Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állattartásból, vagy növénytermesztésből meg lehet manapság élni? fórum

Állattartásból, vagy növénytermesztésből meg lehet manapság élni? (tudásbázis kérdés)

1 2
22. spann
2018. márc. 15. 13:04

Első a szaktudás.

Utána nem árt elmenni gyakorlatra, megnézni, hogy is megy a munka életben, mert nem tanítanak meg mindent az iskolában.

Harmadik, hogy kell egy jókora kezdőtőke és hely, terület, bár ezt a tevékenység határozza meg.

21. michelle.r (válaszként erre: 17. - Dóra999)
2018. márc. 15. 12:46

Addig semmibe ne kezdj bele, amíg nem tudod, hogy mi az amit igazán szeretné. Mi az, amit akkor is csinálnál, ha nem kapnál érte pénzt. Amiért akár egy évig nem veszel egy új farmert, vagy nem eszel három napig.


És főleg ne kezdj semmibe amíg nincs annyi tartalékod, hogy egy évig bevétel nélkül sem borul fel a vállalkozás. És az a pénz, ha esetleg elbukod, ne döntse romba a család életét.

20. dóra999 (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2018. márc. 15. 12:18
sajnos egyenlőre nem sikerül az orvosoknak segíteni, pedig voltunk néhánynál....köszönöm a válaszotokat, azt hiszem ezen még rágódnom kell kicsit...
19. globus
2018. márc. 15. 11:44
Háztáji méretekben csak saját konyhára valót tudsz termelni. Eladásra jóval nagyobb terület kell, garantált vevő és sok munka, szerencse. Legyőzni a legnagyobb ellenségeket: tavaszt, nyárt, őszt, telet.
18. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Dóra999)
2018. márc. 15. 11:39

"pánikbetegsége miatt..."

Tudomásom szerint a pánik betegséget már tudják gyógyítani. Ismerek olyan hölgyet, aki pl. ebből eredően 3 éven keresztül a lakás küszöbén kívül nem volt hajlandó lépni... ahogy sikerült rávenni, hogy szakember segítségét elfogadja, egy éven belül már munkahelye volt, önállóan közlekedett, és örült, hogy sikerült kikevergőznie pszichés betegségéből.

Nálatok milyen gond van, mikor, milyen események alkalmával kezd el bepánikolni a gyermeked??

2018. márc. 15. 11:12
tudom milyen gázok a szaporítók, nem arra gondoltam természetesen. Van állásom nekem és a férjemnek is, csak a gyerek miatt szeretnék valamibe kezdeni, mert az ő jövője aggaszt nagyon. De semmi normális ötletem nincs ezekszerint..
16. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Dóra999)
2018. márc. 15. 11:06

Gondolom valami minimális megélhetési forrásotok van, csak azt kiegészítő jövedelemre gondoltál te is. Ilyen jellegű (pl. nyugdíj-kiegészítés) lehet házi-tészta készítés, vagy éppen valami kötés-horgolás babának, stb. de ezek igen-igen aprópénzek, egyáltalán nem adnak teljes jövedelmet.


Másrészt bármihez is kezdel nagyban, rögtön vállalkozó igazolvány, adózás, egyéb terhek, nagyon nehéz.

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Dóra999)
2018. márc. 15. 11:02

A kutyázást is felejtsd el.

Vagy szaporítasz, ami illegális, vagy ha teljesen szabályosan, szívvel lélekkel csinálod, akkor nem élsz meg belőle.


Amúgy is, égjen a pokol tűzén el minden szaporító. Ezt mondjuk nem neked szántam, vagy rád értettem.

2018. márc. 15. 10:55
no, ez valóban nem egy két millió forint...akkor mi a csudához kezdjek? :(
2018. márc. 15. 10:46

Ha állattartás, akkor az ólak (épület), az induló állomány, és a tápon kívül egyéb saját termesztésű takarmány sem árt. Ahhoz viszont földek (szántó) és a műveléséhez gépek (traktor, stb.) szükségesek. És persze valamicske szaktudás, meg szerződés a felvásárlókkal, hogy egyáltalán van-e igény rá = átveszik-e tőled, amikor elérik azt a súlyt. Ez utóbbi az egyik kritikus pont, a másik egy hirtelen betegségből eredő elhullás. És az állat természetesen minden nap kér enni, nincs szombat-vasárnap, szabadság, de betegség sem!!!


Növénytermesztésnél is a föld. Ha saját azért kerül sokba, ha béreled az is sok év alatt sokra szaporodik, és természetesen ott is a gépek. No még inkább kell a szaktudás, mikor milyen műveletet elvégezni, mikor milyen növényvédő szert, egyebeket kiszórni, és ott az időjárás, mint veszély tényező. És ugyanúgy valamelyik felvásárlóval a szerződés, hogy nagy tételben átveszik-e tőled.


Mindkét esetben az a másik gond, hogy az árat, amennyiért eladod akár a terményt, akár a jószágot, a felvásárló mondja meg: ennyit vagyok hajlandó érte adni. Ha neked az előállítás annál több volt, akkor bizony bukta az egész!

2018. márc. 15. 10:30
ettől tartottam én is, több meg nincs...a kutya tartásra is gondoltam, vagy valami mozgó boltban..amiben ő is tudna dolgozni valamit
11. andi6020 (válaszként erre: 3. - Papája)
2018. márc. 15. 10:29
Ezek azért ebben a formában nem kezdő vállalkozások.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Dóra999)
2018. márc. 15. 10:27

Na, abból a földterületet sem tudod megvenni, amin kezdhetnél valamit.

Mondjuk a kertedben tarthatsz méheket. Bár ahhoz sem értesz, és nem is biztos, hogy pánikbeteggyerek mellett egészséges a méhtartás.

2018. márc. 15. 10:21
az anyagiakról, van egy lakásunk, amit, ha eladnánk és vidéken vennénk valamit, maradna, kb. 3-4 millió
2018. márc. 15. 10:20
viszont az ötleteket szívesen veszem :)
2018. márc. 15. 09:54
még nem tudom pontosan mi az ami menne, de szívesen tanulok, kell is. Gyakorlatom kb. kimerül a bontott csirke kirántásában....:( viszont a munka nem ijeszt meg. Van egy gyermekekem, aki nem tud iskolába járni a pánikbetegsége miatt, azért gondolkodom valami ilyesmiben. Miatta szeretnék valamibe belevágni
6. papája (válaszként erre: 4. - Dóra999)
2018. márc. 15. 09:42

Mik a jelenlegi feltételeid ? Szaktudás, épület, föld, családi háttér. Mi az amit tényleg szívesen csinálná ? Képes lennél lemondani a mindennapi kényelemről ? Lenne kedved elvégezni valamilyen iskolát, tanfolyamot a tudás megszerzéséért ? Ha jól tudom, az állami támogatások egyik feltétele bizonyos szakképesítések megléte. Ez fontos a Te érdekedben is, hiszen elég sok közgazdasági-könyvelési teendő is várna Rád.

Természetesen kezdetnek elég kicsiben elkezdeni, beletanulni, megszokni a feladatot. Amennyiben megy és úgy érzed szereted is, sikered van (és persze pénzed) léphetsz tovább a következő fokozatba. Egyszerre foglalkozhatsz több félével is, majd kiderül mi jön be jobban. Addig is tanulj-tanulj.

5. bozsu55 (válaszként erre: 4. - Dóra999)
2018. márc. 15. 09:27

Arra mindenképp készülj fel hogy nem napi 8 óra a munka, hétvége,ünnep nincs!

Miben gondolkozol?

2018. márc. 15. 09:16
valamibe nagyon szeretnék belekezdeni, bár tudom, hogy fel kell készülni rá. Valahogy csak elkezdte más is....
3. papája (válaszként erre: 1. - Dóra999)
2018. márc. 15. 08:35

Igen, sőt nagyon jól megélhet belőle egy család. DE ! Mindkettőhöz szükségesek a megfelelő feltételek és szaktudás. Mindkettőt nagyban kell végezni. Áldozatos és nagyon sok munkával és szerencsével végezhető ez a munka.

Inkább állattartó ismerőseink, barátaink vannak. Pl. méhész. Legérdekesebb a nyúl tartó. Kb. ötszáz anyanyúl az alap. Bizonyos technikákkal egy időpontban termékenyítik meg az állatokat, egyszerre történik a több ezer vágónyúl leadása évi sok alkalommal. Van sertés tartó ismerősünk, Ő ötven anyakocával és a szaporulattal dolgozik és él belőlük jól.

Növény termesztéshez több száz hektáron gazdálkodás hozhat jelentős jövedelmet.

Kevesebb területen zöldség-gyümölcs lehet jövedelmező.

2. syria (válaszként erre: 1. - Dóra999)
2018. márc. 15. 08:32
Ha jól csinálják, akkor igen.
2018. márc. 15. 08:02
állat tartásból, vagy növény termesztésből meglehet manapság élni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook