Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatbarátok IDE! fórum

Állatbarátok IDE! (beszélgetős fórum)


1 2
60. mendra
2010. jún. 5. 20:41
Sziasztok nemrég érkeztem és az nem kifejezés mennyire szeretem az állatokat.De most nagyon sirok mert ma halt meg a cicám és 2 honapja az eggyik kutyám még van 2 kutyusom de hahiszitek hanem idegorvoshoz járok miota szinte egyszerre vesztettem el öket.Csak tényleg intöjelként és pusztán joindulatbol szeretném felhivni a figyelet arra ha a legfurcsább jelet is észreveszitek kis kedvenceiteken ne sajnáljátok a pénz orvosra vagy ne halogassátok mert ez a lelki fájdalom amit én érzek ez borzalom ,és nemkivánom senkinek .
2009. dec. 11. 14:53
Állatbarátok merre vagytok?
58. Mezeizsuzsa (válaszként erre: 56. - Rózsa74)
2009. dec. 11. 14:50
Beregiztem majd felteszem Alfimat de itt is van róla fotó.
57. Mezeizsuzsa (válaszként erre: 56. - Rózsa74)
2009. dec. 11. 14:43
Szia Nézem
56. rózsa74 (válaszként erre: 54. - Mezeizsuzsa)
2009. dec. 9. 19:15
Nézd meg Zsuzsa www.blöki.hu
55. rózsa74 (válaszként erre: 54. - Mezeizsuzsa)
2009. dec. 9. 19:11
Nagyon szeretem ezt az oldalt,jópofa minden kutyi és macska és a gazdikkal jókat lehet beszélni.Most nagyon tetszik a "szövegelj"a képekre!
2009. dec. 9. 13:37
Sziasztok én csak most regiztem nekem egy golden reetriever kutyusom van Alfi.
2009. ápr. 25. 10:28

Sziasztok!


Van egy 4 éves cicám, és mostanában rendszeresen az alom mellé piszkít. Nem értem hogy miért? Pedig tiszta az alom, semmi szaga és ezt csak most kezdte egy hónapja körülbelül.

Tud nekem ebben valaki segíteni?

52. ~Éva~ (válaszként erre: 51. - 5d9bf67a3c)
2009. márc. 23. 13:06
Sajnálom a kutyusodat...sajnos én nem tudok segíteni, nem Magyarországon élek. Remélem sikerrel jársz!
2009. márc. 23. 12:57
Sziasztok!Van egy 12éves kutyusom,itt született nálam,tehát egészen pici kora óta gondját viselem.Szinte együtt nőttünk fel,olyan mintha a testvérem lenne,tartozom neki annyival.Sajnos emlődaganatai vannak,már 2x műtötték,de most megint elkezdtek nőni neki,és több műtétnek már nincs értelme,az már neki is csak szenvedés lenne ilyen korban.Ha eljön az idő szeretném vmi magamhoz közeli helyen tudni,nem elhamvasztatni aztán ki tudja kinek a hamvait kapom,vagy ki tudja mit tesznek a testtével.Panelban lakom sajnos nincs lehetősem az udvarban megfelelő helyet biztosítani neki.Nem tudtok itt Budapesten állattemetőt?A neten keresgéltem,de mind nagyon messze van tőlem Budapest másik végében vannak,ráadásul csak kocsival lehet megközelíteni,ami nekem nem megoldható.Vagy ha nem Budapesten belül van,akkor legalább a pesti oldal környékén lenne jó.Sajnos eljött az idő,hogy már ilyenekre is kell gondolnom:((És tanácstalan vagyok teljesen:(
50. ~Éva~ (válaszként erre: 49. - Procanibus)
2009. márc. 15. 10:18

Nagyon aranyosak mindannyian! Sajnálatos hogy a sors elbánt velük így, remélem hogy mihamarabb méltó gazdira találnak!!!

Jó hogy vannak olyan emberek akik segítenek rajtuk!

2009. márc. 14. 22:42

Vörit, a 8 hónap körüli kislányt borzalmas állapotban hozták be tegnap a klinikára, sajnos találkozott egy autóval és széttört az állkapcsa. Csak feküdt remegve a vizsgálóasztalon és panaszosan sírt. Csupa seb volt a kis pofija, lógott az állkapcsa, a szeme is bevérzett. Gyorsan adtunk neki fájdalomcsillapítót és infúziót, nemsokára már a műtőasztalon feküdt. A műtét sikeres volt, sikerült összedrótozni az állkapcsát. Mára megtörtént a csoda, mikor bementem a klinikára, egy igazi rosszcsont cirnyó fogadott, hangosan nyávogva kikövetelte magának a figyelmet, felmászott rám és egetverő berregéssel dörgölőzni kezdett. Olyan volt, mintha kutya baja nem lett volna előző nap, jól be is lakmározott. Délután eljött érte a megmentője és hazavitte, hogy ott lábadozzon a macsek. Reméljük, hogy beleszeret és megtartja őt egy életen át, de ha mégsem történik ez meg, várjuk a gazdijelöltek jelentkezését.


Pro Canibus Alapítvány, web: www.procanibus.shp.hu

Információ: Pestimrei Kisállat-Ambulancia

Cím: 1188 Budapest, Kisfaludy u. 55/a.

Web: www.szentbernat.hu

E-mail: info@szentbernat.hu

Telefon: 06/1-295-3085

Képtár: [link]

2009. márc. 14. 22:42

Vadócnak, a herélt kandúrnak keresünk otthont. Szegény cicus súlyos állapotban került be a klinikára, kilőtték a fél szemét, ami sajnos menthetetlen volt, ezért műtéti úton eltávolítottuk. Annyira rossz élete lehetett szegénynek, hogy rettegett mindentől, nagyon vad volt, de mára boldogan fogadja a törődést, nagyon bújós és dorombolós lett. Azóta kiszedtük a szeméből a varratokat, egyre szebb lesz a cicus.


Pro Canibus Alapítvány, web: www.procanibus.shp.hu

Információ: Pestimrei Kisállat-Ambulancia

Cím: 1188 Budapest, Kisfaludy u. 55/a.

Web: www.szentbernat.hu

E-mail: info@szentbernat.hu

Telefon: 06/1-295-3085

Képtár: [link]

2009. márc. 14. 22:42

Tündéri foxi keverék kislány gazdit keres! Három hónapos, rettentő játékos, puszilkodós, garantáltan kiapadhatatlan viccforrás, igazi kis csibész! Jelenleg ideiglenes befogadóinál várja szerető gazdiját, sajnos ők nem tudják megtartani, mivel a család régi kutyája nagyon féltékenykedik rá. Oltási sorozata megkezdődött, parazitamentes és chipelve van. Kertes házban érezné igazán jól magát, mert túlteng benne az energia, vagy olyan gazdi mellett, aki elég időt tudna rászánni, hogy játsszon a kis bohóccal.


Információ:

E-mail: zokni007@indamail.hu

Tel.: 06/20-555-4825

Képtár: www.gallery.site.hu/u/acsadri/jagd

46. ~Éva~
2008. aug. 30. 12:06

Hát az még nagyon messze van, majd egyszer igen ! Én még tanulok, munkát kell találnom... összeköltözni a párommal, esküvőt szeretnék édes kettesben eltöltött éveket és majd utána egy kisfiút és egy kislányt ha a sors is így akarja!

Nagyon boldog lennék ha valóra válna az álmunk!

2008. aug. 29. 20:55
Egy darabig valószínűleg még igen,de ezt így is beszéltük meg.Igazából ha helyrerázódtunk,akkor hazajön végleg.Addig meg megoldjuk.Ti szeretnétek babát?
44. ~Éva~
2008. aug. 29. 11:33
Értem! Akkor az jó ha kijöttök abból a pénzből amit ő keres! Ha babátok lesz akkor is kint fog dolgozni? Bár gondolom akkor majd még jobban kelleni fog a pénz...
2008. aug. 28. 20:06
Hát,én igazából azért nem dolgozom,mert a párom nem szeretné.Azért így elég a pénzünk,és ha dolgozom,nem tudnánk abban az egy hétben sem együtt lenni,amikor itthon van.Szinte alig keresnék,így azt kérte,hogy inkább legyek otthon,intézzek el mindent,tartsam rendbe a lakást,stb,hogy ha hazajön,ne legyen semmire gondja.Meg persze lassan babát szeretnénk,úgyhogy aztán meg vele leszek otthon. :)
42. ~Éva~
2008. aug. 28. 15:14
Értem! Elég nehéz helyzet, de fela fejjel és kitartás! Irány állást keresni! :)
2008. aug. 27. 16:10
Az a helyzet,hogy azért az ő keresete csak itthon jó.A kinti keresetekhez képest elég harmatos.Én nem beszélem a nyelvet,nőként így nem tudnék elhelyezkedni.Az albérlet drága,a telephely sem fix,lehet,hogy néhány hónap múlva már egész más helyen dolgoznak majd.Szóval nem igazán tudnánk összehozni a dolgot.
40. ~Éva~
2008. aug. 27. 16:02

Remélem semmi komoly bajod nem lesz!

Én energetikai elektrotechnikát fejeztem, ugy döntöttem hogy tanulok amig lehet...mert középsulival nem sok esélyem van munkába állni, remélem minden jól sül el a végén.

Miért nem mész ki a párod után? Hisz nincs állásod itt, együtt mégis könnyebb!

39. Obsoleta (válaszként erre: 38. - ~Éva~)
2008. aug. 27. 15:56
Pénteken derül ki nagy valószínűséggel,hogy mi a baj,valami a mellékvesémmel,de nem tudni mi pontosan.Három évig dolgoztam egy multinak,mielőtt leszámoltam,az nagyon gáz volt.Előtte meg suli mellett nyaranta ezt-azt.Amúgy szociális szervező vagyok,ami egy nagy túrót sem ér,meg érettségim van.De errefelé semmivel nem lehet elhelyezkedni szinte.Vagy annyira keveset fizetnek,hogy nem éri meg.Ezért menekül innen mindenki.
38. ~Éva~
2008. aug. 27. 15:41

Ugye nincs semmi bajod? Nem jó hely a kórház!

A szüleim foglalkoznak madarászkodással, de én is részt veszek benne...

Főiskolán tanulok mérnök informatikus leszek ha nagyleszek, még egy év ha minden jól megy azután jó lenne munkát találni ami a legnehezebb.

Nem is volt munkahelyed még? Mi a foglalkozásod?

2008. aug. 27. 15:26
Jaj,de hüle vagyok! Kórházban voltam,aztán meg össze-vissza császkáltam.Pedig még mindig állatbarát vagyok,csak kicsit feledékeny. :) Én egyébként nem dolgozom,mióta a párom külföldön van.Nem tudnánk megoldani a találkozást,ha lenne melóhelyem.Most még jár a munkanélküli,utána meg passz.Te csinálsz valamit a madarászkodás mellet?
36. ~Éva~
2008. aug. 27. 15:13
Obsoleta hová tűntél? :)
35. ~Éva~ (válaszként erre: 34. - Obsoleta)
2008. aug. 20. 15:40

Nehéz lehet neked hogy a párodtól távol kell élned! Én biztos hogy nem birnám ki a helyedben, bár a kényszersokmindenre ráviszi az embert...

Te mivel foglalkozol?

A madarászkodásba belekezdéséhez nagy kezdő tőke kell, de idővel megtérül. 4 éve abból a keresetből a szobámat rendeztük be vettünk új szekrényt, sarokülőgarnitúrát, asztalt, szőnyeget, nagyobb iró- és komputerasztalt és bemeszelük a házat belülről.

Tavaly a madárinfluenza végett betiltották a madárkereskedelmet,igy nem tudtuk eladni a fiatal madarakat, bár hála Istennek itt nem pusztitott a kór. Az idén pedig nagyon kevés pár költött és nevelt utódot épp annyit kereset rajtuk hogy lefedik számukra a takarmányt. Talán jövőre jobb lesz...

34. Obsoleta (válaszként erre: 32. - ~Éva~)
2008. aug. 14. 21:56
De szar itt mindenhol!Én nem tudom,miért kell így élnünk.Az én párom németbe van,mert a magyar lóvéból nem tudtunk kijönni egyszerűen.És a madarászkodás azért hoz valamit?Itt van egy fószer,annak elég jól bejött.
33. ~Éva~
2008. aug. 14. 19:01
Bocs a helyesirási hibákért, ja és apa nam 8 hanem 12 órát dolgozik
32. ~Éva~
2008. aug. 14. 18:59

Hát azért az nem ajánlom hogy péntek szombat este a központban vagy a lokálokban magyarul társalogj hangosan ,mert lehet h rászaladsz valami parasztra aki lehet hogy a pasidból kiveri a szusszt is. nincs ojan 7 vége hoyg valakit ne vigyenek be a rendőrök,de nem csak azért mert magyarokat vernek hanem verik azok a saját fajtájukat is székkel vagy sörösüveggel , ami éppen a kezük ügyébe kerül, aztán a pénzes apuci intézkedik, pár telefon és pár óra mulva ugyan abban a lokálban ul a pasi..

Hát az életről meg a fizetésről mit mondjak?

Anyám piacon árul zöldségféléket tojást mézet, mindenfélét, kb havonta 500eurót keres. Apa a villamos műveknél dolgozik köszponti diszpécserként őis kb anyit keres mint anya, de ő 8 órázik, egyik nap reggel 7 től este 7 ig, másnap este7 től reggel 7 ig,majd2 napot szabad.Itt az éjszakai műszak meg azünnepnapok végett kap tőbb pénzt.

A barátom lassan 4éve dolgozik egy privát autómechanikusnál és rohat 200 eurót kap és még a túlórát sem fizetik neki és szabadságot sem kap nyáron. Tehát a fizetések szélsőségesek... A rezsi meg a kaja anyi mint nálatok vagyis ilyen fizetés mellett drága!

31. Obsoleta (válaszként erre: 30. - ~Éva~)
2008. aug. 14. 11:38
Örülök,hogy végre valaki nem azt mondja,hogy leköpik,ha magyarul szól! :) Amúgy milyen felétek az élet?Mármint ez egy hülye kérdés,de nem tudom jobban megfogalmazni.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook