nem csodálom, hogy rosszul esik és azt sem, hogy próbálkoztál vele jó kapcsolatot kialakítani. Ez így nagyon nehéz. Hagyd, ha nem akarja nem lehet mit tenni. De magadnak ne okozz több fájdalmat.
2015. máj. 15. 12:04
Köszönöm a biztatásokat, tanácsokat, hozzászólásokat. Még egy kiegészítés: Anyám maga az álom anya, akire mindenki vágyna. Komolyan! Csak nem velem szemben, hanem a húgaimmal szemben (ők 22 és 23 évesek most). Mindenben mellettük áll, támogatja őket, a húgaim mindenbe beavatják, szinte barátnőként is sokat együtt töltik a szabadidejüket stb. Tényleg irigylésre méltó a kapcsolatuk. Csak én nem kellek ide, vagy én nem voltam neki elég jó. Lehet ezért is bánt az egész. Mert ő nem szar anya alapvetően csak velem az.
20. csibész25 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 15. 12:02
Szerintem ezek nagyon más sérelmek. Lehet rosszul látom, de őt a mama soha nem hagyta el. Ő utasította el a mamát, aki feladta és nem kereste őt felnőttként. Vagyis dehogynem. Időnként megpróbálta, de már mama is sértett volt és neheztelt.
19. csibész25 (válaszként erre: 15. - Petra025)
2015. máj. 15. 12:00

Több összetevősek ezek a sérelmek. Röviden összefoglalva:

1. Anyám gyerekkora. Papa alkoholista volt már akkor is, bár a lányát soha nem bántotta, kötekedett és a mamát néha megverte. Anyám a mamát okolta, hogy nem hagyta el a papát és ezáltal neki szar volt a gyerekkora. Bár érdekes, hogy anyám falazott a papának, amikor az nőt vitt fel a mama háta mögött...

2. Amikor a mamám apukája beteg lett, anyám magára akarta íratni a nagyapjával a cikkben is említett házat, de az öreg elfelejtette aláírni, így nem volt érvényes, így a mamáé lett az apja háza. Anyám szerint a saját anyja semmizte ki (hozzátéve, hogy a mamáék akkor kiköltöztek a házból, berendezték anyámnak és apámnak és ők laktak benne csak nem lett átírva a nevére)

3. Amikor anyám és apám elváltak és anyámnak új pasija lett (a mostani férje) teljesen bekattant és nem engedte, hogy apám láthasson engem. Mama ezt nem helyeselte és próbálta meggyőzni anyámat is erről. Végül a 6-ik szülinapomon a mamáéknál voltam, apa odajött és megkérte mamát, hadd vigyen el egy órára, hogy ő is ünnepelhessen velem. Mama belement, szólt anyámnak. Anyám berágott, hogy a mama így ellene fordult és aznap lemondott rólam, összepakolta a cuccaimat és végleg apámnak adott (később bíróság előtt is lemondott a nevelésemről). Szerinte ez mind a mama hibája és gyakorlatilag azóta nem beszélt vele.

4. Anyám ugye nem akarta többé látni a mamámat, mert a mama egy órára elengedett apával. Ekkor volt egy nagy veszekedés, ahol anyám férje fellökte a mamát, aki beverte a fejét a csempébe. Ekkor a papa kitiltotta őket a házból. Pár évre rá született az első húgom. Mama ugyan bement a kórházba de anyám férje kidobta (azt hiszem 2-3 alkalommal próbálkozott még a mama, majd többé nem). Anyám azzal vádolta, hogy amikor ő szülte a húgaimat mama nem volt ott vele. Ezt amúgy sokszor mondta nekem is.


Nagyjából ezek azok a sérelmek.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Petra025)
2015. máj. 15. 11:54
Tegnap olvastam a cikket, de nem volt időm hozzászólni. Pont ez a kérdés merült fel bennem is. Mint valami családi átok, ismétli az élet önmagát.
17. Babis
2015. máj. 15. 10:58

Nagyon fájhat neked, hogy ilyen az anyád. De szerencsére a nagymamád nagyon szeretett, ez talán vigasz lehet.

Már sok mindent láttam. És meg sem lepődök semmin. Egy anya nem attól lesz anya, hogy kihord és megszül egy gyereket. Sajnos vannak nők, akiknek nem lenne szabad gyereket vállalniuk, mert hiányzik belőlük valami. Szeretet? Ösztön? Ki tudja.. talán annyira önző emberek, hogy képtelenek magukon kívül mást igazán szeretni.

Jellemzően az ilyen nők barátság nélkül élnek, megkeseredettek, minden bajukért másokat okolnak. Szeretetlen a kapcsolatuk mindenkivel. Képtelenek magukba nézni, képtelenek arra, hogy felismerjék a hibákat, amiket elkövettek a gyerekük ellen. Pedig sose lenne késő helyre hozni a megromlott kapcsolatot, pláne, ha a másik fél, jelen esetben Te, mindig ad neki újabb és újabb esélyt..

Nagyon sajnálom, hogy ilyen szomorúsággal kell együtt élned.

16. gaby82
2015. máj. 15. 07:58
Nekem sincsenek szüleim.Viszont van két gyermekem..és értük élek.Próbálj meg te is túl lépni anyukádon/ha annak lehet nevezni/ és élj a fiadnak,férjednek.Most te is tudod milyen anyának lenni,oda adná az ember a saját életét a gyerekéért..próbál mindent megadni neki..valahol anyukádban ez elveszett,vagy talán sosem volt meg:(Ne marcangold tovább magad..Fel a fejjel:)
2015. máj. 14. 21:55
Engem egy dolog ragadott meg nagyon... Anyud azt mondta nem bocsájt meg nagymamádnak a sérelmeiért... Emögött mi van?
14. syria (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2015. máj. 14. 20:00
Lépj végre túl azon, hogy nem olyan anyukád van, amilyet szeretnél. Ez van :(
13. spinneli (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2015. máj. 14. 16:05

Szomorú a történet.


Én úgy érzem, hogy nem a fiad számára szeretnél mamát, hanem titkon mindig reménykedsz, hogy valamilyen formában "visszakaphatod" az anyukád, nem azt az anyukát aki, hanem amilyen egy ideális kapcsolatban lenne.

Nagyon nehéz feldolgozni, hogy az, akinek a mindent kéne jelenteni nem az...ez a kapcsolat addig fog érdemben tartani ameddig te ragaszkodsz hozzá...szerintem azt érdemes eldönteni, hogy van-e még a kapcsolatotokban annyi, amiből te épülni tudsz, vagy nincs...


Kívánom, hogy megtaláljátok az utat ha egyfelé, akkor arra, ha külön akkor arra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook